Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Reusesc baietii nostri?

Da
23
68%
Nu
4
12%
Cam greu
4
12%
Egal
3
9%
 
Total votes: 34

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de OVI2806 » 08 Mar 2014, 18:36

Meciul trebuia castigat, OST in mod sigur o sa fie in primele 6 ca altcineva nu are cine in conditiile in care mititelu probabil ca nu o sa termine campionatul, si chiar daca supravietuieste nu are sanse in conditiile actuale. Din primele 2 meciuri de pe anul asta amandoua cu contracandidatele la promovare am luat un pct.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 08 Mar 2014, 18:50

eu nu cred ca OSM intra in POff. Acolo o sa fie ASA , CS , Bistrita , Valcea , Resita , Olt sau FC.
s9k3k3 scrie: si dupa putem pierde si cu Motrul in caz ca scot un rezultat bun cu ASA. (apropo ... v-ar mira ca
Motru sa scoata macar un punct la TG Mures?)
►Min 40 0-1 Centrare din stânga, de pe linia de fund, Trifu se înalţă la colţul scurt şi reia cu capul de lângă Onicaş în vinclul porţii
Ce nenorociti sunt astia de la Mures, asa au jucat tot campionatul. Sa vedem daca fac manevra 2/1 sau lasa puncte.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 08 Mar 2014, 18:59

as pune un 2/1 , asa, la misto...
oare cat o fi cota?
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 08 Mar 2014, 19:17

sorialis scrie:as pune un 2/1 , asa, la misto...
oare cat o fi cota?
daca puneai de la inceput cota era peste 20. La pauza cred ca a fost undeva pe la 2,50 poate chiar sub 2. Momentan arata acest 2/1
►Min 59 1-1 Voiculeţ centrează, Amauri se înalţă la şapte metri şi reia cu capul în plasa colţului lung
edit: Bet365 a oferit cota 19 pt 2/1 si cota 23 pt 2/X


edit2: si tocmai cand am terminat de editat mesajul... Mures a dat al 2-lea gol.

edit3: Noi am avut cota 4.75 la X/X

edit4: La meciul nostru cu ASA, a fost 41 cota la 1/2
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Dtristan
fanatic
fanatic
Mesaje: 1155
Membru din: 26 Apr 2006, 22:01

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Dtristan » 09 Mar 2014, 02:42

s9k3k3 scrie:
DeuxEx scrie:Mingea e rotunda, Seke!
si cu ce ne ajuta pe noi? noi jucam foarte prost si eventualele rezultate o sa vina doar prin noroc sau executii personale. Faptul ca egalul asta ajuta OSM nu trebuie sa ne faca pe noi fericiti. Am jucat prost si am jucat la victore , iar egalul a venit pe fondul jocului slab

Hai sa pierdem si cu UTA ca doar au facut egal cu ASA si dupa putem pierde si cu Motrul in caz ca scot un rezultat bun cu ASA. (apropo ... v-ar mira ca Motru sa scoata macar un punct la TG Mures?)


Cu asumarea consecintelor de rigoare o sa rog adminii sa cenzureze ei daca utilizatorul Sekeke nu poate, ineptiile acestui om care face ca acest forum sa isi piarda din farmecul care l-a consacrat.


Astazi CS a jucat bine si a dominat jocul aprox 65 de minute si si-a creat foarte multe ocazii care au fost ratate cu seninatate de jucatorii nostrii.

Tome Kitanovski a fost printre remarcatii mei la acest meci impreuna cu Vandelnoitte. Siguranta mare in defensiva. Jason a jucat bine intreg meciul si a excelat prin detenta si intrarile precise la minge.
Tome a fost mult mai sigur in defensiva, urcari cam rare pe faza de constructie si la fel destule pase gresite. Dar nu a mai fost deloc depasit pe faza defensiva si a dat incredere liniei de fund.
Velcovici a fost din pacate din punctul meu de vedere nesiguranta din linia de fund si veriga slaba.

Serban a fost evidentiatul meu la meciul 2 de la memorial. Acelasi randament caracterizat prin destabilizarea pe faza de atac a blocului defensiv satmarean in multe faze datorita vitezei si a tehnicii superioare.
Valskis mult mai prezent in joc dar de multe ori a incercat actiuni pe cont propriu care au esuat lamentabil.
Curelea in ciuda sprijinului de 3 oameni a fost extrem de izolat si parca fara pofta de joc.

Schimbari - de asteptat. Ferfelea a cam facut figuratie pe teren. Golul marcat a fost intamplator (pasa de pe stanga Valskis, Plesan a lasat mingea printre picoare si Ferfelea s-a trezit cu mingea in fata portii singur singurel.
Un alt evidentiat ar fi pustiul Ivan. Facand abstractie de pozele de cocalar de pe facebook si comentariile in aceiasi nota, jucatorul Ivan a aparut bine in joc, extrem de tehnic. Poate prea putin timp in joc.
Caju nu a aratat nimic dar la fel nu a avut timp pentru a o face.

Stanga azi a dat o palma celor din lot, aratandu-le ca avem un lot echilibrat si unde nimeni nu este batut in cuie. Nici chiar Ferfelea.

Rezultatul de azi nu prea reflecta realitatea din teren. Am avut multe ocazii de joc. In final cand trebuia sa atacam si OSM se apara pe 2 linii am reusit sa creem mai multe oocazii de singur cu portarul dar care din pacate au fost ratate.
Terenul de joc a fost execrabil. Denivelat parca in mod voit. Arata mai mult a cartier rezidential de cartite. Jocul arata de parca se juca pe o suprafata inghetata. Tactica celor de la OSM a fost exact cum ii explicam exacerbatului nostru coleg Sekeke specifica unei divizionare B. 2 linii defensive si doar doi jucatori cu sarcini de specula:) Un jucator inalt foarte tehnic si rapid, iar in fata lui un atacant care nu a dat deoc emotii. Satmarenii au avut si ei inca 2 mari ocazii in care Brac s-a descurcat excelent.


Eu asa zic ca au stat lucrurile azi. Daca sunt pareri diferite despre meci, in special din partea expertului stie tot Sekeke am sa le ascult cu placere atat timp cat sunt argumentate, daca nu promit ca o sa il jignesc!
Unii au cantitate altii au calitate! Cantitatea se cumpara, calitatea se castiga!

LiviuB

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 09 Mar 2014, 17:39

asta este imbucurator. conteaza jocul foarte mult.

Dtristan
fanatic
fanatic
Mesaje: 1155
Membru din: 26 Apr 2006, 22:01

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Dtristan » 09 Mar 2014, 18:03

Dtristan scrie:
s9k3k3 scrie:
DeuxEx scrie:Mingea e rotunda, Seke!
si cu ce ne ajuta pe noi? noi jucam foarte prost si eventualele rezultate o sa vina doar prin noroc sau executii personale. Faptul ca egalul asta ajuta OSM nu trebuie sa ne faca pe noi fericiti. Am jucat prost si am jucat la victore , iar egalul a venit pe fondul jocului slab

Hai sa pierdem si cu UTA ca doar au facut egal cu ASA si dupa putem pierde si cu Motrul in caz ca scot un rezultat bun cu ASA. (apropo ... v-ar mira ca Motru sa scoata macar un punct la TG Mures?)


Cu asumarea consecintelor de rigoare o sa rog adminii sa cenzureze ei daca utilizatorul Sekeke nu poate, ineptiile acestui om care face ca acest forum sa isi piarda din farmecul care l-a consacrat.


Astazi CS a jucat bine si a dominat jocul aprox 65 de minute si si-a creat foarte multe ocazii care au fost ratate cu seninatate de jucatorii nostrii.

Tome Kitanovski a fost printre remarcatii mei la acest meci impreuna cu Vandelnoitte. Siguranta mare in defensiva. Jason a jucat bine intreg meciul si a excelat prin detenta si intrarile precise la minge.
Tome a fost mult mai sigur in defensiva, urcari cam rare pe faza de constructie si la fel destule pase gresite. Dar nu a mai fost deloc depasit pe faza defensiva si a dat incredere liniei de fund.
Velcovici a fost din pacate din punctul meu de vedere nesiguranta din linia de fund si veriga slaba.

Serban a fost evidentiatul meu la meciul 2 de la memorial. Acelasi randament caracterizat prin destabilizarea pe faza de atac a blocului defensiv satmarean in multe faze datorita vitezei si a tehnicii superioare.
Valskis mult mai prezent in joc dar de multe ori a incercat actiuni pe cont propriu care au esuat lamentabil.
Curelea in ciuda sprijinului de 3 oameni a fost extrem de izolat si parca fara pofta de joc.

Schimbari - de asteptat. Ferfelea a cam facut figuratie pe teren. Golul marcat a fost intamplator (pasa de pe stanga Valskis, Plesan a lasat mingea printre picoare si Ferfelea s-a trezit cu mingea in fata portii singur singurel.
Un alt evidentiat ar fi pustiul Ivan. Facand abstractie de pozele de cocalar de pe facebook si comentariile in aceiasi nota, jucatorul Ivan a aparut bine in joc, extrem de tehnic. Poate prea putin timp in joc.
Caju nu a aratat nimic dar la fel nu a avut timp pentru a o face.

Stanga azi a dat o palma celor din lot, aratandu-le ca avem un lot echilibrat si unde nimeni nu este batut in cuie. Nici chiar Ferfelea.

Rezultatul de azi nu prea reflecta realitatea din teren. Am avut multe ocazii de joc. In final cand trebuia sa atacam si OSM se apara pe 2 linii am reusit sa creem mai multe oocazii de singur cu portarul dar care din pacate au fost ratate.
Terenul de joc a fost execrabil. Denivelat parca in mod voit. Arata mai mult a cartier rezidential de cartite. Jocul arata de parca se juca pe o suprafata inghetata. Tactica celor de la OSM a fost exact cum ii explicam exacerbatului nostru coleg Sekeke specifica unei divizionare B. 2 linii defensive si doar doi jucatori cu sarcini de specula:) Un jucator inalt foarte tehnic si rapid, iar in fata lui un atacant care nu a dat deoc emotii. Satmarenii au avut si ei inca 2 mari ocazii in care Brac s-a descurcat excelent.


Eu asa zic ca au stat lucrurile azi. Daca sunt pareri diferite despre meci, in special din partea expertului stie tot Sekeke am sa le ascult cu placere atat timp cat sunt argumentate, daca nu promit ca o sa il jignesc!

http://www.micapi.ro/articole/sport/rad ... putat.html


Baietii de la Micapi trebuiau sa intrebe si de spectatori....dar cum nu au facut-o au aproximat ei la fel ca si Skeke.
Au fost cel putin 1500-2000 de satmareni la meci.
Unii au cantitate altii au calitate! Cantitatea se cumpara, calitatea se castiga!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Pacala » 09 Mar 2014, 19:05

ce chestie. Nici in meciul asta echipa lui mircea sandu n-a reusit sa faca blatul.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

LiviuB

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 09 Mar 2014, 19:32

Pacala, nu te mai stradui sa ne arati ca iti meriti numele... deja ne-ai demonstrat

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 09 Mar 2014, 19:34

Un mic rezumat: meci plictisitor pana la golul lor(probabil golul carierei), dupa au urmat 10-15 minute in care am fost dominati clar(2 ocazii mari), de atunci am preluat controlul jocului, am egalat si am avut inca vro 5-6 oacazii bune de gol in timp ce olimpia a avut mai una singura.

Inca niste observatii:
- deplasare lunga, poate cea mai lunga a mea pt Stiinta, 1270 km in 28 de ore;
- meci greu, teren prost;
- adversari foarte duri;
- arbitraj mizerabil, faze aproape identice se judecam complet diferit, gazdele meritau vreo 12-15 galbene, implicit si niste rosii in schimb la noi orice atingere a adversarului era fault, 2 hent-uri identice(centrare direct in mana din ~1m) pt ei s-a dat pt noi nu;
- jucatorii niste nesimtiti, 'uitasera' sa ne salute, singurul care si-a adus aminte si i-a chemat inapoi de la vestiare si pe ceilalti a fost Patrascu;
- e posibil sa se fi jucat la egal intentionat;
- jandarmii foarte ok, ne-au ghidat prin oras sa mancam, la fel la stadion ne-au zis unde e cel mai apropiat magazin unde se servea alcool si am baut o bere pe strada fara niciun fel de probleme;
- 21 de suporteri in sectorul nostru;
- spectatori multi, cei mai multi care i-am avut vreodata intr-o deplasare(exceptand severinul), imi permit sa-l contrazic pe Dtristan, cred ca au fost peste 5000(stadionul lor e dat de 18000 si nu are o peluza, iar tribuna 1 a fost aproape plina in timp ce t2 era cam 30-40%).
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Dtristan
fanatic
fanatic
Mesaje: 1155
Membru din: 26 Apr 2006, 22:01

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Dtristan » 09 Mar 2014, 19:39

5000? Cam mult....
Micapi spune 500:))))


Cum e Ardealul?Frumos?
Unii au cantitate altii au calitate! Cantitatea se cumpara, calitatea se castiga!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 09 Mar 2014, 19:57

Dtristan scrie:5000? Cam mult....
Micapi spune 500:))))


Cum e Ardealul?Frumos?
Au mai zis si ca noi am ajuns in minutul 10.

Frumos Ardealul: caprioare, fazani, biserici...

Si aia din SM zic tot 5000. http://www.satumareonline.ro/cp/24/1265 ... lgu%C8%9Ba

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Aditza » 09 Mar 2014, 20:00

Trebuia sa facem o fotografie cu poza aia imensa de este pusa pe peretele dinnafara stadionului , in care este Ferfelea cu un jucator de la Olimpia (din tur) .
Deplasare cat de cat obositoare, dar foarte frumoasa, restu a zis SLH

Dtristan
fanatic
fanatic
Mesaje: 1155
Membru din: 26 Apr 2006, 22:01

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Dtristan » 09 Mar 2014, 20:04

Ala era Curelea....asa am auzit:)



Biserici frumoase?
Unii au cantitate altii au calitate! Cantitatea se cumpara, calitatea se castiga!

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: Olimpia Satu Mare - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Aditza » 09 Mar 2014, 20:10

S-ar putea sa fi fost Curelea, nici nu mai stiu exact

Catedrala Ortodoxa Sf. Ioan Botezatorul este foarte frumoasa ( ARAD) :D

Închis