[Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Moderator: grup_moderatori

Închis

Pronostic

Poll ended at 26 Oct 2013, 17:00

1
9
43%
X
1
5%
2
11
52%
 
Total votes: 21

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de PoeUCV » 27 Oct 2013, 17:46

gsm scrie:http://www.gsp.ro/fotbal/liga-b/dorel-s ... 11889.html

omul este legat de ajica. alta solutie nu a avut si s-a reintors la echipa.
geniala fraza asta: "Nea Adi n-a vrut să-mi dea drumul, m-am întors cu inima deschisă la Ştiinţa."
:laughing:

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de PoeUCV » 27 Oct 2013, 17:59

ca o mica gluma, care sper sa nu deranjeze pe nimeni, va recomand sa contestati acel penalti de tot rasul, ca voi nu traiti din mila si pomeni :-D

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de anakin » 27 Oct 2013, 18:13

PoeUCV scrie:ca o mica gluma, care sper sa nu deranjeze pe nimeni, va recomand sa contestati acel penalti de tot rasul, ca voi nu traiti din mila si pomeni :-D

De unde stii tu ca n-a fost? Nu avem nicio inregistrare dupa care sa analizam faza, tot ce avem este o fraza scrisa la misto de prosport. Nu zic ca a fost neparat, dar sa ne luam dupa ce scrie cineva pe un site, cineva care nici macar nu a vazut probabil faza de aproape, e cam deplasat..
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de ady_azzuro » 27 Oct 2013, 18:15

Exista si faza video, daca o cauti, o gasesti.
Nici vorba de penalti...


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de Bobby » 27 Oct 2013, 18:42

de anakin » 27 Oct 2013, 11:13

PoeUCV scrie:
ca o mica gluma, care sper sa nu deranjeze pe nimeni, va recomand sa contestati acel penalti de tot rasul, ca voi nu traiti din mila si pomeni :-D



De unde stii tu ca n-a fost? Nu avem nicio inregistrare dupa care sa analizam faza, tot ce avem este o fraza scrisa la misto de prosport. Nu zic ca a fost neparat, dar sa ne luam dupa ce scrie cineva pe un site, cineva care nici macar nu a vazut probabil faza de aproape, e cam deplasat..
Du-te pe gsp.ro sa vezi un stop cadru cu faza aia : e de tot rasul. Practic jucatorul craiovean se arunca inspre portarul advers, care are prim-planul la minge.

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-b/oltenes ... 11890.html

Serios - nici pe vremea lui Tata Jean la Bistrita nu se dadea asa ceva.

In fine - mitul persecutarii dispare incet-incet.

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de anakin » 27 Oct 2013, 20:04

In orice faza in care jucatorul e impedicat sa ajunga la minge, se da penalty. Portarul se lasa clar pe Goge in faza aia, impedicandu-l sa ajunga la minge. Penalty clar. Cauta si ai sa vezi ca s-au dat penalty-uri si pentru mult mai putin de atat.

Nu ai de unde sa stii tu ca "se arunca" din poza aia, atata timp cat nu avem o reluare in care sa vedem lucrul asta. Din ce se vede in poza asta, a fost penalty.
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de DarkComy » 27 Oct 2013, 20:09

anakin scrie:In orice faza in care jucatorul e impedicat sa ajunga la minge, se da penalty. Portarul se lasa clar pe Goge in faza aia, impedicandu-l sa ajunga la minge. Penalty clar. Cauta si ai sa vezi ca s-au dat penalty-uri si pentru mult mai putin de atat.
Unde vezi tu ca se lasa portarul pe Goge? Eu vad corpul portarului ca e mai vertical decat al jucatorului Craiovei. Daca stai sa te uiti atent la poza, se vede clar ca Albut are corpul in fata lui Goge deci avea prim planul. Daca Albut s-ar fi lasat pe Goge, nu ar fi trebuit sa vedem clar tot spatele atacantului (asa cum e in poza). Sunt chestii logice.
Imagine
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de Bobby » 27 Oct 2013, 20:17

de anakin » 27 Oct 2013, 13:04

In orice faza in care jucatorul e impedicat sa ajunga la minge, se da penalty. Portarul se lasa clar pe Goge in faza aia, impedicandu-l sa ajunga la minge. Penalty clar. Cauta si ai sa vezi ca s-au dat penalty-uri si pentru mult mai putin de atat.

Nu ai de unde sa stii tu ca "se arunca" din poza aia, atata timp cat nu avem o reluare in care sa vedem lucrul asta. Din ce se vede in poza asta, a fost penalty.
OK - opinia ta. Eu vad clar fault in atac. Sanatate !

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de muttley » 27 Oct 2013, 20:29

are dreptate anakin ! daca nu aveti monitoare bune atunci va rog sa nu va mai dati cu parerea. In 3D se vede clar cum portarul Albut (ca un cal) se lasa peste Goge. Era cel putin cartonas galben la aceasta faza pentru portar.

Ce vedeti voi pe monitoarele alea de 2 lei este o iluzie optica !! voi chiar nu vedeti "fanta de lumina" in aceasta faza?

Va rog nu mai uneltiti impotriva echipei , stiu ca sunteti platiti de USL sa faceti asta :-D



off the record: I-am iubit si ii iubesc pe aia care mint doar pentru a persista in prostie (sper sa nu se simta cineva jignit , Poco? )

P S: Manex, poate si asta e un raspuns la intrebarea ta. Ce rost avea ca lumea sa vada la tv asemenea faze? penalty dupa penalty , goluri marcate in proprie poarta? si meciuri intre 2 persoane care cu cateva zile in urma mancau ciorba impreuna.
Last edited by muttley on 27 Oct 2013, 20:40, edited 3 times in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de sorin107 » 27 Oct 2013, 20:31

anakin scrie:In orice faza in care jucatorul e impedicat sa ajunga la minge, se da penalty. Portarul se lasa clar pe Goge in faza aia, impedicandu-l sa ajunga la minge. Penalty clar. Cauta si ai sa vezi ca s-au dat penalty-uri si pentru mult mai putin de atat.

Nu ai de unde sa stii tu ca "se arunca" din poza aia, atata timp cat nu avem o reluare in care sa vedem lucrul asta. Din ce se vede in poza asta, a fost penalty.
daca asa cunosti tu fotbalul si interpretezi fazele, nu-i nicio rusine ca-l sustii pe mititelu.

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de anakin » 27 Oct 2013, 20:33

Portarul era in mijlocul sariturii, de aia pare ca avea prim planul. Ce inteleg eu din poza asta e ca Goge ajungea primul la minge, si portarul a sarit in disperare ca sa ia prim planul, doborandu-l si pe atacant in drum spre minge (atacantul normal ca isi misca corpul spre dreapta, incercand sa pastreze prim-planul cu umarul). Oricum, atata timp cat nu avem faza video dintr-un unghi bun, de la inceput pana la sfarsit, nu putem sa stim cum a decurs.

P.S. Asta e opinia mea personala, repet, din ce se vede in poza asta, daca intr-adevar asa a decurs faza (Incerc sa inteleg logica arbitrului). Daca portarul era de la inceput primul la minge, iar Goge a venit din spate si a incercat sa-l doboare, atunci era fault in atac.

P.S. 2. Inca o data observ o lectie de civilizatie din partea unor suporterii CSU, din modul in care se exprima atunci cand eu imi spun propria opinie, pe topicul meciului echipei sustinute de mine. Apoi probabil urmeaza sa pozeze in virgine si sa spuna ca suporterii FCU au ceva cu ei.
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de muttley » 27 Oct 2013, 20:38

hai sa-ti spun ceva.... daca e asa cum zici tu arbitrul a gresit ! si a gresit grav. Portarul trebuia eliminat si suspendat minim 3 etape. Daca un portar sare intr-un jucator in timp ce acesta este in alergare ! trebuie eliminat si suspendat drastic pentru ca pune in real pericol integritatea jucatorului de camp. Un astfel de contact se poate termina cu o accidentare foarte grava. Ma bucur ca Goge e sanatos. (bine ca nu avem reluari dintr-un unghi bun ! pt ca altfel riscam sa vedem un contact horror ! din care Goge a iesit umitor de bine.)
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de hanky panky » 27 Oct 2013, 20:45

anakin scrie:
PoeUCV scrie:ca o mica gluma, care sper sa nu deranjeze pe nimeni, va recomand sa contestati acel penalti de tot rasul, ca voi nu traiti din mila si pomeni :-D

De unde stii tu ca n-a fost? Nu avem nicio inregistrare dupa care sa analizam faza, tot ce avem este o fraza scrisa la misto de prosport. Nu zic ca a fost neparat, dar sa ne luam dupa ce scrie cineva pe un site, cineva care nici macar nu a vazut probabil faza de aproape, e cam deplasat..
Daca vrei cascadorii rasului
Vezi ca dau astia de la digi faza video la stiri
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

sorin107

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de sorin107 » 27 Oct 2013, 21:00

P.S.2 - n-am nimic cu tine, dar crede-ma ca e mai bine sa te abtii decat sa spui ca asta ar fi fost penalty. dai in penibil urat de tot. e fault in atac, nu penalty.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de DeuxEx » 27 Oct 2013, 21:27

Dupa cate vad eu, faza a inceput in careul de 6 metri, unde orice atingere/incomodare a portarului se sanctioneaza cu fault in atac.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis