CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Inca o victorie pentru echipa?

Poll ended at 09 Noi 2013, 16:56

Da
21
72%
Nu
5
17%
Egal
3
10%
 
Total votes: 29

Dtristan
fanatic
fanatic
Mesaje: 1155
Membru din: 26 Apr 2006, 22:01

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Dtristan » 09 Noi 2013, 13:04

Din sursele Micapi, Plesan, Sin si Ferfelea nu vor juca cel putin urmatoarele etape. Exact cand aveam nevoie! Bistrita consider ca e cea mai grea deplasare iar apoi jucam cu Mighty!Pfuai!
Unii au cantitate altii au calitate! Cantitatea se cumpara, calitatea se castiga!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 09 Noi 2013, 13:06

Felicitari pentru victorie, DAR...
Exista un mare DAR atunci cand vine vorba de a mentine controlul unui meci timp de 90 de min. Sa fii calarit pe final nu mi se pare atitudine de echipa care doreste sa promoveze in prima liga. Exista probleme si in ceea ce priveste executarea penalty-urilor. Pana acum, Univeristatea Craiova nu a marcat din penalty, daca nu ma insel, desi a avut de 3 ori aceasta ocazie. Ne palngeam ca in meciurile trecute ne-au fost refuzate 4-5 penalty-uri! Pai daca ni s-ar fi acordat aceste penalty-uri si le-am fi ratat la fel ca pana acum, asta ar fi dus la o scadere a moralului echipei si ar fi afectat negativ coeziunea grupului.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 09 Noi 2013, 13:06

in ritmul asta o sa ajungem sa nu ne mai bucuram cand primim vreun penalty.. felicitari baietilor pentru victorie si sper sa o tina tot asa ucv

JustME

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 09 Noi 2013, 13:17

eu ma bucur mult pentru Costin care incet, incet incepe sa si inscrie. e al 2-lea meci consecutiv in care marcheaza (si sper sa nu se opreasca). pana acum ajuta enorm echipa dar acum in sfarsit au inceput sa vina si golurile ucv

Imagine

sursa: csuc.ro


Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 09 Noi 2013, 14:03

DoRyN scrie:Clasamentul la zi e aici: http://www.craiova-maxima.ro/clasamente/
E gresit! Trebuie corectate rezultatele
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 09 Noi 2013, 15:58

e primul meci pe care il ratez complet (livetext , livescore , stream , tv , stadion). Insa dupa ce am vazut echipa folosita tin sa spun ca sunt putin dezamagit.

Dupa cum ati vazut si voi au inceput sa apara accidentarile (rupturi , intinderi etc)... cred ca Ovidiu trebuia sa menajeze cativa jucatori si ma refer aici in primul rand la Curelea , Carja , Gorovei si poate Dragalina/Ionescu. Pe noi ne asteapta o serie de 4 meciuri infernale (Bistrita , FCUC , Resita , ASA) din care trebuie sa luam minim , dar minim 9 puncte..
Imi e tare frica de aparitia unor noi accidentari pentru ca sunt cativa jucatori care nu au facut pregatirea fizica (Plesan, Izvoranu , Ferfelea si Curelea) plus ca voiam sa-l vad pe Guye :). (e doar parerea mea... de suporter)


La fel de suparat sunt si ca Bistrita a dat golul victoriei in min 93... un egal era aur. Sincer in meciul de maine imi doresc un egal... ASA e pe primul loc cu 10 puncte (daca nu ma insel) , iar un egal ar pune frana ambelor echipe.

@Dtristan

... recuperarea tine in primul rand de jucator !! daca are un organism bun poate sa revina rapid.... eu zic ca Plesan are mari sanse sa joace urmatorul meci. Plus ca mai tine si de metodele de recuperare (nu suntem o echipa din germania sau alt campionat ! care sa avem ultima generatie in domeniul medical)

edit: am uitat... de remarcat faptul ca nu am primit gol !!!
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Aditza » 09 Noi 2013, 16:39

Acum am ajuns de la meci.. Echipa a jucat mai "prostut" decat la meciul cu Valcea, dar sa nu uitam ca am jucat fara Plesan si Sin, care ajutau mult echipa. Gorovei este scula de jucator.
Avem 7 din 7 victorii. 11 goluri marcate si 3 primite. Este bine nu ?

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 09 Noi 2013, 17:21

un meci mai usor decat se preconiza si chiar decat arata scorul. Practic baietzii si l-au facut singuri usor, marcand rapid, apoi s-au multumit sa controleze tactic partida, jucand la conservarea rezulatului. Mioveni-ul nu a reuisit sa puna presiune decat vreo 10 minute la inceputul reprizei a doua si inca vreo 5 in final, dupa ce ai nostri ratara penalty-ul. In toata vremea asta nu a au vut decat osingura ocazie mare in urma unui corner balbait de ai nostri prin careu si cateva suturi de la distanta, in tim ce noi am ratat vreo 3 ocazii mari pana la pauza (Curelea si Gorovei in prim-plan) iar dupa pauza penalty-ul si inca vreo 2 prin Oprita (la ultima a incercat sa lobeze din intoarcere portarul de la 20 metri, era sa ii iese un gol superb).
Remarcatii mei ar fi Gorovei, excelent in prima repriza cand a facut ce a vrut pe partea dreapta a atacului (l-as declara jucatorul meciului daca nu ar fi disparut aproape complet din joc in a doua repriza, se pare ca nu poate duce un meci intreg), Ionescu, foarte bun si in acest meci si Baronul care mie imi pare ca tinde sa devina liderul in teren de care avem nevoie (a fost si azi capitan). Foarte bun si jocul fundasilor centrali. Buna intrarea lui Bardu, pacat ca baiatul asta are 33 ani, altfel ar fi fost un fotbalist interesant
As remarca ca in sfarsit am avut parte si de un arbitraj corect. Felicitari si celor de la Sezione care au cantat pe toata durata meciului, si au gasit in sfarsit si portavoce!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Pacala » 09 Noi 2013, 17:46

romaad scrie:un meci mai usor decat se preconiza
asa sint blaturile, adversarii se dau la o parte la ordin cum facea si briceag de la valcea etapa trecuta.
acum daca federatii lui mircea sandu au pus-o de blatuiala cu psd-ul olgutei cea zglobie care isi falfaia ţîţele lasate sub tricoul Universitatii, musai sa cistige csu. asa castigau si fc oltul, flacara, victoria, dinamo,steaua. se politizeaza totul, nu le scapa nimic lacustelor.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 09 Noi 2013, 17:50

Pacala scrie:
romaad scrie:un meci mai usor decat se preconiza
asa sint blaturile, adversarii se dau la o parte la ordin cum facea si briceag de la valcea etapa trecuta.
acum daca federatii lui mircea sandu au pus-o de blatuiala cu psd-ul olgutei cea zglobie care isi falfaia ţîţele lasate sub tricoul Universitatii, musai sa cistige csu. asa castigau si fc oltul, flacara, victoria, dinamo,steaua. se politizeaza totul, nu le scapa nimic lacustelor.
Dap, a fost blat etapa trecuta iar FRF-ul vroia neaparat sa castigam meciul, d-aia au fost atatea greseli de arbitraj in defavoarea noastra. Unii nu ganditi deloc :-D
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Aditza » 09 Noi 2013, 17:53

Pacala....... Ma amuzi tare :lol: :lol:

O intrebare sincera pentru tine. Ai fost la ultimul meci al CS`ului si la cel de acum ?

rhadookoo
suporter
suporter
Mesaje: 706
Membru din: 29 Oct 2008, 23:46

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de rhadookoo » 09 Noi 2013, 17:54

Aditza scrie:Pacala....... Ma amuzi tare :lol: :lol:
Si-a ales bine numele.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 09 Noi 2013, 17:54

Pacala scrie:
romaad scrie:un meci mai usor decat se preconiza
asa sint blaturile, adversarii se dau la o parte la ordin cum facea si briceag de la valcea etapa trecuta.
acum daca federatii lui mircea sandu au pus-o de blatuiala cu psd-ul olgutei cea zglobie care isi falfaia ţîţele lasate sub tricoul Universitatii, musai sa cistige csu. asa castigau si fc oltul, flacara, victoria, dinamo,steaua. se politizeaza totul, nu le scapa nimic lacustelor.
pacat ca nu doare prostia.... tu si ceilalti "mititei" erati colegi de salon.

Oricum nici ma mir de voi.... la cat de .... sunteti. Dupa meciurile fcu-ului castigate din penaltyuri vazute doar din Booveni si autogoluri ! stati ascunsi dupa pietre. Au ajuns toti ... sa vorbeasca de blaturi si arbitraje.

Se vede dupa vocabular ca nu ai prea multa minte !! te incadrezi perfect in segmentul de "mititelieni" care o ard ultras si nu pot lega 2 fraze fara sa foloseasca "Clona, FRF , Mafie , blat , tradator , Olguta etc"
Last edited by muttley on 09 Noi 2013, 17:56, edited 1 time in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Masive

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Masive » 09 Noi 2013, 17:55

Abia astept meciurile din liga 1 ucv
Avem trupa tare!

Închis