[Playoff]: CS Universitatea Craiova - CSM Resita

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne facem iar de rusine?

Nu, luam trei puncte.
20
77%
Da, dar luam un punct.
2
8%
Da, ne bat si astia.
4
15%
 
Total votes: 26

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

[Playoff]: CS Universitatea Craiova - CSM Resita

Mesaj de muttley » 04 Mai 2014, 20:16

Imagine VS Imagine

CS Universitatea Craiova - CSM Restia
Stadion "Ion Oblemenco", Miercuri 7 Mai 2014 , Ora 18:00
netelevizat
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Playoff]: CS Universitatea Craiova - CSM Resita

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 04 Mai 2014, 20:36

N-am nimic impotriva sa piarda si meciul asta, sa-l piarda cu 10-0, dar sa-si dea silinta! Sa vedem unele combinatii frumoase, sa intre tare, sa alerge mai mult decat ii tin plamanii, sa-si dea sufletul!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Playoff]: CS Universitatea Craiova - CSM Resita

Mesaj de DeuxEx » 04 Mai 2014, 21:21

Eu zic ca ne bat si astia! Nu stiu ce vor sa demonstreze jucatorii, dar in mod cert este o ruptura intre jucatori, banca tehnica si conducere. Si am o vaga impresie ca la mijloc e Varga :hmm
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: CS Universitatea Craiova - CSM Resita

Mesaj de muttley » 04 Mai 2014, 21:41

DeuxEx scrie:Eu zic ca ne bat si astia! Nu stiu ce vor sa demonstreze jucatorii, dar in mod cert este o ruptura intre jucatori, banca tehnica si conducere. Si am o vaga impresie ca la mijloc e Varga :hmm
hai ma Cristi, noi cum pierdem un meci incepem sa spunem ca jucatorii l-au lucrat pe antrenor, vezi doamne, galacticii romaniei puteau mai mult.

N-a fost si nu e o ruptura intre jucatori si antrenor. Atat pot frate, cand nu esti capabil sa dai o pasa de 3m inseamna ca nu ai valoare.

In ritmul asta, schimbam 15 antrenori in liga 1. La fiecare infrangere noi am schimbat antrenorul, toti sunt prosti, numai jucatorii sunt valorosi dar ii lucreaza. Dupa Resita l-am dat afara pe Linkgar, dupa ASA pe Stang, iar acum dupa ASA il dam pe Balint, macar dracu sa aducem unu ieftin ca dupa meciul cu ASA din retur il schimbam iar.

Nici eu nu ma astept sa castigam, am votat egal, dar si daca pierdem nu e ca jucatorii lucreaza antrenorul, atat pot. Nici pe Stanga nu l-a lucrat nimeni ca nici dupa plecarea lui n-am facut un fotbal magnific, am castigat cu 1-0 si cu un sut pe poarta.

Avem 2-3 jucatori in echipa, restul sunt vai de viata lor.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Playoff]: CS Universitatea Craiova - CSM Resita

Mesaj de sorialis » 04 Mai 2014, 21:47

Deux, eu cred nu este asa deloc, ba chiar as putea jura ca cele 3 parti-echipa, banca tehnica, conducere- sunt foarte legate. Varga nu mi se pare ca are apucaturi din trecut, poate ma insel, pt ca nu am fost la meciul de la Tg. Mures, si nu am detalii, mai ales despre ce s-a intamplat in pre0ziua meciului, si apoi dupa meci.

Dupa mine, a fost un meci pierdut de TOATA lumea, toate cele 3 parti. Punct!

Restul: sa ii sustinem in continuare, sa intram in liga 1 de pe locul 1/2, si gata! Apoi , in vara, o analiza putem face in toate cele 3 niveluri, e clar ca poate fi imbunatatit mult.

Dar hei, suntem dupa un an de activitate din nou, upa ani si ani de lipsuri, amagiri si umilinte!

PS: Uitati la Atletico , lua bataie/se inneca, ca t....ul la mal, cea faca suporterii aia, sa renunte?!

PS2: Forza Real ,daca tot adusei vorba... :):)
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: CS Universitatea Craiova - CSM Resita

Mesaj de muttley » 04 Mai 2014, 22:41

Macar de am castiga....


Ce as vrea si eu sa ne inecam ca rapidistul la mal, dar sa fim in finala UCL..... Oricum joaca si Real cu Valencia de zici ca.. oricum nu merita sa castige titlul, au scos 1 punct din 8 cu echipele de pe podium. Plus ca au mai avut o mie de ocazii sa ramana in lupta, sper sa bata e Valencia, dar sa vedem..
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Playoff]: CS Universitatea Craiova - CSM Resita

Mesaj de DeuxEx » 05 Mai 2014, 00:29

Stiti, acum cativa ani citeam un studiu (nu stiu pe unde!) cum ca oamenii cu burtile goale, infometati, sunt cu 300% mai determinati sa reuseasca in a-si indeplini scopul decat cei satui, cei care nu au nicio grija. Totodata, se pare ca randamentul celor din urma scade proportional cu un procent cuprins intre 30-50%. Studiul se referea strict la aparitia revolutiilor, dar cred ca se poate aplica in orice aspect al vietii. Si mi-am dat seama ca este adevarat, dupa ani de zile, cand am vazut la lucru echipa lui Ajica, sezonul 2013-2014, vs echipa noastra. Ce pot sa spun? As vrea sa aud un comunicat din partea conducerii echipei prin care sa se anunte ca salariile au fost reduse cu 50% pe luna in curs datorita lipsei de determinare aratata in ultimul meci.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: CS Universitatea Craiova - CSM Resita

Mesaj de muttley » 05 Mai 2014, 00:59

DeuxEx scrie:Stiti, acum cativa ani citeam un studiu (nu stiu pe unde!) cum ca oamenii cu burtile goale, infometati, sunt cu 300% mai determinati sa reuseasca in a-si indeplini scopul decat cei satui, cei care nu au nicio grija. Totodata, se pare ca randamentul celor din urma scade proportional cu un procent cuprins intre 30-50%. Studiul se referea strict la aparitia revolutiilor, dar cred ca se poate aplica in orice aspect al vietii. Si mi-am dat seama ca este adevarat, dupa ani de zile, cand am vazut la lucru echipa lui Ajica, sezonul 2013-2014, vs echipa noastra. Ce pot sa spun? As vrea sa aud un comunicat din partea conducerii echipei prin care sa se anunte ca salariile au fost reduse cu 50% pe luna in curs datorita lipsei de determinare aratata in ultimul meci.
[smile84]

Ca esantion s-au folosit angajatii lu' Mititelu :laughing: insa ai dreptate, fotbalistul roman cu burta plina e varza, nu e profesionist ca pe afara nimeni nu-l tine pe Ronaldo sau Mess fara sa-i plateasca salariul, dar pe aici astia joaca de frica si de foame.

N-ai cum sa amnedezi pe cineva ca nu a avut determinare, iar de micsorat contractul nu se poate fara acordul ambelor parti. Cea mai mare amenda pe care o poti da este de 25% din contract pe durata unui an, dar aceasta amenda trebuie confirmata de comisia de disciplina dupa care jucatorul face apel, iar ultima instanta este TAS,iar aia acolo protejeaza jucatorii. Pastreaza amnezile numai daca sunt cu adevarat lucruri serioase. Aia de la Vaslui l-au amendat pe Coman cu 25% si l-au trimis la echipa a 2-a pentru ca cica a sarit in reluare la o minge. Sigur ca astia din romania au dat dreptate clubului ca era Mitica acolo si avea nevoie de vot, dar vaslui a pierdut la TAS si au trebuit sa-i dea banii inapoi. :)(


Interesanta echipa lui Costea, si eu as vrea sa o vad, poate totusi sa fie altul fundas dreapta, dar merge si ala. Oricum vreau sa-l vad pe Valskis un meci titular in care sa joace singur acolo.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

LiviuB

Re: [Playoff]: CS Universitatea Craiova - CSM Resita

Mesaj de LiviuB » 05 Mai 2014, 09:35

Problema noastra este ca nu avem consistenta in joc. Cu exceptia lui Curelea nu avem niciun jucator in acest moment capabil sa isi depaseasca adversarul. Si in momentul in care nu esti capabil sa castigi duelurile 1 contra 1 e foarte greu sa te impui ca joc. Nu stiu ce se intampla cu Sin si cu Ganea care pierd toate duelurile, Varga mi se pare vlaguit, Ferfelea dispare mult din joc. Pana acum ne-am scos cu fazele fixe dar la jocul la firul ierbii avem mari probleme, tocmai din cauza mentionata mai sus. E mai putin important primul 11 sau sistemul atata timp cat nu putem sa ne depasim adversarii...

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: CS Universitatea Craiova - CSM Resita

Mesaj de muttley » 05 Mai 2014, 16:05

Se face conferinta inaintea acestui meci? sunt curios cum se vad lucrurile la 48 de ore de la meciul cu ASA. Eventual niste scuze pentru prestatia jalnica.

edit: Oricum sper ca saptamana asta Plesan sa vina la conferitna de presa, sa nu stea ascuns ca un caine. Si daca vine , sper ca cineva sa-l intrebe cum e cu ce declara si cu ce joaca echipa.
Mergem la Târgu Mureş să câştigăm. Nu mergem la egal. Îmi aduc aminte meciul din tur cu ei, când am pierdut acolo nemeritat“
Eu cred ca s-au dus acolo sa se faca de ras, nici la egal si nici la victorie nu s-au dus. Personal, astept sa promovam si sa plece. Indiferent ce fac pana la final, nu pot sa-mi mai castige increderea. Cand la un meci decisiv te duci si joci la misto, degeaba bati tu pe Resita si celelalte echipe care n-au bani de mancare, mananca biscuiti si pleaca cu apa de la robinet in deplasare.
Poate doar o prestatie excelenta la meciul din retur, dar tare imi e ca ne bat si atunci.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

LiviuB

Re: [Playoff]: CS Universitatea Craiova - CSM Resita

Mesaj de LiviuB » 05 Mai 2014, 17:06

dar gata mai, hai sa incetam cu astea, nu mi se pare normal acum sa-i facem zob. Singurii care au dreptul asta sunt baietii care si-au rupt din timpul lor si s-au dus la Tg Mures. Imi pare rau sa ti-o spun dar nu mi se pare normal ca tu sa ii faci praf, cand acum o saptamana spuneai ca preferi sa te uiti la moto gp.
hai sa terminam cu astea, ii judecam la sfarsit. nu cred ca s-a dus nimeni la misto dar la fotbal se intampla sa mai si pierzi. Pe mine nu ma intereseaza scuze ci sa vad ca au invatat ceva din acest esec.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: CS Universitatea Craiova - CSM Resita

Mesaj de muttley » 05 Mai 2014, 17:18

Livius scrie:dar gata mai, hai sa incetam cu astea, nu mi se pare normal acum sa-i facem zob. Singurii care au dreptul asta sunt baietii care si-au rupt din timpul lor si s-au dus la Tg Mures. Imi pare rau sa ti-o spun dar nu mi se pare normal ca tu sa ii faci praf, cand acum o saptamana spuneai ca preferi sa te uiti la moto gp.
hai sa terminam cu astea, ii judecam la sfarsit. nu cred ca s-a dus nimeni la misto dar la fotbal se intampla sa mai si pierzi. Pe mine nu ma intereseaza scuze ci sa vad ca au invatat ceva din acest esec.
lasa ma ca nu e primul meci cand isi bat joc de noi. Deci daca n-am fost la TG Mures sau daca nu am cum sa ajung la stadion in retur, ei nu ma reprezinta si pe mine?

Uite in tur am fost la aproape toate, inclusiv la severin cand au jucat cu booveni, ce zici, ii pot face zob ca si-au batut :bad: de noi in respectivele meciuri?
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: [Playoff]: CS Universitatea Craiova - CSM Resita

Mesaj de sorin107 » 05 Mai 2014, 17:21

skeke, gata ba, ho.

LiviuB

Re: [Playoff]: CS Universitatea Craiova - CSM Resita

Mesaj de LiviuB » 05 Mai 2014, 17:27

s9k3k3 scrie:
Livius scrie:dar gata mai, hai sa incetam cu astea, nu mi se pare normal acum sa-i facem zob. Singurii care au dreptul asta sunt baietii care si-au rupt din timpul lor si s-au dus la Tg Mures. Imi pare rau sa ti-o spun dar nu mi se pare normal ca tu sa ii faci praf, cand acum o saptamana spuneai ca preferi sa te uiti la moto gp.
hai sa terminam cu astea, ii judecam la sfarsit. nu cred ca s-a dus nimeni la misto dar la fotbal se intampla sa mai si pierzi. Pe mine nu ma intereseaza scuze ci sa vad ca au invatat ceva din acest esec.
lasa ma ca nu e primul meci cand isi bat joc de noi. Deci daca n-am fost la TG Mures sau daca nu am cum sa ajung la stadion in retur, ei nu ma reprezinta si pe mine?

Uite in tur am fost la aproape toate, inclusiv la severin cand au jucat cu booveni, ce zici, ii pot face zob ca si-au batut :bad: de noi in respectivele meciuri?
Seke - in primul rand ei ar fi primii interesati sa castige. Conditii ca la Craiova nu cred ca or sa gaseasca prea curand iar apoi e altceva sa joci in prima liga. mi se pare exagerat sa ii facem praf dupa prima infrangere dupa 7 victorii consecutive. stai linistit, sunt oameni platiti care sa analizeze cine merita sa ramana si cine nu. dar a trecut, gata, vom avea prilejul sa ne luam revansa. iar meciul cu Resita este f important.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Playoff]: CS Universitatea Craiova - CSM Resita

Mesaj de romaad » 05 Mai 2014, 17:29

hai ma, am avut un joc naspa si acum o dam in paranoia. Si v-am zis, nu mai puneti la suflet jocul de sambata! Batem Resita si lucrurile reintra in normal. Dca ane lasa astia, de promovat promovam sigur!

Închis