CS Universitatea Craiova- FC Olt

Moderator: grup_moderatori

Închis

Victorie cu FC OLT?

Poll ended at 26 Oct 2013, 16:55

Da
24
77%
Nu
4
13%
Egal
3
10%
 
Total votes: 31

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de DarkComy » 27 Oct 2013, 20:04

iuli scrie:
DoRyN scrie:Asa...deci ce s-a contestat?
exact ce a contestat si ochelaristul adica legitimarea jucatorilor inainte de iesirea cis-ului.
Ajica asta e dus cu capul. Chiar si dupa ce a fost facut public raspunsul MTS, asta tot o da inainte cu legitimarea jucatorilor.
E bine ca ne-ai zis, ca acum m-am linistit. :)(
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

DoRyN

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de DoRyN » 27 Oct 2013, 20:09

Imagine
Foto: micapi.ro
Cam asa se promoveaza lansarea magazinului CS Universitatea. Ingenios si neobisnuit!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de Bobby » 27 Oct 2013, 20:36

Cum nebunia meciului de aseara a trecut, am citeva concluzii :

- Gorovei e peste Dragu. Baiatul asta are calitati bune, e inalt, pare puternic. Deocamdata Gorovei e una dintre surprizele placute aduse de Codoban. Nu inteleg de ce Linkar nu i-a dat mai multe sanse. Sper ca Gorovei sa se integreze bine in echipa : a avut probleme cu nervii in trecut la Iasi.

- Defensiv suferim tare de tot. Nu prea vad imbunatatiri in mandatul lui Stanga. Nu vad organizare, dublare, siguranta. Pe flancuri stam prost; in schimb, in zona centrala e dezastru :-) Vedeam aseara cum jucatorii adversi preluau mingile pe flancuri, si puteau centra in voie in careul nostru - nimeni nu ii ataca ! Il vedeam pe Stancu uitaindu-se la ei din apropiere. Carja a facut o prima repriza de cosmar. Cind te taloneaza adversarii paseaza sigur undeva, sau arunca mingea departe in loc sa creezi oportunitati pentru adversar.

- Prima repriza mi-a adus aminte de meciul cu Resita. Am avut mai mult noroc decit atunci. In plus, i-am avut pe Plesan, Curelea si Gorovei care sint peste cei care au fost in teren cu Resita.

- FC Olt a stat bine in teren ; s-au aparat sus, agresiv, nu au venit la 0-0. Stanga trebuie sa pregateasca o partitura tactica pentru astfel de adversari.

- Aplaud reactia echipei dupa inceputul dezastruos. Dar daca Napoli a construit o aparare buna in care Busu e titular, astept mult mai mult de la Stanga si Papura in compartimentul defensiv. In geeneral - astept o mai buna acoperire a terenului la CS.

- Pacat ca in ultimele doua meciuri acasa, UTA si FC Olt, oaspetii au avut atit de multe ocazii. E un e un semnal de alarma ; avem meciuri grele pe teren propriu : Vilcea, FCU, Tirgu Mures, meciuri decisive pentru play-off.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de Bobby » 27 Oct 2013, 20:39

Inca ceva - as incerca cu Izvoranu fundas stinga cind revine. El are nevoie de meciuri in picioare - are nevoie de incredere. El a jucat in trecut pe pozitia asta. M-as simti mult mai bine cu el acolo, decit cu Stancu.

LiviuB

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de LiviuB » 27 Oct 2013, 20:45

mie mi se pare ca e o problema de concentrare in aparare... nu sunt atenti, ori isi scapa adversarii din marcaj, ori dau pase neglijente, preluari asemenea....
s-a vazut diferenta in a doua parte cand au fost mult mai concentrati.
Aduceti-va aminte - cu Bistrita am luat gol pe o gafa la mijloc, plus cateva ocazii ale adversarilor venite tot pe greseli ale jucatorilor nostri.
Cu resita la fel, aproape ca ne-am batut singuri - primele 2 goluri venite pe greseli personale. e o problema de concentrare...

sorin107

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de sorin107 » 27 Oct 2013, 20:57

Bobby scrie:Inca ceva - as incerca cu Izvoranu fundas stinga cind revine. El are nevoie de meciuri in picioare - are nevoie de incredere. El a jucat in trecut pe pozitia asta. M-as simti mult mai bine cu el acolo, decit cu Stancu.

a mai jucat, intr-adevar, dar sunt putini fundasi stanga de aproape 1.90 care sa se descurce bine acolo. poate doar kolarov. izvoranu e rigid, e imobil si n-are viteza. tot in centru e postul lui, doar ca are nevoie de mai multa concentrare si responsabilitate.

eu acolo il vad pe velcovici, tot timpul mi-a placut mai mult decat stancu. sa vedem in ce forma e. ideala ar fi aducerea lui vatajelu.

pe partea cealalta, insa...ne trebuie un fundas dreapta, carja e de divizia B. aici am incredere in stanga, poate reusim sa aducem un fundas u21, nu pot sa cred ca nu e niciun fundas dreapta bun si tanar in divizia B.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de DeuxEx » 27 Oct 2013, 21:25

Si mie mi se pare Carja ca fiind "veriga slaba" a echipei! A dat aseara cel puti 3 pase in spate, catre portar, pase ce au fost preluate de atacantii adversi, din care au rezultat ocazii mari pentru oaspeti. Mai sigur mi s-a parut Visan Cretu la meciul cu Motru sau chiar Lubinkovic. In schimb, sunt convins ca in iarna i se va aduce si concurenta pe post!

Astept o persoana norocoasa sa deschida un nou topic pentru urmatorul meci al Universitatii Craiova.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de AdrianR » 27 Oct 2013, 22:09

DoRyN scrie:Imagine
Foto: micapi.ro
Cam asa se promoveaza lansarea magazinului CS Universitatea. Ingenios si neobisnuit!
mai e o varianta care circula pe facebook a acestei fotografii :)(
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Thunder99

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de Thunder99 » 27 Oct 2013, 22:16

In afar de blonda aia, sunt urate cu spume :-D

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de Copacul » 27 Oct 2013, 22:16

AdrianR scrie: mai e o varianta care circula pe facebook a acestei fotografii :)(
Cam atat ii duce mintea pe fanii lui Ajica. Oricum e surprinzator ca s-a gasit unu' care sa stie putin photoshop
C O P A C U LImagine

iuli

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de iuli » 27 Oct 2013, 22:17

pe facebook mititeii sint cei mai tari,che guevara conduce oastea ciorbarilor exact cum conduce mititelu echipa copiilor adica dezinformari,poze trucate si e foarte multumit ca e venerat de indivizi care inca mai cred ca pi e un cetatean chinez.
in viata mea nu am vazut atatia analfabeti la un loc.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de DeuxEx » 27 Oct 2013, 22:17

Thundere, si gemenele alea creole sunt OK. Hai, nu fii carcotas! :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de Nea Marin » 27 Oct 2013, 22:23

@AdrianR: Ce tot dai cu batul prin gard p-acilea, ba nepoate? Ajunge! Plimba ursu'. :hmm
STIINTA SUNTEM NOI !

FreakBoy

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de FreakBoy » 27 Oct 2013, 22:50

iuli scrie:pe facebook mititeii sint cei mai tari,che guevara conduce oastea ciorbarilor exact cum conduce mititelu echipa copiilor adica dezinformari,poze trucate si e foarte multumit ca e venerat de indivizi care inca mai cred ca pi e un cetatean chinez.
in viata mea nu am vazut atatia analfabeti la un loc.
Iuli, eu care tin cu Stiinta(asta inseamna CSU +FCU) ce sunt? mititel sau psd-ist?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de Bobby » 27 Oct 2013, 22:55

de FreakBoy » 27 Oct 2013, 15:50

iuli scrie:
pe facebook mititeii sint cei mai tari,che guevara conduce oastea ciorbarilor exact cum conduce mititelu echipa copiilor adica dezinformari,poze trucate si e foarte multumit ca e venerat de indivizi care inca mai cred ca pi e un cetatean chinez.
in viata mea nu am vazut atatia analfabeti la un loc.
Iuli, eu care tin cu Stiinta(asta inseamna CSU +FCU) ce sunt? mititel sau psd-ist?
Si la meciul direct cu cine tii ? Cam asta determina daca esti mititel sau sluga psd-ista :-)

Închis