[Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne consolidam pozitia de lider?

Poll ended at 29 Noi 2013, 10:47

Victorie
18
75%
Egal
1
4%
Infrangere
5
21%
 
Total votes: 24

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 30 Noi 2013, 13:34

Sa remarcam ca este si cea mai clara victorie in deplasare de pana acum (batusem numai cu 1-0 pana azi)

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 30 Noi 2013, 13:39

Olimpia Satu Mare are in momentul asta 9 puncte din 8 meciuri cu echipele aflate in primele 6 locuri! Daca bate azi la Tg Mures nu numai ca intra in primele 6 dar trece chiar pe primul loc al clasamentului playoff cu 12 puncte din 9 meciuri

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 30 Noi 2013, 13:40

Andrei Olteanu scrie:Felicitari baietilor....e bine ca avem o iarna linistita.....prima dupa....................................ani
La prima vedere. Eu cred ca o sa avem o iarna decisiva din mai multe puncte de vedere. Sunt miscari de trupe pe la SRL , se pot intampla multe.

Pe langa respectul celor de la CS si Sezione, Respect si suporterilor civilizati ai FC-ului. E de apreciat ca sustin un ideal , iar cat timp il fac in mod civilizat merita toate aprecierile noastre.

@Marius

e aproape imposibil sa bati la TG Mures cu Sabau antrenor. Sabau care e cel mai bun antrenor din Seria noastra si chiar din toata liga a 2-a.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8100
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 30 Noi 2013, 13:48

off-topic : prost tare de tot systemul play off pentru integritatea competitiei. Se cistiga probabil multi bani la pariuri : Iasiul pierde acasa azi cu Braila, Motru a batut Gloria etapa trecuta etc. E o rusine. Asta se intimpla doar pentru ca in PO conteaza doar punctele facute cu cele 6 la promovare, sau retrogradare.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 30 Noi 2013, 13:48

@UneKa O fi Sabau antrenor bun, dar cel putin deocamdata rezultatele si jocul echipei sunt mediocre. Chiar daca au facut puncte cu echipele din primele 6, deocamdata ei nu sunt deloc siguri pe locul din PO

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8100
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 30 Noi 2013, 13:56

Desi as fi vrut mai multe puncte pentru PO, Ovidiu a cistigat 8 meciuri, a facut un egal si a pierdut un meci. Din 30 de puncte posibile, a obtinut 25 ! Are un procentaj mai bun decit in campionatul 2005-2006.

CS a cistigat in deplasare pe terenurile unde FC a pierdut: la Mioveni si Resita.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8100
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 30 Noi 2013, 14:00

Pina la urma ar fi fost bine pentru noi sa se mai joace 2 etape anul asta. Cu Ferfelea si Sin avem si noi mijloc acum. Eu spun ca aveam sanse mari sa batem ASA acum.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 30 Noi 2013, 14:06

Bobby scrie:Pina la urma ar fi fost bine pentru noi sa se mai joace 2 etape anul asta. Cu Ferfelea si Sin avem si noi mijloc acum. Eu spun ca aveam sanse mari sa batem ASA acum.
Eu zic ca e mai ok sa asteptam anul urmator cand o sa fie intarit lotul si o sa fie poate terenuri mai bune pentru disputarea meciurilor
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 30 Noi 2013, 14:07

@ Bobby sunt de aceeasi parere, cu toate ca probabil vom fi mai puternici dupa aceasta pauza de iarna

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 30 Noi 2013, 14:10

Mai, frate, nu se mai poate! Ies din tura de noapte (vorba vine, de fapt a fost tura de 24 de ore [smile59] ), ma pun in pat cu tableta in mana pe principiu "de as muri de somn, si prima repriza tot o vad!" si culmea! Ma ia somnul! Ma trezeste un curier la 13.30 sa-mi livreze un colet! I-au coletul, alerg repede pe scari si dau un refresh la pagina cu rezultatele de pe http://liga2.prosport.ro/ sa vad macar scorul final.

0-2! 0-2?! Si sar in sus de bucurie, parca eu dadusem golurile! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
La draq, nu mai poate omul sa se lase furat de somn, ca batem cu 2-0 in deplasare! ucv ucv
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 30 Noi 2013, 14:15

o victorie care aduce liniste, dupa multa vreme o sa am parte de sarbatori linistite. lucrurile la echipa sunt pe drumul cel bun insa lotul trebuie pus la punct. ne mai trebuie cativa Curelea si Ferfelea. absolut fabulosi baietii astia doi si nu numai ei deoarece avem un nucleu bun: Curelea, Ferfelea, Sin, Ganea, Plesan, Gorovei, Ionescu, Velcovici, Stancu, Izvoranu, Ljubinkovic, Patrascu. indiferent de orice Ovidiu trebuie sa ramana sa isi duca munca pana la capat. cu cateva achizitii de marca si o pregatire de iarna facuta ca la carte o sa defilam in a 2-a jumatate a campionatului si in PO. parerea mea e ca punctele pierdute pana acum cu echipele de sus le putem recupera fara probleme in PO. ce fac/o sa faca restul echipelor chiar nu ma intereseaza, cel mai important o sa fie cum ne miscam pe piata transferurilor.

Forza STIINTA ucv

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 30 Noi 2013, 14:19

DeuxEx scrie:Mai, frate, nu se mai poate! Ies din tura de noapte (vorba vine, de fapt a fost tura de 24 de ore [smile59] ), ma pun in pat cu tableta in mana pe principiu "de as muri de somn, si prima repriza tot o vad!" si culmea! Ma ia somnul! Ma trezeste un curier la 13.30 sa-mi livreze un colet! I-au coletul, alerg repede pe scari si dau un refresh la pagina cu rezultatele de pe http://liga2.prosport.ro/ sa vad macar scorul final.

0-2! 0-2?! Si sar in sus de bucurie, parca eu dadusem golurile! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
La draq, nu mai poate omul sa se lase furat de somn, ca batem cu 2-0 in deplasare! ucv ucv
deci de acum ai sarcina sa dormi la toate meciurile. 'nteles?

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 30 Noi 2013, 14:19

romaad scrie:@UneKa O fi Sabau antrenor bun, dar cel putin deocamdata rezultatele si jocul echipei sunt mediocre. Chiar daca au facut puncte cu echipele din primele 6, deocamdata ei nu sunt deloc siguri pe locul din PO
Pai asta si conteaza :) ASA o as fie 100% in playoff. Daca Sabau facea pregatirea de vara , ASA era pe primul loc atat in regulat cat si in PO. E unul dintre cei mai buni antrenori din romania la pregatiri in pre-sezon si off-sezon. Si eu sunt de parere ca era excelent daca jucam cu ASA saptamana viitoare. Ii prindeam intr-un moment mai putin bun.

Dupa perioada de iarna asa o sa fie pregatita atat fizic cat si tactic, sunt 3 luni in care Sabau lucreaza cu echipa , iar in ceea ce priveste experienta e mult , dar foarte mult peste Stanga. Amanarea etapelor e cel mai prost lucru , vremea devine din ce in ce mai buna. Ser sa aducem jucatori de valoare si sa ne luptam pt locul 2.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 30 Noi 2013, 14:26

Hai, mah, ce dracu, ca nici Sabau nu e Dumnezeu pe Pamant!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 30 Noi 2013, 14:33

Nu este dumnezeu , dar e un antrenor excelent pt nivelul ligi a 2-a. La cate petarde de antrenori activeaza in liga 1 , Sabau e cu 5 clase peste ei.

Mereu mi-au placut echipele facute de el , stateau excelent in teren , iar cand aveau ocazia maracau. E un antrenor extraordinar de experimentat cu multe sezoane la activ in liga 1. Un antrenor care se axeaza pe disciplina nu are cum sa nu reuseasca.

Sa vedeti cat de bine o sa arate Mures in primavara :) Din pacate pt noi [*****] (iordanescu) si-a luat repde viteza.

Daca va uitati atent la cele 2 echipe o sa vedeti o mare asemanare intre ele. Ambele au bani , ambele au inceput cu 2 antrenori mediocri care si-au batut joc de pregatirea de vara , ambele o sa promoveze la pas. ucv ucv

Închis