[Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Moderator: grup_moderatori

Pronostic:

Poll ended at 09 Mar 2014, 19:34

1
5
18%
x
6
21%
2
17
61%
 
Total votes: 28

JustME

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de JustME » 06 Mar 2014, 00:24

ozzy scrie:Fii atent, ca să nu pierdem timpul: negociem noi cu investitorii CSU și tu fugi să negociezi cu mititelu. Vă sunăm noi.
epic raspunsul Ozzy o:

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de sorialis » 06 Mar 2014, 09:51

anakin scrie:Greu de crezut că vom marca, la cât de prost e pregătită echipa din punct de vedere fizic. Poate să avem un bulan imens și să marcăm în primele 10 minute, că după, cam greu..

Am votat egal, eu spun că ar fi un rezultat acceptabil pentru primul meci, având în vedere pregătirea.
Pai nu va amana Burleanu etapele pana reveniti la forma maxima de CL??

Ce dracu', de ce l-a ales ajica?
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

WhiteLionn
membru
membru
Mesaje: 176
Membru din: 11 Sep 2013, 16:26

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de WhiteLionn » 06 Mar 2014, 16:52

anakin scrie:Greu de crezut că vom marca, la cât de prost e pregătită echipa din punct de vedere fizic. Poate să avem un bulan imens și să marcăm în primele 10 minute, că după, cam greu..

Am votat egal, eu spun că ar fi un rezultat acceptabil pentru primul meci, având în vedere pregătirea.
Cine sa marcheze Anakine? Stoianof e un "fumat", la varsta lui n-a demonstrat nimic, C.Balan a jucat titular tot turul si degeaba, e ca si cum n-ar fi, Ripoli poate ca are scuza faptul ca a fost accidentat dar n-a aratat nimic nici inainte nici dupa accidentare... iar despre "vedeta" echipei Chelu' jr., ce sa mai vorbim, dupa ce ca saracul are abia vreo 16 ani mai are ghinionul sa fie si fiul lui tas-o...si ce tata... Chiar daca prin absurd ar sti ceva fotbal, o sa fie terminat psihic inainte sa intre pe teren, cum a fost cu Motru. Asa ca e clar: suntem in pom si pomu-n aer. Sa dea Domnul sa ma-nsel.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de PocoLoco » 06 Mar 2014, 17:46

Nici eu nu cred ca vom obtine mare lucru din acest meci. Sper foarte mult sa ma insel.

Bihorenii par in forma, dupa ce in etapa anterioara au reusit sa invinga una dintre echipele "tari" ale seriei. Mai mult, atacantul care ne-a pus cele mai multe probleme in meciul tur, Lukacs, vine probabil cu un moral excelent, dupa ce a reusit sa inscrie golul victoriei in partida cu bistritenii. Fundasul Mihut si mijlocasul Sorian, doi dintre titularii oradenilor, sunt suspendati pentru meciul cu noi.

Din pacate, in cazul unui rezultat negativ(chiar si un egal poate fi considerat negativ), scad foarte mult sansele noastre la play-off. Exista sanse sa iesim din "top 6" si cred ca va fi foarte greu sa mai reintram acolo, tinand cont ca vom mai avea de jucat in 4 din ultimele 6 meciuri cu echipe care vizeaza promovare, cel putin la nivel declarativ.

Avatar utilizator
BadBoysBlue
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 11 Sep 2005, 14:47

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de BadBoysBlue » 06 Mar 2014, 22:11

JustME scrie:
ozzy scrie:Fii atent, ca să nu pierdem timpul: negociem noi cu investitorii CSU și tu fugi să negociezi cu mititelu. Vă sunăm noi.
epic raspunsul Ozzy o:
Am ras cu lacrimi!!!
Super.... apld apld apld
ucv Cand altii rad de raul altora, unii isi vad de treaba si au de castigat! ucv

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de AdrianR » 07 Mar 2014, 09:11

Jucătorii de la FCU s-au răsfăţat pe „Municipal“
Preşedintele FC Universitatea Craiova, Marcel Iancu, a afirmat că s-au rezolvat toate problemele organizatorice cu privire la disputa de mâine, de la ora 15.00, de la Severin, cu FC Bihor Oradea, şi că speră ca echipa să bifeze prima victorie din retur.
„Am fost la Severin şi am rezolvat problemele legate de organizare, meciul urmând să se dispute aşa cum am anunţat zilele trecute, sâmbătă, de la ora 15.00. Am discutat cu Poliţia Locală, Jandarmeria, pentru că era o problemă în privinţa asigurării ordinii pentru acest joc. Am găsit sprijin şi din partea primarului Constantin Gherghe, ne-am antrenat astăzi (ieri - n.r.) pe «Municipal», aşa că nu ne rămâne decât să câştigăm acest meci dificil cu FC Bihor. Vreau să anunţ totodată că doamnele şi domnişoarele vor beneficia de intrare liberă la acest joc, fiind 8 martie, în timp ce domnii va trebui să scoată din buzunar zece lei pentru un bilet. Tichetele se vor găsi atât la Craiova, la Ciupercă, în zona Mercurului şi la sediul clubului, cât şi la Severin, în jurul stadionului «Municipal»“, a declarat Marcel Iancu, pentru GdS.
În privinţa lotului de jucători, Dragoş Bon nu are indisponibili, iar de ieri i-a avut la pregătire şi pe mijlocaşii Vasile Gheorghe şi Cornel Frăsineanu.
sursa:
gds.ro
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de PocoLoco » 07 Mar 2014, 17:09

Peluza Sud nu se va mai prezenta la meciurile considerate acasa

"După momentele critice prin care am trecut în ultima vreme ca și suporteri ai Universității Craiova, Peluza Sud Craiova anunță că nu se va mai prezenta la niciun meci considerat acasă, al echipei noastre, ca formă de protest față de cel care ne distruge încet și sigur [...].

Peluza Sud este în continuare alături de jucători, față de care și-a arătat atașamentul și susținerea intensă, atât la meciurile jucate în deplasare sau acasă cât și la unele antrenamente și le mulțumește pentru sacrificiile făcute.

Am luat această decizie, grea pentru noi, din cauza faptului că iubirea noastră pentru Știința a fost folosită ca masă de manevră în jocurile lui murdare și refuzăm să îl sprijinim indirect financiar, sperând să punem capăt agoniei. De asemenea îndemnăm toți ceilalți suporteri, atât de la tribuna a II-a, cât și de la tribuna I, să se alieze cu noi în acest demers.

Meciul nostru se joacă Duminică 16.03.2014 în Piața Prefecturii și este împotriva dușmanului de moarte din Booveni! TOȚI LA PROTEST!".

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de stuparu_alexandru » 07 Mar 2014, 19:58

sudul a participat atunci la "nimeni la meci" ?
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de THE LION » 07 Mar 2014, 20:04

Daca se tin de ce au spus, s-ar putea ca asta sa fie un fel de 23 august 1944.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de muttley » 07 Mar 2014, 20:09

THE LION scrie:Daca se tin de ce au spus, s-ar putea ca asta sa fie un fel de 23 august 1944.
Iar asemanam oamenii ca mititelu si PUZ cu nume istorice ca Antonescu si MIhai? :)( :)( :)(

Daca se tin de ce au spus, s-ar putea sa fi primit o portie in plus de ciorba de la CSUC , dar nu o sa faca muteara imediat ci treptat. Oricum la Severin... lumea o sa vina cu sau fara prezenta celor de la Perinita. La aia si daca se duc 3 bucatari sa joace tot vine lumea ca se plictisesc acasa. au 3 cluburi si 2 baruri...
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de SLH » 07 Mar 2014, 20:26

pentru ca putini si pentru ca oricum nu le place fotbalul
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de hanky panky » 07 Mar 2014, 20:42

adevaratii sunt bulversati
pe FB adevaratilor
se desfasoara programul "TOATA LUMEA LA MECI"
pai cum ramase?


"Te crezi fan Stiinta? Dovedeste! Vino maine la meci si sustine adevarata Universitatea Craiova!"

:laughing: :laughing: :laughing:
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de SLH » 07 Mar 2014, 20:54

hanky panky scrie:adevaratii sunt bulversati
pe FB adevaratilor
se desfasoara programul "TOATA LUMEA LA MECI"
pai cum ramase?
Te caci pe tine de ras daca vezi comentariile, dar de departe cel mai prost mi se pare unul care isi zice galeata, citez: 'da cine vreti ma sa ia echipa,cui sa o dea,lu netoiu'. Cat de veche e placa cu netoiu si inca mai merge.

Victor Marian: toata lumea la meci, stiinta suntem noi, nu peluza sud care sunt oamenii lui mititelu, nu si-au primit banii si acuma incearca sa destabilizeze suporterii. toata lumea la meci, in momentele grele se vede iubirea voastra pentru aceasta echipa. nu va lasati manipulati de peluza sud. stiinta suntem noi nu golanii care au mers peste mititelu acum doua saptamani. mititelu a bagat multi bani in echipa ca acuma niste golani sa-i ceara sa plece. rusine vandutilor. toata lumea la meci, stiinta suntem noi!

Silviu Ionut Popa: mai bine TOTI LA MECI!!!...pacat, "BLESTEMATI CEI CE RENUNTA"...din pacate se renunta din interiorul nostru...NICAIERI in lume un protest nu se face prin absenta de pe stadion...acolo e locul suporterului...se poate protesta si altfel, gen nu se canta 10 minute, se injra patronul, bannere etc etc dar prin absenta NU!...CEL MAI USOR EXAMEN ESTE CEL LA CARE NU TE PREZINTI...LA STADION TOATA LUMEA! Echipa a trait pana acum datorita suporterilor, pt noi au jucat fraierii aia pe burta goala, iar daca banii din bilete se duc la ei, ce stimulent mai bun vreti?...Cuvinte ar fi multe, prefer sa reduc totul la un singur gand: TOATA LUMEA LA MECI!

Florea Martin: Pentru ca nu sufla o vorba despre josnicia olgutei si infiintarea ilegala a clonei, suspectez Peluza Sud de pactizare cu dusmanii STIINTEI. E si asta un tertip, acum, cand clonatii sunt disperati din cauza neafilierii la FRF. Dar STIINTA nu inseamna Peluza Sud, cum nu inseamna nici suctiune ultra. STIINTA e in inima fiecaruia dintre noi. Toata lumea la meci!!!

Cred ca o sa bag din ei pe facebook ca sunt tare distractivi.

Va recomand tuturor sa cititi comentariile ca sa va descretiti fruntile https://www.facebook.com/U.Craiova?fref=ts.

WhiteLionn
membru
membru
Mesaje: 176
Membru din: 11 Sep 2013, 16:26

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de WhiteLionn » 08 Mar 2014, 15:04

Iar muriti ma de grija altora? Bagati banul la Burleanu ca nu scapati altfel, "profesionistilor". 88 de cluburi din tara v-au dat peste bot si v-au aratat exact ce sunteti: rusinea Romaniei! Cica v-ati infiintat in 1948, dar nu sunteti afiliati in 2014...penibili...

iuli

Re: [Etapa 16]FC Universitatea Craiova - FC Bihor

Mesaj de iuli » 08 Mar 2014, 15:07

WhiteLionn scrie:Iar muriti ma de grija altora? Bagati banul la Burleanu ca nu scapati altfel, "profesionistilor". 88 de cluburi din tara v-au dat peste bot si v-au aratat exact ce sunteti: rusinea Romaniei! Cica v-ati infiintat in 1948, dar nu sunteti afiliati in 2014...penibili...
ba "7 suporteri la meci" tot noi sintem rusinea Romaniei?

Închis