FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Reusim sa pastram victoriile consecutive?

Poll ended at 01 Noi 2013, 15:50

Da
18
62%
Nu
3
10%
Cam greu
8
28%
 
Total votes: 29

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 02 Noi 2013, 15:33

N5u, doar cu ceke 6... as putea paria ca ajica nu intra in play-off. Si apoi, placa cu arbitrii, frf, Olguta, bla.
Chiar, se baga cineva? :)
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de george_7002 » 02 Noi 2013, 16:10

ucv
BRAVO! jucatorilor pentru victoria importanta de astazi.
Aceleasi BRAVO si suporterilor ce au facut deplasarea usteag
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

conStiinta

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 02 Noi 2013, 17:01

Ma intreb cat timp a trecut de la ultima serie de 5 victorii?! :)(

ucv

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 02 Noi 2013, 17:06

esti nebun :) am adormit dupa care am plecat repede in oras fara sa mai verific (sincer nu credeam ca mai castigam).

Bravo ! o victorie importanta ! dar mai important e meciul urmator pe care trebuie sa-l castigam. Avem neaparat nevoie de vicotrie cu echipele din playoff.

Din pacate.... rezultatele din aceasta etapa nu au fost prea fericite pt noi. Satu Mare a iesit din playoff :-( Iar in acest moment noi am avea 3 puncte
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 02 Noi 2013, 17:22

felicitari baietilor !
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

iuli

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 02 Noi 2013, 17:25

Bravo baieti!!!
golul il putem vedea pe undeva?
o victorie mare,Bihorul are echipa buna si sint greu de batut acasa.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 02 Noi 2013, 17:26

Mai e mult pana la intrarea in playoff. Deja o serie de 5 victorii e mult, foarte mult pentru o echipa aflata dupa 3 etape pe ultimele locuri. Venirea lui Stanga a transformat echipa in "Oltenia Mechanica", impunand un stil de joc asa cum a promis ("sa dam cu un gol mai mult decat adversarul"). O victorie cu Valcea, cea mai puternica echipa dintre contracandidate, ar transa inca din tur ecuatia calificarii. Revenirea lui Ferfelea si a lui Izvoranu (inca am incredere in el) ar reprezenta o garantie a succesului in meciurile urmatoare. Ma bucur cand stiu ca echipa poate sa treaca foarte usor peste un gol primit in debutul unui meci si/sau peste o eliminare, lucru mare ce nu-l pot face multe echipe din Romania. Mentalitatea este cea care face diferenta, mai ales in divizia B.

Sent from my S500 using Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 02 Noi 2013, 17:39

Asa zic si eu, n-are rost sa ne facem calcule in privinta punctelor pentru play-off. Deocamdata e prea devreme sa ne dam seama cine intra intra sau nu. Noi trebuie sa ne vedem de treaba noastra sa castigam cat mai multe meciuri si vom promova cu siguranta. o:

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 02 Noi 2013, 18:33

de DeuxEx » 02 Noi 2013, 10:26

Revenirea lui Ferfelea si a lui Izvoranu (inca am incredere in el) ar reprezenta o garantie a succesului in meciurile urmatoare. Ma bucur cand stiu ca echipa poate sa treaca foarte usor peste un gol primit in debutul unui meci si/sau peste o eliminare, lucru mare ce nu-l pot face multe echipe din Romania. Mentalitatea este cea care face diferenta, mai ales in divizia B.
Se pare ca Ferfelea va pierde cel putin doua meciuri cruciale pentru play off : cu Vilcea si Bistrita.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 02 Noi 2013, 19:09

Avem un mare dezavantaj fata de Valcea. Pe noi ne asteapta un drum extrem de lung spre casa , iar in 3 zile trebuie sa intram pe teren. Valcea a jucat acasa ! ....


Nici programul nu ne ajuta... (asta pt adevaratii care vad uneltiri)
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

DoRyN

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 02 Noi 2013, 19:21

s9k3k3 scrie:
edit: apropo.... ati uitat sa schimbati ora la forum :) suntem cu o ora in urma de 1 sapt :D

Panoul utilizatorului - Preferinte forum - Fusul meu orar: - aici alegi ce ora ţi se potriveşte !

Masive

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Masive » 02 Noi 2013, 22:03

Eu cred ca putem lega 9-10 victorii la rand cu usurinta

Dtristan
fanatic
fanatic
Mesaje: 1155
Membru din: 26 Apr 2006, 22:01

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Dtristan » 03 Noi 2013, 01:18

In ceea ce priveste FCU eu zic ca sunt multe de zis dupa ce s-a intamplat in ultimul timp. PAi Balasa a plecat de la echipa cand era suspendat Ciuca. Nu cred ca il lasa cineva sa plece in conditiile astea daca se putea. Ideea este ca a plecat. Si ceva imi spune ca nu este singurul. Daca romaad spune ca FC U nu va termina in primele 6, eu il sustin. In iarna vor pleca foarte multi jucatori de la ei si vor veni altii...si e greu s aiti iasa din nou. Daca acum toti cei care au venit au avut promisiuni ca si prime de instalare, cei care vor veni, vor avea promisiuni neonorate si e usor sa ne dam seama de calitate.


In alta ordine de idei...traiesc fotbalul din nou. Ma trezesc ca pe vremuri cu speranta unei victorii si ascult meciurile la radio ca pe vremea emisiunii Fotbal minut cu minut a lui Mircea M Ionescu. Imi era dor de "dau legatura la....."....oh doamne imi era dor de asta.sI AM EMOTII IARASI....asta m-a facut sa ma indragostesc de fotbal si de Craiova lui Lutu de atunci...ce bine e!
Unii au cantitate altii au calitate! Cantitatea se cumpara, calitatea se castiga!

Thunder99

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder99 » 03 Noi 2013, 11:15

Dtristan scrie:sI AM EMOTII IARASI....asta m-a facut sa ma indragostesc de fotbal si de Craiova lui Lutu de atunci...ce bine e!
generatia asta emo... :hmm :smoke:

JustME

Re: FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 03 Noi 2013, 16:58

Rezumatul meciului:

[youtube][/youtube]

Închis