[Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Moderator: grup_moderatori

Închis

Pronostic

Poll ended at 26 Oct 2013, 17:00

1
9
43%
X
1
5%
2
11
52%
 
Total votes: 21

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de Bobby » 28 Oct 2013, 07:41

de anakin » 27 Oct 2013, 22:51

Intr-adevar, din ce vad in video-ul ala, n-a fost niciun penalty. Dar greseala asta e departe de-a compensa uriasele nedreptati de care am avut noi parte de-a lungul anilor.

Suntem pe primul loc total meritat in opinia mea, am fost peste toate echipele din serie, inclusiv peste CSU in meciul direct. Hai Stiinta! Doamne ajuta sa ne duelam iarasi cu SDR-ul si restul la anul in liga I. Campionatul nu mai are farmec fara Craiova.

usteag
Cite meciuri din cele 8 ai vazut tu ca sa spui asa ceva ? Cite penalty-uri a primit FC in 8 meciuri, ai calculat ? In fine - sanatate sa fie, dar nu te ambala cu liga 1. Doar 25 % din meciurile actualului sezon s-au scurs. Multe se pot intimpla.

Si nu uita ca in caz de promovare Ajica nu poate sa ia licenta ! Situatia din 2011 nu s-a schimbat de loc. SRL-ul lui are vreo 10 milioane de Euro datorii, exact ca atunci.

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de anakin » 28 Oct 2013, 12:13

3 penalty-uri. Si ce relevanta are asta? Daca asta a fost acordat gresit, inseamna ca toate au fost cadouri?

Referitor la promovare, e dreptul meu sa sper, avand in vedere si ca suntem pe locul 1 si ne dominam adversarii in fiecare meci. Am vazut meciurile cu CSU si Petrolul, si mi-e de ajuns ca sa trag o concluzie. Cred ca meritam sa promovam, daca vom avea parte de stabilitate financiara..

Deci nu pricep, care-i problema ta ca sper eu la promovare.. Stiu ca oftica e mare, stiu ca va doriti echipa asta disparuta, echipa pe care pana mai ieri o sustineati (cum o fi sa scuipi unde ai lins atata timp?), dar totusi, incercati sa va mai ascundeti sentimentele..


P.S. Si poate ca pana promovam, ne schimbam si patronul. Te-ai gandit la asta? Ce-o sa faceti oare atunci, astia care il puneti pe Mititelu pe picior de egalitate cu Stiinta.. Sunt foarte curios ce s-ar intampla in cazul in care apare un actionariat nou, care nu are nicio treaba cu primaria.
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de hanky panky » 28 Oct 2013, 12:29

anakin scrie:3 penalty-uri. Si ce relevanta are asta? Daca asta a fost acordat gresit, inseamna ca toate au fost cadouri?

P.S. Si poate ca pana promovam, ne schimbam si patronul. Te-ai gandit la asta? Ce-o sa faceti oare atunci, astia care il puneti pe Mititelu pe picior de egalitate cu Stiinta.. Sunt foarte curios ce s-ar intampla in cazul in care apare un actionariat nou, care nu are nicio treaba cu primaria.

mesaj sters pentru OT
Last edited by Anonymous on 28 Oct 2013, 14:33, edited 1 time in total.
Motiv: mesaj sters pentru OT
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de DeuxEx » 28 Oct 2013, 12:46

Sa cumperi ... ce de la boovean?! Stema e inregistrata pe persoana fizica la OSIM, iar actionarii nu au voie sa instraineze 10 ani actiunile! Nici sa vrea nu poate sa vanda! Citeste statutul FC U Craiova si vei vedea ca am dreptate...

Sent from my S500 using Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de sorialis » 28 Oct 2013, 13:43

DeuxEx scrie:Sa cumperi ... ce de la boovean?! Stema e inregistrata pe persoana fizica la OSIM, iar actionarii nu au voie sa instraineze 10 ani actiunile! Nici sa vrea nu poate sa vanda! Citeste statutul FC U Craiova si vei vedea ca am dreptate...

Sent from my S500 using Tapatalk
Lasa-l sa cumpere, daca vrea... "Actiuni", "belete", bucati din niuiorc (ah, si ala e deja luat de banca), o buca' din masina lui lubenita (ah, si aia e sub sechestru), ...

Da' nu-i bai, gaseste ajica ce sa vanda, ca vorba aia, e stapan pe tot....
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de Bobby » 28 Oct 2013, 14:27

de anakin » 28 Oct 2013, 05:13

P.S. Si poate ca pana promovam, ne schimbam si patronul. Te-ai gandit la asta? Ce-o sa faceti oare atunci, astia care il puneti pe Mititelu pe picior de egalitate cu Stiinta.. Sunt foarte curios ce s-ar intampla in cazul in care apare un actionariat nou, care nu are nicio treaba cu primaria.
Daca se intimpla asta, imi iau abonament pe viata la meciurile FC !

Dar stii foarte bine ca schimbarea asta de actionariat nu se va intimpla niciodata - poate doar daca Ajica e arestat in dosarul DIICOT.

In fine - speri ce vrei. Sanatate !

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de hanky panky » 28 Oct 2013, 14:35

Bobby scrie:
de anakin » 28 Oct 2013, 05:13

P.S. Si poate ca pana promovam, ne schimbam si patronul. Te-ai gandit la asta? Ce-o sa faceti oare atunci, astia care il puneti pe Mititelu pe picior de egalitate cu Stiinta.. Sunt foarte curios ce s-ar intampla in cazul in care apare un actionariat nou, care nu are nicio treaba cu primaria.
Daca se intimpla asta, imi iau abonament pe viata la meciurile FC !

Dar stii foarte bine ca schimbarea asta de actionariat nu se va intimpla niciodata - poate doar daca Ajica e arestat in dosarul DIICOT.

In fine - speri ce vrei. Sanatate !
n-are treaba iluminatul
echipa e la copiii lui

vezi fc arges
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

doimicisizeceberi
junior
junior
Mesaje: 20
Membru din: 13 Sep 2013, 14:19

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de doimicisizeceberi » 28 Oct 2013, 15:34

anakin scrie: P.S. Si poate ca pana promovam, ne schimbam si patronul. Te-ai gandit la asta? Ce-o sa faceti oare atunci, astia care il puneti pe Mititelu pe picior de egalitate cu Stiinta.. Sunt foarte curios ce s-ar intampla in cazul in care apare un actionariat nou, care nu are nicio treaba cu primaria.
oau! citesc de vreo 2 luni forumul asta si continui sa ma minunez..
Nici macar ironic sau retoric nu poti fi scriind asta..
Concluzia mea e ca daca ai postat randurile astea ai vorbit serios, si daca chiar crezi ca varianta asta se poate intampla.. as fi curios la ce scenariu SF te-ai gandit. Probabil Inception 2.. un vis intr-un vis in alt vis al unui vis...

PS. in caz ca nu ai buletin de booveni, tu chiar crezi ca se mai poate intampla ce ai zis tu acolo fie si intr-un univers paralel? Nu ti s-a dovedit de zeci de ori ca mititelu nu va renunta niciodata la echipa? In primul rand de ce ar face-o el?, nu de ce ti-ar place tie sa o faca..

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de Zapada » 28 Oct 2013, 17:13

oare apucam sa jucam macar un meci pana ce se demoleaza stadionul Ion Oblemenco?
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de muttley » 28 Oct 2013, 17:24

Zapada scrie:oare apucam sa jucam macar un meci pana ce se demoleaza stadionul Ion Oblemenco?
sansele sunt 50-50 , dar in schimb FRF unelteste masiv impotriva FCU-ului.

Partida UTA – FC U Craiova, din cadrul etapei a 9-a a Ligii a 2-a, care ar fi trebuit să se dispute sîmbătă, 2 noiembrie, a fost devansată de FRF! Cele două cluburi au solicitat Departamentului Competiții să programeze jocul pentru vineri, 1 noiembrie, de la ora 17:00, prin prisma etapei intermediare ce urmează a avea loc săptămîna care urmează etapei de sîmbătă!

Cine crede ca asta e o coincidenta e cel putin naiv !!! Olguta si-a intins antenele la FRF !! ii face pe cei de la FCUC sa plece mai repede la Arad :)( :-D
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de Bobby » 28 Oct 2013, 17:46

de s9k3k3 » 28 Oct 2013, 10:24

Zapada scrie:
oare apucam sa jucam macar un meci pana ce se demoleaza stadionul Ion Oblemenco?


sansele sunt 50-50 , dar in schimb FRF unelteste masiv impotriva FCU-ului.

Partida UTA – FC U Craiova, din cadrul etapei a 9-a a Ligii a 2-a, care ar fi trebuit să se dispute sîmbătă, 2 noiembrie, a fost devansată de FRF! Cele două cluburi au solicitat Departamentului Competiții să programeze jocul pentru vineri, 1 noiembrie, de la ora 17:00, prin prisma etapei intermediare ce urmează a avea loc săptămîna care urmează etapei de sîmbătă!

Cine crede ca asta e o coincidenta e cel putin naiv !!! Olguta si-a intins antenele la FRF !! ii face pe cei de la FCUC sa plece mai repede la Arad :)( :-D
Da - in timp ce prostii ligii a 2-a joaca simbata, Ajica si amicul de ciorba la Perinita, Trica, joaca o zi mai devreme din cauza ... intermediarei pe care o joaca toata lumea !

Dupa penalty-ul gratis la meciul cu Bistrita vine si treaba asta. Si cum Ajica si SRL-ul lui nu traiesc din "mila si pomeni" - singura explicatie e ca plocoanele astea nu-s pomeni, is platite ca orice serviciu !

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de PocoLoco » 28 Oct 2013, 18:30

Pai si cine opreste celelalte echipe sa faca si ele cerere sa joace vineri?

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de sorialis » 28 Oct 2013, 19:34

PocoLoco scrie:Pai si cine opreste celelalte echipe sa faca si ele cerere sa joace vineri?
Mesaj sters de administrator!
Last edited by Anonymous on 28 Oct 2013, 19:41, edited 2 times in total.
Motiv: Incalcarea regulamentului forumului.
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de AdrianR » 28 Oct 2013, 21:40

s9k3k3 scrie:Cine crede ca asta e o coincidenta e cel putin naiv !!! Olguta si-a intins antenele la FRF !! ii face pe cei de la FCUC sa plece mai repede la Arad :)( :-D
normal, au o zi mai putin pentru pregatirea acestui meci :)(
si baietii chiar or sa fie obositi, au program greu: dimineata antrenament la depou in acelasi timp cu copiii, la pranz vizita la portile stadionului, dupa-amiaza iar antrenament; vor fi f obositi vineri!
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de gogu2005 » 29 Oct 2013, 13:29

du-le tu o cana de apa. poate in felul asta nu o sa se mai planga si milogelu' ca nu l-a ajutat nimeni in orasul asta.
CRAIOVA NESUPUSA

Închis