FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Reusim sa pastram victoriile consecutive?

Poll ended at 01 Noi 2013, 15:50

Da
18
62%
Nu
3
10%
Cam greu
8
28%
 
Total votes: 29

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Aditza » 28 Oct 2013, 15:50

Imagine
Deocamdata pe site`ul oficial scrie Netelevizat. Probabil o sa fie pe TVR3

Masive

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Masive » 28 Oct 2013, 15:56

Sper la inca o victorie a echipei noastre. Hai Universitatea ucv

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 28 Oct 2013, 16:14

Din superstitie (?) am votat "cam greu". Inteleg ca inseamna inclusiv ca batem , dar mai greu... :):)

Ar fi foarte bine inca o victorie legata, ar contribui la moral extraordinar...
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Aditza » 28 Oct 2013, 16:18

Si sa speram ca, cu ocazie victoriei de sambata, la meciul urmator de acasa cu Valcea sa fie macar 6-7000 de oameni . Ca nu o sa mai fie la ora 21:00. Cum zicea si Plesan intr`o postare pe facebook: "Va multumesc mult celor care au fost pe stadion .....Cu voi suntem puternici"

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 28 Oct 2013, 16:42

Intalnim una dintre cele mai bune echipe de pana acum.

Bihor in acest sezon are disputate pe teren propiu 4 meciuri: 2 V - 2 Ei si un golaveraj de 5-3.

CSUC este cea mai buna echipa in deplasare din divize: 1 V - 2 E si un golaveraj de 2-1.


Dupa cum vedeti.... cele 2 echipe nu au cunoscut infrangerea. Daca nu as avea sufletul alaturi de CSUC... as paria 1x pe acest meci. Sincer sa fiu nu vad o favorita clara si avand in vedere contextul in care se pregateste acest meci (cu circ permanent sustinut de brutar) cred ca o sa avem foarte mari probleme. Sincer sa fiu... as prefera un egal aici si o victorie cu Valcea.


Victoria cu Valcea este obligatorie , dar aproape imposibila. RM. Valcea are in acest moment 4 meciuri jucate in deplasare : 2 E - 2 I si golaveraj 1-4 ... in schimb acasa este de departe cea mai buna echipa. 5 meciuri: 4 V- 1 E si golaveraj 10-5.

Deci daca stam sa ne gandim ... victoria cu Valcea e mai importanta pt ca daca am pierde cu ei puncte acasa in retur o sa fie extrem de dificil sa le recuper. In schimb... putem face un egal la Oradea (echipa care nici nu e in play-off) si o victorie in retur cu ei.


Trebuie sa privim acest meci la pachet cu urmatorul pentru eu raman la parerea (ideea de parior) ca nici o echipa nu poate sa castige toate meciurile si in cele mai multe cazuri dupa 3-4 meciur castigate apare si un egal (cel putin). Asa ca as prefera sa facem acest pas gresit la Oradea si dupa sa-i urcam pe garduri pe aia de la Valcea.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

JustME

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 28 Oct 2013, 16:55

asta e o deplasare foarte grea, am votat victorie dar nici un rezultat de egalitate nu ar fi rau. Oradea are atac bunicel (8 goluri marcate) iar noi apararea praf. daca o sa reintre Ferfelea cred ca sansele noastre de victorie se imbunatatesc considerabil.

eu as juca asa:

Brac - Cretu, Ljubinkovic, Scarlat/Patrasu, Stancu - Ionescu - Ganea, Plesan, Ferfelea/Dragalina - Gorovei, Curelea. (4-1-3-2 sau 4-1-4-1 cu Gorovei retras in banda sau daca nu poate sa joace acolo bagat Dragu in locul sau)

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 28 Oct 2013, 18:26

Eu nu cred, totusi, ca Ferfelea va fi titular dupa 2 saptamani de convalescenta...

Sent from my S500 using Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 28 Oct 2013, 18:29

da nici eu nu imi fac mari sperante dar ma gandesc ca macar 30 de minute poate sa intre in repriza a 2-a. prezenta lui si a lui Curelea (e drept si Plesan) in teren dau incredere echipei. sau cel putin asta e impresia mea.

olteanupm
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 30 Aug 2005, 04:39

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de olteanupm » 28 Oct 2013, 20:36

ucv ucv Sper sa nu pierdem la Oradea ucv ucv

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de AdrianR » 28 Oct 2013, 21:49

Aditza scrie:... Cum zicea si Plesan intr`o postare pe facebook: "Va multumesc mult celor care au fost pe stadion .....Cu voi suntem puternici"
lui Paunel i-a placut limba romana de mic copil :)(
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 28 Oct 2013, 22:02

AdrianR scrie:
Aditza scrie:... Cum zicea si Plesan intr`o postare pe facebook: "Va multumesc mult celor care au fost pe stadion .....Cu voi suntem puternici"
lui Paunel i-a placut limba romana de mic copil :)(
asa e.. a gresit omul.. dar de ce am impresia ca daca scria de exemplu gogoasa asta nu mai ziceai nimic?

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de AdrianR » 28 Oct 2013, 22:07

FanStiinta scrie:asa e.. a gresit omul.. dar de ce am impresia ca daca scria de exemplu gogoasa asta nu mai ziceai nimic?
e doar o impresie :-) !
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

iuli

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 28 Oct 2013, 22:18

FanStiinta scrie:
AdrianR scrie:
Aditza scrie:... Cum zicea si Plesan intr`o postare pe facebook: "Va multumesc mult celor care au fost pe stadion .....Cu voi suntem puternici"
lui Paunel i-a placut limba romana de mic copil :)(
asa e.. a gresit omul.. dar de ce am impresia ca daca scria de exemplu gogoasa asta nu mai ziceai nimic?
:o :o :o :o
gogoasa stie sa scrie?

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de AdrianR » 28 Oct 2013, 22:23

iuli scrie:asa e.. a gresit omul.. dar de ce am impresia ca daca scria de exemplu gogoasa asta nu mai ziceai nimic?
:o :o :o :o
gogoasa stie sa scrie?[/quote]
el scrie pe oglinda cand isi face tatuaje singur :)(
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 28 Oct 2013, 23:18

AdrianR scrie:
iuli scrie:asa e.. a gresit omul.. dar de ce am impresia ca daca scria de exemplu gogoasa asta nu mai ziceai nimic?
:o :o :o :o
gogoasa stie sa scrie?
el scrie pe oglinda cand isi face tatuaje singur :)([/quote]

Si gresite!

Închis