FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Reusim sa pastram victoriile consecutive?

Poll ended at 01 Noi 2013, 15:50

Da
18
62%
Nu
3
10%
Cam greu
8
28%
 
Total votes: 29

Thunder99

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder99 » 02 Noi 2013, 13:08

Iar rautacisme d-astea... :hmm
Oricum, ajunsai la 600 de mesaje deci nu las aceste mici atacuri demagogice sa ma intristeze :-D Hai forza Trollii :)(

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 02 Noi 2013, 13:09

In sfarsit, intram in linie dreapta.

Sent from my S500 using Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder99

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder99 » 02 Noi 2013, 13:11

Eram in linie dreapta de mult timp ma, deja era un fel de semi esec daca scoteam doar un punct... La fundasi daca se mai umbla un pic in iarna, eventual si un atacant sa fie acolo langa Curelea, eu zic ca nu mai avem niciun stres...

JustME

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 02 Noi 2013, 13:16

da, lucrurile s-au schimbat radical de la venirea lui Ovidiu. am avut si nitel noroc e drept. insa suntem pe drumul cel bun. Stanga trebuie sa-i tina in priza pe jucatori mai ales ca vine un meci foarte important acasa cu Valcea.

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 02 Noi 2013, 13:44

DarkComy scrie:
Cu cat se ingrasa, cu atat e mai simpatica pufosenia :)(
:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 02 Noi 2013, 13:59

Din pacate Ferfelea inca lipseste si va mai lipsi probabil citeva meciuri.

Dupa cite vad pe fotografia asta, Gorovei a preluat tricoul cu numarul 10 - pustiul asta are tupeu :

http://www.csuc.ro/ro/tiinta-pe-primul- ... i-n-teren/


Adevarul e ca stam foarte prost la meciurile pentru play off. Meciul cu Vilcea e foarte important.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 02 Noi 2013, 14:05

Un rezultat bun care pune si mai multa presiune pe noi la meciul de miercuri. Astept lamentarile din tabara booveana, cum ca a fost blat, cum ca primarul a intervenit pe linie politica, cum ca...etc. Gorovei va ajunge mare atata timp cat se va tine de treaba. Daca o va lua pe urmele lui Andrei Ionescu/Lutu/Sava, isi va inceta cariera printr-o liga obscura din fosta URSS.

Sent from my S500 using Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 02 Noi 2013, 14:07

@Bobby

parerea mea e ca e prematur sa vorbim despre playoff pentru ca lucrurile se pot schimba oricand. Muresul, Oli, Resita au fix acelai nr. de puncte iar la panda sta Fc Olt la numai un punct in spatele lor. teoretic Tg Mures sau Resita pot pierde teren in fata Oltului sau Olimpiei si atunci am sta bine in clasamentul pt playoff. mai e mult de jucat pana la finalul sezonului cand se va trage linie. ceea ce mi se pare important acum e faptul ca legam victoriile si echipa prinde incredere. la iarma se pot pune la punct si problemele de omogenizare si imbunatatire a lotului. daca se va merge pe linia asta cu investitii serioase in FOTBALISTI nu in jucatori de fotbal + liniste la echipa parerea mea e ca putem sa intram in playoff de pe orice lor. cu 3,4 transferuri importante defilam in playoff o:

despre meci.. ciudata alegerea lui Ovidiu de a-l juca pe Oprita in banda si pe Ganea la mijloc. personal cred ca jucam cu Ganea in banda si Dragalina la mijloc. dar pana la urma a avut inspiratie prin schimbarea lui Oprita cu Sin o:

Avatar utilizator
BadBoysBlue
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 11 Sep 2005, 14:47

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de BadBoysBlue » 02 Noi 2013, 14:08

Cum a jucat oare Sin?
Imi place de pustiul asta si de Ganea

Sent from my GT-S7500 using Tapatalk 2
ucv Cand altii rad de raul altora, unii isi vad de treaba si au de castigat! ucv

JustME

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 02 Noi 2013, 14:11

Sin, Ganea si Gorovei sunt jucatori foarte, foarte interesanti.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 02 Noi 2013, 14:17

de JustME » 02 Noi 2013, 07:07

@Bobby

parerea mea e ca e prematur sa vorbim despre playoff pentru ca lucrurile se pot schimba oricand. Muresul, Oli, Resita au fix acelai nr. de puncte iar la panda sta Fc Olt la numai un punct in spatele lor. teoretic Tg Mures sau Resita pot pierde teren in fata Oltului sau Olimpiei si atunci am sta bine in clasamentul pt playoff. mai e mult de jucat pana la finalul sezonului cand se va trage linie. ceea ce mi se pare important acum e faptul ca legam victoriile si echipa prinde incredere. la iarma se pot pune la punct si problemele de omogenizare si imbunatatire a lotului. daca se va merge pe linia asta cu investitii serioase in FOTBALISTI nu in jucatori de fotbal + liniste la echipa parerea mea e ca putem sa intram in playoff de pe orice lor. cu 3,4 transferuri importante defilam in playoff o:
Da - ai dreptate. Dar din pacate pentru noi, majoritatea meciurilor care conteaza pentru play off vor fi jucate anul acesta, unul dupa altul. Cele 5 etape din retur care se joaca anul asta sint : Gloria, FC U, Resita, Tirgu Mures, Satu Mare. Cel putin 3 din aceste echipe vor merge in play off. Aceste 5 meciuri plus cel de miercuri sint foarte foarte importante pentru play off. Avem un program prost - era mai bine sa pastram meciurile cu echipele tari la primavara.

JustME

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 02 Noi 2013, 14:30

iti spun sincer ca putem sa intram in playoff si de pe ultimul loc, daca avem echipa tare ii batem pe toti si cu asta basta :)(

adica ma uit la Curelea si Ferfelea si nu vad genul asta de jucatori la niciuna din celelalte echipe din serie. daca mai vin 3,4 ca ei am avea o echipa nu tocmai rea chiar si pentru liga 1.

de fapt, din punctul meu de vedere, avem deja un nucleu foarte bun de jucatori: Brac, Ferfelea, Curelea, Plesan (aka paunul) - i-as baga aici si pe Sin si Ganea, doi jucatori care mie imi plac foarte mult. la capitolul jucatori buni, utili, cu care se poate lucra: Ionescu, Dragalina, Ljubinkovic. sperante: Gorovei, Dragicevic.


nu stiu exact unde sa il bag pe Izvoranu datorita evolutiilor, as zice, ghinioniste din ultima vreme. dar sunt sigur ca in timp poate sa intre fara probleme in categoria jucatorilor foarte buni.

daca langa ei se mai aduc 3,4 jucatori de nivelul lui Curelea si Ferfelea plus o pregatire de iarna beton cred, e drept lipsit de modestie, ca putem sa promovam chiar si daca intram de pe ultimul loc in playoff (evident exagerez nitel :) ).

p.s. nu contest faptul ca programul ne dezavantajaza clar si ca era mult mai bine ca meciurile tari sa le jucam dupa pauza de iarna cand lucrurile s-ar fi asezat mai bine (transferuri, pregatire etc). dar acum asta este, trebuie sa ii dam inainte chiar si asa fara cativa jucatori importanti de genul Ferfelea sau Izvoranu.

am impresia ca seria asta de 5 victorii mi s-a cam urcat la cap si m-a cam luat valul :)( sunt mult prea optimist si cred ca ar fi mai bine sa raman nitel realizt. sper ca Ovidiu sa reusasca sa isi tina jucatorii cu picioarele pe pamant si sa ii faca sa realizeze ca mai e mult de tras si mult de muncit si asa cum spune si Bobby avem meciuri foarte, foarte grele si importante in perioada urmatoare!

e foarte greu sa pui o echipa aflata in deriva (asa cum am fost noi pana sa vina Ovidiu) pe picioare dar si mai greu e sa o faci sa devina constanta. si fix de asta avem nevoie acum de constanta in ceea ce priveste rezultatele. e foarte usor sa te uiti in clasament si sa te ia valul (asa cum m-a luat pe mine de exemplu). e dat naiba fotbalul asta.. e greu cand echipa pierde dar la fel de greu e de gestionat situatia e si cand echipa castiga. avem nevoie de seriozitate, calm si echilibru.

FORZA STIINTA ucv

sorin107

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 02 Noi 2013, 14:35

gata, nu ne mai dam jos de-acolo pana se termina campionatul!

ma bucur pentru sin, merita un gol. gorovei a preluat numarul lui voinea, pe care nu l-am mai vazut nici la meciurile amicale saptamanale. probabil ca s-a renuntat la el.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 02 Noi 2013, 14:59

Suntem pe primul loc, e de de bine. Miercuri jucam derby-ul seriei, o victorie cu CSM ne duce pe primul loc si in clasamentul primelor 6. Am fot azi la meci la Valcea, sincer CSM mi se pare cea mai buna echipa din ce am vazut pana acum in seria a doua. Ma surprind oarecum rezultatele din deplasare (ca acasa nu prea a scapat nimeni fara 3), insa sper sa isi revina dupa meciul de miercuri

Ma uit cu amuzament catre comentariile boovenilor de pe diverse site-uri, daca saptamana trecuta erau in extaz, acum o tot dau pe aia cu FIFA sau ca vezi doamne, boovenii stau mai bine in clasamentul play-off. Problema e sa si ajunga acolo, nu stiu de ce raman la parerea ca srl-ul lui Ajica va termina pe 7 sezonul regulat

sorin107

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 02 Noi 2013, 15:21

stati ma usor cu playofful. din ce stiu eu, acolo nu conteaza doar punctele pe care le ai cu contracanditatele, conteaza si punctele pe care le ai cand intri in playoff, nu?

Închis