[Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Pentru cine va fi 13 cu noroc (3 puncte)?

Poll ended at 23 Noi 2013, 16:44

CS Universitatea
25
57%
Nimeni
5
11%
FC Universitatea
14
32%
 
Total votes: 44

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de anakin » 30 Noi 2013, 04:48

Lasa-ma cu "oferta aia", ca aia nu e nicio oferta, e un pamflet de oferta menita sa puna paiele pe foc.

O oferta scrisa serioasa se discuta intre reprezentantii celor doi terti, se aseaza la masa negocierilor. Se stabilesc impreuna termenii, se scrie, se semneaza si se parafeaza un contract in compania unui notar legal. Abia dup-aia poti incepe cu circul prin presa si cu acuzele, in cazul in care negocierea nu merge..

Sunt convins ca Andrici si Mititelu realizeaza chestiile astea, insa trebuie sa-i aduca cineva cu picioarele pe pamant. Sper sa fie in anturajele lor oameni cu ceva scaun la cap care-i vor indrepta pe calea corecta. Dar nu stiu de ce, am impresia ca toate astea se vor intampla abia cand lui FCU i se aproba planul de reorganizare. Cred ca abia atunci cei de la CSU vor accepta realitatea si vor fi dispusi la negocieri serioase.. Pentru ca singura cale de scapare a lor si strategie pe care se bazeaza momentan e disparitia completa a FCU din peisaj. Nu va functiona..

Si daca ma interesa doar sa privesc relaxat spre viitor, tineam cu Bayern Munchen! Dar asta e, nu am cum sa tin cu alta echipa decat cu aia cu care am crescut, pur si simplu nu pot sufleteste! "Tinem cu echipa noastra, si la bine si la greu!" Asta e spiritul Universitatii. Momentele de genul asta reprezinta testul suprem pentru atasamentul unui suporter.
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de Bobby » 30 Noi 2013, 05:19

Nu uita ca atuul CS - club si suporteri - nu e primaria, Andrici sau planul de reorganizare a FC. Atuul CS se numeste simplu Adrian Mititelu. E simplu - rabdare si tutun; Mititelu lucreaza in fiecare zi pentru succesul CS.

Iti inteleg punctul de vedere cu suporterul care sustine o echipa tot timpul. Asta in conditii normale. Dar nenorocirile care s-au intimplat la Craiova in ultimii 20 de ani probabil ca n-au corespondent in lumea civilizata. N-a existat un club la Craiova in ultimii 20 de ani decit in imaginatia suporterilor - si aici ma includ si eu. Adevarul e ca au existat vreo 6-7 cluburi, vreo 6-7 interlopi care au tot prostit lumea (si aici ma includ si pe mine). Dar vazind anul asta actele facute publice am decis sa nu-mi mai pierd timpul cu aceste curve ale imterlopilor. A fost o usurare pentru mine.

Asta e - cine stie ce se intimpla. Eu spun ca e o sansa frumoasa sa renasca ceva ce a murit acum 20 de ani. Daca s-a putut la Ploiesti - s-o putea si la Craiova. Eu ma identific emotional cu Craiova anilor 80 - ceea ce a fost dupa 93, a fost un vis urit. Atit. Imi provoaca doar greata si tristete.

Tu sa fii sanatos - pina si in matematica lumea nu are o singura parere. Daramite in fotbalul craiovean - unde nebunia e la ea acasa.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de Bobby » 30 Noi 2013, 05:53

de anakin » 29 Noi 2013, 21:48

Si daca ma interesa doar sa privesc relaxat spre viitor, tineam cu Bayern Munchen! Dar asta e, nu am cum sa tin cu alta echipa decat cu aia cu care am crescut, pur si simplu nu pot sufleteste! "Tinem cu echipa noastra, si la bine si la greu!" Asta e spiritul Universitatii. Momentele de genul asta reprezinta testul suprem pentru atasamentul unui suporter.
Uite ca eu am crescut cu Craiova la sfirsitul anilor 70 si anii 80 : echipa aia era chiar un soi de Bayern al Romaniei. Nebuniile din ultimii 20 de ani nu sint in concordanta cu echipa Olteniei de care ma atasasem. Multi dintre pustii astia zgomotosi din PS stiu doar Craiova interlopilor. Ei cred, ca si Mititelu, ca Cioara e unul dintre marii jucatori ai Craiovei din toate timpurile; pai Costea abia ar fi putut sa care gentile de echipament pentru Craioveanu sau Fane Stoica. Sau cum spune Balaci, Costea nu prinde topul 100 al jucatorilor Craiovei. Tot respectul pentru vreo 3-4 goluri frumoase, dar starul Craiovei Mititica din ultimii 11 ani, Florin Costea, e un manelist, modest intelectual si fotbalistic, care a avut oarece succes doar la echipe care se bateau sa evite retrogradarea (Craiova Mititica, si Severin).

In fine - eu ma crucesc la inchinarea asta a multora in fata desenului cu regele junglei. Eu am avut fotografia asta in copilarie pe perete si nu am dat niciodata atentiei acelei steme in dungi :

http://www.bluelions.ro/craiova-maxima/

Si ca sa fiu sincer nu m-a interesat niciodata ce sigla avea echipa. E o chestie fara importanta - pentru mine. Ca daca regele junglei ar fi important pentru mine, Anglia are nu stiu cite echipe cu asa ceva pe stema. Asa, din memorie, sigla Premier League, siglele Aston Villa, Chelsea si Sunderland - toate au regele junglei. Sa fii sanatos - Anakine : e ultima data cind mai raspund unui adevarat pe tema asta.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de DeuxEx » 30 Noi 2013, 08:55

Nu m-ai inteles, Anakine! Eu privesc relaxat spre viitor deoarece stiu ca la CS exista oameni care doresc performanta si au toate atuurile s-o si infaptuiasca. Tu poti sa spui asta? Tu poti sa afirmi ca FC u va mai exista pe 1 decembrie 2014?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de Pacala » 01 Dec 2013, 15:01

DeuxEx scrie:Nu m-ai inteles, Anakine! Eu privesc relaxat spre viitor deoarece stiu ca la CS exista oameni care doresc performanta si au toate atuurile s-o si infaptuiasca. Tu poti sa spui asta? Tu poti sa afirmi ca FC u va mai exista pe 1 decembrie 2014?
s-a vazut la stadion ce prefera suporterii. O echipa artificiala ca cs nu va avea niciodata sustinearea suporterilor. Sa nu uiti asta.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de Copacul » 01 Dec 2013, 15:11

Eu am vazut 15.000 etapa trecuta si 1500 ieri/azi. Deduc ca macar 10.000 au venit pt CSU. Evident ca nu toata lumea e la fel de vocala si grobiana, de-aia nu i-ai vazut manifestandu-se
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de Pacala » 01 Dec 2013, 15:17

Nu te minti sigur. S-a vazut foarte clar, tot stadionul fluiera cand un jucator al cs era la minge sau se vaieta, lucrurile erau extrem de clare. Am stat la tribuna a doua, am vazut reactiile tuturor din jur. Am fost cel mai calm, poate singurul care nu-i huiduia. La fel de clar a fost si atunci cind numai cei 100 de rataciti au sarit in sus la unica ocazie a csu-lui. Nu-ti face iluzii degeaba. De fapt sint absolut convins ca stii foarte bine asta.
Last edited by Pacala on 01 Dec 2013, 15:18, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de DarkComy » 01 Dec 2013, 15:18

Pacala scrie:
DeuxEx scrie:Nu m-ai inteles, Anakine! Eu privesc relaxat spre viitor deoarece stiu ca la CS exista oameni care doresc performanta si au toate atuurile s-o si infaptuiasca. Tu poti sa spui asta? Tu poti sa afirmi ca FC u va mai exista pe 1 decembrie 2014?
s-a vazut la stadion ce prefera suporterii. O echipa artificiala ca cs nu va avea niciodata sustinearea suporterilor. Sa nu uiti asta.
In doua zile, nu ati fost in stare sa adunati cati oameni au fost la meciul Universitatea Craiova - FC U Craiova. Asta ne arata ca diferenta pana la 16-17.000 cati au fost la meciul respectiv, au fost ori fani ai Universitatii Craiova ori fani ai fotbalului.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de U » 01 Dec 2013, 15:20

copacule asta e asemanator cu ce a zis lucescu cand la craiova se strangeau 30.000 de oameni la meci! oamenii respectivi nu venisera pentru Universitatea Craiova ci venisera sa-l vada pe "marele antrenor" lucescu...
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de Pacala » 01 Dec 2013, 15:22

alte conditii meteo si ultima echipa ca adversar. Nici tu nu crezi ce spui. Capatasi curaj ca vazusi ca nu se dusera la fel de multi la stadion? :lol: Atunci de ce va fluiera si va injura tot stadionul? tu de fapt ce crezi, ca erau citiva ai lui Mititelu care injurau si 20 000 de oameni s-au luat dupa ei? :lol: daca era cum zici tu, restul le inchidea imediat gura. Ce copil esti!
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de DarkComy » 01 Dec 2013, 15:38

Pacala scrie:alte conditii meteo si ultima echipa ca adversar. Nici tu nu crezi ce spui. Capatasi curaj ca vazusi ca nu se dusera la fel de multi la stadion? :lol: Atunci de ce va fluiera si va injura tot stadionul? tu de fapt ce crezi, ca erau citiva ai lui Mititelu care injurau si 20 000 de oameni s-au luat dupa ei? :lol: daca era cum zici tu, restul le inchidea imediat gura. Ce copil esti!
1. Presupun ca acel cantec de peluza "Poate sa ploua, sa fie vant ..pentru Craiova o sa cant / De la doi metri, de sub pamant ..pentru Craiova o sa cant / Poate sa moara, o lume-ntreaga / Sa fie ziua cea mai neagra ..pentru Craiova o sa cant / Indiferent de cum si cand!" nu e valabil. Presupun ca trebuie sa fie minim 10 grade ca sa fie 20.000 in tribuna.
2. Ce conteaza adversarul? Voi sunteti suporteri de conjunctura? Veniti la stadion doar cand jucati cu primele 6?
3. M-am abtinut aseara si azi sa comentez, pentru ca am impartasit ideea lui ozzy de a nu mai posta pe topicurile voastre. Aici totusi, este un topic comun din ce vezi in titlu...asa ca in momentul in care ai postat, mi-am permis sa iti dau o replica.
4. La meciul dintre Stiinta si FC U Craiova, au fost probabil 7000 de fani ai echipei mititeliene (Peluza PUZ; jumatate din tribuna a II-a, mai exact de la peluza perinita cam pana la stema...unde se rupeau valurile lansate de la sud; si o parte a oamenilor de la tribuna I).
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de Pacala » 01 Dec 2013, 15:48

DarkComy scrie: jumatate din tribuna a II-a, ..unde se rupeau valurile lansate de la sud; si o parte a oamenilor de la tribuna I).
Am stat la tribuna a II-a, nu se rupea niciun val. Incerci sa te minti pentru ca nu suporti realitatea. Am si filmat tocmai pentru cei care incearca sa minta. Asta ca sa nu fie dubii. La meciul ala, s-a dovedit ca tot stadionul v-a fost impotriva si oricit ai incerca sa minti pe forum, realitatea nu o poti schimba. ucv
Se vedea si la tribuna I cu cine tinea lumea ca se ridicau in picioare si va huiduiau. :)( voi nu ati avut nimic, nu ati existat. Pana si la peluza voastra, doar acel grup de rataciti tinea cu csu. Am urmarit special reactia celorlalti, care nu s-au ridicat in piciare la ocazia voastra. Se uitau toti la ultrasii lui mircea sandu. De fapt la acea faza s-a vazut exact ca nu existati decit pe forum. :-)
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de DarkComy » 01 Dec 2013, 15:57

Daca zici tu...mai ales ca ai filmat :-D
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de manex » 01 Dec 2013, 15:58

asa a fost :)(
Am zis!!

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 13]CS Universitatea Craiova-FC Universitatea Crai

Mesaj de FanStiinta » 01 Dec 2013, 16:01

Pacala scrie:
DarkComy scrie: jumatate din tribuna a II-a, ..unde se rupeau valurile lansate de la sud; si o parte a oamenilor de la tribuna I).
Am stat la tribuna a II-a, nu se rupea niciun val. Incerci sa te minti pentru ca nu suporti realitatea. Am si filmat tocmai pentru cei care incearca sa minta. Asta ca sa nu fie dubii. La meciul ala, s-a dovedit ca tot stadionul v-a fost impotriva si oricit ai incerca sa minti pe forum, realitatea nu o poti schimba. ucv
Se vedea si la tribuna I cu cine tinea lumea ca se ridicau in picioare si va huiduiau. :)( voi nu ati avut nimic, nu ati existat. Pana si la peluza voastra, doar acel grup de rataciti tinea cu csu. Am urmarit special reactia celorlalti, care nu s-au ridicat in piciare la ocazia voastra. Se uitau toti la ultrasii lui mircea sandu. De fapt la acea faza s-a vazut exact ca nu existati decit pe forum. :-)
tataita cred ca e cazul sa te duci la un control oftalmologic.. eu am fost la T0 si valurile s-au intrerupt de mai multe ori la T2 imediat dupa stema.. nu zic ca aia ar fi fost fani ai CS-ului.. poate le era pur si simplu lene sa se ridice.. dar de oprit s-au oprit.. in rest sunteti multi si degeaba.. o sa mai fiti la fel de multi la meciurile cu noi din PO.. asta daca ajungeti pe acolo ;)

Închis