CS Universitatea Craiova- FC Olt

Moderator: grup_moderatori

Închis

Victorie cu FC OLT?

Poll ended at 26 Oct 2013, 16:55

Da
24
77%
Nu
4
13%
Egal
3
10%
 
Total votes: 31

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de OVI2806 » 26 Oct 2013, 23:26

Suntem regii ligii a 2 a : )))
Cine stie, poate promovam cu doua echipe...

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de DarkComy » 26 Oct 2013, 23:31

T@V scrie:
DarkComy scrie:BINE MA!!!! ucv

Greu meci!! Revin cu pareri in maxim 30 de minute, ca sa mi se calmeze inima
M-am uitat si io prin coada ochiului la meci. Vreau sa te invidiez, si nu pot. Pur si simplu, aproape ma lasa rece victoria. Da, am tipat la golul lui Paunel. Da, m-am eliberat la final. Dar a fost un sentiment inmiit mai mic decat durerea acelui 3-3 de la Vaslui ...
Nu plang nici dupa echipa boovanului, stai linistit. Si aia ma lasa la fel de rece precum asta. Pur si simplu, mi se pare ca nici una dintre astea doua n-au nici o treaba cu cea ce am fost noi vreodata...
La primele meciuri nu simteam nimic daca castigam sau pierdeam, dar meciul de azi a fost primul la care inima a batut intens. In ultimii ani, numai la meciurile lui Napoli am mai avut emotii si inima a batut asa. Inseamna ca echipa e pe drumul cel bun.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de _T@V_ » 26 Oct 2013, 23:45

Bobby scrie: Te inteleg. Dar Ajica a avut 8 ani la dispozitie. CS a avut 3 luni ! Hai sa vadem ce se intimpla pe termen mediu si lung.

Dupa meciul FC - CS erai frustrat de moldovenii de la CS - ca moldovenii nu ar fi fotbalisti :-) Chiriches si Maxim sint moldoveni (bine sa nu vorbim si de Pancu etc).
Eram frustrat de faptul ca Stoianof & Baird ii inghesuiau (fara un real pericol pentru poarta) pe ai nostri, precum ii inghesuiam noi odata pe moldoveni cand veneau pe meleagurile noastre. Noi ne consideram aia mai dotati prin nascare, si era normal sa-i inghesuim pe aia care numai cu ghioaga se descurcau. Mi se parea abnominabil sa tin cu o echipa care bubuia mingile "acasa", cand Stoianof isi dadea duhul dupa mingi inutile si pierdute prin definitie.

N-am nimic cu moldovenii. Nevasta-mea-i pe jumatate asa (cred ca am mai spus asta). Am ceva cu fotbalistii moldoveni, aia care le tot dau prin tribune. Atat. Poate din acest motiv am indragit io cel mai mult meciurile cu Otelul. Alea mi se pareau intr-adevar, confruntarile pe regiuni: moldovenii vs olteni (iesenii in ultima perioada au fost precum crapizii, un ABBA nesfarsit). D'aia poate am ales io tot timpul aia sa fie deplasarea mea anuala, la Galati. Mi-au placut tot timpul meciurile cu moldovenii, prin prisma faptului ca indiferent de locul din clasament, noi eram cu fotbalul, ei prin definitie erau cu "da-i si lupta". Chiar si cand au castigat titlul matematic (Otelul-Craiova 2-1, cu doua goluri din offside) si noi retrogradam, am avut senzatia ca fotbalul (atat cat ne-au permis mijloacele la acea ora) l-am juacat noi, si ei doar au profitat de conjuctura.
In meciul de pomina dintre CS si FC am avut senzatia permanenta ca noi eram cu tribunele, si aia erau cu fotbalul (atat timp cat consideram ca noi eram preponderenti in tribuna, si aia jucau fotbal pe teren, cand defapt nici in teren nici in tribuna nu stateau lucrurile chiar in felul asta). Aia in neputinta lor au incercat tot timpul sa castige, in timp ce moldovenii nostri din teren nu stiau cum sa o scoata la capat. Un dejavu pe care-l vazusem de atatea ori in meciurile noastre cu moldovenii. Asta a fost paralela mea cu moldovenii, imi pare rau ca io nu am fost mai in stare sa o explic, sau talica in masura sa o intelegi.

PS: ti-am citit cu mare atentie materialul de pe prima pagina, si exprimarea talica m-a dus tot timpul cu gandul la "Jurnalul unui suporter" sau nu mai stiu cum ii zicea la cartea din B-ul nostru. Asa e?

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de sorialis » 26 Oct 2013, 23:46

Corect! Acum am ajuns acasa! Inca imi simt batai aiurea in piept, 7ndeva! Bravo baieti! A iesit excelent in conditiile date! Ps. Am luat stegulet , fie-mea e innebunita dupa el ! Asta e Craiova! Emotii! Unica! U!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de DeuxEx » 26 Oct 2013, 23:49

Ce sariti, mah, in sus?! Va dadu Plesan & Co 90 de minute de adrenalina?! Ce va tot plangeti? La naiba, asta e meci de discutat toata saptamana viitoare :lol:
Spunea cineva mai sus ca cei care editeaza revista Maxima sa dea calmante in loc de bilete sau alte questii. Il sustin 100%!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de romaad » 26 Oct 2013, 23:51

@Tav, si eu am avut impresia ca Bobby este cel care scris jurnalul..., atat doar ca autorul era avocat daca mai tin minte bine, iar Bobby al nostru a zis odata pe forum ceva de genul "cei cu studii juridice sa isi dea cu parerea..." lasand sa se inteleaga ca el nu ar avea asa ceva! By the way, cel care a scris jurnalul , se numea Freddy Garbaci

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de SLH » 26 Oct 2013, 23:54

Mama ce meci, sunt frant. Ma simt de parca am jucat eu in locul omului eliminat. Acum bere, multa bere...si vodca.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de _T@V_ » 26 Oct 2013, 23:57

romaad scrie:@Tav, si eu am avut impresia ca Bobby este cel care scris jurnalul..., atat doar ca autorul era avocat daca mai tin minte bine, iar Bobby al nostru a zis odata pe forum ceva de genul "cei cu studii juridice sa isi dea cu parerea..." lasand sa se inteleaga ca el nu ar avea asa ceva! By the way, cel care a scris jurnalul , se numea Freddy Garbaci
Oricum ar fi, felicitari si celui care a scris materialul de pe prima pagina, si celui care a scris cartea.
Hai Craiova! oricare ar fi ea... ca tot avem acum vreo doua pe podium :-D (ca la noi, la nimeni!!!)

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de sorialis » 26 Oct 2013, 23:57

SLH scrie:Mama ce meci, sunt frant. Ma simt de parca am jucat eu in locul omului eliminat. Acum bere, multa bere...si vodca.
F...k! Bere, da' maine ma duc la buCUResti! :o:
Forza Stiinta! usteag :-D
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de muttley » 27 Oct 2013, 00:02

ca sa vezi ..... am inceput sa atragem si din "adevarati"

FABULOS! Celebrul “Gogoaşă”, Andrei Preda pe numele său, portarul de rezervă al lui FC U Craiova, este în tribune şi este cel mai înfocat suporter al oaspeţilor! Acesta s-a bucurat copios la golul oaspeţilor şi la eliminarea lui Izvoranu şi a fost extrem de supărat în momentul golului lui Curelea!

sigur .... acum se bucura la golul adversarelor , maine este indiferent .... ca in final sa planga pt Stiinta. Si ei si noi stim care e adevarata echipa :) se pare ca revin :)(
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de AdrianR » 27 Oct 2013, 00:04

ozzy scrie:
sorin107 scrie:izvoranu e un tampit oricum.
aia zic şi eu...
o fi avand omul alte treburi si astia l-au incurcat cu reducerea suspendarii; asa ca si-a rezolvat-o omul singur si din 8 etape a facut el 6 in loc de 3 (am pus si meciul de azi pt ca a jucat prea putin si urmatoarele 2 pe care le ia pt rosu direct)
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de romaad » 27 Oct 2013, 00:10

la rosu pentru fault in postura de ultim aparator din cate stiu se da o etapa.

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de AdrianR » 27 Oct 2013, 00:11

romaad scrie:la rosu pentru fault in postura de ultim aparator din cate stiu se da o etapa.
la rosu din doua galbene se sta o etapa! nu e cazul lui izvoranu!
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de muttley » 27 Oct 2013, 00:12

pericol mare peste 2.... poate si-a facut planuri chiar pt 8 etape :))))

@romaad

ai glumit ?
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de Bobby » 27 Oct 2013, 00:16

de T@V » 26 Oct 2013, 15:45

PS: ti-am citit cu mare atentie materialul de pe prima pagina, si exprimarea talica m-a dus tot timpul cu gandul la "Jurnalul unui suporter" sau nu mai stiu cum ii zicea la cartea din B-ul nostru. Asa e?
Nu - nu sint eu ala :-)

Închis