Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Reusim a 8`a victorie consecutiva?

Poll ended at 16 Noi 2013, 11:15

Da
21
66%
Nu
7
22%
Egal
4
13%
 
Total votes: 32

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 16 Noi 2013, 17:58

nu e tragedie, e doar deranjant sa pierzi in ultimul minut. atit. tragedie vreti voi sa facem. voi(tu) ati zis ca e tragedie. crezi ca nu pot trage o concluzie? ca e al doilea meci pe care il pierdem in ultimul minut dintr-o lovitura de colt? ca avem o aparare praf? am tras-o. si? fac tragedie? nu. doar ma deranjeaza.
de acum incolo voi cita mesaje de ale voastre puse de voi pe topicurile fc si le voi posta pe topicurile cs.
Am zis!!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 16 Noi 2013, 18:04

Vezi tu, nu cred ca vor fi de acord administratorii cu aceasta optiune a ta. Dar când ati castigat prin penalti-uri inexistente sau prin autogoluri in min 95 nu te-a deranjat?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 16 Noi 2013, 18:23

stii...nu cred ca imi poate interzice nimeni sa spun ce vreau atita timp cit nu deranjeaza. daca pe voi va deranjeaza sa intram pe topicurile cs si sa spunem cu aceleasi cuvinte ce spuneti voi pe topicurile fc...ce sa zic? ghinion.
Am zis!!

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Aditza » 16 Noi 2013, 18:35

Ne'am intalnit cu autocarul echipei pe drum și am cantat pentru ei

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 16 Noi 2013, 19:04

Aditza scrie:Ne'am intalnit cu autocarul echipei pe drum și am cantat pentru ei
au fost cu avionul si s-au intors cu autocarul? :-D poate ca daca castigam mai aveau loc in avion si la intoarcere.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Aditza » 16 Noi 2013, 19:19

Da. S-au intors cu autocaru
Nenea soferu nea bagat Prison Break :lol:
Last edited by Aditza on 16 Noi 2013, 19:27, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 16 Noi 2013, 19:26

. Foloseste tagurile astea cand pui poze :D e mai mica.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Aditza » 16 Noi 2013, 19:28

Gata.. :lol: uitasem

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 16 Noi 2013, 23:51

Infringere azi - dar mergem inainte. Un program competitional foarte dificil - ghinionist de-a dreptul - si accidentarile pun in pericol obiectivul promovarii.

Un prieten din Bistrita prezent pe stadion a descris scurt meciul : "Gloria e o echipa modesta, care-si vede lungul nasului. CS a incercat o partitura tactica mult peste valoarea unor jucatori. Gloria ar fi meritat sa cistige un pic mai clar. CS ar fi putut obtine mai mult daca ar fi avut o mentalitate de echipa mica : aparare beton si contraatacuri rapide". Cei care au vazut meciul pot confirma sau infirma aceasta opinie.

Performanta foarte modesta in meciurile de play off - 6 puncte in 6 meciuri - ar trebui sa ne faca mai circumspecti. Promovarea e acum 50 % - 50 % pentru al doilea loc (ASA va lua primul loc - lot omogen, antrenor si "subterane" peste CS). Si investitorii ar trebui sa se pregateasca sufleteste pentru un esec - si o alta incercare in campionatul 2014-2015. Ar trebui adusi citiva jucatori care sa poate juca la U21 in campionatul 2014-2015. E dificil sa creezi o echipa de la zero. In plus un campionat cu play off - e o experienta cu totul diferita. Cred ca CS ar fi avut mai multe sanse intr-un campionat cu desfasurare "normala".

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Aditza » 16 Noi 2013, 23:57

Bobby scrie:Infringere azi - dar mergem inainte. Un program competitional foarte dificil - ghinionist de-a dreptul - si accidentarile pun in pericol obiectivul promovarii.

Un prieten din Bistrita prezent pe stadion a descris scurt meciul : "Gloria e o echipa modesta, care-si vede lungul nasului. CS a incercat o partitura tactica mult peste valoarea unor jucatori. Gloria ar fi meritat sa cistige un pic mai clar. CS ar fi putut obtine mai mult daca ar fi avut o mentalitate de echipa mica : aparare beton si contraatacuri rapide". Cei care au vazut meciul pot confirma sau infirma aceasta opinie.

Performanta foarte modesta in meciurile de play off - 6 puncte in 6 meciuri - ar trebui sa ne faca mai circumspecti. Promovarea e acum 50 % - 50 % pentru al doilea loc (ASA va lua primul loc - lot omogen, antrenor si "subterane" peste CS). Si investitorii ar trebui sa se pregateasca sufleteste pentru un esec - si o alta incercare in campionatul 2014-2015. Ar trebui adusi citiva jucatori care sa poate juca la U21 in campionatul 2014-2015. E dificil sa creezi o echipa de la zero. In plus un campionat cu play off - e o experienta cu totul diferita. Cred ca CS ar fi avut mai multe sanse intr-un campionat cu desfasurare "normala".
Ca tot ai zis de accidentari. Curelea a luat 2 lovituri pe teren si nu prea fu in largul lui tot meciul..Ganea la fel..se accidenta si el ..Suntem blestemati

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 17 Noi 2013, 00:33

Inca ceva - amicul din Bistrita mi-a spus ca Gloria nu a avut pe teren vreo 3 din cei mai buni jucatori. Se pare ca CS si Gloria pina la urma nu au putut alinia cele mai bune formule de echipa. Linkar a gestionat mai bine disputa cu Gloria decit Stinga - a obtinut un punct si le putea obtine pe toate 3. Linkar nu i-a avut la dispozitie pe Izvoranu, Gorovei si Curelea.

Dar asa e cind domnul Stinga le da cu flit lui Voinea (atacant U21) si Ciju, sa faca loc pe banca de rezerve domnului Girloi (18 ani). Pina la urma banca noastra de rezerve avea nevoie de doi fundasi centrali meciul asta - Girloi si Ljubinkovici. Unde l-o fi vazut Stinga pe Dragu ca fiind peste Voinea nu stiu. Ciudat e ca Stinga a facut doar doua schimbari - desi echipa se pare ca a jucat slab, iar Oprita era pe banca.

Stiu ca Voinea e imprumutat - dar mi se pare o aroganta fara seaman sa nu fie folosit. Esti echipa de liga a 2-a, baga capul in pamint si scoate rezultate !

Jocul nu a fost pierdut de jucatori - a fost pierdut de antrenori. Pina la urma nu e mare lucru sa bati pe Motru si Mioveni. Daca Stinga are treaba cu antrenoratul la nivelul asta obtine 3 victorii in urmatoarele 3 meciuri. Are cele mai bune conditii din liga a 2-a !

JustME

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 17 Noi 2013, 02:27

Bobby mi se pare ca dramatizezi nitel lucrurile, sa nu uitam ca situatia putea sa fie infinit mai neagta. acum puteam sa fim undeva intre locurile 8-11 unde ne lasase Lincar. ok treaba cu playofful nu e tocmai roza dar am impresia ca se uita faptul ca e o chestie circumstantiala. iti dau un exemplu: daca azi Fc-ul pierdea cu Olimpia castigam 3 puncte in playoff (datorica urcarii in locurile de playoff a Olimpiei) si aveam 9 in total. dinamica primelor 6 locuri se poate schimba oricand, intre locul 10 si locul 6 sunt fix patru puncte (sau cinci daca ASA-ul castiga meciul cu Resita).

sa vorbim acum despre o posibila ratare a promovarii mi se pare mai mult decat prematur. dupa ce se termina returul putem sa tragem linie si sa analizam care or sa fie sansele reale la promovare. pana atunci putem doar sa speculam.

nu ma intelege gresit, ai dreptate meciul asta era foarte important asa cum or sa fie si urmatoarele insa analizand putin situatia la rece se putea si mai rau. mult mai rau. si am vazut lucrul asta in perioada Lincar. e drept ca se putea si mai bine insa e totusi fotbal, nu ceva exact care se poate executa dupa o formula sau un algoritm precis o:

Thunder99

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder99 » 17 Noi 2013, 03:12

JustME scrie:Bobby mi se pare ca dramatizezi nitel lucrurile
La capitolul "antrenor" are dreptate. Dar cam toti va agitati degeaba acum, v-am zis-o si acum 2-3 etape... Mai sunt MULTE meciuri de jucat, dar multe rau :-) Parerea mea e ca si daca intram in playoff pe o pozitie mai slaba datorita rezultatelor din tur, se pot intoarce lucrurile chiar acolo, din mers.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 17 Noi 2013, 03:13

@ Just

Lucrurile se mai pot schimba - dar nu cred ca cele 6 echipe din play off se vor modifica pina la final. Vor mai fi variatii de etapa, dar cele doua din Craiova, Resita, Vilcea, ASA si Gloria vor fi in play off. Satu Mare si FC Olt nu par a avea forta pentru play off (din pacate pentru noi). Ne putem amagi - dar sa fim realisti.

Meciurile de play off trebuie jucate cu o mentalitate de echipa mica : materiale la greu acasa - tragi la victorie; te aperi cu dintii afara si tragi la un egal. Stiu ca nu e sexy - dar nici o echipa din serie nu poate mai mult. 4-3-3 afara si calatoriile cu avionul sint nebunii - pe bune. Prea binele il face pe jucatorul roman confuz rau :-)

Ma irita un pic anumite aere de echipa "mare" si fumuri de promovare pe care eu le-am detectat. De ce sa-l folosim pe Voinea, ca el e imprumutat de la Pandurii (raspuns - pentru ca Pandurii joaca in Europa League si noi jucam in liga a 2-a) ? De sa-l folosim pe Ciju ? Gindurile de viitor, de liga 1 sa fie facute cind se vede promovarea la orizont. Ori deocamdata noi avem, impreuna cu Vilcea, cel mai dezastruos numar de puncte in play off raportat la meciurile jucate : 1 punct pe meci. Si ne jucam aproape toate meciurile care conteaza pentru play off anul asta !

Mi se pare copilaresc sa-l vedem pe Dragalina inchizator cu Gloria - cind se putea juca cu Izvoranu acolo. Nu-ti trebuie multe scoala sa vezi ca baiatul asta nu poate juca asa ceva si nici nu a jucat asa ceva in trecut. Pina la urma Stinga a cazut cu brio primul joc cu adevarat greu de cind a preluat echipa. Nu cred in miracole - isi arata si el limitele.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 17 Noi 2013, 03:20

de Thunder99 » 16 Noi 2013, 20:12

Dar cam toti va agitati degeaba acum, v-am zis-o si acum 2-3 etape... Mai sunt MULTE meciuri de jucat, dar multe rau :-) Parerea mea e ca si daca intram in playoff pe o pozitie mai slaba datorita rezultatelor din tur, se pot intoarce lucrurile chiar acolo, din mers.
Thundere - ai dreptate. Dar nu uita ca daca intri cu mai mult multe puncte in spate in play off (7-8 puncte) sansele sint cam pierdute. Deja avem cu 5 puncte mai putin decit ASA - dar avem un joc mai putin decit ei.

Si nu mai sint chiar asa de multe meciuri - doar 4 care conteaza pentru CS in sezonul regulat.

Se joaca doar 10 meciuri in play off - nu e prea mult. Gindeste-te ca Ajica ori se bate la promovare (daca ia licenta) or va face totul sa saboteze CS - joaca pe viata si pe moarte cu CS, si o lasa mai moale cu alte contracandidate. Si mai ai nebuni ca Rufa de Resita care cine stie de partea cui vor fi - ca la promovare nu cred ca se baga pe bune.

Daca nu intram la play off cu 15-16 puncte va fi tare greu.

Închis