[Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Tg. Mures?

Poll ended at 03 Mai 2014, 00:02

Batem
22
69%
Egal
6
19%
Infrangere
4
13%
 
Total votes: 32

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

[Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 27 Apr 2014, 23:53

Imagine - Imagine
ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Sâmbătă
03 Mai 2014
16:00
Liga 2
Trans-Sil
TVR 1
Sunt singurul care a sesizat ca meciul va fi transmis de TVR 1?
Imi pare rau ca am facut eu topicul chiar daca sunt nou, dar am incercat sa il fac sa arate frumos. :)
Last edited by alex.giallorosso1927 on 28 Apr 2014, 00:02, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 27 Apr 2014, 23:54

pai si ultimele doua tot de TVR 1 au fost transmise. Baga un poll:)(

edit: de acasa, TVR transmite toate meciurile din liga a 2-a ce se disputa in orasele in care ei au sediu. Au transmis si TG Mures, Rapid, Iasi, Craiova samd.
Last edited by muttley on 27 Apr 2014, 23:56, edited 2 times in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 27 Apr 2014, 23:55

Ultimele doua meciuri din deplasare transmise de TVR?
A, multumesc de informare. Gata chestionarul.

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de copaceljr » 28 Apr 2014, 00:40

alex.giallorosso1927 scrie:
Imagine - Imagine
ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Sâmbătă
03 Mai 2014
16:00
Liga 2
Trans-Sil
TVR 1
Sunt singurul care a sesizat ca meciul va fi transmis de TVR 1?
Imi pare rau ca am facut eu topicul chiar daca sunt nou, dar am incercat sa il fac sa arate frumos. :)
Un meci deosebit de greu, in compania unei formatii care mai mult ca sigur va da totul in meciul cu noi, nu doar din punct de vedere al punctelor, ci si al orgoliului. Mizez pe un 2-0 din prima repriza, avand in vedere ca trupa lui Stanciu e o echipa care se deschide destul de mult, iese la joc, iar apoi ne aparam exemplar pana la finalul meciului.

Ne vedem cu totii la Targu-Mures! usteag
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 28 Apr 2014, 00:53

de ce sa te aperi la 2-0? nu trebuie sa egalam :)(.

Lasand gluma, principal este ca noi sa nu pierdem. Un egal ne tine la 2 puncte de ASA, va rog sa nu uitati de Resita si Bistrita. Aia de la Olt au spus ca o sa bage juniorii la urmatoarele meciuri, deci toti o sa faca 3 puncte cu ei.
Bistrita are 17 puncte, dar o sa faca 20 dupa meciul cu Olt. Resita are 16 puncte si cred ca o sa faca 19 dupa meciul cu Valcea, in special ca joaca acasa, iar Valcea e slaba in deplasare.

Daca Doamne Fereste pierdem, clasamentul o sa se stranga ingrozitor. ASA-24 , CS-23, Bistrita 20, Resita-19. Un egal ne-ar mentine in fata celor de la ASA si ei ar avea presiunea rezultatelor in urmatoarele meciuri.

Eu sper ca Balint sa pregateasca bine jocul si sa nu ne ducem acolo sa ne aruncam in atac din primul minut. Trebuie sa fim destepti, ei au mai mare nevoie de victorie, iar noi pe contraatac jucam bine. In primavara ne-am dus peste ei si am pierdut cu 1-2, sa-i lasam pe ei sa vina si noi sa practicam un fotbal inteligent. O sa fie un meci foarte greu, ma astept ca ASA sa stea la cutie chiar pe teren propriu.

BTW :)( si-au luat portar destul de interesant, Stancioiu.

ESTE VITAL SA NU PIERDEM !!!
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 28 Apr 2014, 09:50

Alex, sper sa fii cu noroc!

Meci greu, eu unul prefer sa batem chiar la fel ca la meciurile cu oltul si valcea din deplasare, si jur ca nu ma supar! :):)

Forza Stiinta!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Aditza » 28 Apr 2014, 14:05

Eu am fost omul cu norocul in tur la topicuri :laughing: Acum sa imi ia altcineva locul

Cat despre meci, "SA FIE VICTORIE". Trebuie sa batem pentru meciul din tur (cu pumni si picioare). De data asta presimt ca o da Varga usteag .

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 28 Apr 2014, 15:26

daca jucam precum in prima repriza la meciul de pe Oblemenco le dam scor.

raman la concluzia ca trebuia ca in meciul de pe Oblemenco sa facem spectacol cu ei, sa-i distrugem (pacat c-au facut blat sa-l dea afara pe stanga). De aceea sunt convins ca si in meciul asta o sa batem.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 28 Apr 2014, 16:26

Eu nu sunt optimist deloc! I-am vazut live pe tg mureseni sambata cum au distrus valcea in 10 oameni in stil de mare echipa! Au un mijloc extraordinar,este punctul lor forte, NDoye-Bumba-Voiculet-Hora paseaza senzational, joaca mult mai bine decat noi (mai ales in comparatie cu ce am aratat noi la valcea)! Daca jucam incalcit cum am facut-o la Slatina,Valcea sau cu Bistrita ne-o furam rau de tot! Eu sunt de parere ca au echipa mai buna ca noi, sper din tot sufletul sa ma insel si baietii sa ne faca o mare bucurie...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 28 Apr 2014, 16:42

Eu zic ca va fi o surpriza la scor! Ori ii batem grav de tot, ori ne dau o caruta de goluri. Asta nu e meci de 0-0 (egal).
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 28 Apr 2014, 16:45

Si mai buna, dar si mai in forma. Cel moral ai bun poti sa ai decat atunci cand la ultimul meci ai castigat jucand in 10 oameni timp de 80min. E o prostie faptul ca jucatorii l-au lucrat pe Stanga la meciul retur. ASA a fost pur si simpla superioara, cand au iesit la joc, ne-au dominat clar.
Important e ca noi sa pregatim jocul si sa abordam o tactica mai defensiva, un egal este foarte bun, meciul este deosebit de greu.

edit:
@Cristi

Eu zic ca nu se dau mai mult de 3 goluri, 2-1 / 1-2 cred ca se termina. Pana la urma un egal e bun si pentru Mures, ramane distanta egala intre noi si ei, iar dupa ASA trebuie sa-si castige meciurile usoare cu Bistrita (pcte asigurate) si Olt.
Tot noi avem program mai greu, acasa cu Resita si deplasare la Valcea, astia de la Mures au scapat de Resita si Valcea.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 28 Apr 2014, 17:05

skeke, cum [cenzurat] poti sa zici ca ei sunt mai in forma, cand noi castigam de 7 meciuri?

Avatar utilizator
asterix
fanatic
fanatic
Mesaje: 1250
Membru din: 24 Feb 2004, 10:13

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de asterix » 28 Apr 2014, 17:09

sorin107 scrie:skeke, cum [cenzurat] poti sa zici ca ei sunt mai in forma, cand noi castigam de 7 meciuri?
Eu as zice chiar 8 meciuri.

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Vraciul » 28 Apr 2014, 18:09

Brac--Liube,Faina,Izvo,Sarma--Ganea,Plesan,Vande,Sin--Ferfe--Curelea asa as vedea primul 11 cu muresenii.Avem nevoie de viteza in benzi,nu as juca cu Varga din primul minut,desi nici Ganea si nici Sin mi se pare ca nu accelereaza suficient cu toate ca par doi jucatori superiori din punct de vedere al controlului balonului in regim de viteza.Il astept cu nerabdare pe Goro un copil cu imens potential.Sper sa-si revina din punct de vedere psihic dupa accidentare,desi o sa fie dificil la inceput.

Castigam cu 3-1 Curelea ,Ferfelea si Sin.
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: ASA Tg. Mureș - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 28 Apr 2014, 18:12

sorin107 scrie:skeke, cum [cenzurat] poti sa zici ca ei sunt mai in forma, cand noi castigam de 7 meciuri?
forma nu inseamna sa ai rezultate. Poti sa joci bine si sa pierzi... asta nu inseamna ca nu esti in forma. Ei vin dupa doua jocuri cu Resita si Valcea (deplasare) de unde au scos 6 puncte, cred totusi ca sunt destul de in forma. Noi venim dupa doua jocuri acasa in care am scos 6 puncte dintre care 3 cu o echipa mai slabuta.
Sincer nu trebuie sa privim ce s-a intamplat inainte de POff. noi avem doar doua victorii consecutive, atat. Daca ne imbatam cu apa rece si ne gandim ca am avut 8 victorii consecutive, nu e bine. Hai sa fim modesti si rezervati, sa fim noi surpriza de sambata. Nu trebuie sa ne dam mari si tari pentru ca in cele mai multe situatii echipele respective pierd.

Concentrare si determinare !! si o sa facem un rezultat bun usteag
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Închis