CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum cataloghezi acest meci?

Poll ended at 07 Noi 2013, 07:54

Usor
1
4%
Mediu
2
7%
Greu
12
44%
Dificil
12
44%
 
Total votes: 27

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de romaad » 07 Noi 2013, 00:25

Acum am aterizat si eu de la meci, primul al meu din acest sezon pe stadion si a fost cu noroc. Consider ca este cel mai bun meci de pana acum al Stiintei. Ma intreb totusi , oare de de ce trimit astia mizeriile astea de arbitri, mi se pare incredibil sa ai 3 penalty-uri, din care doua cu fault de ultim aparator si arbitrul chiar sa nu vada niciunul? Daca se termina egal, sau doamne fereste, luam bataie, era scandalos!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de romaad » 07 Noi 2013, 00:43

Andrei Olteanu scrie:Intrebare:au fost torte si fumigene? Ca am vazut un comentariu pe FB in care injura unu pe sezione ca au dat cu torte si fumigene ca sa fie teenul suspendat....poate am pierdut eu faza....
da, s-au aruncat 3 torte!
@Tav, Mioveniul joaca la Pitesti meciurile depe teren propriu, gazonul e bun.
Doua zvonuri de tribuna a doua culese azi, tratati-le cu prudenta: cica se trateaza transferul lui Ovidiu Herea, iar transferul pustiului de la Resita, Vatajelu ar fi aproape realizat. Ambii ar urma sa se alature lotului in pauza de iarna
De altfel se spune ca Vatajelu ar fi facut meciul vietii azi cu FC U.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de DeuxEx » 07 Noi 2013, 01:16

Am vorbit cu un prieten care a fost la meci. Cica ar fi aprins unii din Sezione 2 torte, dar au fost luati pe sus de stewarzi si dupa ce si -au luat o mama de bataie - au primit si cate o amenda. Scopul ar fi fost clar - suspendarea terenului pentru meciul cu FC U. Mie mi se pare o tampenie, daca asa s-a intamplat. Sezione nu trebuie sa-i dea apa la moara booveanului!

Sent from my S500 using Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de romaad » 07 Noi 2013, 01:20

Eu nu am sesizat sa fi fost luat cineva pe sus. Si am stat destul de aproape de Sezione. Tortele alea au fost luate rapid de un pompier si stinse intr-o galeata cu apa.

JustME

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de JustME » 07 Noi 2013, 01:57

a aparut si rezumatul meciului pe canalul oficial de youtube al clubului:

[youtube][/youtube]

Thunder99

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de Thunder99 » 07 Noi 2013, 02:08

Curelea ala e varf de rasa!

JustME

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de JustME » 07 Noi 2013, 02:16

dap si mie imi place mult de tot cum joaca, azi avu un gol (decisiv din punctul meu de vedere pentru ca aduse linistea taindu-le avantul valcenilor) si o pasa de gol. io sincer nu stiu ce cauta sa joace in liga a 2-a.. si-ar gasi echipa fara probleme in prima liga. e pacat ca a fost ghinionist si a avut un patron ca siman altfel cred ca ajungea departe baiatul asta. la fel si Ferfelea. se vede de la o posta ca baietii astia doi sunt fotbalisti.

Thunder99

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de Thunder99 » 07 Noi 2013, 02:41

s9k3k3 scrie:Baieti sa speram ca Mures si Bistrita o sa faca egal. Un egal e aur pentru noi !! Ii tine pe aia de la ASA departe de playoff iar bistrita castiga doar 1 posibil punct in playoff.
Da de ce sa-i tina p-aia de la ASA departe de playoff ma tontule ? Cu aia ai facut egal la ei acasa si ai meci pe teren propriu cu sanse mari sa-l castigi... creiere...

Eu nu va inteleg ce dracu va agitati in halu` asta cu clasamentu` pt play-off... mai e ditamai returu` de jucat, basca si meciurile din playoff... suntem la maraton tati, nu la sprint...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de Bobby » 07 Noi 2013, 02:48

de romaad » 06 Noi 2013, 17:25

Acum am aterizat si eu de la meci, primul al meu din acest sezon pe stadion si a fost cu noroc. Consider ca este cel mai bun meci de pana acum al Stiintei. Ma intreb totusi , oare de de ce trimit astia mizeriile astea de arbitri, mi se pare incredibil sa ai 3 penalty-uri, din care doua cu fault de ultim aparator si arbitrul chiar sa nu vada niciunul? Daca se termina egal, sau doamne fereste, luam bataie, era scandalos!
De ce crezi ca fost atit de putina lume pe stadion ? Mi s-a parut ca echipa a avut cea mai slaba audienta la meciul asta.

Thunder99

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de Thunder99 » 07 Noi 2013, 02:56

Iti spun eu, a plouat toata ziua, incepand cu dimineata si e foarte frig seara, undeva la 5-8 grade maxim o:

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de Bobby » 07 Noi 2013, 04:17

Incredibil arbitraj ! Pe bune - de pe timpul lui Ceasca parca n-am vazut asa ceva. In fiecare meci noi sintem facuti de arbitri. Sper ca cei de la club sa faca ceva in aceasta privinta. Intr-un meci mai strins, arbitraj ca asta te curata rapid.

doimicisizeceberi
junior
junior
Mesaje: 20
Membru din: 13 Sep 2013, 14:19

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de doimicisizeceberi » 07 Noi 2013, 09:05

clasament playoff

1. tg. mures - 10 puncte , 4 jocuri
2. mititelu - 7p, 4j
3. craiova - 6p, 5j
4. resita - 6p, 5j
5. bistrita - 5p, 5j
6. valcea - 4p, 5j

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de DeuxEx » 07 Noi 2013, 09:09

Aceste arbitraje potrivnice calesc jucatorii pentru arbitrajele din prima liga.

Sent from my S500 using Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

ozzy

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de ozzy » 07 Noi 2013, 09:10

Ok, e liga a doua, dar totuși vorbim de un meci transmis în direct la televiziunea publică...nu se poate să arbitrezi așa.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de romaad » 07 Noi 2013, 09:17

acum ca am vazut reluarile, nu mi se mai pare penalty decat la hent, faultul la Gorovei a fost in afara careului (dar de rosu probabil), iar la faza din prima repriza, e greu de spus din filmare, camera era prea departe de faza. Iar la faza golului lui Curelea, raman la parerea ca desi a fost gol, portarul valcean trebuia eliminat pentru atac periculos. Poti sa dai cartonas chiar daca lasi faza in avantaj.
@Bobby, a fost o vreme de rahat toata ziua, ploaie, frig, e drept ca s-a mai linistit la ora meciului ploaia, insa multa lume a preferat probabil confortul televizorului. Nu se vede in rezumat, dar foarte multi spectatori au preferat sa stea deasupra tribunei a doua si peluzei nord si practic nu se vad pe TV (cred ca in jur de 500 au asistat asa la meci). Per total cu tribuna oficiala cu tot cred ca au fost totusi vreo 1500 oameni la meci.

Închis