Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Reusesc baietii nostri?

Da
23
68%
Nu
4
12%
Cam greu
4
12%
Egal
3
9%
 
Total votes: 34

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 08 Mar 2014, 13:11

hanky panky scrie:http://www.maximasport.ro/maximaleagues-league-8/

clasamentul cu playofoff-ul
E prost facut, o sa remedieze
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 08 Mar 2014, 13:14

Clasamentul normal are o etapa in plus pe maxima.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 08 Mar 2014, 13:15


Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 08 Mar 2014, 13:16

@cristicraiova.

Era clar ca loul sportul o sa controleze echipa, asa se intampla cand aduci mai multi jucatori de la o singura echipa. Uitati-va pe afara si o sa vedeti ca nimeni nu aduce mai mult 1 maxim 2 jucatori. A mai facut Steaua asa si s-a facut de rusine cu lotul urziceni.

Dar indiferent de ce transferi, daca ai un antrenor cu personalitate nu te poate face nimeni. Jucatorii l-au simtit pe Stanga slab din toate punctele de vedere. Nu stiu ce e de taiat in carne vie si de adus jucatori tineri pt ca se duce promovarea. Suntem la 2 pcte in spatele muresului cu 2 meciuri mai mult si la egalitate cu booveni care are 1 meci in minus. Nu stiu Bistrita , dar parca si Bistrita are 1-2 meciuri in minus fata de noi.

Sa terminam cu prostiile, echipa joaca slab din cauza lui Stanga. E dezamagitor ce se intampla la echipa, se vede ca lipseste cineva puternic din club. O figura importanta care sa impuna respect. Indiferent de post, Balaci trebuia adus in iarna la echipa. Macar era cineva care impunea respect. Sper sa vina Cartu ca director tehnic...

edit: vazand clasamentul.. e intr-adevar posibil ca azi sa fi fost o manevra pt a ajuta OSM-ul sa intre in POff, dar imi e greu sa cred ca astfel de manevre se fac cand tu nu esti sigur de promovare. Oricum daca s-a facut asa ! toti si-au pierdut respectul din punctul meu de vedere. Aici nu faci blaturi ca sa scoti pe cineva din POff. Daca esti bun te duci si te bati cu el , dar nu joci la misto.

Rusine (indiferent de situatie). Oricum FCUC o sa bata pe Bihor.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 08 Mar 2014, 13:55

Ba nene, ce ar fi sa ne bucuram de fotbal si sa lasam kkturile astea cu schimbarea antrenorului in seama conducerii? Nu va-ti saturat sa schimbam 7 antrenori pe sezon? NU stiu ce mai poate face acum un antrenor nou, mai sunt 6 etape pana la POff
Este evident ca rezultatele, dar mai ales jocul sunt sub asteptari, eu am spus inca din noiembrie ca nu trebuie sa aduci mai mult de 3-4 jucatori pentru ca vor fi greu de omogenizat. Acum mai exista si rahatul asta cu afilierea, e normal ca jucatorii sunt bulversati si oarecum nesiguri. Eu sper ca Stanga va fi suficient de destept sa rezolve conflictele interne si sa incepem sa urcam
Urmeaza doua meciuri teoretic mai usoare, sa speram ca revenim pe primul loc si apoi respiram altfel

Asa ca fapt divers, nu vad acum cine ar putea sa vina in locul lui Stanga, Grigoras al carui fan e seke e fan Ajica pe fata, Cratu imi pare obosit si iesit din circuit, un antrenor din afara Olteniei va contestat la primul rezultat negativ, iar problema afilierii ii va face pe multi sa se gandeasca de doua ori

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Aditza » 08 Mar 2014, 14:17

Vandelloite bursucul a fost foarte bun...la cat este de mic a luat toate mingile de cap.. In rest..joc bun al echipei, cu mult peste repriza secunda cu ASA..ocazii multe ratate prostesc. Suntem in drum spre Craiova. Forța Știința

iuli

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 08 Mar 2014, 14:21

Stanga are probleme e clar,dar eu cred ca poate redresa situatia.Conducerea clubului,adica Geolgau,trebuie sa medieze un eventual conflict si cu rabdare lucrurile sa revina la normalitate.Nu cred ca Ferfelea sau Curelea au caractere atat de dificile sa nu poata fi remediata situatia,Varga vine dupa o perioada cu multa presiune psihica si Ovidiu trebuie sa fie ingaduitor cu el.O victorie in meciul urmator ar fi un calmant minunat.

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de blue ray » 08 Mar 2014, 14:34

romaad scrie:Ba nene, ce ar fi sa ne bucuram de fotbal si sa lasam kkturile astea cu schimbarea antrenorului in seama conducerii? Nu va-ti saturat sa schimbam 7 antrenori pe sezon?
Susțin ideea. Parcă se voia ”altceva”.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 08 Mar 2014, 15:28

Cred ca Stanga va primi tot atata credit cat a primit si Lincar. Sunt convins ca un nou rezultat negativ ii va face pe cei din conducerea echipei sa caute un nou antrenor. Il apreciez pe Stanga ca si antrenor/jucator, dar un antrenor este tinut in scaun de un singur lucru - REZULTATE!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 08 Mar 2014, 16:21

DeuxEx scrie:Cred ca Stanga va primi tot atata credit cat a primit si Lincar. Sunt convins ca un nou rezultat negativ ii va face pe cei din conducerea echipei sa caute un nou antrenor. Il apreciez pe Stanga ca si antrenor/jucator, dar un antrenor este tinut in scaun de un singur lucru - REZULTATE!
ce rezultat negativ? jucam la Arad. Aia n-au nici apa sa se spele.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 08 Mar 2014, 17:54

Mingea e rotunda, Seke!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 08 Mar 2014, 17:58

parerea mea e ca rezultatul de egalitate era cea mai buna varianta pt noi. interesul nostru e sa intre Oli in play off. nu stiu daca s-a dorit asta insa a iesit bine. aia cu moralitatea e o prostie mai ales dupa episodul cu rapid din '98. asa ca din punctul meu de vedere egalul asta e foarte bun pt ca o tine pe Oli in carti pt play off si noua ne aduce 4 puncte ( tur - retur) in confruntarile directe cu o posibila echipa din primele 6.

sper ca problemele din vestiar sa se rezolve cat mai repede. nu stiu cine si cum a gresit insa nu e ok sa apara astfel de conflicte. Ovidiu trebuie sa puna lucrurile la punct altfel nu il vad bine deloc...

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 08 Mar 2014, 18:23

DeuxEx scrie:Mingea e rotunda, Seke!
si cu ce ne ajuta pe noi? noi jucam foarte prost si eventualele rezultate o sa vina doar prin noroc sau executii personale. Faptul ca egalul asta ajuta OSM nu trebuie sa ne faca pe noi fericiti. Am jucat prost si am jucat la victore , iar egalul a venit pe fondul jocului slab

Hai sa pierdem si cu UTA ca doar au facut egal cu ASA si dupa putem pierde si cu Motrul in caz ca scot un rezultat bun cu ASA. (apropo ... v-ar mira ca Motru sa scoata macar un punct la TG Mures?)
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 08 Mar 2014, 18:27

s9k3k3 scrie:
DeuxEx scrie:Mingea e rotunda, Seke!
si cu ce ne ajuta pe noi? noi jucam foarte prost si eventualele rezultate o sa vina doar prin noroc sau executii personale. Faptul ca egalul asta ajuta OSM nu trebuie sa ne faca pe noi fericiti. Am jucat prost si am jucat la victore , iar egalul a venit pe fondul jocului slab

Hai sa pierdem si cu UTA ca doar au facut egal cu ASA si dupa putem pierde si cu Motrul in caz ca scot un rezultat bun cu ASA. (apropo ... v-ar mira ca Motru sa scoata macar un punct la TG Mures?)
esti de departe cel mai enervant de pe forumul asta! :smoke:

JustME

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 08 Mar 2014, 18:32

s9k3k3 scrie:
si cu ce ne ajuta pe noi? noi jucam foarte prost si eventualele rezultate o sa vina doar prin noroc sau executii personale. Faptul ca egalul asta ajuta OSM nu trebuie sa ne faca pe noi fericiti. Am jucat prost si am jucat la victore , iar egalul a venit pe fondul jocului slab
concluziile astea le-ai tras citind un livescore? eh, atunci bine...

nu zice nimeni ca trebuie sa fim fericiti, eu doar am spus ca e un rezultat bun si atat.

Închis