Fc Olt - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem din Slatina ?

Poll ended at 26 Mar 2014, 13:51

3
21
70%
1
5
17%
0
4
13%
 
Total votes: 30

iuli

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 26 Mar 2014, 19:26

am jucat slab,foarte slab.am castigat fara sa avem vreun sut pe poarta.nicio idee de joc,Carja si Plesan au avut noroc ca a fost intrarea libera altfel trebuia obligati sa plateasca bilet.Brac si Vatajelu cei mai buni,fara ei ne ne executa Oltul.belgianul parasutist astazi,Sin nu mai misca nimic.Curelea mereu izolat,n-are cu cine nu trebuie sa fii Pep sa-ti dai seama.Valskis ori e iesit din forma,ori n-are treaba cu fenomenul.
atmosfera frumoasa,chiar daca m-am simtit ciudat. :)(

LiviuB

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 26 Mar 2014, 20:01

mai, e bine ca am castigat... e important sa castigam si cand jucam slab. desi mi-as dori sa aratam mai mult in meciurile astea cu echipele bune, nu cu Motru.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 26 Mar 2014, 20:02

Va descriu eu intr-un cuvant cum am fost meciul asta: NOROCOSI !!!
Am facut unul din cele mai slabe meciuri din sezonul asta. Carja iar penal, depasit complet, ne trebuie altu in dreapta ca e jale. Oltul, echipa artagoasa, avem mari probleme in meciurile de genul asta, nu reusim sa tinem de minge sa pasam...N-am avut niciun sut pe poarta, noroc cu aia ca-s baieti buni si daca vazura ca noi nu putem si-o bagara ei.
11m ala nu stiu pentru ce s-a dat, nici n-am vazut foarte bine, cat despre celelalte de zic astia in presa, nu stiu ce meci vazura. Brac ne-a scos iarasi, cred ca a fost cel mai bun de la noi. Oltul avu 2 bare, un gol anulat si-un penalty ratat. Puteam s-o luam lejer.
Lume multa, da nici 5000. Cred ca 1500, maxim 2000. Atmosfera frumoasa, am cantat fara oprire. Noi, sa fi fost vreo 100, pacat ca nu toti inteleg ca Stiinta nu se sustine de pe scaun.

PS: L-am vazut pe Copacel azi pentru prima data. Tre sa puna carne pe oase ca daca bate vantu' mai tare in steag il ia cu totu' ... :-D
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

JustME

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 26 Mar 2014, 20:04

da, sunt de aceeasi parere Liviu. degeaba facem spectacol cu Motru daca gafaim (grav) cu FC Olt.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 26 Mar 2014, 20:05

iuli scrie:am jucat slab,foarte slab.am castigat fara sa avem vreun sut pe poarta.nicio idee de joc,Carja si Plesan au avut noroc ca a fost intrarea libera altfel trebuia obligati sa plateasca bilet.Brac si Vatajelu cei mai buni,fara ei ne ne executa Oltul.belgianul parasutist astazi,Sin nu mai misca nimic.Curelea mereu izolat,n-are cu cine nu trebuie sa fii Pep sa-ti dai seama.Valskis ori e iesit din forma,ori n-are treaba cu fenomenul.
atmosfera frumoasa,chiar daca m-am simtit ciudat. :)(
de ce te-ai simtit ciuda? stiam eu ca esti cu Olt :)- :)(

Din ce spui tu am inteles sau mai bine zis echipa ne-a confirmat ca aceasta este fata ei si ca jucatorii nu au avut prea multe lucruri dubioase cu demiterea lui Stanga.

Cred ca au fost facute greseli in perioada de pregatire, as vrea sa te intreb daca ai cumva impresia ca am jucat mai slab decat in turul campionatului. Eu sunt de parere ca si atunci am jucat slab, dar ne-au scos anumite executii si un noroc frumos ca in meciul de azi. Probabil ca acest noroc este specific noilor antrenori, Stanga a avut noroc la debut, Balint are noroc. Sper sa mai tina norocul asta pana cand Balint o sa-si puna cu adevarat amprenta.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Saviola
membru
membru
Mesaje: 142
Membru din: 23 Feb 2004, 02:14

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de Saviola » 26 Mar 2014, 20:06

iuli scrie:am jucat slab,foarte slab.am castigat fara sa avem vreun sut pe poarta.nicio idee de joc,Carja si Plesan au avut noroc ca a fost intrarea libera altfel trebuia obligati sa plateasca bilet.Brac si Vatajelu cei mai buni,fara ei ne ne executa Oltul.belgianul parasutist astazi,Sin nu mai misca nimic.Curelea mereu izolat,n-are cu cine nu trebuie sa fii Pep sa-ti dai seama.Valskis ori e iesit din forma,ori n-are treaba cu fenomenul.
atmosfera frumoasa,chiar daca m-am simtit ciudat. :)(
Cred ca exagerezi. Mie mi se paru ca jucaram bine pe faza defensiva, surprinzator. Carja respinse tot ce era pe partea lui, nu stiu ce ai cu el. La fel si belgianul, recupera destul. Sin intr-adevar slab. Vatajelu foarte bun. Mai zicea cineva inainte de Patrascu: omul fu perfect in aparare, Liuba la fel. Aia avura 2 ocazii tot meciul (bara si un sut periculos pe linga). Ce-or fi scris pe livetext-uri ca scapa aia singur cu portarul era cel mult o lansare a extremelor, dar stringeau fundasii nostri bine. Penalty-ul fu corect acordat, dintr-unul de-al nostru ii sari mingea in mina lui Patrascu, n-avea ce face. Alte penalty-uri poate doar le visau cei de la prosport, in realitate nu au mai existat!
Arbitrul dadea absolut tot pentru gazde, si ce era, si ce nu era, mai ales din preajma careului nostru. Deci hotii astazi fura ei, in nici un caz noi!
Spectatori, tribuna I plina, a doua ceva-ceva, plus noi la peluza. Cred ca spre 5000.
N-am inteles nervozitatea gazdelor, a stafului lor ma refer. Nesimtiti!
Forza Stiinta!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 26 Mar 2014, 20:07

FELICITARI TUTUROR CARE AU FOST LA MECI!!!!!!!!!!!
RESPECT!!!!
FORZA STIINTA!!!!!!!!!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 26 Mar 2014, 20:10

hotarati-va, cum a jucat Sin? Mai devreme a spus cineva ca Sin l-a facut praf pe ala de pe partea lui, dar cred ca era doar o parere facuta dupa livetext-ul de pe prosport.ro

Nu e de mirare ca Sin e slab, el a pierdut locul de titular in fata lui Ganea. Sa nu uitam ca in tur Sin era o piese de baza in echipa, iar in partea cealalta se dadea lupta intre Gorovei si Dragu (lupta inegala, Dragu e avion)
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

iuli

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 26 Mar 2014, 20:16

Saviola scrie:
iuli scrie:am jucat slab,foarte slab.am castigat fara sa avem vreun sut pe poarta.nicio idee de joc,Carja si Plesan au avut noroc ca a fost intrarea libera altfel trebuia obligati sa plateasca bilet.Brac si Vatajelu cei mai buni,fara ei ne ne executa Oltul.belgianul parasutist astazi,Sin nu mai misca nimic.Curelea mereu izolat,n-are cu cine nu trebuie sa fii Pep sa-ti dai seama.Valskis ori e iesit din forma,ori n-are treaba cu fenomenul.
atmosfera frumoasa,chiar daca m-am simtit ciudat. :)(
Cred ca exagerezi. Mie mi se paru ca jucaram bine pe faza defensiva, surprinzator. Carja respinse tot ce era pe partea lui, nu stiu ce ai cu el. La fel si belgianul, recupera destul. Sin intr-adevar slab. Vatajelu foarte bun. Mai zicea cineva inainte de Patrascu: omul fu perfect in aparare, Liuba la fel. Aia avura 2 ocazii tot meciul (bara si un sut periculos pe linga). Ce-or fi scris pe livetext-uri ca scapa aia singur cu portarul era cel mult o lansare a extremelor, dar stringeau fundasii nostri bine. Penalty-ul fu corect acordat, dintr-unul de-al nostru ii sari mingea in mina lui Patrascu, n-avea ce face. Alte penalty-uri poate doar le visau cei de la prosport, in realitate nu au mai existat!
Arbitrul dadea absolut tot pentru gazde, si ce era, si ce nu era, mai ales din preajma careului nostru. Deci hotii astazi fura ei, in nici un caz noi!Spectatori, tribuna I plina, a doua ceva-ceva, plus noi la peluza. Cred ca spre 5000.
N-am inteles nervozitatea gazdelor, a stafului lor ma refer. Nesimtiti!
Forza Stiinta!
nu exagerez nimic,dintre echipele cu pretentii care au venit sezonul asta la Slatina noi am fost cei mai slabi.jucaram bine pe faza defensiva?pai fara Brac era lejer 3-1.nu-l consider pe Balint vinovat,dar vreau sa arate ca poate face echipa sa joace fotbal,nu turca de azi.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 26 Mar 2014, 20:57

ba , cat am vrut sa vin si eu la meciul asta. dar nu am putut cu serviciul. cred c-a fost marfa
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 26 Mar 2014, 21:23

am fost la meci. Am jucat mai slab ca niciodata, am batut ca intodeauna. S-ar putea scrie un scenariu, cum sa castigi un meci desi nu ai tras nici un sut pe poarta iar spre poarta am tras doar 2 . Sincer jucatorii mi se par uosr timorati si chiar nepregatiti fizic. In afara de Plesan nimeni nu castiga dueluri fizice, nicic macar Curelea nu a mai facut-o azi.
Am vazut meciul din peluza unde nu ai cea mai buna perspectiva, insa nu sunt prea multe de spus. Vatajelu impecabil (pana la urma cred ca e cel mai reusit transfer al nostru) insa omul meciului il votez pe Brac pentru ca a aparat penalty-ul si inca o faza singur cu atacantul advers. Arbitrajul, o mzerie ca de obicei.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 26 Mar 2014, 21:24

Superbe momentele de la final cu cei 2-300 de fani cantand si jucatorii salutand galeria minute in sir. Pentru astfel de momente e fotbalul!

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 26 Mar 2014, 21:29

poate puneti si voi niste poze , ca aveti bani de la Olguta pentru aparate foto ca sa mearga propaganda
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 26 Mar 2014, 21:32

in contextul in care FC ar putea sa se retraga si Bihor, Satu Mare , Motru si noi am profita de puncte, cred ca si un egal ar fi fost bun , dar daca se califica sigur in POff (cum spuneti voi) cele 3 puncte sunt si mai bune.

OSM o sa urce pe locul 3, Bistrita coboara pe 6 , ASA pe 5 , iar Bihor urca pana pe 9.


Sa speram ca informatia o sa se mentina :o sunt sceptic.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Fc Olt - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 26 Mar 2014, 21:46

pai daca se retrage Ajica cred ca numai meciurile de acum incolo se omologheaza cu 3-0. Ce s-a jucat s-a jucat.... Daca se omologheaza 3-0 toate meciurile din retur, OSM e singura care are de castigat, pentru ca restul au cam castigat si pe teren, pe noi nu ne ajuta ca mai sus de locul 1 nu avem unde, cam la fel si in situatia Bihorului.

vad cateva pareri contradictorii legate de spectatori: au fost 5000 plus, tribuna 1 a fost full si cred ca si in a doua au fost vreo 1000. In sectorul nostru au fost dupa parerea mea 200, poate 250 persoane. Trebuie sa fim intelegatori cu cei care prefea sa vada meciul stand jos, am vazut destule persoane in varsta (de apreciat ca au facut deplasarea), nu le putem cere tuturor sa se comporte ca ultrasi.

Legat de penalty-uri. Eu am vazut asa: la prima faza nu a fost (fundasul nostru a avut prim-plan la minge, a degajat, ala era in spate si cand a vazut ca nu mai ajunge la minge s-a aruncat), la penalty-ul acordat , nici vorba de hent, fundasul nostru avea mana lipita de corp, oricum a fost o faza la care tusierul a ridicat fanionul si a negociat vreo 3-4 minute cu centralul, incercand sa il convinga sa nu dea penalty, insa pana la urma a ramas ca ala. A mai fost o faza la care si eu am vazut o mana la limita lui 16 (nu stiu daca in interior sau in afara, din spatele portii nu prea iti dai seama), oltenii au cerut penalty dar pana la urma s-a dat lovitura aia libera la care au marcat dar s-a anulat golul pentru offside. Nu ma pot pronunta, nu imi puteam da seama din peluza.

Închis