[Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Tg. Mures?

Poll ended at 03 Mai 2014, 00:02

Batem
22
69%
Egal
6
19%
Infrangere
4
13%
 
Total votes: 32

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 03 Mai 2014, 18:29

JustME scrie:
s9k3k3 scrie:ASA TG MURES ESTE MAI BUNA CA CS U CRAIOVA !!
eu tot nu pot sa spun asta dintr-un motov foarte simplu azi eu nu am putut sa fac diferenta intre jucatorii lor si jucatorii nostri. cel putin aia din aparare zici ca erau echipati in ros-asbastru. iarasi mentionez ca nu bat apropouri de blat ci pur si simplu ai nostri nu au jucat, au dormit pe teren si nu ca au jucat aia fenomental si i-au anihilat ci pur si simplu ai nostri nu au jucat. au fost abesnti!
Iti dau dreptate, dar mai conteaza? Noi am fost mai prosti, deci inseamna ca aia au fost mai buni. Cand primesti o caruta de goluri nici nu mai conteaza. Nici nu trebuie sa mentionezi de treaba cu blat :)( nu o sa te creada nimeni nici daca ai spune pe bune :laughing: dar intr-adevar greselile facute sunt penibile, dar le-am facut si la celelalte meciuri. Nu uitati ca si cu Bihor, Olt si Bistrita, noi am gresit pase, dar aia au fost slabi, citit threadurile de meci si o sa vedeti asta.

Ati vazut ce inseamna sa ai o conducere cu experienta? Stanciu inaintea meciului a disaprut de la TV, stie ca nu e bine sa vorbesti mult inaintea partidelor si sa pui presiune.Nu l-am vazut toata saptamana la emisiuni, a stat jegosul si a pregatit meciul, si-a motivat echipa.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 03 Mai 2014, 19:03

Move on, era de asteptat!!!!
Ps. Cred ca fac eu topicul urmator :-). :-). :-)

Bravi ina odata celor care au facut deplasarea!!!!

Meci fara istoric, din nou, in rep. 2! :-)

Pt.cunoscatori, asa...

Mergem mai departe!!!!

Forza Stiinta!!!!!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 03 Mai 2014, 19:03

Asta e fratilor au echipa mai buna. Lasa ca e bun si argintul! Capul sus ca mai avem 7 meciuri. ucv

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 03 Mai 2014, 19:13

FanStiinta scrie:Asta e fratilor au echipa mai buna. Lasa ca e bun si argintul! Capul sus ca mai avem 7 meciuri. ucv
o: apld apld apld
Hai ma, iar facem inmormantare, mai ales dintr-un meci fara istoric?
Ho, ca nu muriram, batem din nou, iar la returul cu ei va fi 100℅ altceva, e clar!:-) :-) :-)
Pe 7 iunie sarbatorim promovarea, acasa pe stadionul nostru, restul e can-can / mod de a ne petrece timpul pana atunci.
ucv ucv ucv ucv ucv ucv

e prima data de cand am revenit, cand nu sunt suparat, dar deloc.:-)

...poate pe mine, ca n-am reusit sa fiu mai aproape de echipa si cei din peluza
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de jianu_max » 03 Mai 2014, 19:23

Ai mare dreptate,sorialis...sa ne uitam inainte cu optimism...nu conteaza ce a fost azi...asa a fost,asa a trebuit sa fie...nu mai conteaza.. sa uitam de meciul asta
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 03 Mai 2014, 19:25

sorialis scrie:
FanStiinta scrie:Asta e fratilor au echipa mai buna. Lasa ca e bun si argintul! Capul sus ca mai avem 7 meciuri. ucv
o: apld apld apld
Hai ma, iar facem inmormantare, mai ales dintr-un meci fara istoric?
Ho, ca nu muriram, batem din nou, iar la returul cu ei va fi 100℅ altceva, e clar!:-) :-) :-)
Pe 7 iunie sarbatorim promovarea, acasa pe stadionul nostru, restul e can-can / mod de a ne petrece timpul pana atunci.
ucv ucv ucv ucv ucv ucv

e prima data de cand am revenit, cand nu sunt suparat, dar deloc.:-)

...poate pe mine, ca n-am reusit sa fiu mai aproape de echipa si cei din peluza
asta e cel mai frumos in fotbal, o curva la fiecare etapa. Data viitoare :)( dar ce am vazut azi e rusinos si nu pentru ca am pierdut sau pentru ca am primit 4 goluri. Sa ne intelegem, nu exista echipe care castiga toate meciurile, iar intrebarea la noi nu se punea daca pierdem ci cand pierdem, s-a intamplat azi, dar manierea este urata.
Daca erau greseli tactice sau faze de joc era una, dar eu tot nu pot sa-mi revin ca aia din aparare sunt asa de pocniti... cum frate sa treaca mingea la 10 cm de picior si tu sa o lasi sa treaca in careul mic? sau sa nu poti da o pasa de 3m, o dai la adversar.

@Jianu

nu sunt de acord cu tine. Nu trebuie sa uitam meciul pentru ca noi l-am pierdut iar greseli ca astea am facut inca din toamna ! Asta inseamna ca nu avem jucatori de valoare in defensiva, scurt si la obiect.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 03 Mai 2014, 19:27

jianu_max scrie:Ai mare dreptate,sorialis...sa ne uitam inainte cu optimism...nu conteaza ce a fost azi...asa a fost,asa a trebuit sa fie...nu mai conteaza.. sa uitam de meciul asta
Wtf, e un meci, atat!!!

Mai e de jucat, mai e de luptat, mai sunt nervi de ... ros!!!!:-)

Capul sus!!!
Viitorul e al nostru, si trebuie sa facem TOTUL pentru a fi al nostru!!!!

ucv ucv ucv

LE: Skeke, te-am rabdat, dar .... fuck off!!!! Cu comentariile astea ma refer !!! Ajunge, sa mor eu!!! A zis cineva curve? Mai las-o dracu ca ne-ai innebunit, la pauza erau buni, acum sunt curve!.??

Tine cu ei , in [*****]..a mea , si la bine si la rau, daca nu, uita-te la motogp si lasa-ne!!

Vezi cand s-a adunat echipa asta, cate schimbari, inevitabile , au fost, ce NECESITATI sunt, da, sunt, si pe urma mai posteaza, zic eu usteag usteag usteag usteag usteag
Last edited by sorialis on 03 Mai 2014, 19:32, edited 1 time in total.
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

JustME

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 03 Mai 2014, 19:28

nu e vorba de infrangere ci de modul jenant in care jucatorii s-au prezentat la acest meci. daca ASA juca fenomenal si ne batea cu 4-1 nu aveam nimic de comentat. deranjant e ca ne-am batut singuri si ca am aratat un dezinteres si o lipsa de atitudine jenanta nedemna de numele Universitatea Craiova. eu ca suporter nu pot sa nu taxez lucrurile astea pt ca sunt extrem de deranjante (din punctul meu de vedere).

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 03 Mai 2014, 19:29

Niste nesimtiti. Mai sunt si tari in gura manca-mi-ar [cenzurat].

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 03 Mai 2014, 19:30

Oho, ceva conflicte cu peluza?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 03 Mai 2014, 19:32

sorialis scrie:
jianu_max scrie:Ai mare dreptate,sorialis...sa ne uitam inainte cu optimism...nu conteaza ce a fost azi...asa a fost,asa a trebuit sa fie...nu mai conteaza.. sa uitam de meciul asta
Wtf, e un meci, atat!!!

Mai e de jucat, mai e de luptat, mai sunt nervi de ... ros!!!!:-)

Capul sus!!!
Viitorul e al nostru, si trebuie sa facem TOTUL pentru a fi al nostru!!!!

ucv ucv ucv

LE: Skeke, te-am rabdat, dar .... fuck off!!!! Cu comentariile astea ma refer !!! Ajunge, sa mor eu!!! A zis cineva curve? Mai las-o dracu ca ne-ai innebunit, la pauza erau buni, acum sunt curve!.??

Tine cu ei , in [*****]..a mea , si la bine si la rau, daca nu, uita-te la motogp si lasa-ne!!

Vezi cand s-a adunat echipa asta, cate schimbari, inevitabile , au fost, ce NECESITATI sunt, da, sunt, si pe urma mai posteaza, zic eu usteag usteag usteag usteag usteag
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

conStiinta

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 03 Mai 2014, 19:41

SLH scrie:Niste nesimtiti. Mai sunt si tari in gura manca-mi-ar ****.
Devine interesant. Nu ne poti da mai multe detalii?

FreakBoy

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 03 Mai 2014, 19:44

Atitudine 0 nene... nu vreau sa fiu carcotas dar Saceanu platit la zi le rupea picioarele si lui ndoye si aluia de pe dreapta lor, tibie in tibie.
Valoric aia nu au nimic peste ei dar azi parca nu am vrut sa jucam...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de praetorianus » 03 Mai 2014, 19:45

Nu sunt de acord cu cei care strigă rușine!! Această echipă nu a făcut încă anul de la reînființare, la început eram mulțumit dacă rămânem în B, sezonul regulat l-am câștigat fără drept de apel, sigur vom promova. Ce vreți mă nerecunoscătorilor, în 9 luni să fim Barcelona??! O sarcină e mai ușoară, naște și gata!! Dar să naști o echipă întreagă?? Mii de plecăciuni în fața acționarilor! Vom promova și sunt sigur că vom fi o forță in prima ligă. Uitați-vă la Hagi, va retrograda...și câți bani și suflet a investit!! Numai că noi nu suntem "viitorul", noi suntem o legendă alături de care trebuie să fim alaturi si contemporani, fiecare la timpul său. Și asta o spune unul care a încălecat gardul în fața lui Oblemenco, și-a pierdut șapca la meciul cu Bordeaux și a savurat ultimul event pe stadionul național la finala de cupă cu Bacău. Parcă în liga campionilor Roma o lua la Manchester cu 8-3!!! și nu s-a desfiinţat echipa...HAI CRAIOVA!
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 03 Mai 2014, 19:46

sorialis scrie: LE: Skeke, te-am rabdat, dar .... fuck off!!!! Cu comentariile astea ma refer !!! Ajunge, sa mor eu!!! A zis cineva curve? Mai las-o dracu ca ne-ai innebunit, la pauza erau buni, acum sunt curve!.??

Tine cu ei , in [*****]..a mea , si la bine si la rau, daca nu, uita-te la motogp si lasa-ne!!

Vezi cand s-a adunat echipa asta, cate schimbari, inevitabile , au fost, ce NECESITATI sunt, da, sunt, si pe urma mai posteaza, zic eu usteag usteag usteag usteag usteag
da ma, exact aia sunt. La pauza am crezut ca au bunul simt sa se trezeasca si sa nu mai faca greseli. La banii pe care ii castiga trebuie sa manance terenul, nu sa dea cu piciorul pe langa minge si sa nu fie capabili sa dea o pasa de 3m. Cand castigi 7-10k lunar si ai 1.000 la victorie, trebuie sa joci fotbal nu sa dai pase la adversar. Sunt mari vedete, si tari in gura, PLesan inainte de meci spunea ca a vorbit cu Wenger la telefon, iar Patrascu ne spunea cum noi suntem mai buni, ii spunem noi acum ca el e un nesimtit si un jucator de 2 lei.
Daca pui suflet si joci fotbal cu pasiune, nu poti face asemenea greseli pentru ca ai remuscari, esti constient ca daca lasi mingea aia sa treaca primesti gol, dar daca te doare-n :bad: o lasi ca oricum banii vin.

sunt perfect de acord cu JustME, marea majoritate sunt niste nesimtiti care au venit aici sa castige bani, ii doare fix in :bad: de Craiova si suporteri. Sa nu vezi tu determinare in toata repriza, pai asemena greseli le faci doar daca intri relaxat si joci la misto.

Muresul era o echipa de batut, a aratat mai prost decat in retur, marac atunci ne-au dominat tactic, n-am iesit din jumatatea noastra, dar acum am dat pe o echipa speriata de infrangere. Noi le-am facut cadou toate golurile.

edit: din toamna si pana acum n-am vazut la nimeni o determinare iesita din comun. Ma uitam in UCL si vedeam cum aia de la Real jucau orice minge de parca era ultima din viata lor, aveau pasiune si isi doreau sa fie mereu primii la balon. Valoarea poate sa fie mare intre jucatori, dar determinarea e la fel peste tot, doar caracterele au asa ceva.

edit2: NIci daca faceam blat nu jucam asa. Atunci le era frica ca e prea pe fata !! lasi tu mingea sa treaca cand cunosti faptul ca in spatele tau e adversar. Eu nu pot sa-mi explic eroarea lui Izvoranu, daca nu cunosteam relatia dintre ASA si CS, puteam sa jur ca a lasat intentionat sa dea ala gol pt ca e blat.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Închis