[PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care credeti ca va fi rezultatul meciului cu Gloria?

Poll ended at 26 Apr 2014, 13:29

Victorie
23
88%
Egal
0
No votes
Infrangere
3
12%
 
Total votes: 26

Avatar utilizator
Kenpachi
membru
membru
Mesaje: 167
Membru din: 07 Aug 2013, 21:40

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Kenpachi » 27 Apr 2014, 05:32

Anul asta dragostea pentru Stiinta renaste usor usor. Nu o sa mint sunt si fan Liverpool si anul asta m-au dat pe spate ca joc si sper ca jocul nostru sa ajunga la nivelul lor dar jucatorii trebuie sa invete sa iubeasca jocul in sine asa cum il iubim noi si nu va conta cine ne va sta in fata Craiova va conta iarasi nu numai in fotbalul romanesc dar si in cel european.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de _T@V_ » 27 Apr 2014, 05:59

alex.giallorosso1927 scrie:In primul rand buna seara! Sunt nou aici pe Forum... Sustin echipa din "cauza" unui prieten... M-a dus la meciul cu Visina Noua desi, recunosc, eram "mititel". Si de atunci am ramas cu CSU. El intre timp dupa ce-a vazut meciul lui FCU cu Petrolul s-a dat cu echipa "mititica" si acum ne numeste clone... In fine, imi cer scuze de off-topic, am vrut sa fac o scurta prezentare.
Am 17 ani, am fost la 6 meciuri oficiale acasa in sezonul acesta, vremea urata sau lipsa de prieteni care sa tina cu CSU facandu-ma sa nu merg la celelalte meciuri. De asemenea, am fost la toate cele 3 amicale disputate pe Oblemenco.
Laylow, T2 a fost foarte zvapaiata, pe mine m-au surprins placut. Foarte multa lume s-a implicat emotional destul de puternic, multe injuraturi, multa pasiune. La faza cand Plesan l-a presat pe Albut care era sa greseasca, toata tribuna a 2-a striga de mama focului. :))
Echipa joaca binisor (pentru L2), dar ne trebuie intariri serioase pentru L1. A fost un meci placut, chiar daca pe finalul meciului am scazut ritmul si ei ne-au presat.
Arbitrajul a fost deplorabil. Habar n-am cum Robert Dumitru se asteapta sa nu vedem mana lu' Burleanu. Intelegeam sa fi dat si el niste cartonase mai "fortate", dar da-o dracu' de treaba nici chiar asa.
Daca o tinem tot asa pana la meciul cu ASA de peste o luna vor fi peste 10.000 de oameni in tribune.
Bine ai venit! E imbucurator sa primim printre noi tineri care practica ganditul cu capul. Ala, propriu, care sta pe umeri. De obicei, majoritatea adopta modelul de turma si prefera sa se afisezee fb injurand clonele. Saptamana trecuta chiar am vazut pe fb un dobytoc care a intrate stadion la meciul cu Slatina ca sa faca doua poze cu degetul mijlociu catre PN si stema de la T2. Normal ca daca intrai putin la profilul dobytocului, ii gaseai si pozele de mioara.
Robert Dumitru a fost totusi oleaca gazdar in unele momente, dar apoi a revenit la valoarea lui si ne-a ingalbenit total. Ecoul celor 4 boabe de saptamana trecuta a adus lumea la stadion. Joc bunicel al nostru, chiar mai legat decat cu Slatina. Adversarul mai dificil, rezultat mare. Io nu cred ca Bistrita-i out. Daca batem si noi si ei saptamana viitoare sunt inapoi in carti la locul 2. Ceea ce ar fi imbucurator zic io, caci fiind si ASA si Bistrita in carti, nu vor mai face blaturile visate de seke (apropo, ce rusine, sa nu te duci la stadion ptr niste calificari moto, care sunt mai plicticoase decat un meci de L1 cu Gaz Metan Medias!).
Balint e mai antrenor decat il credeam. Daca ramanea Ovidiu, azi nu scoteam mai mult de 1 pct.
Felicitari baetilor care au facut deplasarea! Si mai ales celor din poza de la cofetarie!

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de THE LION » 27 Apr 2014, 07:50

Am legat destul de bine jocul. Meritam sa castigam mai clar.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

iuli

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de iuli » 27 Apr 2014, 10:04

Mie mi s-a parut ca am jucat mai slab decat cu fc olt.bistritenii s-au aparat bine, chiar foarte bine in unele momente.Curelea a fost din nou excelent, dar a avut prea putine mingi utile.

Multumesc romaad pt deplasare si Darkcomy pt fular. o:

sorin107

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de sorin107 » 27 Apr 2014, 10:04

Nu stiu frate unde-ati vazut voi ca jucam asa bine. Pana si antrenorul zice c-am fost slabi. Bine, importanta-i victoria!;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 27 Apr 2014, 10:57

Multumesc de invitatie. Din cate am inteles urmatorul meci acasa va fi in timpul saptamanii, sper sa se joace seara.
Mie unul mi-au placut foarte mult Vatajelu si Varga in banda stanga, se inteleg de minune. Kitanovski a inceput bine cu Stinga, are calitate, dar chiar ne trebuie un fundas dreapta bun.
Am ramas surprins placut cand la finalul meciului T2 a ramas in picioare sa aplaude jucatorii, nu s-a ingramadit spre iesire sa scape mai repede din stadion.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Copacul » 27 Apr 2014, 11:32

rezumatul meciului
phpBB [video]
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de copaceljr » 27 Apr 2014, 12:07

Cineva cu norocul in sange sa faca threadul pentru meciul cu Targu Mures! ucv
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Vraciul » 27 Apr 2014, 12:23

Din pacate jocul "scartaie".La ce conditii se ofera la ora actuala,Universitatea ar trebui sa defileze.Este inadmisibil sa vezi indolenta in jocul unor fotbalisti atata timp cat au conditii pe care sincer cu greu,subliniez "cu greu" ,le mai gasesti in fotbalul din Romania.Astept o schimbare de atitudine,pentru ca de valoare,cel putin pt nivelul la care se joaca acum nu cred ca se pune problema.
Dragicevic a revenit cumva in progamul normal al echipei? Dar Goro? Nu s-a mai scris nimic de ei in ultimul timp.
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de muttley » 27 Apr 2014, 13:59

Problema e ca toti spun ca am jucat slab, inclusiv spectatorii care nu prea inteleg. A 2-a repriza a fost spectaculoasa pentru ca s-a jucat pe contre in final de meci, dar se pare ca spectatorii n-au gustat asta.

La aproape 24h de la meci am mai vorbit cu cateva persoane, unele implicate in fotbal pana acum ceva timp. Senzatia e ca o sa promovam, dar cu actuala echipa nu avem cum sa ramanem in liga 1. Toti spun ca jucatorii sunt slabi si expirati, majoritatea il remarca pe Vatajelu, Varga, Brac si Curelea. Sincer le dau dreptate, astia 4 sunt singurii jucatori care pot face ceva. Personal sunt dezamagit de transferuri, doar Varga si Vatajelu s-au impus, ceilalti sunt vai de ei, din pacate Vande este accidentat.
Sper ca Ferfelea sa-si dea drumu la joc pentru ca ofera prea putin din ce poate (sau poate asteptarile noastre sunt mari) cert e ca la vara avem nevoie de jucatori, iar marea problema o sa fie omogenitatea. Din nou o sa avem probleme cu realtiile de joc, sper sa ne pregatim bine si sa rezistam in liga 1.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de romaad » 27 Apr 2014, 14:15

Kenpachi scrie:Anul asta dragostea pentru Stiinta renaste usor usor. Nu o sa mint sunt si fan Liverpool si anul asta m-au dat pe spate ca joc si sper ca jocul nostru sa ajunga la nivelul lor dar jucatorii trebuie sa invete sa iubeasca jocul in sine asa cum il iubim noi si nu va conta cine ne va sta in fata Craiova va conta iarasi nu numai in fotbalul romanesc dar si in cel european.
Ohooo.... onorat, nu sunt singur!

catalin1605
membru
membru
Mesaje: 148
Membru din: 03 Aug 2011, 02:12

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de catalin1605 » 27 Apr 2014, 14:18

romaad scrie:
Kenpachi scrie:Anul asta dragostea pentru Stiinta renaste usor usor. Nu o sa mint sunt si fan Liverpool si anul asta m-au dat pe spate ca joc si sper ca jocul nostru sa ajunga la nivelul lor dar jucatorii trebuie sa invete sa iubeasca jocul in sine asa cum il iubim noi si nu va conta cine ne va sta in fata Craiova va conta iarasi nu numai in fotbalul romanesc dar si in cel european.
Ohooo.... onorat, nu sunt singur!
+1 o:

LiviuB

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de LiviuB » 27 Apr 2014, 14:21

e ciudat sa ai un mijloc format din Ferfelea, Plesan, Varga, Ganea si Ionescu si sa nu te impui... e adevarat, relatiile se formeaza in timp dar totusi te astepti la mai mult. in sfarsit, la meciul asta a contat enorm rezultatul.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Ovidiu* » 27 Apr 2014, 15:41

catalin1605 scrie:
romaad scrie:
Kenpachi scrie:Anul asta dragostea pentru Stiinta renaste usor usor. Nu o sa mint sunt si fan Liverpool si anul asta m-au dat pe spate ca joc si sper ca jocul nostru sa ajunga la nivelul lor dar jucatorii trebuie sa invete sa iubeasca jocul in sine asa cum il iubim noi si nu va conta cine ne va sta in fata Craiova va conta iarasi nu numai in fotbalul romanesc dar si in cel european.
Ohooo.... onorat, nu sunt singur!
+1 o:
+1 :)(
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
Kenpachi
membru
membru
Mesaje: 167
Membru din: 07 Aug 2013, 21:40

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Kenpachi » 27 Apr 2014, 15:50

Se pare ca e ceva populatie de kopites pe aici :)). Ce frumos ar fi un parteneriat ... vrabia malai viseaza :)( .

Închis