FC Olt Slatina - FC U Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce se va intampla la acest meci?

- FC U Craiova se prezinta si castiga
8
24%
- FC U Craiova se prezinta si face egal
0
No votes
- FC U Craiova se prezinta si pierde
8
24%
- FC U Craiova nu se prezinta
18
53%
 
Total votes: 34

FreakBoy

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de FreakBoy » 28 Feb 2014, 14:05

la cat scrieti voi pe topicurile astea de FC, dati impresia ca sunteti mai interesati decat mine...

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de muttley » 28 Feb 2014, 15:40

Nu stiu ce e asa de ras , dar daca echipa se prezinta (si sigur o sa se prezinte) o sa castige fara probleme. Uitati-va la ce jucatori are in cantonament. Cum puteti sa credeti ca aia nu o sa-i bata pe Slatina? Daca era vorba de Mures, Valcea sau Oradea ... mai ziceam , dar asa n-am nici cea mai mica emotie ca FC nu o sa castige. In cel mai rau caz un egal (cel putin asta e parerea mea).

Tactica asta de adormit adversarul o sa aiba succes.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de muttley » 28 Feb 2014, 15:55

ok, am exagerat ca sa intaresc ideea , dar serios nu cred ca Olt o sa-i bata daca aia se prezinta. Pur si simplu nu cred... sigur ca poate sa le dea aia 30 de goluri , dar in momentul asta nu cred ca FCUC pierde meciul in caz ca s-ar prezenta.

Eu sunt ferm convins ca se prezinta si la fel de convins ca nu pierd. Sunt momente in care toate lucrurile sunt impotriva ta , dar tocmai atunci reusesti sa te motivezi si sa-ti gasesti resurse nebanuite. De exemplu la nivel in alt in atletism sau alte sporturi individuale diferenta o face psihicul. Asta e si motivul pentru care toti marii sportivi o adevarata echipa in spate din care nu lipseste un psiholog.

Nu mai stiu exact daca era declaratia lui Bolt sau Phelps , dar imi amintesc cu siguranta declaratia de acum 3-5 luni a lui Hanescu. Victor spunea ca din momentul in care a inceput sa lucreze cu un psiholog olandez, viata lui s-a schimbat mult in bine. Spunea ca fizicul uman are resurse nebanuite atunci cand esti intr-o conditie psihica foarte buna.

Sigur ca vorbim de psihologi si FCUC , dar cred ca baietii se pot motiva foarte bine in conditiile date. Pot spune ceva de genul "Hai ma sa aratam ca suntem fotbalisti chiar si neplatiti ... hai sa jucam pentru noi" iar pe fondul unei relaxari a celor de la Olt.... FCUC pot face surpriza.

Poate ca o sa considerati ridicol acest argument, dar in astfel de situatii dificile doar un psihic puternic te poate ajuta , iar daca reusesti sa te motivezi poti realiza lucruri ce iti pot parea imposibile.

Daca aia de la FCUC reusesc sa faca asta si intra cu o atitudine buna pe tern, nu o sa piarda.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de romaad » 28 Feb 2014, 17:25

poa' sa intre ei cu atitudinea lu' peste, daca nu ii tine fizicu (si nu vad cum i-ar tine la ce pregatire au facut), nu au sanse
Last edited by romaad on 28 Feb 2014, 17:59, edited 1 time in total.

catalin1605
membru
membru
Mesaje: 148
Membru din: 03 Aug 2011, 02:12

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de catalin1605 » 28 Feb 2014, 17:54

Ori la masa verde ori pe teren baietii lui ajica or sa piarda oricum meciul asta. FC Olt e una dintre echipele bune ale campionatului si nu vad cum ar putea pierde cu o echipa fara nici cea mai mica pregatire fizica, care s-a antrenat prin parcuri si pe coclauri.

PS: Nu va mai luati dupa s9k3k3, lui ii place sa fie mereu Gica Contra.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de DeuxEx » 28 Feb 2014, 18:12

FC Universitatea Craiova a susţinut astăzi un antrenament în Leamna, la aproximativ 10 kilometri de Craiova. Au fost prezenţi 20 de jucători, fără Frăsineanu, care se alătură în această după-amiază.

Şedinţa de antrenament a fost condusă de Dragoş Bon, secundul lui Napoli de la Craiova, în condiţiile în care echipa alb-albastră nu are, deocamdată, un antrenor principal.

Echipa patronată de Adrian Mititelu a întrerupt negocierile cu Eugen Trică, cel care are şanse să semneze cu Concordia Chiajna. Unele surse spun că Nicolo Napoli este aşteptat în continuare la Craiova, mai ales că încă are un contract în derulare cu FCU.

În Leamna, Ciucă şi Săceanu au spus că au avut cele mai bune condiţii de antrenament din această iarnă, terenul fiind bun. În ciuda calmului de antrenament, jucătorii au explicat că nu se vor prezenta la partida cu Slatina, din prima etapă a returului Ligii secunde.

De altfel, Adrian Mititelu a cerut amînarea primelor două etape din retur, considerînd că FCU se află într-un caz de forţă majoră. Patronul Universităţii vrea ca oltenii să reînceapă campionul din etapa a 17-a, cu CSM Râmnicu Vâlcea.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de muttley » 28 Feb 2014, 18:16

Hmmm .... de ce sa ne mai para rau de Napoli? Asta e sclavul suprem... adica stapanul se satura de el si-l socate in suturi afara , dar el se roaga de stapan sa-l primeasca inapoi.

Genial !!! Eu am spus in gluma ca Napoli era capabil sa-l omoare pe Lincoln daca ala traia acum in Craiova, lui chiar ii place sa fie sclav.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

iuli

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de iuli » 28 Feb 2014, 19:07

FreakBoy scrie:la cat scrieti voi pe topicurile astea de FC, dati impresia ca sunteti mai interesati decat mine...
Cristi,nu stiu ce simt ceilalti,eu unul ma razbun cat pot pt cei 11 ani de chinuri pe echipa familiei mititelu.cat voi mai avea sansa sa fac asta o voi face cu multa satisfactie.il voi jigni cat pot pe el si sclavii din jurul lui.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de SLH » 28 Feb 2014, 20:47

In mod normal, daca se joaca, bate fara probleme FC Olt. In amicalele cu motru mititelu a luat-o 2-0 in timp ce slatina a batut 4sau5-0. Stiu ca e vorba de amicale, dar diferenta mi se pare relevanta.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de muttley » 28 Feb 2014, 20:57

Cica totusi nu s-ar prezenta , dar inca nu e 100%. Personal ma astept sa se prezinte chiar daca am primit ceva informatii ca nu ar merge la Slatina.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de sorialis » 28 Feb 2014, 22:14

iuli scrie:
FreakBoy scrie:la cat scrieti voi pe topicurile astea de FC, dati impresia ca sunteti mai interesati decat mine...
Cristi,nu stiu ce simt ceilalti,eu unul ma razbun cat pot pt cei 11 ani de chinuri pe echipa familiei mititelu.cat voi mai avea sansa sa fac asta o voi face cu multa satisfactie.il voi jigni cat pot pe el si sclavii din jurul lui.
Iuli, 100% dreptate! o:

Dingo, anakine, adevaratilor, luati de aici!

Hai , faceti spume! :):)

http://micapi.ro/articole/sport/cs-u-va ... erand.html
:-x :-x :-x :-x :-x :-x
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de sorialis » 28 Feb 2014, 22:26

adevaratilor, luati mah, ca mai e, vai mama voastra!

Luati de-aici, sa aveti gura plina!

http://www.stiridesport.ro/competitii/l ... -plan.html
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

FreakBoy

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de FreakBoy » 28 Feb 2014, 22:30

Cat de nefericit sa fii sa poti face d-astea? :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

iuli

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de iuli » 28 Feb 2014, 22:38

FreakBoy scrie:Cat de nefericit sa fii sa poti face d-astea? :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
cam cata suferinta as putea acumula in 11 ani datorita unui retard de la booveni ajuns interlop la oras si cu fente de investitor.
cam ata de nefericit,Cristi. o:

dingo

Re: FC Olt Slatina - FC U Craiova

Mesaj de dingo » 28 Feb 2014, 22:59

sorialis scrie:Hai , faceti spume! :):)

http://micapi.ro/articole/sport/cs-u-va ... erand.html
:-x :-x :-x :-x :-x :-x
De ce sa facem spume? CSU nu ar fi nici prima, nici ultima echipa din liga 1 cu 50 de suporteri.

Dar din fericire la vara se va face dreptate si CSU va fi retrogradata in liga 4. E doar o chestiune de timp. [miti]

Închis