[Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Moderator: grup_moderatori

Închis

Reusim sa "spargem gheata" dupa 5 meciuri fara victorie?

Poll ended at 30 Noi 2013, 16:38

Da
9
43%
Nu
10
48%
Alt egal
2
10%
 
Total votes: 21

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

[Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de PocoLoco » 27 Noi 2013, 16:38

ImagineFC Universitatea Craiova - Minerul MotruImagine
Sambata, 30.nov.2013
ora: 17.00, St. Ion Oblemenco, Craiova
*

*ora si locul desfasurarii meciului nu sunt inca oficiale
Last edited by Anonymous on 27 Noi 2013, 17:05, edited 1 time in total.
Motiv: Setat durata chestionar

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de DeuxEx » 27 Noi 2013, 16:55

Asta e meci de 1 solist. Daca jucatorii lui Ajica nu reusesc s-o bage-n ate, atunci sigur reusesc jucatorii de la Motru asta. In propria poarta, bineinteles! :lol: :lol: :lol:
In alta ordine de idei, se pare ca legea nu-i permite lui Mititelu sa joace niciun meci pe Oblemenco deoarece nu are niciun contract de inchiriere incheiat pentru a juca meciuri acolo.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de PocoLoco » 27 Noi 2013, 17:05

Pistolarule, nu esti tu pe un alt topic unul dintre sustinatorii infocati al ideii de a ignora suporterii FCU!? Pai ce faci acum? Te razgandisi? Sau mai ai scapari de memorie?
Vezi ca poate n-o sa te mai lase sa fii pastratoru' cheii secretelor... :hmm
Last edited by PocoLoco on 27 Noi 2013, 17:07, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de stuparu_alexandru » 27 Noi 2013, 17:06

DeuxEx scrie:Asta e meci de 1 solist. Daca jucatorii lui Ajica nu reusesc s-o bage-n ate, atunci sigur reusesc jucatorii de la Motru asta. In propria poarta, bineinteles! :lol: :lol: :lol:
In alta ordine de idei, se pare ca legea nu-i permite lui Mititelu sa joace niciun meci pe Oblemenco deoarece nu are niciun contract de inchiriere incheiat pentru a juca meciuri acolo.

eu mai citisem o chestie pe net. mai multe articole din codul civil (parca) care nu ii permiteau sa joace.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

conStiinta

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de conStiinta » 27 Noi 2013, 17:11

DeuxEx scrie:Asta e meci de 1 solist. Daca jucatorii lui Ajica nu reusesc s-o bage-n ate, atunci sigur reusesc jucatorii de la Motru asta. In propria poarta, bineinteles! :lol: :lol: :lol:
In alta ordine de idei, se pare ca legea nu-i permite lui Mititelu sa joace niciun meci pe Oblemenco deoarece nu are niciun contract de inchiriere incheiat pentru a juca meciuri acolo.
Dar lasa-i omule in pace!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de DeuxEx » 27 Noi 2013, 17:12

PocoLoco scrie:Pistolarule, nu esti tu pe un alt topic unul dintre sustinatorii infocati al ideii de a ignora suporterii FCU!? Pai ce faci acum? Te razgandisi? Sau mai ai scapari de memorie?
Vezi ca poate n-o sa te mai lase sa fii pastratoru' cheii secretelor... :hmm
Dar te-a bagat cineva in seama?! Sau suferi de lipsa de atentie? Mi-am exprimat o parere legata de acest meci. Te deranjeaza? Daca da, ma bucur! Vorbeste la subiect, iar daca ai sa-mi spui ceva personal iti aduc la cunostiinta ca s-au inventat mesajele personale (PM).
Pana una-alta, acest meci va fi castigat de Ajica deoarece Motru doreste sa mearga divizia C din lipsa fondurilor. Si cum poti sa faci asta decat cedand pe teren anumite meciuri in schimbul unor favoruri pecuniare sau de alta natura, promise de Ajica? Eu pun 100 lei pe acest meci la pariuri si cota cred ca va fi in jur de 1.40.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de muttley » 27 Noi 2013, 17:13

Meciul e de 1 solist (ma refer strict la valoarea dintre cele 2 echipe).

Acum blaturile in liga a 2-a se fac foarte usor datorita acestui sistem prost gandit , dar nu sunt de condamnati cei care o fac !!! ci cei care au facut sistemul.

Cat despre locul de disputare.... stati calmi ca nu o sa fie Ion Oblemenco (nu cel din Craiova :-D)
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de PocoLoco » 27 Noi 2013, 17:38

DeuxEx scrie:
PocoLoco scrie:Pistolarule, nu esti tu pe un alt topic unul dintre sustinatorii infocati al ideii de a ignora suporterii FCU!? Pai ce faci acum? Te razgandisi? Sau mai ai scapari de memorie?
Vezi ca poate n-o sa te mai lase sa fii pastratoru' cheii secretelor... :hmm
Dar te-a bagat cineva in seama?! Sau suferi de lipsa de atentie? Mi-am exprimat o parere legata de acest meci. Te deranjeaza? Daca da, ma bucur! Vorbeste la subiect, iar daca ai sa-mi spui ceva personal iti aduc la cunostiinta ca s-au inventat mesajele personale (PM).
Pana una-alta, acest meci va fi castigat de Ajica deoarece Motru doreste sa mearga divizia C din lipsa fondurilor. Si cum poti sa faci asta decat cedand pe teren anumite meciuri in schimbul unor favoruri pecuniare sau de alta natura, promise de Ajica? Eu pun 100 lei pe acest meci la pariuri si cota cred ca va fi in jur de 1.40.
Bai virgino, nu stiu care dintre noi sufera de lipsa de atentie, atata timp cat tu vii pe un topic despre o echipa care nu te intereseaza si o acuzi de blat, dupa ce cu doua ore in urma strigai ca e timpul sa ne ignorati!? Apoi te astepti sa nu primesti nicio replica!? Esti unul dintre cei care intretine starea tensionata intre suporterii celor doua echipe, pe forum. Esti parsiv!

Si nu stiu care dintre noi ar fi mai indreptatit sa acuze echipa adversa de ceva necurat... Echipa aia, cu jocul ala, 7 victorii (sau cate au fost...) consecutive?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de DeuxEx » 27 Noi 2013, 17:47

E un forum liber, iar exprimarea unei pareri asupra unui anumit subiect este libera. Eu ti-am vorbit civilizat, fara a folosi apelative degradante. In alta ordine de idei, eu nu acuz de blat pe nimeni. Stiu doar ce s-a intamplat la meciul tur si nimeni nu-mi poate schimba aceasta opinie. Eu te-as ruga sa raspunzi la subiectul topicului, la ceea ce tine de acest meci. Nu te-am bagat in seama si te rog sa faci acelasi lucru. Ai sa-mi reprosezi ceva?! Foloseste mesajele PM. Nu ma intereseaza FC U Craiova, ci rezultatul meciului cu Minerul Motru. Desi vreau sa ca echipa FC sa ia bataie, sunt constient ca sansele ca acest lucru sa se intample sunt nule. Numai daca ar exista un nou caz "Bunica".
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de cortinadampezzo » 27 Noi 2013, 17:55

CSU unde mai joaca meciurile de acasa?

Edit: acum am citit in presa ca tot pe Oblemenco
Iertare dar nu am capacitate intelectuala sa inteleg niste lucruri. Pana la urma ce stema va ramane deasupra tribunei a2-a? Dar pe scaunele bancilor de rezerva? Ce garantii sunt ca astia nu se vor sabota reciproc?
Personal nu cred ca iarba Champions League va rezista la o suita de meciuri sambata miercuri sambata etc.
Last edited by cortinadampezzo on 27 Noi 2013, 18:11, edited 3 times in total.

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de hanky panky » 27 Noi 2013, 18:10

cortinadampezzo scrie:CSU unde mai joaca meciurile de acasa?

unde au contract
pe oblemenco din CRAIOVA
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de PocoLoco » 27 Noi 2013, 18:15

DeuxEx scrie:E un forum liber, iar exprimarea unei pareri asupra unui anumit subiect este libera. Eu ti-am vorbit civilizat, fara a folosi apelative degradante. In alta ordine de idei, eu nu acuz de blat pe nimeni. Stiu doar ce s-a intamplat la meciul tur si nimeni nu-mi poate schimba aceasta opinie. Eu te-as ruga sa raspunzi la subiectul topicului, la ceea ce tine de acest meci. Nu te-am bagat in seama si te rog sa faci acelasi lucru. Ai sa-mi reprosezi ceva?! Foloseste mesajele PM. Nu ma intereseaza FC U Craiova, ci rezultatul meciului cu Minerul Motru. Desi vreau sa ca echipa FC sa ia bataie, sunt constient ca sansele ca acest lucru sa se intample sunt nule. Numai daca ar exista un nou caz "Bunica".
Poti sa spui ce vrei stai linistit, eu am invatat sa va ignor de mult pe majoritatea. Am vrut doar sa scot in evidenta ca nici suporterii CS nu sunt mai breji, asa cum vor ei sa se creada.
Si mai lasa-ne cu placa asta cu "eu mi-am spus parerea despre meci" ca e fumata de mult...nu ne intereseaza parerea ta.

Ia sa vedem, "imi dau si eu cu parerea" despre meciul vostru cu Resita si sa scriu ce se aude pe aici, cum i-a tocat arbitrul pe caraseni la meciul de la Satu Mare (5 suspendati, antrenorul trimis in tribuna) si cum vroia FRF-ul sa judece acest caz tocmai azi, in ziua restantei cu ASA, pentru ca eventualele sanctiuni sa se puna in aplicare abia la meciul cu CS...

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de hanky panky » 27 Noi 2013, 18:17

cortinadampezzo scrie:CSU unde mai joaca meciurile de acasa?

Edit: acum am citit in presa ca tot pe Oblemenco
Iertare dar nu am capacitate intelectuala sa inteleg niste lucruri. Pana la urma ce stema va ramane deasupra tribunei a2-a? Dar pe scaunele bancilor de rezerva? Ce garantii sunt ca astia nu se vor sabota reciproc?
Personal nu cred ca iarba Champions League va rezista la o suita de meciuri sambata miercuri sambata etc.

Art. 808 cod civil spune că administratorul (FC U Craiova) este obligat să NU folosească bunurile administrate (stadionul) în interes propriu sau pentru crearea unui avantaj personal, fiind obligat prin lege să evite apariția unui conflict între interesul său propriu și obligațiile sale de administrator (printre care asigurarea bunului mers al contractului cu CS Universitatea).

Art. 806, administratorul (FC U Craiova) nu va putea deveni parte la nici un alt contract care vizează dobândirea de drepturi asupra bunurilor date deja spre folosință unui terț cu contract valabil (CS Universitatea).
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

DoRyN

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de DoRyN » 27 Noi 2013, 18:26

Hai ma ca astea sunt speculatii, vor juca pe Oblemenco.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de PocoLoco » 27 Noi 2013, 18:37

Eu cred ca nu se va juca la Craiova. Nu stiu din ce motiv, dar se va gasi unul.

Închis