[Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne consolidam pozitia de lider?

Poll ended at 29 Noi 2013, 10:47

Victorie
18
75%
Egal
1
4%
Infrangere
5
21%
 
Total votes: 24

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

[Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 25 Noi 2013, 10:35

Imagine VS Imagine
Sâmbătă
30 Nov 2013
11:00
Stadionul Mircea Chivu. Resita (12,500 locuri)
Netelevizat
Last edited by cortinadampezzo on 25 Noi 2013, 10:54, edited 7 times in total.

ozzy

Re: [Etapa 14] CSM Resita - CS Univ. Craiova

Mesaj de ozzy » 25 Noi 2013, 10:40

Ăsta e un meci pe care trebuie neapărat să-l căștigăm. Din păcate, va fi foarte greu, cu atâția indisponibili.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 14] CSM Resita - CS Univ. Craiova

Mesaj de muttley » 25 Noi 2013, 10:45

sper as fie cu noroc thread-ul facut de tine :)(. Cand ai timp... te rog frumos sa pui si un poll.

Nu-mi place sa folosesc cuvinte mari dar in meciul asta victoria este obligatorie ! Daca in tur reuseam sa castigam meciul de pe teren propriu.. un egal era excelent in acest meci. Insa avem neaparat nevoie de victorie. In mod normal ca sa castigi campionatul sau sa iesi dintr-o grupa de UCL , EL , PCM , PCE... e nevoie sa faci 4 puncte din fiecare dubla. 3 acasa si 1 in deplasare. (minim). (asa a si ajuns romania la baraj :)( )

Noi cum am pierdut meciul de pe teren propriu ! e nevoie de victorie pentru a fi la egalitate cu resita in ceea ce priveste punctele directe in play-off.

Din pacate pentru noi.. jucam cele mai importante meciuri tocmai al inceputul returului. Si tot din pacate pana acum din 6 puncte puse in joc am reusit doar 1. Daca la Bistrita era bun si un egal ... acasa cu FCU ne trebuia victoria. Daca nu reusim sa castigam la Resita ne indepartam foarte mult de primele 2 locuri.

Practic in urmatoarele 2 meciuri (Resita si Mures) avem nevoie de 6 puncte, orice alt rezultat ne arunca departe (sa nu fiu chiar mai pesimist)

Baietii trebuie sa se concentreze si sa treaca cu bine peste aceste 2 meciuri extraordinar de importante.

edit: Cortina foloseste la poza cu Resita ... ori fi ei favoriti ca joaca acasa dar stema tr sa fie cat a noastra :lol:
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 25 Noi 2013, 10:53

Batem cu 2-0

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 25 Noi 2013, 11:39

Sper ca meciul asta sa fie ultimul din acest retur pe anul 2013. Echipa are nevoie de o pregatire de iarna facuta cu cap si de cateva transferuri.

Sent from my S500 using Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

conStiinta

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 25 Noi 2013, 11:40

Victorie, neaparat!

ucv ucv ucv

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 25 Noi 2013, 11:45

DeuxEx scrie:Sper ca meciul asta sa fie ultimul din acest retur pe anul 2013. Echipa are nevoie de o pregatire de iarna facuta cu cap si de cateva transferuri.

Sent from my S500 using Tapatalk
ultima etapa din 2013 se va juca pe 13.Decembrie cand noi CSUC o sa ne deplasam la Satu Mare
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 25 Noi 2013, 12:13

Stiu ca s-a facut o cerere prin care echipele din liga a 2-a cer amanarea desfasurarii ultimelor 2etape de pe 2013.

Sent from my S500 using Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 25 Noi 2013, 12:22

DeuxEx scrie:Stiu ca s-a facut o cerere prin care echipele din liga a 2-a cer amanarea desfasurarii ultimelor 2etape de pe 2013.

Sent from my S500 using Tapatalk
ar fi senzational ! SENZATIONAL !. Doamne ajuta !! :ruga
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Aditza » 25 Noi 2013, 12:25

Neaparat victorie. Poate avem parte de Plesan si Sin usteag

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 25 Noi 2013, 12:29

Din cauza asta, s9k3k3, ziceam ca meciul cu Resita e ultimul pe 2013. Vine iarna si zapada va acoperi terenurile de fotbal. Meciul cu Resita este, din punctul meu de vedere, ultima sansa a unor jucatori de a arata ca au valoare pentru Universitatea Craiova.

Sent from my S500 using Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

iuli

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 25 Noi 2013, 12:33

cred ca Ovidiu va forta victoria in acest meci,Ferfelea va intra sigur.Plesan si Sin vor fi titulari pt ca e meciul cel mai important dintre cele jucate cu posibile echipe calificate in play-off.nu-ti poti permite sa ai rezultate directe nefavorabile cu mai mult de o echipa,iar noi avem deja cu Bistrita.

Avatar utilizator
ssebastyano
suporter
suporter
Mesaje: 557
Membru din: 27 Ian 2005, 13:29

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de ssebastyano » 25 Noi 2013, 13:14

iuli scrie:cred ca Ovidiu va forta victoria in acest meci,Ferfelea va intra sigur.Plesan si Sin vor fi titulari pt ca e meciul cel mai important dintre cele jucate cu posibile echipe calificate in play-off.nu-ti poti permite sa ai rezultate directe nefavorabile cu mai mult de o echipa,iar noi avem deja cu Bistrita.
Momentan doar cu Bistrita.

Mie mi-e groaza de play-off, stam extrem de prost la adunat puncte cu echipele aflate in prima jumatate.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 25 Noi 2013, 13:20

ssebastyano scrie:
iuli scrie:cred ca Ovidiu va forta victoria in acest meci,Ferfelea va intra sigur.Plesan si Sin vor fi titulari pt ca e meciul cel mai important dintre cele jucate cu posibile echipe calificate in play-off.nu-ti poti permite sa ai rezultate directe nefavorabile cu mai mult de o echipa,iar noi avem deja cu Bistrita.
Momentan doar cu Bistrita.

Mie mi-e groaza de play-off, stam extrem de prost la adunat puncte cu echipele aflate in prima jumatate.
mai e pe undeva clasamentul play-off actualizat? eventual si cu alte variante de echipe.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 14] CSM Metalul Resita - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 25 Noi 2013, 13:27

SLH scrie:
ssebastyano scrie:
iuli scrie:cred ca Ovidiu va forta victoria in acest meci,Ferfelea va intra sigur.Plesan si Sin vor fi titulari pt ca e meciul cel mai important dintre cele jucate cu posibile echipe calificate in play-off.nu-ti poti permite sa ai rezultate directe nefavorabile cu mai mult de o echipa,iar noi avem deja cu Bistrita.
Momentan doar cu Bistrita.

Mie mi-e groaza de play-off, stam extrem de prost la adunat puncte cu echipele aflate in prima jumatate.
mai e pe undeva clasamentul play-off actualizat? eventual si cu alte variante de echipe.
Updatez eu in maxim 15-20 de minute clasamentul. Ce variante mai vrei? Cu ce echipa in locul cui (ca sa stiu ce calculez)?

LATER EDIT...Gata (sper ca n-am gresit). Trebuie neaparat sa batem Tg-Mures (am uitat sa specific ca linkul pentru clasament e in semnatura mea)
Last edited by DarkComy on 25 Noi 2013, 13:51, edited 1 time in total.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Închis