[Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Moderator: grup_moderatori

Închis

Avem 30 de puncte, cate o sa avem dupa aceasta etapa?

Poll ended at 28 Mai 2014, 19:11

33
17
81%
31
3
14%
30
1
5%
 
Total votes: 21

sorin107

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de sorin107 » 29 Mai 2014, 12:16

s9k3k3 scrie:Apropo de ce s-a strigat in vestiar :)( Era bine totusi daca Voinea nu se grabea si-l executa pe portar cu un sut plasat, la 3-0 puteam striga pt ca aveam meciul direct :( Asa astia sunt in avantaj ca ne-au batut cu 4-1.

ba ej neboon? o singura executie mergea la semi-ocazia aia a lui voinea - un lob. stancioiu era la vreo 7-8 metri iesit din poarta. ce meci direct iti trebuie? batem tot si terminam pe primul loc si basta.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de muttley » 29 Mai 2014, 12:38

sorin107 scrie:
s9k3k3 scrie:Apropo de ce s-a strigat in vestiar :)( Era bine totusi daca Voinea nu se grabea si-l executa pe portar cu un sut plasat, la 3-0 puteam striga pt ca aveam meciul direct :( Asa astia sunt in avantaj ca ne-au batut cu 4-1.

ba ej neboon? o singura executie mergea la semi-ocazia aia a lui voinea - un lob. stancioiu era la vreo 7-8 metri iesit din poarta. ce meci direct iti trebuie? batem tot si terminam pe primul loc si basta.
Sa dea dumnezeu sa se intample ce zici tu :)( :)( Pe langa lob care intr-adevar era cea mai buna executie, cred totusi ca putea sa incerce si plasat. Asta e, vina experientei :)(.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

iuli

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de iuli » 29 Mai 2014, 12:45

n-am mai avut 2 atacanti precum Curelea si Ivan de la Craioveanu si Gane. apld

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de _T@V_ » 29 Mai 2014, 12:55

Ce ti-e si cu foamea asta de fotbal cu Stiinta. Iti da un copil de 17 ani un gol intr-un meci decisiv, si nu te mai saturi de vazut o faza atat de simpla si de banala... un simplu 1-2 si un sut in coltul lung de atacant veritabil. Cred ca m-am uitat de peste 30 ori la gol si nu ma mai satur.
Fotbal bah, mi-era foame de fotbal, nu de circul lu' mititelu phootoo-l in choor/blestem de nenoroocit. M-am uitat la tot campionatul englezesc 2013-2014 in HD, 3D sau miel la tava, dar nimic nu se compara cu golul asta pe un 4:3 filmat cu telefonul mobil de TVR. M-am saturat de panarama si scandal, mi-era asa dor doar de fotbal.
Cand se auzea ca nu o sa luam licenta, ma cam resemnasem oleaca. Imi ziceam, lasa bah, ca e mai bine asa sa te uiti la meciuri asa de placere, doar cand ai timp si chef, si fara sa traiesti cu inima in gat orice intrare la minge de frica unui posibil cartonas. Dar tzurca aia jucata de noi in prima repriza, m-a facut sa imi tin respiratia la orice degajare, mai ales dupa chifla lui Patrasu cand a scapat NDoye singur (apropo, bah ce portar avem; cred ca n-ar fi bine sa vina Silviu, caci unul dintre ei nu ar mai apara; asa mai bine sa-si ia Silviu banutul de la cel mai mare securist al tarii, si Brac sa apere in L1, ca merita cu varf si indesat; foarte multe puncte ii datoram baietasului asta care a facut uneori minuni in poarta).
Si dupa un meci intreg de da-i si lupta, cand vine faza asta cu golul izbavirii, de ti se ridica mai intai parul pe mina la intrarea in careu, te ridici in picioare si incepi sa strigi/tipi de nebun prin casa Da-i! Acuma! Da-i!, urmat de clasicul in genunchi in fata televizorului GOOOOOOOOOOL pina la epuizare, ca-mi expediasem in prealabil fetita afara cu ma-sa ca sa nu le sperii la astfel de manifestari grobiene, sau cele pricinuite de injuraturi ca la usa cortului de mama si de morti ale arbitrului, pai chiar ca everything else is mastercard, caci pentru astfel de momente nu exista termeni.
D'aia mi-am ales io sa tin cu o echipa care ne serveste cate una calda si 10 reci. Pentru mine un gol dat de echipa mea e priceless si doar cand vine la vreo 3-0 pentru adversar nu-mi provoaca spasme. In rest, parca e once in a life time, si trebuie trait la intensitate maxima ca nu se stie cand o mai veni urmatorul!
Mooie steaua! :up:

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de DeuxEx » 29 Mai 2014, 13:13

Se pare ca suporterul oltean are aceiasi mentalitate in preajma unui meci al Craiovei vazut la TV: Nevasta, ia copilul si dispari! 2 ore jumate sa nu te apropii la mai putin de 500 de m de casa! :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de Ovidiu* » 29 Mai 2014, 13:30

Referitor la ce spuneti voi, la trairile astea ale noastre pe care inchisesem intr-un colt de suflet si care pareau sa nu mai iasa mult timp la suprafata, redau o postare de dupa meci, de pe feisbuc, a baietilor de la Maxima Sport:

"Cu câteva minute înainte de fluierul final, în timp ce 9.000 de oameni aplaudau ritmat, așteptând sfârșitul meciului, un bătrân de 60 și ceva de ani a spus pentru sine, cu lacrimi în ochi: ”Parcă m-am născut din nou.”

Despre asta este vorba. Asta este Universitatea Craiova. Unica, renăscuta, fosta și viitoarea stăpână a României.

Cine nu a venit la meciul de astăzi, a ratat o seară minunată. Dar mai are o șansă cu Vâlcea."


Stiinta n-a murit, redevine mare !
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de SLH » 29 Mai 2014, 14:15

Nu credeam ca o sa castigam meciul asta. Cred ca au fost totusi 10.000+ de spectatori avand in vedere ca tribuna I a fost la fel de plina ca T2. Ma bucur pentru Ivan, dar sper sa nu si-o ia in cap si sa ramana o speranta(aici nici noi nu trebuie sa-l umflam prea mult). In peluza, mai multa lume decat de obicei(totusi putina) si am avut momente in care ne-am auzit cum treebui, T2 nu prea a miscat cand am incercat sa-i facem sa strige.

Stati pe faza pentru un tricou marca SU...

Thunder

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de Thunder » 29 Mai 2014, 14:41

iuli scrie:
Thunder scrie:salut clonatilor :-D fusai la meci la a 2a, ma bronzai :)(
la zero nu mai ai trecere sa inteleg nu?ti-am spus ca te taie Olguta de pe stat daca vorbesti prostii.... :)(
Pai daca ma caroteaza veninosii astia de colegi de servici :)(
DeuxEx scrie:Pai ce, mah, te trezisi tu la ora aia? :lol:

Trimis de pe al meu P6-U06 folosind Tapatalk
ba n-o sa-ti vina sa crezi dar da, cat p-aci sa dorm peste program :) dar pana la urma m-am trezit

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de blue ray » 29 Mai 2014, 14:48

iuli scrie:n-am mai avut 2 atacanti precum Curelea si Ivan de la Craioveanu si Gane. apld
Curelea a avut evoluții bune și a fost destul de constant, a ajutat mult echipa (mai mereu primul la minge, plasament bun, simte bine poarta, se bate pentru minge). Ivan a făcut un joc promițător, a arătat că are calități care ne pot face să visăm frumos. Bravo lor!

Cred, totuși, că e devreme pentru comparația cu Gane și Craioveanu.

Avatar utilizator
Kenpachi
membru
membru
Mesaje: 167
Membru din: 07 Aug 2013, 21:40

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de Kenpachi » 29 Mai 2014, 14:50

Clar cel mai frumos spectacol in tribune de ceva vreme, cel putin anul asta, la meciul din noiembrie au fost mai mult injuraturi si huiduieli decat sustinere. Sunt de acord cu T@V pe Silvica si Brac nu i-as vrea in aceeasi echipa si avem alte zone de intarit cum ar fi fundasul dreapta inainte sa il luam pe Silvica. A fost excelent anul asta Brac si merita un sezon in liga 1 sa vedem daca are calitati de Liga 1 inainte de a reuni familia Lung sub stema Stiintei.
La mijloc eu as zice ca nu prea ne-ar mai trebui jucatori ...avem Mateiu si Herghelegiu care vin plus Gorovei care revine.
Revin la public care a fost superb ...10000+ intr-o miercuri la 6 seara e clar ca in timpul constructiei noului stadion ori ca vom juca pe Extensiv ori pe cel de 5000 de locuri vor fi arhipline.

sorin107

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de sorin107 » 29 Mai 2014, 15:22

lasa-l pe silvica unde e, poate prinde si el un contract in strainatate. avem portar si merita tinut si bagat in liga 1.

ne trebuie multe posturi pentru divizia A, in schimb. fundas dreapta, 2 fundasi centrali, 1 mijlocas central si 1 trequartista plus 1-2 atacanti.

in afara de asta, trebuie sa plece vreo 5-6 jucatori cel putin.

JustME

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de JustME » 29 Mai 2014, 15:42

tandemul asta Curelea - Ivan mi-a placut mult de tot. parca nu l-am mai vazut pe Curelea atat de izolat acolo in fata zbatandu-se de unul singur. iar combinatia de la faza golului doi e magistrala. Costin si Ivan par compatibili si pustiul poate sa creasca frumos langa Curelea.

ca fundas am inteles ca deja Madalin Ciuca se antreneaza cu echipa noastra a 2-a doar ca e legat contractual de sarantoc. un cuplu de fundasi centrali Izvoranu - Ciuca cred ca e unul chiar bun. cu Tome (da cred ca ar trebui incercat fundas central are fizic pt postul asta) si Avramia la backup. nu stiu care e povestea cu Tomic, mie mi-a lasat o impresie buna. e drept ca e mare si imobil dar totusi cred ca poate sa ne ajute, ramane de vazut.

sorin107

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de sorin107 » 29 Mai 2014, 16:17

ciuca e sufletist, e oltean dar ca nivel e de bistrita si gaz metan, fara suparare. dar na, e bun pentru spiritul de echipa si sa zicem ca merita tinut in primul an.

daca vrem intr-adevar sa facem ceva, trebuie dati jucatorii de divizia B si adusi fotbalisti.

dupa parerea mea stricta-stricta, ar trebui sa renuntam la: irimia, carja, tomic, patriche, patrascu, ionescu, precup, serban, sin, valskis.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de muttley » 29 Mai 2014, 16:52

JustME scrie:tandemul asta Curelea - Ivan mi-a placut mult de tot. parca nu l-am mai vazut pe Curelea atat de izolat acolo in fata zbatandu-se de unul singur. iar combinatia de la faza golului doi e magistrala. Costin si Ivan par compatibili si pustiul poate sa creasca frumos langa Curelea.

ca fundas am inteles ca deja Madalin Ciuca se antreneaza cu echipa noastra a 2-a doar ca e legat contractual de sarantoc. un cuplu de fundasi centrali Izvoranu - Ciuca cred ca e unul chiar bun. cu Tome (da cred ca ar trebui incercat fundas central are fizic pt postul asta) si Avramia la backup. nu stiu care e povestea cu Tomic, mie mi-a lasat o impresie buna. e drept ca e mare si imobil dar totusi cred ca poate sa ne ajute, ramane de vazut.
Daca vrem sa ramanem in liga 1 trebuie sa aducem niste fundasi de valoare. Ciuca nu-mi pare fundas de o echipa care sa termine in top 12.

Noi in vara avem nevoie de 22 de jucatori + 3 portari !! cate o dublura pe fiecare post, dar o dublura puternica. Trebuie sa aducem minim: 1-2 fundas central, 1 fundas dreapta, 1-2 mijlocasi de banda, 1 mijlocas central, 1-2 atacanti, plus 1-2 jucatori care sa joace in spatele varfului.
Deci astia de mai sus trebuie sa fie transferurile minime !!!
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Thunder

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de Thunder » 29 Mai 2014, 16:57

Daca e de luat jucatori, eu zic ca obligatoriu ne trebuie 2 fundasi dreapta (titular + rezerva), 2 fundasi centrali si o rezerva care sa completeze rezerva isvoranu... isvoranu e batran, nu stiu cat mai poate plus ca are si temperamentul ala bun de tot (NU). Ne mai trebuie 2 mijlocasi pe benzi (stanga + dreapta) si un mijlocas central care sa-l inlocuiasca pe plesan ca si asta se apropie de varsta brontozauriatului de aur. In rest stam bine, poate si-un atacant, dar nu-i obligatoriu...

Închis