[Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la Valcea?

Poll ended at 10 Mai 2014, 22:59

3
14
70%
1
4
20%
0
2
10%
 
Total votes: 20

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 10 Mai 2014, 18:10

eu nu vad oportuna schimbarea de antrenor acum. dar ptr liga 1 trebuie adus un antrenor valoros. eu cred ca germanul de la otelul galati ar fi bun ptr noi.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 10 Mai 2014, 18:10

Nu ar fi rau! Nu ar fi rau deloc! Emil nu cred ca ar putea sa faca o echipa mai slaba ca cea facuta de Balint. Este unul dintre antrenorii pe care ii apreciez. In plus, sa nu uitam ca stie bine jucatorii U21 din Romania, iar din vara am putea aduce 3-4 jucatori de viitor.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 10 Mai 2014, 18:14

Ovidiu* scrie:Baietii de la Vocea Suporterului, pe feisbuc, zic ca pana diseara nea Emil al nostru Sandoi va fi numit A1. Hmm...
cu tot respectul pentru Emil, mie unul mi se pare ca antrenor la fel de moale ca Balint.. nu cred ca este o solutie potrivita..

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 10 Mai 2014, 18:17

In caz ca nu a zis nimeni, la meci a asistat si Gogoasa (la tribuna I). S-a maimutarit el cu un fular pe acolo, dar nu l-a bagat nimeni in seama (am continuat sa cantam) si a stat jos cuminte pana la finalul meciului :-D
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 10 Mai 2014, 18:17

pai pana acum numai antrenor " de bun simt" am avut, lincar, stanga, balint.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 10 Mai 2014, 18:24

DarkComy scrie:In caz ca nu a zis nimeni, la meci a asistat si Gogoasa (la tribuna I). S-a maimutarit el cu un fular pe acolo, dar nu l-a bagat nimeni in seama (am continuat sa cantam) si a stat jos cuminte pana la finalul meciului :-D
Ce fel de fular?
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 10 Mai 2014, 18:26

Unul negru. Cred ca scria craiova pe el.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de copaceljr » 10 Mai 2014, 18:28

Ovidiu* scrie:
DarkComy scrie:In caz ca nu a zis nimeni, la meci a asistat si Gogoasa (la tribuna I). S-a maimutarit el cu un fular pe acolo, dar nu l-a bagat nimeni in seama (am continuat sa cantam) si a stat jos cuminte pana la finalul meciului :-D
Ce fel de fular?
Eh, avea si el un fular cu Craiova, nu i-a dat nimeni importanta lui. Noi ne-am facut nervi cu ai nostri pe teren, care nu prea au miscat nici meciul asta cine stie ce. Legat de demiterea lui Balint, in mod cert schimbarea lui nu va crea un soc pozitiv la echipa, trebuie lasat pana la finalul sezonului, sa isi atinga obiectivul (suntem totusi pe locul 2 in continuare cu sanse mari de a promova), iar mai apoi sunt convins ca Felix si cu patronii vor gasi un antrenor de talie europeana! usteag
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 10 Mai 2014, 18:56

Am intrebat de fular ca eram curios daca s-a dat cu "clona" sau a venit sa protesteze, ca din mesajul lui Comita nu s-a inteles, sau n-am inteles eu ca nu ma duce capu'. :D Oricum ar fi, omuletul asta e neimportant.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 10 Mai 2014, 19:37

Isi cauta un nou job!

Trimis de pe al meu P6-U06 folosind Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de blue ray » 10 Mai 2014, 21:04

Schimbarea antrenorului acum ar fi dovada crasa de amatorism, de nepricepere. E nevoie de un soc, intr-adevar, da' sunt si alte metode.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 11 Mai 2014, 01:59

Sa-l schimbi pe Balint cu Sandoi e cea mai buna gluma a acestei saptamani. Aducem alt antrenor pe care sa-l schimbam dupa 3 etape, doar un nebun crede ca Sandoi o sa ramana pana macar in iarna, daca promovam si pierdem 3 meciuri, o sa fie schimbat.

Deja m-am saturat de amatorismul din partea legata de fotbal, asa ceva nu vezi nici prin Ghana. Ai posibilitatea in iarna sa-l schimbi pe Stanga si sa aduci un antrenor care sa faca pregatirea si sa pregatesti sezonul viitor, dar preferi sa-l lasi pe Stanga pentru ca sa-l schimbi dupa 2 etape. Il aduci pe Balint in mijlocul campionatului care nu a facut pregatire de iarna, transferuri si are meciuri la 3 zile, dar il schimbi dupa primele doua infrangeri, pe motiv ca echipa nu joaca fotbal, de parca inainte rupeam terenul.

Nu am evoluat absolut de la era Mititelu, suntem in acelasi rahat, scuzati expresia. Degeaba ai bani daca nu ai minte sa formezi un proiect serios, sa schimbi 3 antrenori in mai putin de 1 an, deja este penibil. Daca Rotaru sau cineva de pe forum crede ca exista un antrenor pe care sa-l aduci azi si peste 4 saptamani echipa o sa joace dupa cum spune el, inseamna ca traieste pe alta lume. Eu sper sa promovam, e nevoie de circ in Liga 1, a dispraut Becali, trebuie sa vina cineva care sa schimbe 4-5 antrenori pe an. Cand aud aia cu proiect serios imi vine sa ma urc pe pereti, unde e seriozitatea? Pai proiect serios e sa-l lasi pe unu 2 ani si dupa tragi linie, nu dupa 5 saptamani. Bine dracu ca nu suntem in fotbalul mare, afara antrenorii sunt lasati sa lucreze si dupa vin rezultatele, la noi se doresc rezultate si joc spectaculos fara munca.


Deja toata asta cu un proiect serios pe 3-5 ani incepe sa devina o prostie aruncata in fata suporterilor, e rusinos si penibil sa spui asa ceva cand tu actionezi intr-o maniera total opusa. Zici ca Olga conduce clubul si nu oameni de fotbal, e aproape imposibil sa faci asemenea erori in mai putin de 6 luni, orice om cu experienta stapanea mai bine situatia. Cea mai mare nevoie de care are clubul este linistea si un MANGER SAU PRESEDINTE !!!
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

*Coco*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2307
Membru din: 14 Mai 2006, 00:04

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de *Coco* » 11 Mai 2014, 03:01

Daca aceasta echipa nu va promova, tu crezi ca Rotaru si Andrici vor mai baga bani si din vara la echipa?

Pai cine dracu e nebun sa mai bage atatia bani intr-o echipa de Liga II...

Hai sa fim seriosi, oamenii isi iau toate masurile pentru ca aceasta echipa sa promoveze.

Ce va urma apoi in Liga I ramane de vazut

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 11 Mai 2014, 03:19

*Coco* scrie:Daca aceasta echipa nu va promova, tu crezi ca Rotaru si Andrici vor mai baga bani si din vara la echipa?

Pai cine dracu e nebun sa mai bage atatia bani intr-o echipa de Liga II...

Hai sa fim seriosi, oamenii isi iau toate masurile pentru ca aceasta echipa sa promoveze.

Ce va urma apoi in Liga I ramane de vazut
Ce masuri ba? Nu ziceai tu ca avem 6 puncte cu Olt si Resita? Mai lasa-ne dracu ca ne-ai disperat cu blaturile. Noi avem 7 puncte din 15 si spui ca astia o sa aiba grija de tot, dar poate ai dreptate, facem blat cu Resita in deplasare dupa ce ne-au batut acasa.

Bine ca nu mai baga bani daca nu o sa promovam, disparem si gata, iar ne duceti voi grija? zici ca esti Mititelu, vez ca posta ala in fanatik niste acte BOMBA ! prin care Olguta ii da doua milioane lu' Sandu, cu tot cu chitanta, e caz de puscarie.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Playoff] CSM Ramnicu Valcea - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 11 Mai 2014, 03:48

*Coco* scrie:Daca aceasta echipa nu va promova, tu crezi ca Rotaru si Andrici vor mai baga bani si din vara la echipa?
Pai cine dracu e nebun sa mai bage atatia bani intr-o echipa de Liga II...
Hai sa fim seriosi, oamenii isi iau toate masurile pentru ca aceasta echipa sa promoveze.
Ce va urma apoi in Liga I ramane de vazut
Coco, nu mi-ai raspuns! Unde-i Condescu cu portughezii?! Hai, zi-ne, nu ne lasa in suspans! Nu ti-e rusine, mai, sa mai intri pe aici? Il rog pe Doryn sa baneze contul tau pentru lipsa de respect fata de ceilalti membrii ai forumului!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis