[juniori-finala] CS Universitatea Craiova-Dinamo Bucuresti

Moderator: grup_moderatori

Cine va castiga titlul la juniori B?

Poll ended at 14 Iun 2014, 15:42

Stiinta
19
100%
Dinamo
0
No votes
 
Total votes: 19

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [juniori-finala] CS Universitatea Craiova-Dinamo Bucures

Mesaj de DarkComy » 14 Iun 2014, 23:45

Aline, întrebarea e de unde stiau aia ce benzinărie, ca nu a fost o deplasare traditionala unde se stia clar din obisnuinta care sunt locurile de oprire. Mă îndoiesc ca au pandit benzinăria toata ziua.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [juniori-finala] CS Universitatea Craiova-Dinamo Bucures

Mesaj de alex.p » 14 Iun 2014, 23:53

Pe Costea l-a adus Geolgau de la Oradea?

Thunder

Re: [juniori-finala] CS Universitatea Craiova-Dinamo Bucures

Mesaj de Thunder » 14 Iun 2014, 23:59

Pai ma si nicio captura, niciun cap spart, un fular acolo ceva, nimic, nimic ? :)(

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [juniori-finala] CS Universitatea Craiova-Dinamo Bucures

Mesaj de SLH » 15 Iun 2014, 00:03

DarkComy scrie:Aline, întrebarea e de unde stiau aia ce benzinărie, ca nu a fost o deplasare traditionala unde se stia clar din obisnuinta care sunt locurile de oprire. Mă îndoiesc ca au pandit benzinăria toata ziua.
Asta e discutabil, puteau sa fi asteptat microbuzul undeva pe drum si sa-l urmareasca dupa, sau din cei din bucuresti sa fi vorbit despre loc si a ajuns pe la vreun mititel informatia sau pur si simplu o intalnire accidentala.

JustME

Re: [juniori-finala] CS Universitatea Craiova-Dinamo Bucures

Mesaj de JustME » 15 Iun 2014, 01:50

cine a dat stiri bombastice cu macel si batai teribile? fix fituica booveana si natangul ala de la fanatik al carui nume incepe sa devina sinonim cu ignoranta si incompetenta.

felicitari baietilor chiar daca au pierdut finala. sunt tineri au viitorul inainte. dupa atata amar de vreme avem o echipa vicecampioana.

ucv

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [juniori-finala] CS Universitatea Craiova-Dinamo Bucures

Mesaj de muttley » 15 Iun 2014, 01:58

daniel vlad.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Kenpachi
membru
membru
Mesaje: 167
Membru din: 07 Aug 2013, 21:40

Re: [juniori-finala] CS Universitatea Craiova-Dinamo Bucures

Mesaj de Kenpachi » 15 Iun 2014, 12:49

Un rezumat dar pare facut de dinamovisti ca au aratat decat golurile noastre nu si alte actiuni. Naspa ca 2 goluri au fost luate din faze fixe dar viitorul arata bine.
http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/VI ... +juniori+B

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [juniori-finala] CS Universitatea Craiova-Dinamo Bucures

Mesaj de stuparu_alexandru » 15 Iun 2014, 15:12

Inteleg ca in afara de niste geamuri sparte nu s-a întâmplat nimic.
Ce mai e de zis.. Dinamovistii te băteau in 2005 , juri răzbunare si pe urma te aliezi cu ei ( înființati direct în liga 1 ) împotriva unei echipe pe care o acuzi ca s-au băgat abuziv in liga a doua. Unde e frate coerența???
Ps: auzeam aseara de 22 de insi batuti, 18 in spital... De unde le scot fratele meu ?!
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [juniori-finala] CS Universitatea Craiova-Dinamo Bucures

Mesaj de SLH » 15 Iun 2014, 15:20

stuparu_alexandru scrie:Inteleg ca in afara de niste geamuri sparte nu s-a întâmplat nimic.
Ce mai e de zis.. Dinamovistii te băteau in 2005 , juri răzbunare si pe urma te aliezi cu ei ( înființati direct în liga 1 ) împotriva unei echipe pe care o acuzi ca s-au băgat abuziv in liga a doua. Unde e frate coerența???
Ps: auzeam aseara de 22 de insi batuti, 18 in spital... De unde le scot fratele meu ?!
Era interesant daca erau 22 batuti dintre care 18 in spital cand baietii au fost 7 +soferul toti, insemna ca mai batusera si trecatori.
Lasand gluma la o parte nici macar un om nu a luat macar o palma, iar asta imi schimba total perceptia despre marile razboaie dintre sdr care apar prin presa.

LiviuB

Re: [juniori-finala] CS Universitatea Craiova-Dinamo Bucures

Mesaj de LiviuB » 15 Iun 2014, 16:02

stuparu_alexandru scrie:Inteleg ca in afara de niste geamuri sparte nu s-a întâmplat nimic.
Ce mai e de zis.. Dinamovistii te băteau in 2005 , juri răzbunare si pe urma te aliezi cu ei ( înființati direct în liga 1 ) împotriva unei echipe pe care o acuzi ca s-au băgat abuziv in liga a doua. Unde e frate coerența???
Ps: auzeam aseara de 22 de insi batuti, 18 in spital... De unde le scot fratele meu ?!
pai astia ai lui mititelu au fost partasi si la ceea ce s-a intamplat in 2005. li se incinsesera muschii, isi stabilisera rafuiala cu cainii dar au uitat sa mai ajunga si la stadion. ce a urmat, o stim cu totii.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [juniori-finala] CS Universitatea Craiova-Dinamo Bucures

Mesaj de muttley » 15 Iun 2014, 16:09

Livius scrie:
stuparu_alexandru scrie:Inteleg ca in afara de niste geamuri sparte nu s-a întâmplat nimic.
Ce mai e de zis.. Dinamovistii te băteau in 2005 , juri răzbunare si pe urma te aliezi cu ei ( înființati direct în liga 1 ) împotriva unei echipe pe care o acuzi ca s-au băgat abuziv in liga a doua. Unde e frate coerența???
Ps: auzeam aseara de 22 de insi batuti, 18 in spital... De unde le scot fratele meu ?!
pai astia ai lui mititelu au fost partasi si la ceea ce s-a intamplat in 2005. li se incinsesera muschii, isi stabilisera rafuiala cu cainii dar au uitat sa mai ajunga si la stadion. ce a urmat, o stim cu totii.
nu chiar toti :)( deci ce s-a intamplat? :)(
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: [juniori-finala] CS Universitatea Craiova-Dinamo Bucures

Mesaj de blue ray » 15 Iun 2014, 16:29

SLH scrie: Lasand gluma la o parte nici macar un om nu a luat macar o palma, iar asta imi schimba total perceptia despre marile razboaie dintre sdr care apar prin presa.
Eh, acum 15-20 de ani chiar se băteau băieții, se lăsa cu înjunghieri, șuruburi aruncate cap sau alte asemenea (cunosc victime). E drept, pe-atunci nu era chiar toată presa de scandal, cum e acum. Nu se făcea din țânțar armăsar ca acum, doar pt. rating, parcă mai era și ceva bun simț în domeniu. Din punctul meu de vedere, violențele de pe stadioane și de pe lângă ele ar trebui să rămână subiect de dosar penal, nu de presă.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [juniori-finala] CS Universitatea Craiova-Dinamo Bucures

Mesaj de DeuxEx » 15 Iun 2014, 16:42

Pai in 2005 stiu eu bine ce s-a intamplat, ca am fost acolo. Cei din Peluza SUD au uitat sa se prezinte la rafuiala cu PCH, iar noi care am venit sa sustinem echipa a trebuit sa le tinem locul. In concluzie, suporterii javrelor au batut cei 20 de copii si 7-8 adulti prezenti la meci din partea noastra, motivand ulterior pe diverse site-uri ca s-au batut cu peluza sud de la noi. Eu, alaturi de cativa norocosi, am scapat cum am putut. Personal, dupa ce l-am scuipat pe Elias Bucurica (ca nu am putut sa trec de cei 7-8 jandarmi care asigurau paza la meci - nu ma intrebati de ce au fost numai atatia), am sarit pe teren de unde Ovidiu Stanga m-a luat si m-a bagat prin tunel direct in autocarul echipei. Si da, atunci a fost un macel - am vazut copii de 14-15 ani batuti cu lanturi sau bucati de fier beton, loviti cu pietre sau batuti de cei "300 de golani". Sper ca ma intelegeti de ce urasc dinaMU mai mult decat pe stOaia.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [juniori-finala] CS Universitatea Craiova-Dinamo Bucures

Mesaj de stuparu_alexandru » 15 Iun 2014, 17:33

SLH scrie:
stuparu_alexandru scrie:Inteleg ca in afara de niste geamuri sparte nu s-a întâmplat nimic.
Ce mai e de zis.. Dinamovistii te băteau in 2005 , juri răzbunare si pe urma te aliezi cu ei ( înființati direct în liga 1 ) împotriva unei echipe pe care o acuzi ca s-au băgat abuziv in liga a doua. Unde e frate coerența???
Ps: auzeam aseara de 22 de insi batuti, 18 in spital... De unde le scot fratele meu ?!
Era interesant daca erau 22 batuti dintre care 18 in spital cand baietii au fost 7 +soferul toti, insemna ca mai batusera si trecatori.
Lasand gluma la o parte nici macar un om nu a luat macar o palma, iar asta imi schimba total perceptia despre marile razboaie dintre sdr care apar prin presa.
ma gandeam ca aia 22 de insi batuti si 18 in spital sunt oltenasii plecati la capitala pentru a face ei ordine . ma gandeam ca dinamovistii au zis sa bata si ei pe cineva daca tot s-au strans atat de multi, un fel de ce bine=mi pare ca ai luat teapa.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 15 Iun 2014, 18:33

Ce articol proletar in Calvitie Speciala legat de acest subiect. Citesc rar articolele de acolo, dar ele spun multe despre autorul lor. Un om care uraste la modul asta si gandeste atat de negativ, mai devreme sau mai tarziu risca sa intoarca impotriva sa aceste sentimente. Ce bine este cand fotbalul nu mai este confiscat de un astfel de personaj. Netoiu si Staicu parca erau putin mai cultivati, asta e cocalar de cea mai joasa speta.

Închis