[PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care credeti ca va fi rezultatul meciului cu Gloria?

Poll ended at 26 Apr 2014, 13:29

Victorie
23
88%
Egal
0
No votes
Infrangere
3
12%
 
Total votes: 26

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Copacul » 26 Apr 2014, 21:14

Baietii la cofetarie. OK..si aia in renovare :)-
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de sorialis » 26 Apr 2014, 21:48

Aveam 4 ani cand tata m-a dus pt prima data pe stadion, in sezonul de gratie 82-83. Oamni din Valcea, Pitesti, Slatina, Bals, Bucuresti, Sibiu, etc.etc, ....

Aveam 13 ani (noroc :?: )), cand deja ma duceam singur, si luam ultimul event...

Au urmat ani de pasiune, dor, chin, umilinte, sperante (desarte)...

Sezonul acesta, vad copii de 4-13 ani, cu parinti sau fara, pe stadion.

Vad oameni de varsta mea, vad oameni (cu tot respectul o: ), de-o seama cu tatal meu, vad oameni din Valcea, Pitesti, Slatina, Bals, Bucuresti, Sibiu, etc.etc, toti la stadion!!!!

Stiinta n-a murit, Stiinta renaste, Stiinta este aici , pentru TOTDEAUNA!

RESPECT tuturor!

Va multumesc din suflet, imi aratati inca odata , ca acum 32 de ani nu am fost degeaba pe stadion!!!

PS: Scuze fetitelor si parintilor de la T.2, azi, daca mi-au scapat ceva cuvinte urate, va rog sa ma credeti, erau din dragoste pentru Stiinta! :-)

ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Ovidiu* » 26 Apr 2014, 21:51

sorialis scrie:PS: Scuze fetitelor si parintilor de la T.2, azi, daca mi-au scapat ceva cuvinte urate, va rog sa ma credeti, erau din dragoste pentru Stiinta! :-)

ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv
:laughing: :laughing: :laughing: Ahahahaha, cat mai bausi dupa?
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de sorialis » 26 Apr 2014, 22:02

Una singura, sa mor, dar ii vazui ca se cam "fastaceau" cand mai zicem ceva de..."dulce" :)
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de stuparu_alexandru » 26 Apr 2014, 22:09

Copacul scrie:Baietii la cofetarie. OK..si aia in renovare :)-
sa vezi injuraturi ce ne luam :lol:

ps : ba, baieti, imi pare rau ca n-am apucat sa va retin numele la fiecare, sau user-ul na.. dar pe viitor daca ne mai strangem, sigur ajung sa va si retin (merge greu procesoru` :-D :-D )
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de sorialis » 26 Apr 2014, 22:40

stuparu_alexandru scrie:
Copacul scrie:Baietii la cofetarie. OK..si aia in renovare :)-
sa vezi injuraturi ce ne luam :lol:

ps : ba, baieti, imi pare rau ca n-am apucat sa va retin numele la fiecare, sau user-ul na.. dar pe viitor daca ne mai strangem, sigur ajung sa va si retin (merge greu procesoru` :-D :-D )
pai daca ai venit si ai plecat mut, de-aia.... :)( :)(

sau de la leaganul ala?! :)( Mai degraba de la el.... :)
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de romaad » 26 Apr 2014, 22:51

Inca o deplasare reusita! bere cu forumistii, poze, victoria baietzilor chiar daca ceva emotii in final! Am avut perioade bune de joc, pacat ca nu am reusit in repriza a doua inca un gol!
Stiinta renaste si odata cu ea spiritul anilor 80! Mi-a placut azi ca am vazut multi copii la stadion, se pare ca vom avea cat de curand o noua generatie de suporteri.

@ SEKE, las-o tata dracu de treaba, la meciuri nu, fulare nu, bere nu (nici cand iti e oferita de altii), acum aflam ca desi stai acasa nici macar la tv nu te uiti! Pai are Stiinta meci si tu ne omori cu motociclism... macar adaca era motosticlism mai intelegeam dar asa... Plastic fan!!! (sper ca intelegi la ce ma refer)

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de muttley » 26 Apr 2014, 22:57

Nimeni nu ne spune cum a fost atmosfera si care au fost parerile oamenilor, hai ma ca ati fost 10-15 oameni de pe forum si nu va bagati sa descrieti atmosfera si celelalte lucruri de pe stadion.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
laylow
senior
senior
Mesaje: 409
Membru din: 28 Iun 2013, 23:57

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de laylow » 26 Apr 2014, 23:30

Peluza ceva mai plina ca de obicei, tribuna a 2-a mai tacuta ca la meciul cu slatina ( sau poate nu i-am auzit eu ) . Spiritul lipseste, lumea nu percepe echipa cum trebuie. Raman la parerea ca avem nevoie de stema, de nume, de ceva.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de muttley » 26 Apr 2014, 23:54

Balint dupa meciul cu Bistrita, o analiza buna a jocului. Balint e unul dintre putinii oameni care au un caracter frumos, un antrenor cinstit care nu se ascunde dupa rezultate, cand am jucat bine a spus, cand am jucat rau a spus. Totusi nu cred ca a vazut meciul din tur cu ASA :)( aia s-au aparat pana au luat gol si dupa ne-au mancat. Saracii au venit la 0-0 si au plecat cu 3 puncte :o:
Am câștigat meritat, am fost mai prezenți în joc și ne-am dorit mai mult victoria. Cele trei puncte ne mențin acolo sus, în clasamentul play-off-ului și vor conta mult în privinţa promovării. Echipa a jucat destul de slab, a avut o contrucţie greoaie, mișcare lentă, previzibil totul, dar asta e, a ieşit bine până la urmă.

Am făcut și greșeli, au fost faulturi inutile, din spate, la centrul terenului, când trebuia. Astăzi a cam fost neputință. Fizic ne-am înmuiat un pic, probabil soarele, după zilele de ploaie, i-a ameţit. Oricum, e o echipă bună Bistrița, foarte bine organizată defensiv.

Și-au luat măsuri cu noi, au jucat cu doi fundași dreapta ca să blocheze partea noastră stângă, unde i-am avut pe Varga și pe Vătăjelu. Gloria e o echipă care dacă nu reușești să marchezi mai repede, ai probleme, aşa cum ni s-a întâmplat nouă",


"Va fi altfel, deoarece acolo vom întâlni o echipă care se deschide și care iese la joc, o interesează victoria și ăsta e un lucru care ne place. Până acum noi am fost tot timpul forțați să dominăm, să construim mult, iar acolo o să așteptăm și o să vedem ce va ieși"/

Ce a spus Coroian dupa meci
După rezultatele care au fost în etapa aceasta aveam nevoie de puncte aici, la Craiova. Voiam să facem un rezultat bun, să nu pierdem, însă nu întotdeauna planul care îl faci acasă se potriveşte şi târg. Am pierdut, CS U Craiova a câştigat pe merit, a fost mai periculoasă.

Mai sunt 24 de puncte în joc şi se poate întâmpla orice, iar noi ne pregătim în continuare. Trebuie să câştigăm următorul meci şi să strângem cât mai multe puncte posibile, iar la sfârşit tragem linie şi vedem unde ne aflăm. Se doreşte cu adevărat promovarea la Bistriţa, însă acestea sunt puterile noastre în momentul de faţă.

N-am făcut un meci foarte reuşit, cred că puteam juca mult mai bine de atât. Este adevărat că sunt probleme cu banii în tot fotbalul românesc, dar eu cred că noi avem finanţare pentru a ţine o echipă în prima ligă, dar nu una cu vedete. O să mergem în mare pe echipa cu care suntem acum şi încercăm să construim ceva
http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Co ... +defensiva
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 27 Apr 2014, 00:05

In primul rand buna seara! Sunt nou aici pe Forum... Sustin echipa din "cauza" unui prieten... M-a dus la meciul cu Visina Noua desi, recunosc, eram "mititel". Si de atunci am ramas cu CSU. El intre timp dupa ce-a vazut meciul lui FCU cu Petrolul s-a dat cu echipa "mititica" si acum ne numeste clone... In fine, imi cer scuze de off-topic, am vrut sa fac o scurta prezentare.
Am 17 ani, am fost la 6 meciuri oficiale acasa in sezonul acesta, vremea urata sau lipsa de prieteni care sa tina cu CSU facandu-ma sa nu merg la celelalte meciuri. De asemenea, am fost la toate cele 3 amicale disputate pe Oblemenco.
Laylow, T2 a fost foarte zvapaiata, pe mine m-au surprins placut. Foarte multa lume s-a implicat emotional destul de puternic, multe injuraturi, multa pasiune. La faza cand Plesan l-a presat pe Albut care era sa greseasca, toata tribuna a 2-a striga de mama focului. :))
Echipa joaca binisor (pentru L2), dar ne trebuie intariri serioase pentru L1. A fost un meci placut, chiar daca pe finalul meciului am scazut ritmul si ei ne-au presat.
Arbitrajul a fost deplorabil. Habar n-am cum Robert Dumitru se asteapta sa nu vedem mana lu' Burleanu. Intelegeam sa fi dat si el niste cartonase mai "fortate", dar da-o dracu' de treaba nici chiar asa.
Daca o tinem tot asa pana la meciul cu ASA de peste o luna vor fi peste 10.000 de oameni in tribune.

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de copaceljr » 27 Apr 2014, 00:10

alex.giallorosso1927 scrie:In primul rand buna seara! Sunt nou aici pe Forum... Sustin echipa din "cauza" unui prieten... M-a dus la meciul cu Visina Noua desi, recunosc, eram "mititel". Si de atunci am ramas cu CSU. El intre timp dupa ce-a vazut meciul lui FCU cu Petrolul s-a dat cu echipa "mititica" si acum ne numeste clone... In fine, imi cer scuze de off-topic, am vrut sa fac o scurta prezentare.
Am 17 ani, am fost la 6 meciuri oficiale acasa in sezonul acesta, vremea urata sau lipsa de prieteni care sa tina cu CSU facandu-ma sa nu merg la celelalte meciuri. De asemenea, am fost la toate cele 3 amicale disputate pe Oblemenco.
Laylow, T2 a fost foarte zvapaiata, pe mine m-au surprins placut. Foarte multa lume s-a implicat emotional destul de puternic, multe injuraturi, multa pasiune. La faza cand Plesan l-a presat pe Albut care era sa greseasca, toata tribuna a 2-a striga de mama focului. :))
Echipa joaca binisor (pentru L2), dar ne trebuie intariri serioase pentru L1. A fost un meci placut, chiar daca pe finalul meciului am scazut ritmul si ei ne-au presat.
Arbitrajul a fost deplorabil. Habar n-am cum Robert Dumitru se asteapta sa nu vedem mana lu' Burleanu. Intelegeam sa fi dat si el niste cartonase mai "fortate", dar da-o dracu' de treaba nici chiar asa.
Daca o tinem tot asa pana la meciul cu ASA de peste o luna vor fi peste 10.000 de oameni in tribune.
Salutare si bine ai venit pe forum, interesanta prezentarea ta! E incantator sa vezi ca apar pe-aici tinere sperante. usteag
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de romaad » 27 Apr 2014, 00:14

Si mie mi s-a parut ca T2 a fost azi mai tacuta decat de obicei. Adevaru' e ca ne-a baut soarele ala in cap de am facut insolatie :). Ne-am cam obisnuit cu racoarea!

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de DarkComy » 27 Apr 2014, 00:20

Atmosfera de dinainte de meci compenseaza pentru jocul slab al jucatorilor. A fost o onoare baieti. o:
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [PlayOFF]: Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de DeuxEx » 27 Apr 2014, 01:50

sorialis scrie: PS: Scuze fetitelor si parintilor de la T.2, azi, daca mi-au scapat ceva cuvinte urate, va rog sa ma credeti, erau din dragoste pentru Stiinta! :-)
ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv
Parca te si aud: "Rupe-i picioarele, Plesane! Arde-l in mufa, Costine! Calca-l pe cap pe neghiob!" - si totul din dragoste pentru Stiinta! :laughing: :laughing: :laughing:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis