CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Reusesc baietii a 4-a victorie consecutiva?

Poll ended at 05 Apr 2014, 14:43

Da
20
77%
Egal
3
12%
Nu
3
12%
 
Total votes: 26

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 05 Apr 2014, 21:59

marius_vl scrie:Pt cei care vor victorii cu 3 sau 4 la 0 sa se uite la real madrid! Am reusit o victorie enorma pe un teren foarte greu, de unde putine echipe de liga 1 ar pleca invingatoare! Galeria a fost senzationala apld apld apld RESPECT!!!
Nici Realul nu mai e, m-au dezamagit in ultimul timp ! adica panarama aia de Ramos :)( momentan au 0-1 la pauza cu Sociedad

intr-adevar nu trebuie sa avem pretentii sa castigam la scor, bine ca ne-am aparat cum trebuie. Si noi am facut scor acum 3 etape :)-
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 05 Apr 2014, 22:12

s9k3k3 scrie:
marius_vl scrie:Pt cei care vor victorii cu 3 sau 4 la 0 sa se uite la real madrid! Am reusit o victorie enorma pe un teren foarte greu, de unde putine echipe de liga 1 ar pleca invingatoare! Galeria a fost senzationala apld apld apld RESPECT!!!
Nici Realul nu mai e, m-au dezamagit in ultimul timp ! adica panarama aia de Ramos :)( momentan au 0-1 la pauza cu Sociedad

intr-adevar nu trebuie sa avem pretentii sa castigam la scor, bine ca ne-am aparat cum trebuie. Si noi am facut scor acum 3 etape :)-
Stai linistit ca tot Realul ia titlul! In seara asta au un meci mai greu dar apoi pana la sfarsitul campionatului au un program lejer, iar Ramos e un fundas senzational! o:

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 05 Apr 2014, 22:18

Baieti o victorie f importanta dar nu jucam nimic. Nu avuseram niciun sut pe poarta in afara golului.. Cred ca nici spre poarta macar.. Atmosfera in peluza noastra extraordinara. Arbitrajul bunicel as spune eu. Gazdele ne huiduira mereu cand il injuraram pe Niculescu.. La final jucatorii cantara cu noi.. O deplasare reusita!
Omul meciului clar Izvoranu! Un adevarat lider, foarte sigur pe el. Belgianul bun si el. Intreaga aparare azi fu la inaltime.. Curelea se zbatu mult dar fu prea izolat. Un gol superb in vinclu! Patriche intra bine in joc. In rest slabi de tot la mijloc.. Oricum 3 puncte extrem de importante pt noi!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 05 Apr 2014, 22:48

Apropo de sperante :)

Sper ca nimeni nu-si imagineaza ca in formula actuala noi o sa reusim ceva mai mult decat scaparea de la retrogradare (nici aia sigura). Sunt de parere ca atunci cand echipa o sa aiba un rezultat notabil (Top3 , finala de cupa) nu o sa mai fie nici macar 10% din jucatorii actuali.

Performanta o sa o reusim cu jucatori tineri care acum apar pe scena fotbalului, daca va uitati la Steaua,Dinamo, AStra si Petrolul :)( o sa vedeti ca au in componenta jucatori tineri (tineri considerati in romania) care au viitorul in fata. Mai sunt si 2-3 exceptii ca Mutu , Zicu, Munteanu , dar ei deja nu prea mai fac fata
Noi nu o sa putem face mare performanta cu jucatori care au kilometrajul dat peste cap :)(. E bine ca ne-am miscat cu Mateiul, daca mai aducem 3-4 jucatori de 22-25 o sa facem treaba buna. Trebuie sa ne gandim ca peste 3 ani respectivii o sa aiba intre 25 si 30 ! varsta destul de buna pt facut performanta.

Am mare incredere ca o sa fim iar una dintre marile echipe ale Romaniei !! dar ne trebuie neaparat Stadion. Poate ca exagerez, dar daca maine ar aparea un stadion nou pun pariu ca la etapa urmatoare in liga a 2-a, CS ar avea minim 8-10 mii de spectatori. Sunt multi oameni care ar vrea sa vina daca sunt respectati, iar exemplul il avem cu Polivalenta.


FORzA STIINTA ~!~!~!~!~!~!~!

BTW: @FanStiina, teoretic nici golul nu a fost sut pe poarta pt ca din cate am inteles a fost dat cu capul :)(
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 06 Apr 2014, 00:20

Am facut un meci slab asa cum ma asteptam, din cauza ca jucatorii stau prost din punct de vedere fizic. Bine totusi ca am castigat gratie sclipirii lui Curelea.
Atmosfera in peluza foarte frumoasa (inainte, in timpul meciului si dupa) iar vremea aproape perfecta pt fotbal. Destule fulare cu Craiova-Maxima :)(
Doua filmulete cu atmosfera de dupa meci
phpBB [video]

phpBB [video]
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de hanky panky » 06 Apr 2014, 00:36

Vâlcea – Craiova, un meci de divizia B (asta stim si noi o: )

Nu știm cum a ajuns echipa lui Niculescu pe locul 2 din seria a doua. Și în meciul de acasă, și în cel de azi, ni s-a părut una dintre cele mai slabe competitoare, mult sub nivelul unor echipe solide ca Slatina, Reșița, Satu Mare sau Bistrița, ca să nici nu mai vorbim de Târgu Mureș. Într-un meci mult mai ușor decât cel de la Slatina, Știința a câștigat din nou, reușind însă ceva greu de imaginat: să joace chiar și mai prost decât în deplasarea precedentă.

Fără Pleșan la mijloc, construcția a fost zero, cu Ganea absent din joc și Ferfelea la probabil cel mai modest joc al său din campionat. Sin și Varga au fost și ei foarte slabi, cu Sin lipsit de vână și curaj și Varga lipsit de ceva mult mai elementar – de voință. Cu mijlocul inexistent, așadar, fundașii și închizătorul Vandelannoite n-au avut decât să arunce mingi lungi pe excelentul Curelea, care s-a luptat cât pentru trei meciuri, dar a părut din nou revenit în epoca Stângă, foarte izolat în față și deseori iritat de munca în zadar depusă.

Ca în atâtea alte meciuri din deplasare în acest campionat, a fost suficientă o sclipire a aceluiași Curelea pentru ca scorul să fie deschis și meciul terminat: Varga centrează bine de pe dreapta dintr-o lovitură liberă, iar vârful Craiovei lovește superb cu capul din 12 metri, deși era cu spatele la poartă, iar Popescu se întinde cât poate, dar reușește doar să atingă mingea care lovește bara și se oprește cuminte în vinclu.

Urmează o încleștare surdă între două echipe lipsită de idei și de vlagă, cu Vâlcea autoare a două bare, una la propria poartă, cealaltă la o fază rezolvată excelent de Brac, care scoate in extremis capul aproape perfect al lui Crețu.

Aproape ireproșabili pe tot parcursul meciului, Pătrașcu și mai ales Izvoranu au ținut tabela albă în dreptul Vâlcei, reușind să-l marcheze la sânge pe periculosul vârf camerunez Nkongue. Reprofilat pe postul de fundaș dreapta, Ljubinkovic n-a jucat nici el rău, urcând chiar curajos în atac de câteva ori. Dar cel mai bun de pe fund a fost din nou Vătăjelu, foarte motivat la revenirea pe stadionul unde s-a lansat în fotbal, providențial de câteva ori în fața porții și mereu primul la întâlnirea cu mingea.

Gabi Balint a părut lipsit și el de inspirație de această dată, schimbările nereușind decât să-l frustreze și mai mult pe Curelea (Patriche rătăcit la mijloc, unde a pierdut aproape toate mingile, și Valskis din nou pierdut undeva între cele două linii, negăsindu-și locul în echipă).

Același Curelea reușește însă să mai țină de câteva mingi, cu prețul unor crampe musculare, iar victoria prețioasă vine, asigurând Craiovei primul loc în debutul play off-ului indiferent de rezultatul din ultima etapă dintre Satu Mare și Bistrița.

O notă foarte proastă pentru suporterii gazdă, necunoscători de fotbal și nepoliticoși, care au reușit contraperformanța să nu se ridice în picioare la momentul de reculegere ținut în memoria profesorului Corneliu Stroe, moment, ce-i drept, neanunțat la stația de amplificare a stadionului.

http://www.maximasport.ro/valcea-craiov ... divizia-b/

conferinta de presa

phpBB [video]


http://www.ghidsportiv.ro/foto-si-video ... -in-zavoi/
Last edited by hanky panky on 06 Apr 2014, 00:38, edited 1 time in total.
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 06 Apr 2014, 00:54

hanky panky scrie:
phpBB [video]


http://www.ghidsportiv.ro/foto-si-video ... -in-zavoi/
Asta imi place mie la Balint,imi place ca e direct si spune adevarul. Aici se vede diferenta intre el si Stanga. Omul a spus clar ca se joaca la intamplare exact ce s-a jucat si in perioada Stanga dar am reusit sa castigam si la fel am castigat si meciurile cu Balint pe banca, am castigat jucand la intamplare.

Era de asteptat faptul ca o sa inceapa sa-i incarce pe jucatori pentru ca problema fizica era evidenta. Jucatorii probabil ca o sa fie morti saptamana viitoare, dar e bine, avem meci care nu conteaza. Nici Mioveni nu o sa traga foarte tare pt ca isi doreste ca jucatorii sa fie apti pentru Play-Out.

De treaba cu FIFA/UEFA nu are sens sa vorbim, eu nu cred ca au trimis aia hartie si ca aia ne-a rezolvat noua toate probleme. incontinuare nu suntem afiliati si nu avem drept de promovare.

@Gabi

mai bine 30 decat "meleoane" ca voi, vazui ca Mititelu are un articol facut de amicul Ivanovici care ii plange de milca... cica vrea sa se spanzure, dar nu-l lasa familia.
Last edited by muttley on 06 Apr 2014, 01:02, edited 1 time in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de hanky panky » 06 Apr 2014, 00:58

cateva poze de la valcea in link
Screen Shot 2014-04-06 at 12.57.37 AM.png
http://www.csuc.ro/ro/Victorie-in-numel ... lui-Maxim/
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 06 Apr 2014, 01:26

S-a uitat cineva la conferinta de presa a jegosului de la Valcea? foarte agresi si ironic "CS sa ne spuna daca nu poate, au fost cei mai slabi, sa nu vina TAS-ul, sa nu se puna punctele cu ei"

al dracu de jegos imputit.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

*Coco*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2307
Membru din: 14 Mai 2006, 00:04

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de *Coco* » 06 Apr 2014, 01:27

DarkComy scrie:Am facut un meci slab asa cum ma asteptam, din cauza ca jucatorii stau prost din punct de vedere fizic. Bine totusi ca am castigat gratie sclipirii lui Curelea.
Atmosfera in peluza foarte frumoasa (inainte, in timpul meciului si dupa) iar vremea aproape perfecta pt fotbal. Destule fulare cu Craiova-Maxima :)(
Doua filmulete cu atmosfera de dupa meci
phpBB [video]

phpBB [video]

Nu am nici o treaba, jalnica a ajuns galeria Universitatii, care odata era cea mai tare din tara. Adica bine, cu parere de rau, s-a ales praful si de Sezione,daca in Liga I orasul Craiova se va prezenta cu o asemenea galerie in deplasare ne facem dracu de ras :bad:

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de nyk_sorin » 06 Apr 2014, 07:08

*Coco* scrie:
DarkComy scrie:Am facut un meci slab asa cum ma asteptam, din cauza ca jucatorii stau prost din punct de vedere fizic. Bine totusi ca am castigat gratie sclipirii lui Curelea.
Atmosfera in peluza foarte frumoasa (inainte, in timpul meciului si dupa) iar vremea aproape perfecta pt fotbal. Destule fulare cu Craiova-Maxima :)(
Doua filmulete cu atmosfera de dupa meci
phpBB [video]

phpBB [video]

Nu am nici o treaba, jalnica a ajuns galeria Universitatii, care odata era cea mai tare din tara. Adica bine, cu parere de rau, s-a ales praful si de Sezione,daca in Liga I orasul Craiova se va prezenta cu o asemenea galerie in deplasare ne facem dracu de ras :bad:
Intradevar, nu ai nicio treaba.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 06 Apr 2014, 10:12

mantog cam exagereaza in articolul ala din maxima, jocul nostru a fost mult peste cel de la Slatina. Nu stiu de ce, am senzatia ca nu prea il agreeaza pe Balint si nu rateaza nici o ocazie sa demonstreze asta

iuli

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 06 Apr 2014, 11:17

frumoase filmuletele, Darkcomy! o:
unchiul lui Marian vad ca incepe sa urce pe treptele celebritatii....... :)(
@sekeke iar vorbesti prostii,in finalul conferintei niculescu spune clar ca nu are nimic impotriva promovarii noastre dar sa se specifice inaintea play-off-ului cine poate promova si cine nu.o atitudine corecta,zic eu,mai cere si ca cele 2 echipa care nu au cerut licenta pt liga 1 sa nu joace in play-off sau rezultatele cu ele sa nu conteze.vorbeste mai mult de situatia de la fc olt care a avut ca obiectiv intrarea in play-off dar nu cere licenta de liga 1.

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de hanky panky » 06 Apr 2014, 11:35

*Coco* scrie:
DarkComy scrie:Am facut un meci slab asa cum ma asteptam, din cauza ca jucatorii stau prost din punct de vedere fizic. Bine totusi ca am castigat gratie sclipirii lui Curelea.
Atmosfera in peluza foarte frumoasa (inainte, in timpul meciului si dupa) iar vremea aproape perfecta pt fotbal. Destule fulare cu Craiova-Maxima :)(
Doua filmulete cu atmosfera de dupa meci
phpBB [video]

phpBB [video]

Nu am nici o treaba, jalnica a ajuns galeria Universitatii, care odata era cea mai tare din tara. Adica bine, cu parere de rau, s-a ales praful si de Sezione,daca in Liga I orasul Craiova se va prezenta cu o asemenea galerie in deplasare ne facem dracu de ras :bad:
nu stiu de ce
dar cred ca tu n-ai fost in peluza la meciul asta
probabi domnul cu portavoce a fost
cand se canta si nu se muiau "dujmanii"
_-_poza-crop-0x0-upl_-_photos_-_-articles_18294_22237.jpg
fa-le corectura pe text si astora
ca nu se ridica la nivelul peluzei tale
(foto craiova-maxima.ro)
cm3.jpg
stai linistit
galeria craiovei nu s-a nascut cu gabitza blondutzu si pese97
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CSM RM.Valcea - CS Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 06 Apr 2014, 12:28

iuli scrie:frumoase filmuletele, Darkcomy! o:
unchiul lui Marian vad ca incepe sa urce pe treptele celebritatii....... :)(
@sekeke iar vorbesti prostii,in finalul conferintei niculescu spune clar ca nu are nimic impotriva promovarii noastre dar sa se specifice inaintea play-off-ului cine poate promova si cine nu.o atitudine corecta,zic eu,mai cere si ca cele 2 echipa care nu au cerut licenta pt liga 1 sa nu joace in play-off sau rezultatele cu ele sa nu conteze.vorbeste mai mult de situatia de la fc olt care a avut ca obiectiv intrarea in play-off dar nu cere licenta de liga 1.
Si atunci cine sa joace??? Vina e una singura aici, a federalilor,punct. Sistemul asta (inclusiv invitarea echipelor care sa ceara licenta intr-un moment in care clasamentul Poff nu era nici pe departe stabilit) e pur si simplu bolnav. Sistemul competitional trebuie reformat din temelii, sezonul asta deja a pus capac!.
Claudiu Niculescu e un frustrat, a vorbit de tot felul de tampenii, mai putin de jocul echipei lui care este cel mai slab dintre echipele care intra in Poff. Jenant pentru echipa cu al doilea buget din liga si care este sustinuta in proportie de 80% din bani publici

Închis