[Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Moderator: grup_moderatori

Închis

Reusim sa "spargem gheata" dupa 5 meciuri fara victorie?

Poll ended at 30 Noi 2013, 16:38

Da
9
43%
Nu
10
48%
Alt egal
2
10%
 
Total votes: 21

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de PocoLoco » 01 Dec 2013, 14:22

Gooooooooooooooooooooollll Baird min. 85

Masive

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de Masive » 01 Dec 2013, 14:37

gooooooool Ajica jr minutul 98+2 ucv

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de PocoLoco » 01 Dec 2013, 14:41

Clasamentul dupa sezonul de toamna
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de Pacala » 01 Dec 2013, 14:52

Felicitari pentru victorie si pentru parcursul echipei. o: Aceasta echipa merita felicitari mai ales in conditiile in care doar dragostea suporterilor a tinut in viata echipa. Acesti fotbalisti merita felicitati pentru ca echipa a jucat doar doua meciuri pe teren propriu, unul considerat in deplasare si celalalt intrerupt de ceata. Neplatiti, antrenandu-se pe coclauri si exilati de federatie, acesti fotbalisti au reamintit suporterilor spiritul Universitatii Craiova, intotdeauna batjocorita de mai-marii tarii si federatiei. Cum as putea sa tin cu echipe artificiale, care traiesc din blaturi, gen csu sau bistrita? Niciodata!
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de Copacul » 01 Dec 2013, 15:07

Felicitari, azi a nimerit Baird poarta, nu a mai fost nevoie sa si-o bage aia singuri. Felicitari si pt ca tii cu echipa asta adevarata, pacat ca au terfelit-o in trecut al'de Balaci &Co
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de Pacala » 01 Dec 2013, 15:10

Balaci i-a adus onoare si in trecut si in prezent. o:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de manex » 01 Dec 2013, 15:23

un scor normal, cred eu. motru e o echipa slaba. daca baird a reusit doua... :)( o:
un tur (si ceva din retur) bun. sper ca iarna sa aduca macar salariile promise si sa incepem returul fara plecari dintre jucatorii de baza. orice pas gresit de acum incolo va fi fatal. vad 4 echipe la promovare(noi, cs, bistrita si mures), restul de 2, 3 vor pendula si vor vinde meciurile in functie de situatie si pret. cum noi nu avem ce sa le dam...pricipalii beneficiari vor fi cs si bistrita. (da...sariti...obrazul subtire cu cheltuiala se tine).
Am zis!!

WhiteLionn
membru
membru
Mesaje: 176
Membru din: 11 Sep 2013, 16:26

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de WhiteLionn » 01 Dec 2013, 16:14

Am fost la meci, am prins doar repriza a 2-a. Sincer, nu prea avem fatza de promovare. Jucam slab. Ne-am trezit un pic pe final de meci. Dorel parca e beat, nu stie de capul lui, chit ca a pus vreo 2 pase bunicele. Frasineanu la 37 de ani le da clasa multora. Juniorul cheliosului cred ca are 50 de kile ud saracu. O nota buna pentru ca s-a strigat insistent m....mititelu. Una peste alta, 3 puncte absolut necesare ca o luaseram in jos. Ne trebuie neaparat un mijlocas ofensiv cu fantezie si cel putin un atacant. Baird nu m-a impresionat deloc, chiar daca a marcat.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de stuparu_alexandru » 01 Dec 2013, 16:17

WhiteLionn scrie:Am fost la meci, am prins doar repriza a 2-a. Sincer, nu prea avem fatza de promovare. Jucam slab. Ne-am trezit un pic pe final de meci. Dorel parca e beat, nu stie de capul lui, chit ca a pus vreo 2 pase bunicele. Frasineanu la 37 de ani le da clasa multora. Juniorul cheliosului cred ca are 50 de kile ud saracu. O nota buna pentru ca s-a strigat insistent m....mititelu. Una peste alta, 3 puncte absolut necesare ca o luaseram in jos. Ne trebuie neaparat un mijlocas ofensiv cu fantezie si cel putin un atacant. Baird nu m-a impresionat deloc, chiar daca a marcat.

a debutat gigi adrian mititelu jr ?
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

WhiteLionn
membru
membru
Mesaje: 176
Membru din: 11 Sep 2013, 16:26

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de WhiteLionn » 01 Dec 2013, 16:36

L-au bagat si pe el in ultimele 5 minute. A primit o pasa buna dar nu i-a iesit preluarea. Pana la urma era si normal, lumea il injura pe tas-o, de el radeau, ce sa zic...el pana una alta n-are nici-o vina, de toata mizeria asta numai capsomanul de tas-o e de vina. E cam pipernicit copilul, bine am inteles ca are 16 sau 17 ani, dar cam prea firav totusi. Nu mi-am putut face o parere despre el ca fotbalist ca a ajuns mingea la el doar o data. Nu dau cu noroi in el doar pentru ca e baiatul lui tas-o, cine stie, poate chiar o avea talent, desi ma cam indoiesc.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de stuparu_alexandru » 01 Dec 2013, 16:38

WhiteLionn scrie:L-au bagat si pe el in ultimele 5 minute. A primit o pasa buna dar nu i-a iesit preluarea. Pana la urma era si normal, lumea il injura pe tas-o, de el radeau, ce sa zic...el pana una alta n-are nici-o vina, de toata mizeria asta numai capsomanul de tas-o e de vina. E cam pipernicit copilul, bine am inteles ca are 16 sau 17 ani, dar cam prea firav totusi. Nu mi-am putut face o parere despre el ca fotbalist ca a ajuns mingea la el doar o data. Nu dau cu noroi in el doar pentru ca e baiatul lui tas-o, cine stie, poate chiar o avea talent, desi ma cam indoiesc.

frate, inca o dovada ca e o jucarie pentru el echipa asta.
nu pot sa cred c-am apucat sa vad ziua cand mititelu jr debuteaza la echipa .
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de Pacala » 01 Dec 2013, 16:39

poate il cumpara aia de la csu
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

WhiteLionn
membru
membru
Mesaje: 176
Membru din: 11 Sep 2013, 16:26

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de WhiteLionn » 01 Dec 2013, 16:42

Da, ai dreptate, penibila situatia, sper totusi sa-i dea domnul chelului mintea cea de pe urma si sa se puna dracului odata la masa tratativelor, sa se inteleaga cumva si sa facem o singura echipa, puternica financiar, cu toti fanii langa ea, cu perspectiva unui stadion nou si in 2-3 ani sa facem legea in prima liga. Vis erotic.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de stuparu_alexandru » 01 Dec 2013, 16:42

Pacala scrie:poate il cumpara aia de la csu

nu ca tre sa devina idolul tau. ca sa ai continuitate d.p.d.v. al idolilor dupa [miti]
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de hanky panky » 01 Dec 2013, 16:54

stuparu_alexandru scrie:
WhiteLionn scrie:L-au bagat si pe el in ultimele 5 minute. A primit o pasa buna dar nu i-a iesit preluarea. Pana la urma era si normal, lumea il injura pe tas-o, de el radeau, ce sa zic...el pana una alta n-are nici-o vina, de toata mizeria asta numai capsomanul de tas-o e de vina. E cam pipernicit copilul, bine am inteles ca are 16 sau 17 ani, dar cam prea firav totusi. Nu mi-am putut face o parere despre el ca fotbalist ca a ajuns mingea la el doar o data. Nu dau cu noroi in el doar pentru ca e baiatul lui tas-o, cine stie, poate chiar o avea talent, desi ma cam indoiesc.

frate, inca o dovada ca e o jucarie pentru el echipa asta.
nu pot sa cred c-am apucat sa vad ziua cand mititelu jr debuteaza la echipa .
ce e mai tare
ca e proprietarul "leului din piept"
si da cu ghioamba in beshoalca ca jucator/purtator/proprietar/fiu de patron

merita o pagina pe wikipedia
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Închis