CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Moderator: grup_moderatori

Închis

Victorie cu ASA Tg. Mures?

Poll ended at 28 Feb 2014, 17:50

Da
28
85%
Nu
1
3%
Egal
4
12%
 
Total votes: 33

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de sorialis » 03 Mar 2014, 13:18

hanky panky scrie:a fost 1-2 nu 1-6
o repriza a noastra
una a lor

hai ca nu e asa grav
corect, ho ca nu se scufunda planeta! :) o:
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de muttley » 03 Mar 2014, 14:53

Livius scrie:Sk3k3 - te grabesti. ia in consideratie 2 aspecte - ASA a adus 3 jucatori de la aceeasi echipa - CFR - deci relatiile dintre acestia erau deja formate. plus ca jucatorii adusi de Targu Mures sunt superiori la capitolul experienta. asta este, sunt sigur ca altfel vor fi lucrurile in viitorul apropiat.
nu contest faptul ca intr-adevar aia 3 se cunosteau , dar a fost vorba de mai mult de 3 jucatori , iar la noi Stanga a preferat sa trimita asta.

De ce nu a jucat cu Velco , Lub si Plesan? Si sa-i pastreze pe Kvitanowski si ceilalti pt partide mai usoare sa se acomodeze putin cu fotbalul romanesc.

N'Doye vine ultimul la echipa , alearga 90 de minute fiind cel mai bun jucator de pe teren , iar la final face misto de noi declarand: "In liga a 2-a joc pana la 50 de ani" (nu ca ar fi departe de varsta respectiva). E normal ca Stanga sa-l apere pe Ebben , dar jucatorii nostri nu puteau sa stea in ghete inca din prima repriza.

E drept ca am avut si ghinion. Unul face echipa prost , iar celalalt nu o pregateste fizic. o:

Plus ca nu tine treaba ca a fost un accident , nu e primul joc sub comanda lui stanga in care suntem jalnici.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de hanky panky » 03 Mar 2014, 15:11

Preparatorii "olandeji" poate au calculat sa fie in forma maxima in perioada minicampionatului de PLAYoff
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de muttley » 03 Mar 2014, 15:16

hanky panky scrie:Preparatorii "olandeji" poate au calculat sa fie in forma maxima in perioada minicampionatului de PLAYoff
e adevarat asta si chiar cred ca asa au pregatit varful de forma pt ca atunci se decid promovatele , dar chiar daca pregatesti varful de forma intr-o anumita perioada ! pana atunci trebuie sa ai o forma fizica de un nivela acceptabil.

Eu inca am incredere in Ebben pt ca a lucrat la nivel mult mai intalt , dar se poate sa fi gresit grav pregatirea inaintea acestui joc. Dupa meciul cu OSM, are 2 saptamani sa repare putin conditia jucatorilor. Daca nu ma insel jucam cu Motru si UTA ! meciuri ce nu conteaza in POff.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de sorin107 » 03 Mar 2014, 15:16

skeke, respira ba.

nu putea sa-i bage pe toti, uiti de regula u21? nu raspunde, te rog.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de muttley » 03 Mar 2014, 15:20

Vatajelu e U21 si putea sa joace cu Vata-Lub-Tomic-Kvitanowski ! macar era cineva cu experienta.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de sorin107 » 03 Mar 2014, 15:21

s9k3k3 scrie:Vatajelu e U21 si putea sa joace cu Vata-Lub-Tomic-Kvitanowski ! macar era cineva cu experienta.

ba tu esti bolnav la cap? inainte ai zis ca ii vroiai pe velcovici, ljubinkovic si plesan? tu ai bagat aceeasi linie de fund mai putin patrascu. pfff...greu cu tine.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de muttley » 03 Mar 2014, 15:25

da ma , am uitat de aia cu U21 (am crezut ca e vb doar de 1 jucator U21 ce trebuie bagat) , dar dupa ce vazui mesajul tau ! am realizat ca m-am grabit cand am spus si de Velcovici.

Dar Lub si Plesan puteau sa joace inca din primul minut.

Asta ai vrut sa auzi? ca am gresit ? ok.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

iuli

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de iuli » 03 Mar 2014, 15:34

apararea a functionat bine,mijlocul ne-a tradat.au fost ceva probleme de comunicare la Kitanovski cu Ganea,dar fundasii au fost mereu expusi datorita mijlocasilor.Ionescu face excelent treaba de distrugator in fata fundasilor,Precup a fost cauza pierduta la fel ca Ganea si Sin.

LiviuB

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de LiviuB » 03 Mar 2014, 15:41

s9k3k3 scrie:
Livius scrie:Sk3k3 - te grabesti. ia in consideratie 2 aspecte - ASA a adus 3 jucatori de la aceeasi echipa - CFR - deci relatiile dintre acestia erau deja formate. plus ca jucatorii adusi de Targu Mures sunt superiori la capitolul experienta. asta este, sunt sigur ca altfel vor fi lucrurile in viitorul apropiat.
nu contest faptul ca intr-adevar aia 3 se cunosteau , dar a fost vorba de mai mult de 3 jucatori , iar la noi Stanga a preferat sa trimita asta.

De ce nu a jucat cu Velco , Lub si Plesan? Si sa-i pastreze pe Kvitanowski si ceilalti pt partide mai usoare sa se acomodeze putin cu fotbalul romanesc.

N'Doye vine ultimul la echipa , alearga 90 de minute fiind cel mai bun jucator de pe teren , iar la final face misto de noi declarand: "In liga a 2-a joc pana la 50 de ani" (nu ca ar fi departe de varsta respectiva). E normal ca Stanga sa-l apere pe Ebben , dar jucatorii nostri nu puteau sa stea in ghete inca din prima repriza.

E drept ca am avut si ghinion. Unul face echipa prost , iar celalalt nu o pregateste fizic. o:

Plus ca nu tine treaba ca a fost un accident , nu e primul joc sub comanda lui stanga in care suntem jalnici.
mai - acuma ca am pierdut - poate ca erau mai bune alte variante. dar asa a fost sa fie si asta e pana la urma, trebuie sa fim inteligenti sa vedem unde s-a gresit, ce se poate remedia. si nu in ultimul rand, trebuie sa stim si sa pierdem. nu trebuie sa aruncam cu noroi, sa cautam vinovati si alte chestii de genul.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de romaad » 03 Mar 2014, 16:53

vin si eu sa mai torn gaz pe foc :). Ati observat cum se apara echipa noastra? Si nu de la partida cu Tg Mures am vazut chestia asta inca din tur. Practic daca suntem in presiune, la 20-25 m de poarta fundasii stau pe o linie la 6-8 m poarta (foare retras) iar mijlocasii undeva la 20 m, practic suntem o echipa foarte lunga pe aparare si exista o zona in mijlocul careului de 16 unde nu e nici dracu din ai nostri. Asa am luat golul cu Tg Mures (era ala la 12-13 m de poarta singur, singurel si a avut tot timpul din lume sa isi plaseze sutul si asa am vazut pe rezumat niste ocazii uriase ale alora de la Resita in partida castigata de noi cu oarece noroc.
Last edited by romaad on 03 Mar 2014, 17:59, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de muttley » 03 Mar 2014, 17:09

Asta pt ca Stanga nu e capabil sa organizeze echipa, nimic nou. Multe meciuri au fost castigate cu noroc de Stanga , iar in cele mai importante s-a facut de ras.

Sa speram totusi ca valoarea individuala a jucatorilor o sa ne promoveze ca antrenorul cu siguranta nu e capabil.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de whiteLion » 03 Mar 2014, 18:41

Last edited by whiteLion on 03 Mar 2014, 19:09, edited 1 time in total.
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

iuli

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de iuli » 03 Mar 2014, 19:07

un fals de 2 lei,mititeii cred ca pot mai mult....

catalin1605
membru
membru
Mesaje: 148
Membru din: 03 Aug 2011, 02:12

Re: CS Universitatea Craiova - ASA Tirgu Mures

Mesaj de catalin1605 » 03 Mar 2014, 19:09

whiteLion scrie::)-
Imagine
E facatura, verificati codul biletului pe site-ul Public Bet. :mincinos

Închis