[juniori-finala] CS Universitatea Craiova-Dinamo Bucuresti

Moderator: grup_moderatori

Cine va castiga titlul la juniori B?

Poll ended at 14 Iun 2014, 15:42

Stiinta
19
100%
Dinamo
0
No votes
 
Total votes: 19

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [juniori-finala] CS Universitatea Craiova-Dinamo Bucures

Mesaj de _T@V_ » 15 Iun 2014, 22:48

Pai nu e frate, nu prea am jucat noi. Un rezumat (dar nu video) al lucrurilor ce s-au intamplat pe teren le-a facut Fornade. Care mai pe romaneste a zis ca noi am avut o aparare de desene animate si ca a facut petre ala misto de noi. Si ca Ivan al nostru e deja marw vedeta. Rezumatul pe care l-ai gasit talica s-ar putea sa fie bun.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [juniori-finala] CS Universitatea Craiova-Dinamo Bucures

Mesaj de muttley » 15 Iun 2014, 23:04

T@V scrie:Pai nu e frate, nu prea am jucat noi. Un rezumat (dar nu video) al lucrurilor ce s-au intamplat pe teren le-a facut Fornade. Care mai pe romaneste a zis ca noi am avut o aparare de desene animate si ca a facut petre ala misto de noi. Si ca Ivan al nostru e deja marw vedeta. Rezumatul pe care l-ai gasit talica s-ar putea sa fie bun.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Astia de la Maxima il laudau pe Ivan, si-a luat si asta viteza?
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [juniori-finala] CS Universitatea Craiova-Dinamo Bucures

Mesaj de _T@V_ » 15 Iun 2014, 23:10

Pai frate, dupa golul cu Mures io am citit vreo doua interviuri cu el (e adevarat, unul dupa meci, al doilea inainte de finala), vreo 3-4 articole prin presa despre el (gsp, psp si stiri de sport), si a mai venit cel putin la o conferinta de presa alaturi de antrenor. La 17 ani, toate astea in doua saptamani, cata minte crezi ca are un asemenea copil sa nu-si-a zborul. Io imi pierdeam capul in asemenea conditii, d'apai unuia care e la etapa de cosuri pe nas...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [juniori-finala] CS Universitatea Craiova-Dinamo Bucures

Mesaj de muttley » 15 Iun 2014, 23:14

T@V scrie:Pai frate, dupa golul cu Mures io am citit vreo doua interviuri cu el (e adevarat, unul dupa meci, al doilea inainte de finala), vreo 3-4 articole prin presa despre el (gsp, psp si stiri de sport), si a mai venit cel putin la o conferinta de presa alaturi de antrenor. La 17 ani, toate astea in doua saptamani, cata minte crezi ca are un asemenea copil sa nu-si-a zborul. Io imi pierdeam capul in asemenea conditii, d'apai unuia care e la etapa de cosuri pe nas...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Plus oferta de la Steaua :)( E clar, nu mai poti debuta un copil de 17 ani ca deja devine avion. E vorba si de mentalitate, Valceanu ala de la oi dupa ce a dat gol , s-a pozat in tricoul javrelor :laughing:

Intr-un fel e si vina noastra ca dupa un meci sau doua ii consideram mari scule si deja nu mai vedem echipa fara ei in teren.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [juniori-finala] CS Universitatea Craiova-Dinamo Bucures

Mesaj de _T@V_ » 16 Iun 2014, 00:22

Craiova a avut tot timpul darul de a umfla jucatori. Si presa centrala, care practica exagerarile la rang de normalitate, s-a alimentat tot timpul din zona noastra. D'aia l-au si iubit ei mult asa pe Mititelu. Ca la noi dupa o infrangere s-a facut tot timpul inmormantare, si dupa cate vreo victorie ne bateam la Europa. Si Mititelu avea darul de-a suge pina la maduva dintr-un jucator daca facea un joc mare, iar la al doilea cand devenea panarama (adica starea lui naturala de agregare) zicea ca i-a vandut meciul si i-a stricat vestiarul.
Io sincer le-am pierdut numarul meciurilor geniale (macar ca lupta, nu neaparat ca rezultate ale echipei per total) facute de Dorel, si meciurilor pe care tot el apoi le-a trantit.
Defapt Dorel juca unu si vindea vreo doua. Sau noua... nu mai tin minte.

Avatar utilizator
Kenpachi
membru
membru
Mesaje: 167
Membru din: 07 Aug 2013, 21:40

Re: [juniori-finala] CS Universitatea Craiova-Dinamo Bucures

Mesaj de Kenpachi » 16 Iun 2014, 11:01

Dudea, Armășelu, Costea: ”Lăsați internetul și veniți la fotbal!”
http://maximasport.ro/dudea-armaselu-co ... la-fotbal/
Last edited by Anonymous on 16 Iun 2014, 12:17, edited 2 times in total.
Motiv: am adaugat o mica descriere. este importiva regulamentului sa se posteze linkuri fara macar o minima descriere!

danutz
senior
senior
Mesaje: 458
Membru din: 12 Oct 2005, 22:29

Re: [juniori-finala] CS Universitatea Craiova-Dinamo Bucures

Mesaj de danutz » 16 Iun 2014, 12:21

Din interviul de mai sus și din ce scrieți și voi, cei care ați asistat la meci, Ivan e deja o cauză pierdută...
mereu alaturi de voi

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [juniori-finala] CS Universitatea Craiova-Dinamo Bucures

Mesaj de muttley » 16 Iun 2014, 17:22

O cauza pierduta cred ca e putin cam mult. E vorba de echilibru, echilibru ce de multe ori nu este "respectat" chiar de noi suporterii. Ne lasam entuziasmati prea usor si transformam niste pusti care prind un meci sau doua, in adevarate vedete. Asta se datoreaza si lipsei acute de fotbal al acestui oras, pe viitor poate ca o sa fim mai rezervati in privinta jucatorilor.

Eu sper ca Vatajelu sa nu aiba astfel de "probleme", dar nu cred.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [juniori-finala] CS Universitatea Craiova-Dinamo Bucures

Mesaj de sorialis » 16 Iun 2014, 19:03

muttley scrie:....

Eu sper ca Vatajelu sa nu aiba astfel de "probleme", dar nu cred.

Deci, ce speri? :-D :-D :-D :?:
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
AdriaNnN
membru
membru
Mesaje: 204
Membru din: 05 Mai 2014, 18:50

Re: [juniori-finala] CS Universitatea Craiova-Dinamo Bucures

Mesaj de AdriaNnN » 17 Iun 2014, 08:50

Orice sut in fund este un pas inainte. Anul viitor o sa ne prezentam mai bine pentru ca o sa avem experienta acestui meci.
Felicitari baietilor pentru ca au ajuns in aceasta faza a competitiei.
"Eu recunosc o singură Craiovă: cea patronată acum de Mititelu. CSU, își joacă șansa ei la promovare, dar nu poate fi niciodată adevărata Craiova" - Ionel Tersinio Gane
10 iunie 2014 - Este anuntata angajarea "sclavului" lui Mititelu.
13 iunie 2014- "Sclavul" lui Mititelu este prezentat oficial ca fiind antrenorul celei mai frumoase echipe din Romania

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [juniori-finala] CS Universitatea Craiova-Dinamo Bucures

Mesaj de Ovidiu* » 17 Iun 2014, 11:52

II felicit si eu pe baieti, chiar daca nu au reusit sa castige. Chiar prezenta acolo inca din primul an este o performanta, asa ca nu trebuie sa fim tristi. Meciurile astea te intaresc si te calesc ca oltean.
Si sa nu uitam ca indiferent de rezultat ...
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

wag-stiinta
junior
junior
Mesaje: 41
Membru din: 12 Iun 2014, 00:14

Re: [juniori-finala] CS Universitatea Craiova-Dinamo Bucures

Mesaj de wag-stiinta » 18 Iun 2014, 00:08

Din rezumatul video se vede ca este un joc de juniori, goluri tipice varstei. Nu am vazut meciul, dar mi-a spus un prieten care a venit din ploiesti special sa vada aceasta partida. Mi-a spus ca in prima repriza am fost slabi rau de tot si ca doar norocul a facut sa nu se termine la o diferenta de 3-5 goluri. In repriza secunda dupa schimbari cica s-a echilibrat putin jocul si am avut cateva ocazii. Practic la fel de bine se putea termina 3-3 la final.

Trebuie sa felicitam jucatorii dar e nevoie de mai mult pe viitor.

Închis