[Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Moderator: grup_moderatori

Închis

Reusim sa "spargem gheata" dupa 5 meciuri fara victorie?

Poll ended at 30 Noi 2013, 16:38

Da
9
43%
Nu
10
48%
Alt egal
2
10%
 
Total votes: 21

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de UneKa » 30 Noi 2013, 20:04

hanky panky scrie:Opinia pompierilor: se poate da foc, dar normativele arată că focul în spaţiu deschis se poate pune la cel puţin 10 metri de construcţii şi surse cu combustibil inflamabil! E treaba Gărzii de Mediu să constate măsurile care se impun. Oricum, atenţie la Sala Polivalentă, suntem păţiţi!


Update! Toată ceaţa din Craiova e la stadion. În centru, Craioviţa şi în Brazdă, cerul este senin!

:laughing: :laughing: :laughing:
nici kyron nu mai tine cu Marin, o fi iesit din pesti [smile41]

Masive

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de Masive » 30 Noi 2013, 20:10

Probabil a a mesterit Olguta ceva impotriva adevaratiei echipe impreuna cu FRF si Sandu Mircea. Nu-mi vine sa cred cata ura zace in acesti oameni

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de Zapada » 30 Noi 2013, 21:11

lasa ce e bine asa
mai avem si maine un meci
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de UneKa » 30 Noi 2013, 21:38

Zapada scrie:lasa ce e bine asa
mai avem si maine un meci
esti cel mai tare user de pe acest forum. Mereu vezi partea plina a paharului. Cum reusesti? :)( Oricum dintre toti fanii FCU-ului prezenti aici , pt tine am cel mai mare respect o:

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de manex » 30 Noi 2013, 22:08

DeuxEx scrie:Ce spui, mah?! Mai, baiatule, eu am fost la meciul ala de care vorbesti tu. Aia 18000 de olteni sunt doar in imaginatia ta bolnava! Singurii care s-au manifestat negativ la adresa CS-ului au fost cei din peluza sud si cam 1/3 din tribuna a 2-a.
mai urmeaza sa spui sa de fapt tot stadionul a tinut cu voi. peniiiibil. in afara de jumatate din peluza nord nimeni nu a tinut cu voi. nu ati avut 1000 d eoameni in tot stadionul ala sa va sustina.
Am zis!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de manex » 30 Noi 2013, 22:14

anakin scrie:
Aditza scrie:1000 spectatori? :lol:
Scoate capul sa vezi ce-i afara. Aia nu e vreme de fotbal.

Oricum la meciul asta au venit cam cati vin la CSU in 3-4 meciuri adunati, deci e ok.
au fost aproximativ 700 doar la ps(din cele spuse de oameni care au fost acolo). la a doua, unde am stat eu, au fost minim 3000. nu stiu ce a fost la t1 pentru ca nu se vedea. erau sectoarele centrale, sa spun asa aproape pline. eu estimez, fara sa fi vazut t1 si oficiala si fara sa fi citit nimic din presa aproximativ 5000.
una peste alta...haios rau sa strigi gol doar cind auzi fluierul arbitrului si cind distingi jucatorii ca se bucura. :)(
nu stiu care au fost considerentele pentru un meci pus la ora 17. asta vrea sa isi mai adauge la datorie si curentul de la nocturna?
ce am putut distinge a fost ca partea dreapta a functionat bine, am avut pina sa dam golul 3 ocazii uriase. miine sper sa jucam la fel. ar trebui sa fie un meci fara probleme.
Am zis!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de manex » 30 Noi 2013, 22:19

Copacul scrie:Fanatik: A început meciul, care se dispută în condiții extrem de grele din cauza ceții. La meci sînt circa 1000 de suporteri

Editie speciala: Spectatori : 1500.

Ghid sportiv: Spectatori 1500

Cam putini la revenire

Pe ploaie si vant CSU a avut recordul negativ de 1000
fanatik o suge, editie o suge, ghid sportiv o suge. nu se vedea d ela t2 la peluza sau t1. la t2 au fost minim 3000 iar la ps am vorbit cu oameni care au fost acolo si au zis ceva de minim 700. chiar se auzeau ca fiind multi. ce au numarat aia....nu stiu. am fost curios si m-am uitat destul sa vad cam citi sint.
insa meciul de revenire a fost etapa trecuta. :)(
Am zis!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de Bobby » 30 Noi 2013, 22:22

de manex » 30 Noi 2013, 15:08

DeuxEx scrie:
Ce spui, mah?! Mai, baiatule, eu am fost la meciul ala de care vorbesti tu. Aia 18000 de olteni sunt doar in imaginatia ta bolnava! Singurii care s-au manifestat negativ la adresa CS-ului au fost cei din peluza sud si cam 1/3 din tribuna a 2-a.

mai urmeaza sa spui sa de fapt tot stadionul a tinut cu voi. peniiiibil. in afara de jumatate din peluza nord nimeni nu a tinut cu voi. nu ati avut 1000 d eoameni in tot stadionul ala sa va sustina.
Adevaratii suporteri ai Craiovei Mititica au fost azi pe stadion - vreo 1000. Cam atitia veneau si inainte sa apara Piturca. Asta e realitatea cruda. Restul pina la 20.000 au venit fie pentru Piturca, fie pentru CS U Craiova :-)

Vrei sa ne uitam si la statisticile campionatului 2005-2006 : ca e jale mare de tot.

A pus cineva pe forum o fotografie cu peluza sud la Severin in meciul cu Satu Mare. Au fost mai multi fani la Resita astazi pentru CS !

In ceea ce priveste reactia spectatorilor la meciul de simbata trecuta - rabdare si tutun. Mai vedem peste 6, 12, 18 luni. Iti recomand sa citesti "Psihologia multimilor" - Gustave le Bon, asta o sa-ti imbunatateasca intelegerea in domeniu. Cetele de nebuni, sustinatori ai Craiovei Mititica, injurind marile staruri ale fotbalui craiovean vor disparea in timp.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de manex » 30 Noi 2013, 22:26

Bobby scrie:A pus cineva pe forum o fotografie cu peluza sud la Severin in meciul cu Satu Mare. Au fost mai multi fani la Resita astazi pentru CS !
ce e severin? nu inteleg
Am zis!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de Bobby » 30 Noi 2013, 22:34

de manex » 30 Noi 2013, 15:26

Bobby scrie:
A pus cineva pe forum o fotografie cu peluza sud la Severin in meciul cu Satu Mare. Au fost mai multi fani la Resita astazi pentru CS !

ce e severin? nu inteleg
Severin e orasul in care Mititelu si-a mutat SRL-ul acum citiva ani :-)

De asemenea, Severin e orasul in care s-au jucat in ultimele saptamini meciurile mititelului cu ASA, si Olimpia, alea cu 200 de oameni in tribuna :-)

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de UneKa » 30 Noi 2013, 22:57

manex scrie: ce e severin? nu inteleg
Manex , iti merit soarta. O sa ramai pe veci un fan al brutarului [ka]. E rusinos ce zici , voi nu mai aveti limite. Cum zicea cineva pe threadul meciului direct , ati atins ultimul nivel al degradarii umane.

Marin a facut pipi pe voi din toate pozitiile si voi tot langa el ati ramas. Si macar de facea doar pe voi pipi , dar a facut si pe oamenii care ne-au facut pe toti astia sa iubim ceva la fel de mult ca prorpia familie.

Imi este rusine ca suntem suporteri al aceluiasi spirit fotbalistic , imi e rusine ca sunt concetatean cu tine si ceilalti mitici si nu in ultimul rand , imi este rusine ca voi va numiti suporteri ai Craiovei. Voi sunteti o sleahta de golani care nu mai aveti nici un Dumnezeu , calcati tot in picioare de dragul unei farfurii cu ciorba si a unor "impresii" de pustani al caror scop e sa impresioneze fetele pe feisbuc.

Rusine !!!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de manex » 30 Noi 2013, 23:05

Sergyu_costea scrie:Deci ziarul de casa spune 1500. Si tu spui 5000? Doamneeeee! Deci aia cu tot ce au putut ei sa bage din burta au facut abia 1500...in fine e incredibil cate puteti spune , dar de ce ma mai mir eu oare?
as vrea sa iti dau un raspuns la intrebarea ta. ia uite aici poze de la ps, numara_i tu.
http://www.fanatik.ro/fc-u-craiova-mine ... d-image-14
mi se rupe de ziarul de casa. stiu ce am vazut.
uneka, nu-mi pasa ca ma compatimesti. cum nu imi pasa de miti. eu stiu ca suferiti ca sinteti o mina de oameni si ca marea majoritate nu va impartaseste pretioasele pareri, insa....in [****]....nu detineti adevarul. vedeti-va de echipa voastra si tineti-va parerile de elite pentru voi. noi astia sclavii....traim in lumea noastra.
si pentru toti super dotatii din tabara cs...cind intreb "ce este severin" stiu foarte bine ce intreb.nu trebuia in vecii vecilor sa jucam la severin, caracal sau alte orase decit in cazuri de stadion suspendat pentru citeva etape. "ce este severin" o sa intreb tot timpul.
Am zis!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de manex » 30 Noi 2013, 23:14

UneKa scrie: Voi sunteti o sleahta de golani care nu mai aveti nici un Dumnezeu , calcati tot in picioare de dragul unei farfurii cu ciorba si a unor "impresii" de pustani al caror scop e sa impresioneze fetele pe feisbuc.

Rusine !!!!
acu citii si eu tot mesajul. esti foarte tare. dar mai ales ai un spirit de analiza exceptional. vrei sa fii prietenul meu? apld
Am zis!!

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de UneKa » 30 Noi 2013, 23:17

manex scrie:
Sergyu_costea scrie:Deci ziarul de casa spune 1500. Si tu spui 5000? Doamneeeee! Deci aia cu tot ce au putut ei sa bage din burta au facut abia 1500...in fine e incredibil cate puteti spune , dar de ce ma mai mir eu oare?
as vrea sa iti dau un raspuns la intrebarea ta. ia uite aici poze de la ps, numara_i tu.
http://www.fanatik.ro/fc-u-craiova-mine ... d-image-14
mi se rupe de ziarul de casa. stiu ce am vazut.
uneka, nu-mi pasa ca ma compatimesti. cum nu imi pasa de miti. eu stiu ca suferiti ca sinteti o mina de oameni si ca marea majoritate nu va impartaseste pretioasele pareri, insa....in [****]....nu detineti adevarul. vedeti-va de echipa voastra si tineti-va parerile de elite pentru voi. noi astia sclavii....traim in lumea noastra.
si pentru toti super dotatii din tabara cs...cind intreb "ce este severin" stiu foarte bine ce intreb.nu trebuia in vecii vecilor sa jucam la severin, caracal sau alte orase decit in cazuri de stadion suspendat pentru citeva etape. "ce este severin" o sa intreb tot timpul.
Ai dreptate , acum 3 ani am avut stadionul suspendat pe durata anului. Ai dracu astia de la FRF cum l-au fortat pe Marin sa mearga acolo.

Daca ai avea cele mai mici notiuni de fotograf , ti-ai da seama ca unghiul din care a fost facuta poza avantajeaza enrom. (poate ne lamureste copacel). Si daca nu ar fi fost acel unghi , in aceea poza nu sunt mai mult de 350 persoane. Si cu siguranta ma pricep mai bine decat tine la aceste notiuni. Oricum pana acum esti cel mai penibil suporter care a fost la acest meci. Aia de sunt sefii vostri, de va platesc si va spun ce sa faceti , anunta ca ati fost 1500 , dar tu zici ca ati fost 5 mii.

Intr-un fel ai dreptate , matematica facuta de tine cot la cot cu marin , da rezultate extraordinare. Am tot respectul pentru cei care sustin FCUC , dar n-am nici cel mai mic respect pentru golanii astia care cred ca fotbalul a inceput si se termina cu ei. Mucosi de 14 ani care nu se pot sterge la [cenzurat] singuri.

sorin107

Re: [Etapa 14]FC Universitatea Craiova - Minerul Motru

Mesaj de sorin107 » 30 Noi 2013, 23:25

manex scrie:
UneKa scrie: Voi sunteti o sleahta de golani care nu mai aveti nici un Dumnezeu , calcati tot in picioare de dragul unei farfurii cu ciorba si a unor "impresii" de pustani al caror scop e sa impresioneze fetele pe feisbuc.

Rusine !!!!
acu citii si eu tot mesajul. esti foarte tare. dar mai ales ai un spirit de analiza exceptional. vrei sa fii prietenul meu? apld

manex, n-ai fost amuzant niciodata. da' inainte imi parea rau de tine ca macar erai naiv. acum nu mai esti nici atat.

Închis