[Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Moderator: grup_moderatori

Închis

Avem 30 de puncte, cate o sa avem dupa aceasta etapa?

Poll ended at 28 Mai 2014, 19:11

33
17
81%
31
3
14%
30
1
5%
 
Total votes: 21

Thunder

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de Thunder » 29 Mai 2014, 17:29

Eu il propun pe s9k3k3 antrenor! :-D

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de muttley » 29 Mai 2014, 17:30

Thunder scrie:Eu il propun pe s9k3k3 antrenor! :-D
Numai daca accepta aia sa te aduc pe tine ca secund o:
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Thunder

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de Thunder » 29 Mai 2014, 17:31

mai bine te clonezi si-ti pui clona secund, eu zic ca s-ar descurca cel putin la fel de magistral ca tine :cool:

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de muttley » 29 Mai 2014, 17:32

Thunder scrie:mai bine te clonezi si-ti pui clona secund, eu zic ca s-ar descurca cel putin la fel de magistral ca tine :cool:
nu, nu, fara tine ca secund nu am sanse de reusita :)(

edit: Vad ca e activ acest thread ! faceti si voi articolul despre stadion ca sa apara prin presa centrala, poate se baga micapistii ca la celelalte n-ai loc de ei. E bine sa apara datele alea, pana cand se depun ofertele, cand se deschid samd. Putina presiune pe aia de la comisie :)(
Last edited by muttley on 29 Mai 2014, 17:33, edited 1 time in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

iuli

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de iuli » 29 Mai 2014, 17:32

Thunder scrie:Eu il propun pe s9k3k3 antrenor! :-D
nu sint de acord,ii ia prea mult timp sa invete jucatorii. :)(

Thunder

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de Thunder » 29 Mai 2014, 17:33

s8k2k2 uber alles :cool:

sorin107

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de sorin107 » 29 Mai 2014, 17:33

s9k3k3 scrie:Da, bagam o trivia :)(. Am zis si ieri, dupa fata nu-i stiu pe toti, cunosc 75-80% din ei. Pe Ljub nu-l cunosc dupa fata nici daca stau langa el :)( imi pare ca are o fata prea comuna :)(

Pe Patrascu il recunosc oriunde :)(

@Sorin

Daca aia doi fac cu adevarat o pregatire buna, profesionista, cred ca pot juca bine. Problema nu e sa-i faca sa alerge mult ci sa aiba explozie, schimbari de directie :)(. Iti dau seama ce le fac astia jucatorilor adverersi?

Poate se incearca si cu Tanase :)(

@Just

Stai linistit ca daca munceste la antrenament o sa joace si in fata celor doi atacanti. Este prea talentat ca sa nu faca asta, problema lui este doar experienta. Daca capata experienta si ceva masa musculara, ii rupe pe astia. Executia de la gol poate sa o faca doar un jucator de calitate, ceilalti daca o incearca risca sa-si rupa glezna :)(

mi se par prea firavi, nu ca nu alearga. prea firavi si prea mici de inaltime. de exemplu, mitrita are 1.67. si baluta nu e departe nici el.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de muttley » 29 Mai 2014, 17:34

Si Popa ala e mic, dar de cand a facut masa musculara joaca bine. Nu e el mare scula de nationala, dar in liga 1 facem cam legea :)(.

Important e sa avem incredere in ei :) dupa depinde doar de ei daca raman sau nu. Ivan a avut nevoie de vreo 80 de minute ca sa-si atraga publicul ! sa vedem de cat o sa aiba si ei.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de romaad » 29 Mai 2014, 18:00

Vazui ca ii tot dati cu Herghelegiu pe post de mijlocas. Din cate stiu eu, omu' e atacant sadea, Curelea style, mare si puternic
Iar DM (pozitionare) din sezonul viitor il vom avea pe Mateiu. Adevarat ca el e un box-to-box mai degraba, insa intr-un eventual 4-3-3 este exact ce ne trebuie, in asezarea asta nu prea merge sa joci cu DM clasic cum sunt acum Vande si Ionescu.

sorin107

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de sorin107 » 29 Mai 2014, 18:05

romaad scrie:Vazui ca ii tot dati cu Herghelegiu pe post de mijlocas. Din cate stiu eu, omu' e atacant sadea, Curelea style, mare si puternic
Iar DM (pozitionare) din sezonul viitor il vom avea pe Mateiu. Adevarat ca el e un box-to-box mai degraba, insa intr-un eventual 4-3-3 este exact ce ne trebuie, in asezarea asta nu prea merge sa joci cu DM clasic cum sunt acum Vande si Ionescu

nu e atacant sadea, romaad. joaca in banda, cel putin in ultimele 2 sezoane. nu e nici mare ca si curelea, are 1.81 :)

si dupa numarul de goluri marcate in cariera pana in prezent se vede ca nu e varf de careu. a dat 14 goluri in 88 de meciuri la iasi.

sorin107

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de sorin107 » 29 Mai 2014, 18:10

trist e ca avramia n-a prea jucat la iasi sezonul asta. de multe ori nici n-a fost in lot.

LiviuB

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de LiviuB » 29 Mai 2014, 18:11

Pana acuma, pentru sezonul urmator ii avem asa (parerea mea :)
portari - Brac si Lationovic - poate ar mai trebui adusa o rezerva pt Brac
fundas dreapta - Tome.... aici ar fi nevoie de un titular
Fundasi centrali - Izvoranu, Ljubi, Patrascu, Avramia, probabil Ciuca - poate ar mai trebui un fundas central de valoare, pereche cu Izvo
Fundasi stanga - Vata si Velcovici
Mijlocasi centrali - Mateiu, Plesan, Ferfelea, Vandelnoitte, Ionescu - poate ar mai trebui un mijlocas central
Mijlocasi dreapta - Baluta, Ganea, Gorovei
Mijlocasi stanga - Varga, Mitrita, Sin
Atacanti - Curelea, Ivan, Voinea, Herghelegiu - poate ar mai trebui un atacant

singurul post unde am avea nevoie este cel de fundas dreapta, in rest, orice ar mai veni ar fi bonus...

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de muttley » 29 Mai 2014, 18:20

La mijlocasi centrali cred ca e nevoie de 2, Mateiu si Vandelanoitte sunt singurii titulari, Plesan si Ionescu nu cred ca o sa faca fata, iar Ferfelea nu e mijlocas central.

L-a vazut cineva pe Latinovic? apara la echipa a 2-a sau unde?

Cel mai bine arata banda stanga cu Vatajelu-Varga-Mitrita in rest e nevoie cam peste tot de jucatori.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

JustME

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de JustME » 29 Mai 2014, 18:24

eu cred ca il subestimezi mult pe Plesan. sa nu uitam ca in unele meciuri el a dus singur greul la mijloc si de multe ori a aparut si la finalizare.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Playoff]: Universitatea Craiova - ASA Tg. Mureș

Mesaj de muttley » 29 Mai 2014, 18:27

JustME scrie:eu cred ca il subestimezi mult pe Plesan. sa nu uitam ca in unele meciuri el a dus singur greul la mijloc si de multe ori a aparut si la finalizare.
Posibil, imi pare un fel de Ovidiu Petre de la Timisoara, iar aia stim bine unde au ajuns. Acum sunt astia mai tineri la moda, dar oricum Plesan o sa ramana la echipa si o sa joace daca merita. Cu toate ca am vazut ca are oferte din rusia.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Închis