[Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Tg. Mures?

Poll ended at 03 Mai 2014, 00:02

Batem
22
69%
Egal
6
19%
Infrangere
4
13%
 
Total votes: 32

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 05 Mai 2014, 17:58

credeam ca ai si tu surse. Toti astia cu surse sunt dati disparuti, n'aix , tuxxy, coco, mama dracu. Nici eu nu ma uit la emisiuni, nu suport sa-i vad pe aia cum fac misto de noi, iar acum au motiv.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 05 Mai 2014, 18:21

s9k3k3 scrie:credeam ca ai si tu surse. Toti astia cu surse sunt dati disparuti, n'aix , tuxxy, coco, mama dracu. Nici eu nu ma uit la emisiuni, nu suport sa-i vad pe aia cum fac misto de noi, iar acum au motiv.
Ti-am zis de Antal ca poate semna cu noi, ai dat iar cu parerile tale de o maretie luciferica... Acum scrie si Fanatik ca e aproape de Craiova...
Intreaba orice antrenor din lumea asta si vezi daca nu cumva Varga sau orice banda cu calitati tehnice si o viteza normala nu poate juca varf!
Giovinco a jucat varf, dar nu il ajuta fizicul foarte mult si a fost trecut in banda, apoi din nou varf.
Ronaldo a inceput ca mijlocas dreapta, iar la United urca in atac alaturi de Tevez si Rooney, tactica lui Ferguson de 4-4-2 transformandu-se in 4-3-3 pe contraatac si in momentele favorabile in care mijlocasii fara viteza ca Giggs si Scholes puteau sa paseze decisiv pentru unul din cei 3.
La Barcelona Messi a inceput in banda fara sa dea semne de "sange rece" la finalizare, dar GHICI CE!!! A vazut antrenorul ca poate scoate omul din joc si l-a trecut varf sa dribleze fundasii si sa ramana singur cu portarul.
Mai uita-te la fotbal Skeke ca prea o dai la intors de multe ori, esti negativist si dai dovada de faptul ca nu ai nici cea mai mica idee despre cum se mananca sportul asta! Uita-te la Formula 1!
Edit: da, l-am comparat pe Varga cu Messi! De ce? Pentru faptul ca amandoi au tehnica buna pentru nivelul respectiv! Nu am vorbit de Varga ca ar fi ca Messi daca ar juca la Barcelona, am spus ca Varga s-ar plia bine acolo in atac la nivelul fotbalului romanesc. Tu imi spui mie de Atletico, ce dracu' sa mai zic?

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 05 Mai 2014, 18:34

deci daca fanatik a scris inseamna ca Antal vine la noi? Varga e tehnic ca Messi, bine ma, toti antrenorii stiu ca poate sa joace varf, dar nu l-au folosit varf, ce amatori.

Tu l-ai dat exemplu pe Henry care e varf clasic si pe Messi care e varf fals, joaca 4-3-3 si ii are in spate pe Xavi, iniesta si Busquets. Spune-mi tu mie de cate ori il prinde pe messi faza in careul advers, el joaca numai pe linia de 16, intra in combinatii. Noi nu putem lega 3 pase intre fundasii centrali, dar jucam cu varf fals unde avem nevoie de posesie si rapidatate in pase. Tu nu vezi ca dupa 3 mingi pasate noi aruncam pe Curelea?
Varga saracul nu poate dribla fundasul de banda, evita duelul cu el, dar dribleaza in centru ca sa piarda mingea si aia sa vine direct pe mijlocasii centrali sau mai rau, pe fundasii centrali.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de copaceljr » 05 Mai 2014, 20:56

romaad scrie:eu zic sa nu mai despicati prea mult meciul asta, sa ne concentram pe cel urmator! Cred ca ne-am castigat linistea cu acest 1-4, restul e can-can!
Subscriu. Este drept ca ai nostri sunt mai slabuti, dar in meciul cu Targu-Mures nici nu si-au dorit sa alerge sa marcheze.
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 05 Mai 2014, 21:17

daca tot vreti putina analiza tactica, ia ganditi-va voi cand am mai jucat noi sezonul asta cu aparare avansata si iesiri la offside??? Noi ne-am aparat mereu cu fata la minge nu avansat!, mai ales ca fundasii nostri sunt lenti si de forta nu rapizi (cu exceptia lui Vata dar el oricum e lateral). Si ne-am gasit tocmai acum, cu ASA, o echipa construita pentru CA...Seke, nu e nevoie sa ai surse ca sa vezi cand o echipa vrea si poate si cand poate dar nu vrea sau nu ii trebuie! E suficient ca ma uit e vreo 30+ ani la fotbal!
Iar nea Gavrila Pele cand vazu ca Plesan uita de ce facu deplasarea il dadu afara si il baga pe nea Nelu ala de nu avu nici o treaba cu mingea!

Neah, ca facui si analiza tactica!
Last edited by romaad on 05 Mai 2014, 21:59, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 05 Mai 2014, 21:56

Romaaade, mai ho, la bere poimaine ce mai vorbesti?:-)

Gata, fuse si se duse, calm, ca face seke vreo criza....:-)
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 05 Mai 2014, 21:58

copaceljr scrie:Subscriu. Este drept ca ai nostri sunt mai slabuti, dar in meciul cu Targu-Mures nici nu si-au dorit sa alerge sa marcheze.

...si nici nu trebuie sa ne ingrijoreze asta, as adauga !! :lol: :lol:

@Sorin: nu face ca si-a luat calmantele. Io cred ca-i ruda cu Vadim !
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 05 Mai 2014, 22:01

Romaad, analiza e buna, dar tine cont de un lucru. Noi ambele reprize le-am inceput de la 1-0. Eu nu prea pot sa inteleg ce analiza sa le faci jucatorilor cand ala da pe langa minge si pasa la adversar? Ok, am gresit si Balint pentru ca la 2-1 nu trebuia sa scoata un mijlocas defensiv si sa bage "atacant" era 2-1, jucam usor si egalam noi pe final, dar face schimbare si pierzi mijlocul, iar cand fundasul da pasa la adversar, AMIN.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 05 Mai 2014, 22:43

Baieti eu unul am incredere in Gabi! E cumsecade, e baiat bun si va asigur eu ca ne vrea binele!
Incearca din rarunchii sufletului sa creeze ceva. Hai sa-l mai lasam, ce naiba, e doar un meci pierdut din 8! Sa vedem daca reuseste sa ii remonteze cu Resita.

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de copaceljr » 05 Mai 2014, 22:56

alex.giallorosso1927 scrie:Baieti eu unul am incredere in Gabi! E cumsecade, e baiat bun si va asigur eu ca ne vrea binele!
Daaaaaa, am vazut eu dupa meci cat de cumsecade este, crede-ma. Nu a avut bunul simt sa vina la finalul meciului sa ne salute, iar in aeroport ne-a tratat in cea mai mare flegma, trecand pe langa noi de parca nici n-am exista si aruncand si cu niste cuvinte destul de jignitoare, indirect asa. :o:
Saracul nea Silvica Lung a fost singurul care s-a agitat pe banca tot meciul si crede-ma ca mai mult el iesea sa dea indicatii baietilor pe teren, nu nea Gabi cu mainile in buzunar. Mi se pare foarte trist ca sunt in echipa niste purtatori ilegali de tricouri alb-albastre, nu toti, dar sunt (na, ca il citai pe Ajica).
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 05 Mai 2014, 23:01

Acum, ce vrei? O echipa se formeaza in timp! Avem timp pana incepe L1 sa facem un lot bun, un lot cu macar 12-13 jucatori de valoare... Pentru ca sincer se vede ca unii chiar au valoare, dar le lipseste cate ceva meci de meci la fiecare.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 06 Mai 2014, 00:40

copaceljr scrie:
alex.giallorosso1927 scrie:Baieti eu unul am incredere in Gabi! E cumsecade, e baiat bun si va asigur eu ca ne vrea binele!
Daaaaaa, am vazut eu dupa meci cat de cumsecade este, crede-ma. Nu a avut bunul simt sa vina la finalul meciului sa ne salute, iar in aeroport ne-a tratat in cea mai mare flegma, trecand pe langa noi de parca nici n-am exista si aruncand si cu niste cuvinte destul de jignitoare, indirect asa. :o:
Saracul nea Silvica Lung a fost singurul care s-a agitat pe banca tot meciul si crede-ma ca mai mult el iesea sa dea indicatii baietilor pe teren, nu nea Gabi cu mainile in buzunar. Mi se pare foarte trist ca sunt in echipa niste purtatori ilegali de tricouri alb-albastre, nu toti, dar sunt (na, ca il citai pe Ajica).
Hai sa intelegem, Balint e un om ok, isi face treaba cum poate mai bine, e suparat dupa un meci pierdu, fericit dupa unul castigat. Dar niciodata un antrenor care a fost si fotbalist sau chiar si fara sa fi fost fotbalist, care nu are legatura cu acest club. NU POATE SA SUFERE si sa INTELEAGA CE SIMTIM NOI SUPORTERII CAND PIERDEM. De parte de mine gandul ca e stelist, poate sa fie orice, nu are cum sa sufere din moment ce nu a fost crescut aici. Daca era Gicanu sau alt mare jucator al Craiovei care sa aiba acest spirit in el, pun pariu ca era la fel de suparat ca noi, poate nici el nu va baga inseamna pe aeroport, dar era suparat, suferea in interiorul sau. Eu spre exemplu nici acum nu mi-am revenit complet dupa infrangere.


BTW: asta nu inseamna vreau ca Balint sa fie demis.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 06 Mai 2014, 00:54

Pai poate tocmai pt ca era suparat n-a vrut sa stea de vb...
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 06 Mai 2014, 03:27

Oricat de suparat esti, iti faci 3-4 minute timp si le ceri scuze pacatosilor de suporteri care te-au urmat jumatate de tara pentru a te incuraja. Schimbi cateva cuvinte cu ei, le ceri 1-2 pareri (poate ei au vazut ceva ce tu nu ai remarcat!), le ceri scuze pentru prestatia jalnica si le promiti ca vei depune toate eforturile ce tin de tine sa aduci echipa pe drumul cel bun. Era asa greu? Eu nu cred!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de THE LION » 06 Mai 2014, 10:39

Acelasi gen de greseala ca a lui Izvoranu de la golul doi a fost facuta aseara de Radu Stefan in Lazio - Verona 3-3.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Închis