CS Universitatea Craiova- FC Olt

Moderator: grup_moderatori

Închis

Victorie cu FC OLT?

Poll ended at 26 Oct 2013, 16:55

Da
24
77%
Nu
4
13%
Egal
3
10%
 
Total votes: 31

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de george_7002 » 27 Oct 2013, 00:21

nu am ce sa mai comentez :smoke: dupa meciul asta... o fi bine? o fi rau?
Last edited by george_7002 on 27 Oct 2013, 00:24, edited 2 times in total.
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de AdrianR » 27 Oct 2013, 00:23

rezumatul meciului
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de DarkComy » 27 Oct 2013, 00:33

AdrianR scrie:rezumatul meciului
Sigur ai pus linkul care trebuie? :-D
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de muttley » 27 Oct 2013, 00:39

DarkComy scrie:
AdrianR scrie:rezumatul meciului
Sigur ai pus linkul care trebuie? :-D
a vrut sa faca o aroganta o:

apropo... unde e thunder? parca trebuia sa intre pe teren :up:
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de DeuxEx » 27 Oct 2013, 00:46

Tocmai am aflat ca Gorovei a fost adus acum 3 saptamani la Craiova. O fi unul dintre jucatorii promisi de Codoban? Oricum, vreo 2 jucatori din lotul Craiovei zic ca e foarte bun si are un viitor stralucit in fata. Si tind sa-i cred deoarece sunt oameni cu experienta!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de muttley » 27 Oct 2013, 00:49

pai nu trebuie sa zica ei... l-am vazut si noi cum joaca. In a 2-a rerpiza a fost magistral ... in prima nu s-a prea vazut , dar nimeni nu lasat o impresie buna in prima (exceptand curelea si sin).

Pe mine un singur lucru ma nemultumeste: Apararea... nu este sigura ! In play-off o sa conteze orice gol pt ca repet !!! diferenta dintre echipe este mica ! si orice gol conteaza enorm. De multe ori diferenta o face chiar antrenorul printr-o schimbare inspirata , asezare si organizare bine facuta etc.

Sper ca ovidiu sa organizeze mult mai bine jocul.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Masive

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de Masive » 27 Oct 2013, 00:56

Multi suporteri booveni au venit pentru boicota meciul :laughing:

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de DeuxEx » 27 Oct 2013, 00:56

Ovidiu Stanga a dezvaluit inca de cand a preluat echipa care va fi strategia lui: sa dam cu un gol mai mult decat adversarul! Au trecut 4 meciuri si vad ca tactica asta functioneaza!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de muttley » 27 Oct 2013, 00:58

DeuxEx scrie:Ovidiu Stanga a dezvaluit inca de cand a preluat echipa care va fi strategia lui: sa dam cu un gol mai mult decat adversarul! Au trecut 4 meciuri si vad ca tactica asta functioneaza!
Eu i-as sugera o alta tactica.... Sa dam gol , iar adversarul sa nu dea. (cred ca e mai buna) asta cu un gol mai mult tine , dar nu la infinit. (bn macar ca suntem puternici la faze fixe..., cele ofensive)
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de Bobby » 27 Oct 2013, 00:58

de DeuxEx » 26 Oct 2013, 16:46

Tocmai am aflat ca Gorovei a fost adus acum 3 saptamani la Craiova. O fi unul dintre jucatorii promisi de Codoban? Oricum, vreo 2 jucatori din lotul Craiovei zic ca e foarte bun si are un viitor stralucit in fata. Si tind sa-i cred deoarece sunt oameni cu experienta!
Gorovei a fost READUS la echipa acum 3 saptamini. El a facut pregatirea de vara cu echipa, a fost in echipa pusa pe site in August, dar a disparut apoi.

Baiatul e din Iasi. Nu e cel promis de Codoban; cei promisi de Codoban sint Herghelegiu si Avramia - ambii la Iasi; mai au contract cu Iasiul pina in iunie 2014.

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de wb_lion » 27 Oct 2013, 01:07

Multumesc jandarmeriei romane pentru inca un moment de profesionalism maxim. Ajung la poarta cu 2 minute inainte de inceperea meciului. Le deschid ghiozdanu, scot steagul cu Oblemenco, evident "Detasamentul Anti-Terorist"(hai nu zau?! asta aveau pe umeri respectabilii) au sesizat ca mesajul "El Este Stiinta" incita la acte de terorism. Dupa 5 minute de parlamentari, mi-am dat seama ca este inutil sa te pui cu prostii si 2 dintre ei mai ok imi zic sa las steagul la masina jandarmeriei si sa vin sa il iau dupa meci. Ma duc la masina, deschide un sictirit geaamu' si ma intreaba politicos "Tu ce vrei, ba?". Dupa interventia unuia dintre colegii de mai devreme, obtin permisiunea sa las steagul in masina. Ma intorc la control, ajung la stewarzi, imi dau seama ca uitasem in ghiozdan un steag cu Salvati Rosia Montana. (Nu mai deschisesem ghiozdanul de la Motru, chiar uitasem de el) Ma duc din nou la masina sa las si steagul asta, sictiritul il ia si il arunca in dreapta. Apare unu' in civil care in acelasi spirit civilizat intreaba "Da ce faci tu aici, ba?". II explic situatia, ca m-au trimis colegii lui acolo, iar raspunsul vine transant "nu se poate, ba". I-am strecurat o ironie subtila, omu' probabil a inteles ceva de ma-sa si ma pune sa-i dau buletinul. Il intreb ca de ce si el "sa stiu cu cine vorbesc". Ii spun ca as vrea sa stiu cu cine am onoarea, zice ca urmeaza si partea aia. II zic ca nu vede niciun buletin pana nu se prezinta, ca nu obisnuiesc sa intind buletinu oricarui om pe strada - repet, omu era in civil, la care el imi spune "hai da-i drumu de aici ca eu voiam buletinu doar ca sa te recunosc dupa meci sa iti dau steagurile" :)) L-am intrebat ce retine mai usor, DX-ul sau CNP-ul, dupa care mi-am luat ghiozdanul si am plecat la masina. Toata treaba a durat vreo 30 de minute - timp in care 5 oameni au inspectat steagurile.

Dupa toata treaba asta, am avut un chef nebun de meci, am sesizat abia prin minutu 90 ca jucam in 10. Oricum, felicitari echipei pentru victorie!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de muttley » 27 Oct 2013, 01:13

@Wb_lion

frumos :) tu sigur nu esti scriitor? ai scris foarte frumos :). Pacat ca se intampla astfel de incidente , dar daca ai spus ca ai aflat abia in min 90 ca jucam in 10.... ne spui te rog impresia ta despre meci ? mai bine zis impresia despre cum a jucat echipa pana sa afli ca e cu un om in minus?.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de wb_lion » 27 Oct 2013, 01:25

Acum ce sa zic, trebuie sa recunosc ca am tremurat un pic, nu numai de frig, dar si la ocaziile oltului. Fundasii nostri laterali sunt sub orice critica. Pe langa faptul ca nu participa deloc la faza ofensiva sau gresesc o mare parte din pase, dar mai dau si niste pase la portar de te ia' durerea de cap. Pana sa ma apuc eu sa-i numar, deja erau vreo 8 pe teren (fara astia 2 de care ti-am zis). Am observat inca o chestie ciudata, Adrian Ionescu a recuperat o minge, scapam pe contraatac 3 vs 3, trimite o pasa la Sin in stanga parca, dupa care se retrage disperat spre poarta. Asta n-am inteles-o. Evident, la faza respectiva Sin a pierdut mingea, probabil cu gandul al suflatul in lumanari :D , dar nu asta era ideea. Ma bucur ca am castigat, greu, muncit, dar as zice ca si meritat.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de muttley » 27 Oct 2013, 01:44

wb_lion scrie:Acum ce sa zic, trebuie sa recunosc ca am tremurat un pic, nu numai de frig, dar si la ocaziile oltului. Fundasii nostri laterali sunt sub orice critica. Pe langa faptul ca nu participa deloc la faza ofensiva sau gresesc o mare parte din pase, dar mai dau si niste pase la portar de te ia' durerea de cap. Pana sa ma apuc eu sa-i numar, deja erau vreo 8 pe teren (fara astia 2 de care ti-am zis). Am observat inca o chestie ciudata, Adrian Ionescu a recuperat o minge, scapam pe contraatac 3 vs 3, trimite o pasa la Sin in stanga parca, dupa care se retrage disperat spre poarta. Asta n-am inteles-o. Evident, la faza respectiva Sin a pierdut mingea, probabil cu gandul al suflatul in lumanari :D , dar nu asta era ideea. Ma bucur ca am castigat, greu, muncit, dar as zice ca si meritat.
Multumesc , aceesi parere o am si eu.... mai ales despre Carja.

Si cred ca stiu despre ce faza a fost vorba la contraatacul ala 3 v 3. Sin a mers putin in banda si tot astepta ca fundasul stanga sa urce si sa faca superioritate si sincer sa fiu si eu la fel ! ma uitam la tv ca prostul si nu intelegeam de ce nu vine ala acolo sa-l ajute.

Cat despre ora meciului.... s-a gresit grav de tot. Chiar nu cred ca era nevoie sa fie pus la concurenta cu Real-Barca sau cu frigul de afara.
Ora 16 era perfecta , soare afara , lume care porbabil alegea satdionul si nu parcul sau terasele din centru. Chiar trebuie sau trebuia (nu stiu daca o sa mai fie asa frumos peste 2 saptamani) sa profitam de aceasta vreme. Oricum e buna si aceasta experienta ... pe viitor nu cred ca o sa mai repete aceasta eroare. PLus ca vine iarna ! si nu cred ca au "nebunia" de a pune meciuri la ora 9 cand afara sunt -10 grade.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova- FC Olt

Mesaj de romaad » 27 Oct 2013, 01:52

cred ca asta cu fundasii laterali care nu au mai urcat a fost tactica de meci dupa eliminare, pana acum carja si stancu apareau mai des in atac. Azi Stancu a fost mai ok pe faza defensiva, ocaziile oltenilor au venit pe langa Carja si pe axul central, unde s-a vazut improvizatia cu Ionescu. Ionescu s-a miscat mai bine in a doua repriza, totusi nu prea am inteles de ce Stanga nu a inceput cu Ljub, mi se pare peste Patrascu, plusa ca Ljubi are si o prezenta mai buna la fazele fixe in atac

Închis