[Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne consolidam pozitia de lider?

Poll ended at 29 Noi 2013, 10:47

Victorie
18
75%
Egal
1
4%
Infrangere
5
21%
 
Total votes: 24

JustME

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 01 Dec 2013, 03:54

dap, vazand rezumatul si eu zic ca am avut mare bulan insa si gazonul era mai mult decat execrabil. una peste alta am avuti si noi ceva ocazii exceptand golurile insa Resita a avut cateva ocazii monumentale. impresia mea e ca s-au adaptat mult mai bine la gazonul ala care in realitate era o mocirla si cam atat. oricum echipa trebuie clar intarita in iarna asta serios mai ales in aparare unde e cam jale. e bine totusi ca se intrerupe acum campionatul si se pot remedia problemele pentru ca nu e primul meci in care avem bulan. si bulanul asta are si efecte secundare: nu tine la infinit :)

acum despre faza cu offsideul la primul gol.. mingea vine clar de la un adversar deci nu cred ca se poate pune problema de offside iar T@V daca te referi la faptul ca jucatorul nostru (Costin) se afla in pozitie de offside in momentul centrarii sincer e dificil de spus datorita unghiului din care e filmat. e un jucator resitean in plan apropiat care e posibil sa il scoata pe costin din offside, totusi din ce se vede tind sa iti dau dreptate. insa nu stiu daca se poate discuta despre reactivarea pozitiei de offiside la faza asta pt ca e totusi complicat.. o centrare dupa care un fundas respinge aiurea si mingea ajunge la un jucator d-al nostru. nu stiu daca in situatia asta se mai poate discuta de offside.

la faza presupusului penalti e aproape imposibil sa iti dai seama daca il loveste in mana sau in burta. cert e ca mi se pare (e doar o parere) ca jucatorul are mainile in dreptul corpului, lipite de corp deci si daca ii da in mana nu stiu daca poti sa dai penalti. poate totusi mi se pare mie ca e cu mainile lipite de corp - calitatea clipului nu e tocmai excelenta.

iar despre motivarea financiara a resitenilor nu stiu ce sa zic. e posibil sa fie ceva din partea ASA (Bistrita nu cred ca isi permite, nu cred ca au o situatie financiara stralucita) dar mai repede cred ca e pur si simplu vorba ca resitenii chiar cred in promovare sau in ocuparea unui loc caldut in primele 6 ca sa dea cu 1,x,2-u in playoff sa se duca pomina :)( glumesc [biggrin]

chiar sunt curios sa mai aud ceva pareri despre posibila reactivare a pozitiei de offisde la Curelea, daca se poate pune problema unei reactivari. pt ca la faza cu presupusul penalti e aproape imposibil de spus cu certitudine daca mingea il loveste in mana si daca nu cumva mana era lipita de corp.

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 01 Dec 2013, 04:46

Offside nu avea cum sa fie pt ca mingea vine de la adversar :)(.
Din pacate dupa mesajul tau se confirma ca Ovidiu nu este un bun organizator al fazei defensive. Nici nu e de mirare pt ca el vine din fotbalul olandez , aia se pricep la multe , dar nu la jocul defenisv. Asta e si motivul pt care in fiecare etapa din Eredivisie 30-35 goluri. De altfel ca si in fotbalul german unde faza defensiva este data uitarii , iar majoritatea antrenorilor (nu ma refer la Klopp) nici macar nu o antreneaza. Ultimul mare sau printre ultimi mari antrenori germani care pregateau aceasta faza era Rehhagel. Mereu echipele antrenate de el erau preocupate de acest lucru. Asa a si castigat cu Grecia in 2004.

Dar nu e de mirare , din cate stiu eu nu prea exista scoli de antrenori cu mare nume Germania , Spania sau Anglia.Practic singurele 2 scoli renumite in antrenorat sunt Clairefontaine si Coverciano. Putem sa stam linistiti ca nici dupa perioada de iarna acest lucru nu o sa se rezolve :)(

Fotbalul practicat sau mai bine zis fotbalul pe care Stanga doreste sa-l practicam este unul boem in care se dau multe goluri. Din pacate pentru el si pentru noi la ora actuala nu sunt multi antrenori in romania care sa practice acest fotbal , iar daca ne prinde o echipa care practica opusul ne bate cu 1-0 fara mari probleme. Din fericire pt noi ,chiar daca toata echipele din liga a 2-a practica opusul filozofiei lui Stanga, jucatorii nostri fac diferenta. Ma surprinde faptul ca pe langa greselile din aparare apar si greseli la constructie. Ma asteptam de la Ovidiu ca noi sa fim la timona jocurilor , dar din pacate nu suntem , iar in reprizele secunde jocul nostru scade in mod dramatic.

Dupa parerea mea de simplu suporter , cred ca o problema o are si sitemul folosit. Sigur la prima vedere e un 4-3-3 , dar acesta se transforma de multe ori in 4-5-1 sau mai bine zis in 4-1-4-1. Au fost multe meciuri , cel mai recent vazut de mine a fost cel cu Craiova in care intr-un sistem de 4-3-3 pe faza de constructie ce pleaca de la fundasii centrali era obligatoriu sa avem cele 2 extreme langa Curelea. Si daca tot am adus in discutie ultimul meci jucat pe teren propriu , trebuie sa spun ca in acel meci Costin a castigat dueluri aeriene cu Acka , doar ca mingile castigate de el ajungeau la adversar pt ca noi nu aveam oameni langa. Renuntam prea usor la posesie si ne grabeam cu minge lunga pe varf care acesta era stingher intre fundasii centrali adversi , iar mingile castigate de el nu prea contau.
Practic inca suntem in faza de "cunoastere". Nu stim inca ce vrem sa jucam , nu stim daca vrem sa fim o echipa scurta si compacta (acum se zice reactiva) care in momentul castigarii balonului sa plecam pe contraatac cu pase rapide in extrema sau cu minge lunga pe numarul 9 care sa dubleze pt extrema si de acolo sa atacam poarta sau sa fim o echipa care pleaca cu constructia de la fundasii centrali.

Eu cred ca cel mai bun sistem pentru noi este 4-2-3-1. Aceea linie de mijloc cu 2 inchizatori dintre care unul sa stie putin mai bine cu varza ne-ar ajuta mai mult pe faza defensiva , iar in linia de 3 sa nu avem doar jucatori eminamente ofensivi care uita sa ajute fundasul central de pe partea sa. Cu acest sistem l-am pune in mai mare valoare pe Curelea , care ar avea un ajutor fix in spatele lui. Sa nu uitam ca el poate sa joace atat atacant central , numar 9 cat si in linie cu un alt atacant sau chiar sa mai coboare in spatele acestuia. In 4-3-3 , extremele noastre isi consuma energia in atac dupa minigle aruncate de defensiva si le este foarte greu sa mai revina in aparare.

Cineva mi-a zis ca daca l-am aduce pe Munteau , ar insemna sa-l scoata din echipa pe Viorel. Din contra, Munteanu ar juca perfect cu Viorel in acest 4-2-3-1. Catalin ar fi in linia de 2 de la mijloc iar Viorel in spatele lui Costin. Acum doar ne imaginam , dar ar fi extraordinar ca sa avem in spatele lui Costin, 2 jucatori cu glezna fina ca Viorel si Munteanu. Catalin e un exceptional recuperator , care intr-un tandem cu un mijlocas eminamente defensiv ar da un randament excelent. Sa nu uitam ca el in perioada aceea in care avea un volum de 60-80 pase pe meci cu un procentaj de 80-90+% , il avea partener pe Djakaridja Kone , un exceptional inchizator.

SI ca sa rezum pomelnicul scris de mine, avem nevoie de jucatori de valoare care sa suplineasca eventualele erori din defensiva. Promovarea ca promovarea , dar imi e tare frica de ce s-ar putea intampla in liga 1. Momentan jucatorii pe care ii avem sunt de valoare , dar de valoarea ligi a 2-a. Cu exceptia celor 2 de la Sportul nu prea avem jucatori de Liga 1. Poate doar pustiul asta, Gorovei care l-a facut uitat pe Dragu , dar asta nu prea era greu de facut :)( .

Daca tot ne legam de arbitraj , din cate am inteles am avut penalty clar la Gorovei , iar daca a gresit , a facut o in ambele parti. Si fiindca tot e dimineata , iar ideile sau mai bine zis dorintele mele sunt foarte nerealizabile , propun aducerea unui antrenor secund italian care sa pregateasca jocul pe faza defensiva. Sa lucreze foarte iesirile la offside cu fundasii centrali. Jucatorii nostri cand ajung in italia , le trebuie 3-6 luni doar sa se puna la punct tactic. Aceasta metoda propusa de mine e foarte uzitata in afara la echipele mari. Acolo antrenorii principali au minim cate un secund specializat pe o anumita faza care lucreaza pe grupuri cu jucatorii. Numai la noi antrenorii secunzi sunt priceputi la toate.
Cunosc pe cineva care a avut placerea sa asiste la antrenamentele celor de la Lazio (nu la prima echipa, la grupe de juniori). Mi-a zis ca n-a vazut in viata lui asa ceva , exersau iesirile la offside dupa lovituri libere. Imi spunea ca in momentul in care se auzea ca se loveste mingea toata linia de fund sau jucatorii care se aflau in acel moment in pozitie de aparatori trebuiau sa iasa imediat. O alta metoda era sa se arunce mingea in careu iar cand se auzea fluierul coordonatorului respectiv toti trebuiau sa faca pasul in fata si sa-l lase pe atacant in offside. (aceste lucrui se repetau de foarte multe ori, pentru a deveni un automatism).Daca va uitati atenti la meciurile din Italia pe mingea a 2-a ce se joaca in fata, poate sa se intample orice ca fundasii fac pasul la offside. Bine ca acum e o diferenta mare intre a face pasul exact in momentul in care se loveste balonul si a face pasul cand balonul este deja la adversar , iar mingea este descoperita.Cum au facut cretinii aia de Goian, Rat si Chiriches la meciurile cu Grecia.
La noi daca un antrenor principal si-ar aduce 5-7 secunzi, ar zice patronul ca vrea sa-l fure de bani :lol:

Cu siguranta avem nevoie de cativa jucatori. In principal de 2 fundasi laterali. Mai ales de banda dreapta , la ultimul meci disputat acasa pe partea dreapa a noastra am fost dominati categoric de extremele celor de la FCUC. Parca era vorbad e Busu si inca unul :?:

@Just

Nu se pune problema de offside. Curelea putea sa fie lipit de linia de tusa ca tot nu era offside. Intr-un singur moment putea sa se acorde offside. Daca in momentul centrarii Curelea aflat in pozitie afara din joc il incomoda intr-un fel sau altul pe Vatajelul. Daca va uitati la faza , Costin se afla la 4-5 m de Vatajelul deci nu este offside.

In momentul pasei Curelea se afla in afara jocului , dar el nu il incomodeaza pe Vatajelul , nu se afla pe directia balonului sau alta chestie de acest gen. Nu stiu daca mai tineti minte , dar o faza asemanatoare a fost intr-un meci de cupa cu ungurii. Atunci a fost offside pentru ca atacantul lor ce era in pozitie afara din joc l-a incomodat pe portarul nostru. Asa si si acum... daca Costin era 1m in fata sau in spate de Vatajelu, atunci era offside clar.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8091
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 01 Dec 2013, 06:07

Ma bucur ca discutam si despre fotbal usteag

Da - Curelea era in afara din joc in momentul centrarii de la gol, dar atunci el nu influenta desfasurarea fazei. O faza interesanta - judecata bine de arbitri.

Acel presupus hent in careul nostru e dificil de confirmat.

Ca stiinta a organizarii jocului defensiv, Sabau si Napoli sint peste Stinga (desi cu totii ne aducem aminte de apararea varza a lui Napoli, cu Rose pe post de jalon stinga, acum citiva ani). Intr-adevar, pe noi ne-au salvat de multe ori executiile individuale ale baietilor nostri - Curelea, Ferfelea, Plesan, Sin (la Oradea - cel gol splendid !). Lupta pentru promovare va fi foarte dura - noi stam inca prost in clasamentul PO (ca numar de puncte sintem OK, dar avem jucate cele mai multe meciuri). Avem nevoie de inca 3-4 jucatori de valoare, plus inca 2-3 jucatori U21 care sa dea mai multe optiuni lui Stinga in cimp.

sorin107

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 01 Dec 2013, 08:46

si eu as merge pe 4-2-3-1 in cazul echipei noastre, care practica acum un 4-1-4-1, sau 4-3-3. desi parca la alte echipe care practica sistemul asta (mai ales cele din olanda) nu se vede, la noi e foarte evident faptul ca curelea nu are sustinere din linia de mijloc si ca joaca minge redublata pentru...nimeni. nu din benzi lipseste suportul, dar mai ales din centru. si asta n-o sa se schimbe chiar daca va intra ferfelea in linia de 4 din spatele lui costin, pentru ca si lui viorel ii vor fi trasate sarcini defensive, care-i vor lua din energia de care are nevoie sa creeze. lui i se potriveste perfect rolul de trequartista din 4-2-3-1. dar na, stanga-i suveran aici.

cred ca s-ar impune transferuri pe postul de fundas dreapta (minim 1, carja nu se descurca), pe vatajelu fundas stanga, un fundas central, un mijlocas defensiv dublura la ionescu, un mijlocas central, o aripa dreapta si un varf adevarat. si cat mai multi u21 de valoare.

la momentul asta, dac-am avea tot lotul valid, cred ca echipa ar fi asta:

brac - ljubinkovic, patrascu, izvoranu, velcovici - ionescu - gorovei, plesan, ferfelea, ganea - curelea.

nu-s de acord cu catalin munteanu langa ionescu, il prefer pe plesan. e de-al nostru, e mai tanar cu 5 ani si are mai multa vigoare si forta. plus de asta, munteanu vine dupa o accidentare urata.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 01 Dec 2013, 08:59

*stati asa si nu manati: de cand m-am apucat sa scriu si pina la tiparire am facut varza in cap (eram si dupa o noapte grea, cunoscatorii stiu despre ce vorbesc :)( ) fazele. Faza de care spuneam io ca offside mare si arbitri o lasa sa curga pentru noi e la 2min:13sec. Ala offside mare, dar nu e al nostru in stare sa o intepe. De asta ziceam io offside mare + hentul in careu = arbitraj cum n-am mai vazut vreodata pentru noi. E adevarat ca apoi s-a facut gazdar...

La golul nostru de 1-0, in prima faza Curelea e in offside, dar nu stiu daca se reactiveaza cu mingea venita de la adversar.

sorin107

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 01 Dec 2013, 09:16

T@V scrie:*stati asa si nu manati: de cand m-am apucat sa scriu si pina la tiparire am facut varza in cap (eram si dupa o noapte grea, cunoscatorii stiu despre ce vorbesc :)( ) fazele. Faza de care spuneam io ca offside mare si arbitri o lasa sa curga pentru noi e la 2min:13sec. Ala offside mare, dar nu e al nostru in stare sa o intepe. De asta ziceam io offside mare + hentul in careu = arbitraj cum n-am mai vazut vreodata pentru noi. E adevarat ca apoi s-a facut gazdar...

La golul nostru de 1-0, in prima faza Curelea e in offside, dar nu stiu daca se reactiveaza cu mingea venita de la adversar.

n-a fost offside niciodata la golul nostru, iar la faza aia din 2:13, mi se pare ca e la limita, dar nu reusesc sa-mi dau seama fara o reluare. probabil e offside, dar in niciun caz mare. uita-te la fundasul central stanga cum coboara si o sa vezi ca in momentul pasei e aproape pe linie cu atacantul nostru.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 01 Dec 2013, 12:33

daca arbitrul fluiera offside la golul lui Curelea, eu zic ca avea acoperire regulamentara ca sa folosesc un termen din limbajul de lemn. Offside-ul, fie el si reactivat, se judeca in momentul pasei. La fel, faptul ca a lasat faza iar are acoperire pentru ca fundasul resitean respinge gresit fara a fi in vreun fel presat de un jucator al nostru si poate fi considerata pasa de la adversar.
Exact asta afost si senzatia mea de victorie cu bulan, resitenii ne-au cam inghesuit, au avut la 0-1 vreo 3-4 ocazii mari. Am eu senzatia sau fundasii nostri parca stau prea aproape de poarta si prea departe de adversar, undeva la linia de 16 m e un gol inte fundasi si mijlocasi si exact de aici au venit ocaziile resitenilor din prima repriza, inclusiv cea de la presupusul hent
@UneKa, postul tau cu antrenorii italieni mi-a adus aminte de saracul Moti, care la revenirea din Italia, a dat un interviu funny in care povestea ca nu ainteles nicicum ce ii cerea antrenorul in legatura cu modul in care trebuie sa se apere, sfarsind prin a se decalara inadaptat si a intoarce in tara

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 01 Dec 2013, 13:34

Felicitări echipei, felicitări Sezione !!! Astept cu nerabdare returul cu echipa validă si eventual 2,3 transferuri reusite!
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 01 Dec 2013, 13:50

@romaad

Scz ca te contrazic , dar daca ridica offside atunci era o gresala imensa. Un offside care se reactiveaza se poate intampla doar in 2 momente de joc.
1.Daca un jucator ramane in offside dupa un atac pozitional , iar echipa aflata in aparare pleaca pe contraatac si pierde mingea. Daca coechipierul jucatorului aflat in offside trimite mingea catre poarta iar jucatorul aflat in pozitie de offside o joaca. Atunci da , se reactiveaza.

2.Daca jucatorul aflat in offside se afla pe directia balonului sau incomodeaza un adversar in controlarea accestuia, atunci se reactiveaza offsideul.

Curelea nu "indeplineste" nici macar o conditie de mai sus mentionata. Practic in momentul in care Vatajelu atinge minge se incepe o noua faza. Cum am spus si in primul mesaj , Curelea putea sa se afle in prima faza intr-un offside de 15m pt ca nu conta. El nu infulenteaza faza ca sa se poata ridica offside.

Apropo de jucatori, Vatajelu a jucat fundas dreapta ?

Nici la faza din minutul 2:13 nu cred este offside. Incercati sa va uitati cu sonor si sa puneti stop la imagine in momentul in care se aude ca loveste mingea. Nu am un calculator foarte bun care sa-mi permita HD sau astea , dar stopul facut de mine la 2:13 (cand atentie minge plecase din piciorul jucatorului nostru. Deci nu este exact momentu pasei) se vede sau cel putin eu vad ca un jucator e resitean , fundasul central stang, este mai aproape de poarta.

Dar nu pot sa bag mana-n foc. Exista posibilitatea ca daca camera era pe exact linia ultimului aparator sa se fi observat un offside mare in care se afla jucatorul nostru , dar si invers. Dupa cum vedeti arbitrul de linie este plasat bin , deci cu siguranta a vazut mai bine ca noi. La o analiza mai atenta , zoom pe pixeli cred ca o sa descoperim ca tocmai fundasul lateral stang se afla mai aproape de poarta. Oricum linia apararii resitene este.
amuzanta rau de tot :).


Acum o sa fiu rautacios sau nesimtit. Si daca a gresit in favoarea noastra unde este problema? Tot ne fac astia echipa federatiei si a partidelor politice , dar impotriva noastra se dau cartonase rosii , penaltyuri , nu se acorda penaltyuri sau cartonase. Mie nu-mi place sa pozez in fata mare. Asta cu "Noi vrem sa nu castigam din greseli" e o gogomanie. In fotbal se dau goluri numai pe greseli , fie de arbitraj sau de joc. Altfel toate meciurile s-ar termina 0-0. Chiar as vrea sa ne avantajeze arbitrii meci de meci, sa-i vad pe aia din opozitie cum mor de ciuda si fac spume la gura. :)( Atat timp cat noi sau cei care conduc clubul se considera curati si corecti fata de arbitri , de ce sa ne facem noi probleme?

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Pacala » 01 Dec 2013, 14:59

UneKa scrie: Acum o sa fiu rautacios sau nesimtit. Si daca a gresit in favoarea noastra unde este problema? Tot ne fac astia echipa federatiei si a partidelor politice?
si nu-i asa? intr-adevar, s-au despartit apele si printre suporteri. Cei care tanjeau dupa o echipa U Craiova care sa fie protejata federatiei si ceilalti, care iubeau echipa si pentru ca era lovita permanent de lacheii federatiei. Cei care visau protectia federatiei au chiar mai mult. Sustin un fel de echipa nascuta in eprubetele lui mircea sandu.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 01 Dec 2013, 15:14

Pacala scrie:
UneKa scrie: Acum o sa fiu rautacios sau nesimtit. Si daca a gresit in favoarea noastra unde este problema? Tot ne fac astia echipa federatiei si a partidelor politice?
si nu-i asa? intr-adevar, s-au despartit apele si printre suporteri. Cei care tanjeau dupa o echipa U Craiova care sa fie protejata federatiei si ceilalti, care iubeau echipa si pentru ca era lovita permanent de lacheii federatiei. Cei care visau protectia federatiei au chiar mai mult. Sustin un fel de echipa nascuta in eprubetele lui mircea sandu.
Bravo noua...acum valea pe topicul de meci al echipei nascuta in eprubetele de la "Niu Iorc"
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Pacala » 01 Dec 2013, 15:50

dupa rezumat, pare blat si cu cel putin jumatate din echipa resitei in frunte cu portarul dar si cu arbitrul. Banii craiovenilor aruncati pe "primele" echipei lui mircea sandu :bad:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 01 Dec 2013, 15:53

ma ce bani visezi ?! care bani ai craiovenilor !? spre deosbire de cele 2 mil de euro pe care voia primaria sa i le dea lui mititelu, la CSU in afara de stadion, primaria nu contribuie cu nimic.
atunci nu te-am vazut sarind de [cenzurat] in sus ca ia mititelu banii craiovenilor.

ce dracu tot comentati ampulea nu stiu.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Pacala » 01 Dec 2013, 15:55

aia s-o crezi tu. Andrici e bagat in fata la vrajeala.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 01 Dec 2013, 16:00

alex...tu nu vezi ca Pacala e noul troll al forumului? I-a zis mARIN ca trebuie sa mai bage niste mesaje pe forumul "destabilizatorilor" ca sa primeasca si el o ciorba
Au avut noroc ca a dat pasarea gol, ca altfel iar trebuiau saracii aia din Motru sa-si bage mingea in poarta.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Închis