[Etapa 10]CS Metalul Resita-FC Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Cu cate puncte ne intoarcem de la Resita?

Poll ended at 06 Noi 2013, 22:15

3
5
21%
1
3
13%
0
16
67%
 
Total votes: 24

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: [Etapa 10]CS Metalul Resita-FC Universitatea Craiova

Mesaj de Andrei Olteanu » 07 Noi 2013, 00:24

manex scrie:la noi orice infringere e motiv de inmormintare. si se pare ca si jucatorii gindesc asta. pina acum au jucat din inertia rezultatelor. se pare ca neplata salariilor isi face simtitia prezenta. nu vad cu ochi buni viitorul, miti e destul de prost si va pune presiune pe jucatori.
Pe bune??????cand a mai facut miti asa ceva????????:))))))

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: [Etapa 10]CS Metalul Resita-FC Universitatea Craiova

Mesaj de PoeUCV » 07 Noi 2013, 08:30

manex scrie:la noi orice infringere e motiv de inmormintare. si se pare ca si jucatorii gindesc asta. pina acum au jucat din inertia rezultatelor. se pare ca neplata salariilor isi face simtitia prezenta. nu vad cu ochi buni viitorul, miti e destul de prost si va pune presiune pe jucatori.
presiunea a pus-o deja cand i-a numit pe jucatori purtatori ilegali de tricouri si i-a anuntat ca in iarna aduce altii 30 in locul lor

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 10]CS Metalul Resita-FC Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 07 Noi 2013, 09:07

Un adevarat psiholog, Ajica asta!

Sent from my S500 using Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: [Etapa 10]CS Metalul Resita-FC Universitatea Craiova

Mesaj de AdrianR » 07 Noi 2013, 09:13

Hotoboc, după înfrângerea de la Reșița: "Să nu căutăm scuze. Suntem Craiova, ar trebui să batem tot"
Imagine
Universitatea Craiova a pierdut la Reșița, în etapa intermediară din această săptămână, scor 1-0 pentru bănățeni. În ciuda rezultatului strâns, jucătorii lui Marian Pană au avut multe ocazii, Hotoboc, portarul Craiovei, limitând proporţiile scorului cu intervenții miraculoase.
După meci, goalkeeperul oltenilor a recunoscut superioritatea adversarilor, dar s-a arătat dezamăgit de rezultat.
"Cei de la Reșița au fost mai buni astăzi.. Am avut și noi câteva oportunități la început, dar pe parcurs ei au echilibrat jocul, au marcat la începutul reprizei și a fost dificil să revenim. Oricum, acest meci ar fi trebuit câștigat. Nu ar fi contat cum, dar pentru obiectivul nostru, promovarea, aveam nevoie de o victorie aici. Dacă nu reușim să batem, de ce ne-am mai adunat la Craiova?
Sâmbătă ne așteaptă un alt meci greu, acasă cu ASA Târgu Mureș, o contracandidată la promovare. Va trebui să ne impunem, pentru că altfel, lucrurile se complică în clasament. Evident că scuze putem găsi, ne antrenăm în niște condiții incredibile, nu știm unde ne este propriul teren, în fiecare etapă evoluăm în deplasare, dar toate acestea nu ar fi trebuit să conteze. Suntem Universitatea Craiova, ar trebui să batem tot, în ciuda acestor impedimente" a spus Hotoboc.
sursa:
stiridesport.ro
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 10]CS Metalul Resita-FC Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 07 Noi 2013, 23:27

ce a spus hotoboc am zis si eu dupa meci. vrei sa promovezi? asta e rezultat rusinos, si orice pas gresit ne va costa.
Am zis!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 10]CS Metalul Resita-FC Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 07 Noi 2013, 23:56

e manex » 07 Noi 2013, 16:27

ce a spus hotoboc am zis si eu dupa meci. vrei sa promovezi? asta e rezultat rusinos, si orice pas gresit ne va costa.
feriti-va
Nu cred ca e rezultat rusinos. Rusinos e cind te bate Resita acasa cu 3-1. Si asta o spune unul cu CS-ul 100 %.

Pina la urma mai e mult de jucat in campionat. O infringere afara cu o echipa de play off nu e rau - se mai intimpla. Promovarea e inca foarte departe. FC are o echipa buna. Mai degraba m-ar ingrijora situatia licentei - care trebuie rezolvata cu mult inainte de finalul compionatului - si pericolul dezafilierii care pare foarte real acum :

http://www.fanatik.ro/scandal-unde-se-j ... ad-image-0

Dupa regulamentele FRF, FC ar trebui sa fie OUT, dezafiliat.

Închis