Fc Olt - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem din Slatina ?

Poll ended at 26 Mar 2014, 13:51

3
21
70%
1
5
17%
0
4
13%
 
Total votes: 30

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 23 Mar 2014, 17:19

Daca inainte de startul mini-returului, acest meci era unul doar interensant spre important, acum e un adevarat derby al sezonului si o foarte buna ocazie pentru a capata cateva raspunsuri la unele intrebari ramase in aer. Toti suntem curiosi sa aflam care e adevarata fata a echipei. Miercuri o sa aflam daca primele doua meciuri oficiale din 2014 au fost accidente mai mult sau mai putin fortate, iar valoarea noastra este cea aratata in meciurile cu UTA si mai ales cu Motru.
Nu cred ca o sa ne putem face o idee foarte corecta despre evolutia jocului prestat in prima partida si pana acum. Nu putem pt ca intre timp am schimbat antrenorul, iar un antrenor nou nu poate sa faca minuni in 9 zile, mai mult o motivare si ceva lucru la fazele fixe... nu are ce sa faca in acest interval. Pe aici pe forum au existat si inca mai exista pareri ca jucatorii l-au lucrat pe Stanga, maine o sa vedem si cat adevar poate sa existe in aceste pareri. Daca dintr-un foc o sa alergam 90 de minute si o sa avem un joc la fel de combinativ pe faza ofensiva ca cel aratat in meciul cu Motru, inseamna ca un sambure de adevar exista.

O mica statistica a celor doua echipe :)(

Practic se intalnesc echipele din zona POffului care au acumulat cele mai multe puncte in acest mini-retur(Slatina 9 pct ; CSUC 7 pcte). Slatina vine dupa o serie de doua meciuri castigate impotriva unor adversari directi in lupta pt promovare, iar noi venim tot dupa doua meciuri castigate, dar impotriva unor adversari modesti ce nu au sanse sa ajunga in POff.

Daca e sa judecam prin primsa meciurilor disupatate in acasa si in deplasare a celor doua echipe, o sa vedem mic echilibru intre cele doua echipe. Slatina e echipa clasata pe locul 3 in clasamentul meciurilor disputate pe teren propriu cu o linie de clasament alcatuita din: 5 victorii , 3 egaluri , o infrangere si un golaveraj +8(12m si 4p). Noi de departe suntem echipa deplasarilor cu: 5 victorii, 3 egaluri , o infrangere si un golaveraj +5 (8m si 3p). De mentionat faptul ca a 2-a clasata in clasamentul meciurilor dispuatate in deplasare este ASA TG Mures ce se afla in spatele nostru la 8 puncte.


Cred ca o sa fie un joc destul de inchis in care principala preocupare a gazdelor o sa fie rupera jocului pentru a nu ne da ritm, o aparare destul de agresiva care cred ca o sa incerce sa ne tina la 25-30m de propria poarta (sa speram ca nu o sa reuseasca) in timp ce noi o sa fim procupati de constructie incercand sa ne punem in valoare aripile (Varga , Ganea/Sin). Trebuie sa acordam o deosebita atentie fazei defensive cand pierdem mingea pt ca adversarii o sa utilizeze in mare masura de faza de contraatac, avem nevoie de un pressing sustinut in momentul in care pierdem posesia, trebuie sa incercam sa recuperam cat mai repede mingea sau eventual sa faultam pentru a nu le da sansa sa ne prinda descoperiti. O importanta deosebita cred ca o sa o aiba fundasii laterali care pe faza ofensiva trebuie sa urce si sa creeze superioritate fortand dueluri de 2 contra 1 , dar sa si vina foarte repede in defensiva. Un alt rol deosebit de important o sa-l aiba belgianul care trebuie sa acupere spatiile lasate libere de Carja si Vatajelu.


Personal sunt foarte curios de evolutia urmatorilor jucatori: Varga, Vandelanotte (sau cum il cheama), Vatajelu, Patrascu-Lub si Kvitanowski (daca o sa joace).

De spus ca in tur am reusit sa-i calcam pe cap dupa ce am jucat mai bine de 90minute cu un om in minus si cu un gol primit in minutul 5. Sigur ca statisticile au si n-au relevanta in situatia de fata, momentan nu stim ce fel de echipa suntem sub comanda lui Balint. Daca cu Stanga eram clar o echipa ce se simtea mult mai bine in deplasare, acum cu un alt antrenor trebuie sa vedem daca ne pastram obiceiurile. Sper pt ca pana la startul POff-ului disputam cele mai importante meciuri pe teren strain (Slatina si Valcea, ambele echipe extraordinar de puternice acasa).

De mentionat ca in nici macar un meci din cele 9 disputate afara de CS nu s-au dat mai mult de 2 goluri, media noastra fiind de 0.88 goluri marcate :)(. Nu cred ca o sa fie un meci cu mult 2 poate 3 goluri, dar nu cred.

Pronosticul meu: 1-1 :)( :)( Un rezultat la doua capete pentru noi.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de praetorianus » 23 Mar 2014, 17:57

Meci de dificultate medie, victorie la 2 goluri diferenţă.
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de anakin » 23 Mar 2014, 18:03

Vezi că ai greșit topicul, Universitatea Craiova are meci la Bistrița: Imagine
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de hanky panky » 23 Mar 2014, 18:04

anakin scrie:Vezi că ai greșit topicul, Universitatea Craiova are meci la Bistrița: Imagine
buna asta
bravo! o:
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 23 Mar 2014, 18:10

deci a inceput si aici spalarea creierelor privind denumirea echipei. :)-
Am zis!!

DoRyN

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 23 Mar 2014, 18:13

Mai demult manex !

Mai intai denumitea, apoi stadionul, urmeaza probabil sediul, apoi srLEU-ul si in final suporterii :lol:

Pregateste-te :hai

Realitatea este ca nici echipa lui Mititelu nu se numeste Universitatea!

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de praetorianus » 23 Mar 2014, 18:15

manex scrie:deci a inceput si aici spalarea creierelor privind denumirea echipei. :)-
tarreee!!!
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 23 Mar 2014, 18:34

anakin scrie:Vezi că ai greșit topicul, Universitatea Craiova are meci la Bistrița: Imagine
Anaine, te trezisi din betia victoriei de vineri!?
ajica ce mai zice, la cate puncte dif de urmaritoare promoveaza anu' asta?
si mai ales, in ce divizie?
ne pregatim de cl la anul , sau nu? ca vreau sa strang bani de deplasare la Madrid...
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 23 Mar 2014, 18:37

manex scrie:deci a inceput si aici spalarea creierelor privind denumirea echipei. :)-
Sigur nu vrei sa mergi la meciul asta? Am auzit ca ne duce Costesin cu masina :)(
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 23 Mar 2014, 20:17

Lasati oamenii sa viseze... sunt curios de ce nu s-a facut nicio comparatie intre nr. de suporteri prezenti la meciul FCU jucat pe Oblemenco si nr. de suporteri prezenti sambata la meciul CSU-ului. Ca ambele au jucat pe acelasi stadion, cu aceiasi echipa...

Trimis de pe al meu HUAWEI P6-U06
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 23 Mar 2014, 20:21

sorialis scrie:
anakin scrie:Vezi că ai greșit topicul, Universitatea Craiova are meci la Bistrița: Imagine
Anaine, te trezisi din betia victoriei de vineri!?
ajica ce mai zice, la cate puncte dif de urmaritoare promoveaza anu' asta?
si mai ales, in ce divizie?
ne pregatim de cl la anul , sau nu? ca vreau sa strang bani de deplasare la Madrid...
lasa madridu', finala e la Berlin asa ca pune mana si strange ca berea e scumpa in Deutschland
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 23 Mar 2014, 20:28

DoRyN scrie:Mai demult manex !

Mai intai denumitea, apoi stadionul, urmeaza probabil sediul, apoi srLEU-ul si in final suporterii :lol:

Pregateste-te :hai

Realitatea este ca nici echipa lui Mititelu nu se numeste Universitatea!
stiu asta, insa....in fine
Am zis!!

ozzy

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 23 Mar 2014, 20:40

Labagii, ca și patronul lor. Dacă își dă cineva cu părerea pe topicurile echipei lor de kăkt, imediat sar ca arși că mvai, de ce se bagă în discuție cei de la CSU. Dar ei n-au nicio problemă să se bage în seamă total aiurea. Bine, trebuie să-i înțelegem, site-ul editie nu mai funcționează, o să tot avem de-a face cu ei, că-s ”necomentați”.
Oricum, dacă chiar credeți că aia e Universitatea, puteți să v-o băgați în [cenzurat]. Numai să aveți grijă să nu vă loviți la cap.

dingo

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de dingo » 23 Mar 2014, 20:51

DoRyN scrie:Realitatea este ca nici echipa lui Mititelu nu se numeste Universitatea!
Aberatii peste aberatii. Mititelu a inregistrat la OSIM marcile "Fotbal Club Universitatea Craiova", "FC Universitatea Craiova", "FC U Craiova" si "Clubul Sportiv Universitar Craiova" (prima denumire a echipei). Echipa poate sa poarte oricare din aceste denumiri pentru ca detine toate drepturile legale asupra lor. Dar voi continuati cu aberatiile. :hai

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 23 Mar 2014, 21:16

Da mah, daca sunt inregistrate la OSIM asta e garantia suprema. Elefantul de la Timisoara se lauda la fel, pentru a sfarsi sa cumpere de la Zambon. Te rugasem sa imi faci un serviciu, nu ai inteles, revin cu ceva suplimentar, evita sa ma citezi!

Închis