[Playoff]: FC Olt Slatina - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care credeti ca va fi rezultatul meciului cu FC Olt?

Poll ended at 18 Mai 2014, 16:33

Victorie
15
83%
Egal
0
No votes
Infrangere
3
17%
 
Total votes: 18

LiviuB

Re: [Playoff]: FC Olt Slatina - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 19 Mai 2014, 17:38

referitor la faza cu arbitrii - in week-end-ul asta am reusit si eu sa vad rezumatele ultimelor meciuri - tg mures, resita, rm-valcea. si oricat am incerca sa stam departe de comentarii legate de arbitraj, nu pot spune frustrarea care m-a cuprins cand am vazut ca faze identice la tg mures, cu resita si valcea, au fost tratate diferit - am primit 2 penaslty-uri impotriva pentru o faza identica cu cea in care fundasul resitei se culca pe minge. si cum meciul de la tg mures s-a rupt la acel moment (nici nu mai zic de faultul in atac de la golul 4), la fel de bine se putea rupe si meciul cu resita si altfel stateau lucrurile acuma...

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Playoff]: FC Olt Slatina - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 19 Mai 2014, 20:32

Livius, o observatie foarte pertinenta! Bravos, multi poate nu am sesizat aspectul asta!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: FC Olt Slatina - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 19 Mai 2014, 20:44

asta cu arbitrajul a devenit un laitmotiv . Pai am avut noi in viata noastra arbitraje corecte? Aceste lucruri sunt in ADN-ul echipelor, spiritul lor. Cum prin spania aia ii avantajeaza pe Barca si Real, asa in romania astia dezavantajeaza Craiova. Indiferent de cine a fost la CCA si cine a fost la FRF.

Acum au pus si mai rau tunurile pe noi, nu e clar ca nu doresc sa promovam? Ei tot incearca sa ne faca felul ca sa nu terminam in top2 ca sa se poata spala pe maini, dar ce nu stiu limbricii astia e ca noi suntem OLTENI.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Playoff]: FC Olt Slatina - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 19 Mai 2014, 23:29

Skeke in sfarsit un comentariu pertinent din partea ta. Ma bucur sa vad ca in sfarsit te inteleg.
Mi se pare si mie ca arbitrajul e foarte tras de par, daca intelegeti.
Adica, na... Mai dezavantajezi dar nici chiar asa. Noua ni se rup picioarele, jocul continua, ei la cea mai mica atingere cad pe jos, fault si la a doua abatere galben, cam asa a fost in toate meciurile, cel putin de acasa pe care le-am vazut complet...

Thunder

Re: [Playoff]: FC Olt Slatina - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 20 Mai 2014, 08:56

alex.giallorosso1927 scrie:Skeke in sfarsit un comentariu pertinent din partea ta. Ma bucur sa vad ca in sfarsit te inteleg.
Mi se pare si mie ca arbitrajul e foarte tras de par, daca intelegeti.
Adica, na... Mai dezavantajezi dar nici chiar asa. Noua ni se rup picioarele, jocul continua, ei la cea mai mica atingere cad pe jos, fault si la a doua abatere galben, cam asa a fost in toate meciurile, cel putin de acasa pe care le-am vazut complet...
auzi ma ? tu nu esti ala cu oltenia craiova as roma imperiul roman de rasarit ave caesar sau ceva de genu` ? :-D

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Playoff]: FC Olt Slatina - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 20 Mai 2014, 12:38

Ai de viata mea, ala ar mai lipsi...

Sent from my Nokia Lumia 625 using Tapatalk
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Playoff]: FC Olt Slatina - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 20 Mai 2014, 12:58

Sati linistiti , nu e respectivul, ori daca e se camufleaza foarte bine!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Playoff]: FC Olt Slatina - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 20 Mai 2014, 16:25

Vad ca nu mai aparu... Sper si eu sa nu fie el!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Playoff]: FC Olt Slatina - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 20 Mai 2014, 16:51

cand e urmatoare intalnire la bere???? Sa vina si el si skeke asta de ne inebuneste atata..., cel putin lui seke ar trebui sa ii dam ban permanent daca nu se prezinta la intalnire

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Playoff]: FC Olt Slatina - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 20 Mai 2014, 17:22

O fi omu' mai timid ma, sau poate acolo de unde scrie el nu se primesc decat vizite. :)-
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Playoff]: FC Olt Slatina - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 20 Mai 2014, 17:25

Nu se incumeta nimeni sa faca un topic pentru urmatorul meci?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Playoff]: FC Olt Slatina - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 20 Mai 2014, 18:52

romaad scrie:cand e urmatoare intalnire la bere???? Sa vina si el si skeke asta de ne inebuneste atata..., cel putin lui seke ar trebui sa ii dam ban permanent daca nu se prezinta la intalnire

Urmatoarea intalnire la bere-miercuri, inainte de meciul cu ASA!! Am zis!

Skeke a zis ca POATE vine la meciul cu valcea, nu-i nimic, atunci cu atat mai mult suntem la bere, e sambata, chiar cu 2-3 ore inainte merge, sarbatorim promovarea, ce dracu!!! si dupa! :)(

BTW: S-o fi terminat renovarea la terasa?

Ca poza aia de grup n-a iesit chiar bine cu fundalul ala.... :lol: :lol:
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: [Playoff]: FC Olt Slatina - Universitatea Craiova

Mesaj de copaceljr » 21 Mai 2014, 00:04

Sergyu_costea scrie:Sa sarbatorim promovarea trebuie sa incepem devreme si sa incheiem tarziu. Vedem cand e pus meciul si calculam. Trebuie sa fie prezent tot forumul o:
Deci tot forumul o sa vina la Resita ? Eu zic sa umplem masinile de pe acum! :-)
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: [Playoff]: FC Olt Slatina - Universitatea Craiova

Mesaj de PoeUCV » 26 Mai 2014, 11:10

Sergyu_costea scrie::laughing: De acord.. Uite ii dam timp. Daca nici la meciul cu Valcea de acasa nu se prezinta ar trebui sa i se interzica accesul pe forum
Eu sunt de acord cu Cioc. Nici eu nu cred ca mi l-as dori pe seke langa mine la bere sa ma streseze incontinuu ca nu promovam, ca la anul retrogradam etc... :-D

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Playoff]: FC Olt Slatina - Universitatea Craiova

Mesaj de jianu_max » 26 Mai 2014, 23:17

ba eu il vreau..probabil va zice ca Berea e naspa, e completata cu apa..ca scaunele, mesele sunt din lemn prost
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Închis