[Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem?

Poll ended at 23 Mai 2014, 18:37

3
19
76%
1
5
20%
0
1
4%
 
Total votes: 25

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 24 Mai 2014, 19:03

Egal e cel mai bine. Ne tine la o distanta echitabila de Valcea si in carti pt. locul 1.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 24 Mai 2014, 19:25

Ce comedie de meci... rar iti e dat sa vezi asa ceva. Poate totusi dau aia gol, dar sa fim seriosi :)(

Ce bun e un egal :)( :)( :)(.... dar nu dau astia nici daca ii ameninti.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

[Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 24 Mai 2014, 19:40

Hai ba termina, ca vorbesti prea multe prostii. Asa iti arata tie un blat? Extraordinar, vere, daca pierd astia e blat?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 24 Mai 2014, 19:50

sorin107 scrie:Hai ba termina, ca vorbesti prea multe prostii. Asa iti arata tie un blat? Extraordinar, vere, daca pierd astia e blat? Ia sa-i batem noi etapa viitoare si sa castige si valcea acasa, sa vezi, le e bine? Ce drq ba, hai sa si gandim un pic.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Daca se intampla ce zici tu, clasamentul o sa arate in felul urmator.

1. CS - 33 pt
2. ASA - 31 pt
3. RM -29 pt

Iar ultimele doua etape sunt aceastea:

RM - Olt
ASA - Bistrita
CSM - CSU
------------------------------

CS - RM
Olt - ASA
CSM - Bistrita
---------------

Ca ASA sa piarda locul 2 trebuie ca Valcea sa bata tot (OLT si CS), ASA sa nu faca mai mult de 4 puncte, dar cu conditia ca si noi sa castigam la Resita.
Deci daca noi Doamne Fereste facem egal la Resita si pierdem cu Valcea acasa, o sa ramanem cu 34, Valcea 35, iar ASA cu 3 puncte din ultimele doua meciuri face 34 si trece peste noi pentru ca imi e greu sa cred ca noi o sa batem cu 3-0 sau 4-1 pe ASA.

Trebuie sa se intample prea multe lucruri ca ASA sa rateze locul 2. Rezultatul asta e cel mai prost dintre toate, mai bine faceam noi egal si pierdeau astia, ne duceam la 5 puncte. Sa nu uitam ca avem meciuri tari pana la final, doua dintre ele sunt chiar cu adversarele la promovare, iar in meciul direct se pot intampla multe lucruri. Din pacate pentru noi atat ASA cat si Valcea mai au meci cu Olt.
Last edited by muttley on 24 Mai 2014, 19:53, edited 1 time in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

[Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 24 Mai 2014, 19:52

Si crezi ca li se merita lor sa stranga din buci in ultimele etape in loc sa castige, daca pot? Crezi ca, gandindu-se ca e un derby si o deplasare lunga miercuri, nu ar trebui sa menajeze titularii daca tot vor sa faca blat? Ori ei joaxa cu ce au mai bun. Hai sa fim seriosi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 24 Mai 2014, 19:55

sorin107 scrie:Si crezi ca li se merita lor sa stranga din buci in ultimele etape in loc sa castige, daca pot? Crezi ca, gandindu-se ca e un derby si o deplasare lunga miercuri, nu ar trebui sa menajeze titularii daca tot vor sa faca blat? Ori ei joaxa cu ce au mai bun. Hai sa fim seriosi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Poate nu e blat, dar eu nu prea cred in coincidente, ASA pierde la Bistrita in regulat, Satu Mare pierde ultimele doua meciuri, iar acum Valcea bate la Mures.

Poate sunt eu paranoic, dar in fotbal nu cred in coincidente.... sa vedem ce o sa fie.


edit: Oricum... cine crede ca Valcea nu o sa faca contestatie la TAS in caz ca primim promovarea, nu e sanatos. Adica astia baga bani ca sa mai joace iar in liga a 2-a?
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 24 Mai 2014, 19:57

Ca sa nu mai zic ca daca ar fi castigat azi, probabil li se dadea vacanta mai multor jucatori.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 24 Mai 2014, 19:58

Oricum, punctul pierdut cu Resita acasa si cel castigat la Valcea, pot sa fie decisive. Daca promovam, punctul cu Valcea din deplasare s-ar putea sa fie decisiv, daca pierdem, punctul pierdut cu Resita, s-ar putea sa fi fost decisiv.

Pacat totusi ca n-am gestionat bine meciul de acasa si cel din deplasare de la Mures. Pana la urma suntem fix in situatia de la startul play-offului !!! Daca repetam acelasi parcurs ca din tur, adica 1 punct din ultimele 3 meciuri, suntem PA.

Nu trebuie sa ne imbatam cu apa rece dupa rezultatul de la Bistrita !!!!!! Nu am realizat absolut nimic !!!!
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 24 Mai 2014, 20:03

N-a fost niciun blat! Daca nu vedeam meciul mai ziceam, dar clar n-a fost blat! Nu stiu de ce dar mi-e tare frica de jepatii astia de la csm, mi-e tare frica de un meci decisiv cu ei in ultima etapa pe Oblemenco! Suntem obligati practic sa castigam 6 puncte din urmatoarele 2 meciuri ca sa nu stam cu emotii la ultimul meci, incredibil asa ceva :o:

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 24 Mai 2014, 20:05

marius_vl scrie:N-a fost niciun blat! Daca nu vedeam meciul mai ziceam, dar clar n-a fost blat! Nu stiu de ce dar mi-e tare frica de jepatii astia de la csm, mi-e tare frica de un meci decisiv cu ei in ultima etapa pe Oblemenco! Suntem obligati practic sa castigam 6 puncte din urmatoarele 2 meciuri ca sa nu stam cu emotii la ultimul meci, incredibil asa ceva :o:
Pai cum sa nu ne fie frica, si suntem noi recunoscuti ca mari castigatori ai meciurilor decisive. Important e sa batem ASA, poate ne face Resita o bucurie.
Last edited by muttley on 24 Mai 2014, 20:08, edited 2 times in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 24 Mai 2014, 20:06

marius_vl scrie:N-a fost niciun blat! Daca nu vedeam meciul mai ziceam, dar clar n-a fost blat! Nu stiu de ce dar mi-e tare frica de jepatii astia de la csm, mi-e tare frica de un meci decisiv cu ei in ultima etapa pe Oblemenco! Suntem obligati practic sa castigam 6 puncte din urmatoarele 2 meciuri ca sa nu stam cu emotii la ultimul meci, incredibil asa ceva :o:
Valcea are posibilitatea in urmatoarele 2 etape sa ne faca inclusiv la golaveraj in cazul in care noi ne impiedicam, astfel incat sa-si permita si un egal in ultima etapa pe Oblemenco

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 24 Mai 2014, 20:09

Cel mai tare imi e frica ca nu jucam fotbal, ca daca noi jucam fotbal, nu-mi era frica. Puteam sa fim si la 3 puncte de locul 2 ca le castigam. Sper din tot sufletul ca jucatorii sa ramana cu picioarele pe pamant.
Nu mi-a placut bucuria din vestiar !! Trebuie sa ramanem modesti ca n-am rezolvat mai nimic. Am mai vazut o asemenea bucurie la echipa de sabie la Londra care dupa ce au batut rusia in semi-finala au facut hora bucuriei, iar in finala cu Korea cand eram favoriti, am pierdut aurul la scor.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 24 Mai 2014, 20:12

s9k3k3 scrie:Cel mai tare imi e frica ca nu jucam fotbal, ca daca noi jucam fotbal, nu-mi era frica. Puteam sa fim si la 3 puncte de locul 2 ca le castigam. Sper din tot sufletul ca jucatorii sa ramana cu picioarele pe pamant.
Nu mi-a placut bucuria din vestiar !! Trebuie sa ramanem modesti ca n-am rezolvat mai nimic. Am mai vazut o asemenea bucurie la echipa de sabie la Londra care dupa ce au batut rusia in semi-finala au facut hora bucuriei, iar in finala cu Korea cand eram favoriti, am pierdut aurul la scor.
Ai dreptate, nici mie nu mi-a placut bucuria aia din vestiar, de parca deja am fi obtinut promovarea! Ei, bine, uite ca suntem la ani lumina de ea, un pas gresit miercuri ne arunca in infern

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 24 Mai 2014, 20:15

Pana vine filmarea mare una scurta cu penalty-ul
phpBB [video]
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Playoff]: Gloria Bistrita - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 24 Mai 2014, 20:25

ba nene, chiar daca pierdem prin absurd urmatoarele doua meciuri si ajungem sa jucam decisiv cu Valcea acasa, daca nu ii batem pe descultii astia, nu avem ce cauta in prima liga. Azi parca am revazut la scara mai mica Liverpool - Chelsea, au stat tot meciul cu curul in poarta si au dat cat au putut de tare in ea, astia de la valcea nu au nici o treaba cu fotbalul, in schimb au un bulan formidabil

Închis