[PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care credeti ca va fi rezultatul meciului cu Gloria?

Poll ended at 26 Apr 2014, 13:29

Victorie
23
88%
Egal
0
No votes
Infrangere
3
12%
 
Total votes: 26

iuli

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de iuli » 27 Apr 2014, 16:35

cine imi si mie un link sa vad meciul cu chelsea online?

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de muttley » 27 Apr 2014, 17:40

iuli scrie:cine imi si mie un link sa vad meciul cu chelsea online?
http://www.lag10.com/ss1 - skysports.

http://www.btvsports.com/stream1.html -btsports.

Iti sugerez sa utilizezi ADblocks pentru a scapa de reclame, daca instalezi AceStream, iti pot da link sa vezi la peste 900kbs , imagine foarte clara.


Iar pe acest site gasesti toate streamurile de la toate posturile de transmit evenimente sportive, plus canale din alte tari.
http://mywebtv.info/livesport

vezi ca pe sus ai Livesport, acolo apare toate evenimentele sportive din ziua respectiva, dai click si iti apare o lista de streamuri al fiecarui post de transmite respectivul eveniment, NBC, BBC . EUROSPORT . SKysports samd.

Tot sus ai o lista cu Romanai, UK, Moldova, dai click, iar in stanga iti apare o lista cu posturile din tara respectiva.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

iuli

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de iuli » 27 Apr 2014, 17:59

multumesc,am prins finalul.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de SLH » 27 Apr 2014, 18:25

Parerea mea e ca lumea s-a uitat prea mult la cupele europene si la meciurile tari de afara si nu mai gandeste limpede. Daca ne-am uita la meciurile obisnuite din liga 1 si chiar din campionate mai puternice nu am fi asa de critici la adresa echipei, dar daca ne uitam decat la Champions League si la Real cu Barca e normal sa ni se para ai nostri sunt niste desculti.

Cum a mai remarcat cineva mai sus, mi se pare imbucurator ca aproape toata T2 a avut rabdare sa stea la final sa salute echipa.

Urmeaza meciul de la tg mures, o deplasare in care sper sa se mobilizeze si cei mai comozi dintre noi, pt ca e practic cea mai importanta deplasare de anul asta. Sper(si cred ca o) sa fim peste 100 in sectorul nostru, iar in teren vreau sa-i batem clar sa-i inchidem gura spucatului de stanciu. Ar fi frumos daca am merge si la ultimul antrenament din Craiova cu un mesaj si 2-3 torte sa le aratam baietilor ca urmeaza un meci foarte important.

LiviuB

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de LiviuB » 27 Apr 2014, 18:32

eu zic ca nu e mare diferenta intre liga 1 si liga a doua. bine, vorbesc aici de echipele din a doua jumatate a primei ligi

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de muttley » 27 Apr 2014, 18:37

@SLH

In liga 1 se joaca mult peste ce se joaca in liga a 2-a. Sigur ca pe etapa mai e si un meci mai slab, dar din 9 meciuri, 6-7 au un nivel foarte bun in comparatie cu liga a 2-a. Daca te uiti la echipele aflate la retrogradare ca Viitorl, U Cluj , Neamt , Brasov ,Sageata si chiar Timisoara, ai sa vezi un nivel superior al circulatiei balonului, asazari mult mai organizate, defensive puternice. Sigur ca sunt si meciuri care se joaca pe muchie de cutit si sunt foarte slabe, cum a fost Gaz Metan - TImisoara, dar sunt si meciuri superioare.

In acest moment daca noi am juca in liga 1, nu cred ca am putea face prea multe puncte. Cu exceptia meciurilor cu Corona, Brasov, Timisoara si Viitorul cu care cred ca am putea sa ne batem de la egal la egal, dar nici asa nu putem spune ca le-am bate fara probleme.

Intr-adevar noi avem jucatori cu nume si experienta, dar sunt cu kilometrajul dat peste cap, sunt cativa anonimi in liga 1 care sunt peste cei care au nume.

Ma uit la Pandurii Timisoara si vad un joc are e peste ce se joaca in liga a 2-a. Sigur ca aia de la Timisoara nu sunt tehnici si fac greseli, dar mingea circula bine. Adevarul e ca diferenta intre liga a 2-a si priama este de la cer la pamant ! Aceeasi parere o are si Balint care acum cateva saptamani spunea ca nici macar nu se poate compara nivelul primei divizii cu liga a2-a, el fiind antrenor la Vaslui.

Noi din pacate in iarna nu am transferat jucatori, am transferat rezerve.... este inadmisibil sa nu avem fundas dreapta, nu stiu cine s-a ocupat de perioada de trasnferuri, dar a facut numai tampenii, trebuia in iarna sa aducem jucatori care sa fie titulari si sa consolideze echipa iar in vara decat sa mai aducem 1-2 unde avem nevoie. Inca nu avem un jucator care sa-l inlocuiasca pe Curelea, daca Costin e suspendat, nu avem cu cine juca acolo.
Last edited by muttley on 27 Apr 2014, 18:40, edited 1 time in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de muttley » 27 Apr 2014, 18:42

Sergyu_costea scrie:Daaa , am vazut un Otelul - CFR acum cateva etape de era sa adorm. In momentul asta suntem peste Piatra Neamt , Concordia , U Cluj , Navodari , Viitorul ori Timisoara.
Da, sunt 1-2 meciuri slabe, dar tot sunt peste ce jucam noi. Pai daca Otelul - CFR a fost slab, meciurile noastre cu Olt si Valcea, cum au fost?

Cum sa fim peste U Cluj, Concordia? Sunt de acord ca ne batem de la egal la egal cu ei dar peste? sa fim seriosi, noi nu dam un sut pe poarta cu Valcea, iar U Cluj are golgheterul campionatului.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

LiviuB

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de LiviuB » 27 Apr 2014, 18:46

cate [****] meciuri ai vazut tu din liga a doua si din liga 1? ieri spuneai ca te uitai la moto...
ai vazut ce joaca alte echipe? dupa tine liga 1 zici ca e la liga... tu nu vezi ca o echipa desculta cum e dinamo e pe locul 4?

si ce conteaza mai mult - goooool Atletico

catalin1605
membru
membru
Mesaje: 148
Membru din: 03 Aug 2011, 02:12

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de catalin1605 » 27 Apr 2014, 18:52

Kenpachi scrie:Se pare ca e ceva populatie de kopites pe aici :)). Ce frumos ar fi un parteneriat ... vrabia malai viseaza :)( .
E un grup de baieti in Craiova care se intalnesc si vad meciurile impreuna. Vad ca astazi se stransera destul de multi, pacat de rezultat. :mad:

Sursa foto: https://www.facebook.com/groups/LFCCraiova
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de _T@V_ » 27 Apr 2014, 18:57

In primul rand, noi fiind (speram) o echipa nou promovata, obiectivul realist e salvarea de la retrogradare, si daca tot reusesti matematic asta, apoi o clasare cat mai sus. Adica, un loc intre 6-9 ca sa iei cat mai multi banuti din drepturile tv. Cine viseaza la cupe europene sau alte prostii din primul an n-are decat... De obicei, prima de peste linie formeaza un grup compact cu inca vreo 2-3. Adica, 11-14 sunt tot acolo la retrogradare si isi fac cele 36 de pct in ultimile etape. Sa fim noi macar in alea. Oriunde mai sus, inseamna sa ai peste 20 pct dupa tur. Ceea ce nu cred ca va fi cazul.
Dar cu fotbalul pe care-l practicam noi acum, suntem macar peste alea de la retrogradare. Io sunt de aceeasi parere cu SLH. Ieri, cu o echipa pusa numai pe distrus, am impins continuu si am jucat cu fundasii la centru. Chiar si dupa 1-0, tot noi am tinut de ea ai am avut initiativa.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de muttley » 27 Apr 2014, 19:01

Livius scrie:cate [****] meciuri ai vazut tu din liga a doua si din liga 1? ieri spuneai ca te uitai la moto...
ai vazut ce joaca alte echipe? dupa tine liga 1 zici ca e la liga... tu nu vezi ca o echipa desculta cum e dinamo e pe locul 4?

si ce conteaza mai mult - goooool Atletico
Din liga 1 ma uit la majoritatea, liga a 2-a vad ce transmite TVR, ieri am ratat meciul celor de la Rapid.Ieri nu am vazut prima repriza a Craiovei (insa toti cei care au fost la meci au spus ca a fost mediocra, fotbal anost si un gol dintr-un corner), dar a 2-a a fost bunicica (la asta m-am uitat)
Deci tu crezi ca noi daca am juca Sambata cu U Cluj, am castiga meciul?

Nu are sens comparatia cu Dinamo, aia au jucatori mult mai valorosi ca noi. Cu exceptia portarului si a atacantului central, nu cred ca cineva de la Craiova ar avea loc ca javre, poate Vatajelu. Sigur ca la prima vedere toti spun ca o sa facem pentru ca nu considera nivelul primei ligi ridicat, dar noi ce jucam in liga a 2-a? In aceasta primavara am facut un singur meci bun, victoria cu Olt de pe teren propriu.

Sper ca la vara sa aducem jucatori si sa ne luptam cu majoritata echipelor, lupta o sa fie grea, cine crede ca o sa evitam retrogradarea la pas, este naiv.
OBIECTIVUL TREBUIE SA FIE CLAR ! SALVAREA DE LA RETROGRADARE !! nu are sens sa se puna presiune pe jucatori cu obiective fanteziste ca ne trezim cu 15 puncte dupa 17 etape.
Nu stiu daca urmariti meciurile viitorului, dar aia cu baieti de 19-23 de ani, au meci de meci ocazii de gol, dar din pacate ii tradeaza varsta. Viitorul la filozifia si fotbalul jucat, trebuia sa fie mai sus.


edit: Timisoara tocmai a castigat la TG Jiu, noi am castiga acolo daca am juca cu ei Sambata?
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
BadBoysBlue
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 11 Sep 2005, 14:47

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de BadBoysBlue » 27 Apr 2014, 19:24

Eu zic ca fotbalul se joaca si in functie de adversar.
Si stoia daca juca cu bisnita...abia daca le dadeau o boaba..
Parerea mea este ca sunt comparabile cele 2 ligi de la noi.1 si 2
Jocul se face si in functie de adversar
.

Trimis de pe al meu GT-I8190 folosind Tapatalk
ucv Cand altii rad de raul altora, unii isi vad de treaba si au de castigat! ucv

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de muttley » 27 Apr 2014, 19:28

Daca tu ai inteles ca am spus ca o sa retrogradam sau o sa intram in faliment, nu mai are rost. Pai in iarna s-au cheltuit bani pe jucatori care nu joaca, daca toate campaniile de achizitii o sa fie ca asta, da , intram in faliment.

N-am zis ca o sa retrogradam, dar vad ca o parte din oameni sunt in extaz si viseaza la locuri de frunte prina liga 1. Vezi ca Balint a spus ca am n-am jucat nimic si am castigat din noroc cu Olt si Valcea, vrei sa-ti caut declaratiile?

Nu a spus nimeni ca retrogradam, am spus ca trebuie sa fim modesti si sa aducem jucatori care sa ne ajute cu adevarat. Momentan suntem o echipa buna din liga a 2-a, asta nu inseamna ca obiectivul in prima divizie trebuie sa fantezist. Nu cred ca e cineva care nu-si doreste ca echipa sa nu faca rezultate, dar daca tu apari la TV si le spui oamenilor ca te bati la titlu si cupe europene, iar tu esti in lupta la retrogardare, te trezesti cu 15 oameni pe stadion. Asa a fost mereu la Craiova, dupa o serie de rezultate bune ne vedeam campioni.

Cel mai important lucru este ca avem atitudine, macar jucatorii incearca, sper ca atitudinea sa ramana si la urmatoarele jocuri si cu ceva achizitii sa crestem nivelul.
Last edited by muttley on 27 Apr 2014, 19:32, edited 2 times in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Ovidiu* » 27 Apr 2014, 19:30

Pentru mine mai importanta ca jocul este atitudinea. Se poate sa nu-ti iasa uneori, sau sa nu poti mai mult, dar sa vad ca te zbati...Cam asa cum au facut-o cu Bistrita majoritatea baietilor, mai ales Vata si Paunel.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de romaad » 27 Apr 2014, 19:35

ma ieri am jucat binisor, mai ales vreo 35 minute din repriza a doua! A fost un meci cu presiune, cele 3 puncte erau mai mult decat vitale, mai ales in conditiile in care spurcatii bozgori au castigat la Valcea (care apropo, l-au demis pe Niculescu, cui ii mai umplem noi frigiderul de carne?). Seke, tu aberezi daca spui ca nivelul ligii a doua e mult peste cel al primei ligi. Nu vreau sa vorbesc aiurea, dar cu echipa de acum, suntem peste 7-8 echipe de liga 1 in mod clar.
Uitati-va cat de greu e sa bati o echipa care joaca 9-1-1 cum a jucat Bisnita ieri, uite ce patii Liverpool azi!

Închis