Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Reusim a 8`a victorie consecutiva?

Poll ended at 16 Noi 2013, 11:15

Da
21
66%
Nu
7
22%
Egal
4
13%
 
Total votes: 32

Thunder99

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder99 » 17 Noi 2013, 03:27

Prietene chestiunea zilei e ca noi suntem mult mai capabili decat aia sa facem o serie de meciuri bune, putem avea victorii consecutive cu echipe care intra in playoff, pe cand ei nu prea. Eu chiar cred ca in playoff, trecand si perioada de transferuri din iarna, o sa discutam cu totul altfel cu echipele cu care pana acum am facut egal sau ne-au invins. Aia pe de alta parte nu prea-i vad asa nemti sa joace serios toate partidele 90 de minute din 90 si sa castige pe linie, mai degraba ii vad facand egaluri pe linie si chiar surprize cu infrangeri la echipele de pe locurile 4, 5 sau 6. Eu chiar si in retur cred ca vor face multe greseli (ASA si Bistrita, mai ales la ele 2 ma refer).

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 17 Noi 2013, 03:38

de Thunder99 » 16 Noi 2013, 20:27

Prietene chestiunea zilei e ca noi suntem mult mai capabili decat aia sa facem o serie de meciuri bune, putem avea victorii consecutive cu echipe care intra in playoff, pe cand ei nu prea. Eu chiar cred ca in playoff, trecand si perioada de transferuri din iarna, o sa discutam cu totul altfel cu echipele cu care pana acum am facut egal sau ne-au invins. Aia pe de alta parte nu prea-i vad asa nemti sa joace serios toate partidele 90 de minute din 90 si sa castige pe linie, mai degraba ii vad facand egaluri pe linie si chiar surprize cu infrangeri la echipele de pe locurile 4, 5 sau 6. Eu chiar si in retur cred ca vor face multe greseli (ASA si Bistrita, mai ales la ele 2 ma refer).
Sa fie asa cum spui tu o:

Pina una alta sa vedem ce facem in urmatoarele 3 meciuri : FC U, Resita si ASA.

Avatar utilizator
Florin-UCV
membru
membru
Mesaje: 177
Membru din: 06 Mai 2009, 16:56

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Florin-UCV » 17 Noi 2013, 04:08

Bobby scrie: trebuie jucate cu o mentalitate de echipa mica
Discutam despre UNIVERSITATEA CRAIOVA, nu de pandurii (si nici macar de pseudoechipa lui mititelu)

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 17 Noi 2013, 06:17

de Florin-UCV » 16 Noi 2013, 21:08

Bobby scrie:
trebuie jucate cu o mentalitate de echipa mica


Discutam despre UNIVERSITATEA CRAIOVA, nu de pandurii (si nici macar de pseudoechipa lui mititelu)
De acord - dar totul trebuie construit cu pasi marunti...In liga a 2-a, filozofia trebuie adaptata - cu obiectivele fiind adunarea de puncte si promovarea. In timp, totul va fi mai bine pus la punct - si mentalitatea mai agresiva isi poate gasi rostul. Nu vreau sa jucam 4-3-3 si sa mergem la meci cu avionul la anul, pe vremea asta, pe la Miovei si Motru :-)

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 17 Noi 2013, 11:04

haideti sa discutam dupa urmatoarele 3 meciuri. O sa fie funny ca dupa meciul de sambata o sa-i tinem probabil echipei lui Ajica pumnii sa intre in PO, cu toate ca acolo va face tot posibilul sa ne saboteze. Ne trebuie 7-9 puncte in urmatoarele meciuri si altfel vom vedea viitorul. Sunt curios ce jocuri face Resita, oare sa il tenteze pe Rufa mai mult banii din drepturile TV decat ce isi scoate de la pariuri?

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Aditza » 17 Noi 2013, 13:28

Nu are nimic, mergem mai departe!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 17 Noi 2013, 18:38

de Aditza » 17 Noi 2013, 06:28

Nu are nimic, mergem mai departe!
Bravo baietilor care au fost in deplasare ! Poate ca in urmatoarele meciuri echipa se va ridica la nivelul vostru !

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Aditza » 17 Noi 2013, 19:20

Asta e Craiova 1948

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 18 Noi 2013, 13:08

nu indrazneste nimeni sa faca topicul pentru meciul de sambata?

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 18 Noi 2013, 13:09

il asteptam pe AdrianR :-D
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 18 Noi 2013, 13:16

Aditza scrie:Asta e Craiova 1948
Dude!! Make the match topic...but put some luck into it this time :)(
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 18 Noi 2013, 19:52

Aditza scrie:Nu are nimic, mergem mai departe!
si...zici ca aici nu a functionat photoshopul? ah, stai, ca mesajul tau pe topicul fc era altul. asta e galeria de la meciul asta? sau e o poza de anul trecut de le meciul cu pandurii?
Am zis!!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 18 Noi 2013, 20:00

asta e totusi un meci jucat la vreo 400 kmde Craiova, plus ca o parte a suporterilro care fac deplasarea la meciuri erau in Grecia. Mai bine va uitati in ograda proprie, ca ati avut 300 spectatori la meciul jucat in epicentrul oltenismului

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Aditza » 18 Noi 2013, 20:22

Manex, am fost în jur de 30 la Bistriţa (420 km) şi 40 în Grecia. Aşa că nu mai vorbiţi aiurea. Noi plecăm după echipă să o suştinem, nu să arătam la lume ce mulţi suntem noi. Numa'bine :)

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Gloria Bistrita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 18 Noi 2013, 20:31

diferenta manex e ca noi nu am pretins niciodata ca suntem multi, cate frunza cata iarba
pentru o singura brigada, faptul ca am dus 32 de oameni la pireu si 22 la bistrita e mai mult decat onorabil

2 lucruri am vrut sa scot in evidenta punand poza respectiva(si la alte meciuri au fost la fel de putini, dar ei nu pun poze decat cand 'dau bine'):
- diferenta intre sustinerea de care au parte CSU si FCU nu este mare
- mititeii se mobilizeaza pentru 'clona', 'mitica' si alti dusmani NU pt Stiinta, pt ca ei ca niste manelisti adevarati nu pot sa 'egziste' fara dusmani

o sa vina 23, o sa fie cea mai mare mobilizare din istoria brigazilor mititele, dupa care o sa revina usor-usor la deplasari de sub 5 oameni de fiecare grup, din pacate tocmai aia 5 sunt si cei mai sufletisti si cei care sufera cel mai mult din cauza ooveanului, restul sunt in cel mai bun caz echivalentul hipsterilor care se duc la protestele cu rosia montana doar pt check-in si poze de facebook

Închis