[Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem in prima etapa a sezonului?

Poll ended at 25 Iul 2014, 13:00

3
22
56%
1
7
18%
0
10
26%
 
Total votes: 39

Thunder

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Thunder » 27 Iul 2014, 01:06

Mantzy scrie:Păi dacă sunt la ani lumină în spate de ce ei joacă în Liga I și Varga nu?
Probabil pt ca mental, situatia sta invers :cool:

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 27 Iul 2014, 01:07

Eu nu il plang la fel cum nu i-am plans nici pe Ganea, Gorovei, Izvoranu, Ljubinkovic desi erau oameni de baza si cam toti ne puteau ajuta pe viitor, unii apropiat, unii indepartati... Dar ne-ar fi de folos experienta lui in meciurile grele.

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Mantzy » 27 Iul 2014, 01:10

Ah, și când tu compari jucători nu incluzi și mentalul? Păi, atunci să-l transferăm pe Forrest Gump. Dar o să fie greu să-i explicăm regulile :lol:

Thunder

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Thunder » 27 Iul 2014, 01:12

E prea tanar pt noi, sa-l asteptam sa mai creasca :-D Pe sistemu` asta pe Rocha tre` sa-l duceti la gradinita ca saracu` e depasit rau de tot de evolutie :cool:

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de muttley » 27 Iul 2014, 01:14

Pe mine ma amuza teribil acest lucru. Nu-mi spune ca se astepta cineva din club sa-l transforme pe Varga in baiat cuminte? Pai astea le-am zis si noi pe aici, in special eu care m-am opus aducerii lui, dar cand vezi ca diferenta dintre el si ceilalti de pe post a facut sa nu conteze ce face el in timpul liber...... E adevarat ca a jucat in liga a 2-a cam la 50-60% din ce putea el, evita duelurile, juca simplu si la alibii in multe ocazii, dar daca ala la 50-60% era peste toti aia.... iti dai seama ce valoare aveau.
Bine ca l-ai trecut pe Herghelegiu la variante si il compari cu Varga :smoke:
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 27 Iul 2014, 01:18

Nici Chiriches n-a venit certitudine la Steaua, nici Lato, nici Tata, nici Rusescu, nici Bourceanu, nici Pintilii, nici Gardos, nici Tanase (a venit vedeta dar nu certitudine), nici Adi Popa si care or mai fi la oi.
Asa a transferat Steaua, romani buni in campionatul nostru cu care sa creeze un grup si sa evolueze.
Daca venea Antal, Luchin ne distrugeau vestiarul si cu salarii si cu figuri.
Ii inteleg pe cei din club ca au pastrat un gros de cativa experimentati mai "umili" si au transferat sperante talentate: Bancu, Vatajelu, Baluta, Ivan.

Thunder

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Thunder » 27 Iul 2014, 01:20

alex.giallorosso1927 scrie:Nici Chiriches n-a venit certitudine la Steaua, nici Lato, nici Tata, nici Rusescu, nici Bourceanu, nici Pintilii, nici Gardos, nici Tanase (a venit vedeta dar nu certitudine), nici Adi Popa si care or mai fi la oi.
Stii si tu fotbal cum stie muttley sa se abtina :cool: Pai Chiriches si Pintilii confirmasera la pandurii, Latovlevici si Bourceanu erau jucatori de baza la Timisoara, Tanase confirmase deja la Arges si Rusescu saracu` n-a venit decat din postura de golgheter :laughing: Clar se vede logica ta... NU. Oricum, proasta comparatie, oile au cheltuit bulioane serioase vreo 4-5 ani de zile sa faca echipa asta. Acolo era chiar culmea sa nu se vada, noi momentan suntem la inceput. Nu e rau nici la noi, dar se putea ceva mai bine.

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 27 Iul 2014, 01:22

Confirmase Pintilii la Pandurii? Da, cum confirmase Mateiu la Brasov.
N-am vorbit de confirmari, am vorbit de certitudini.

Nu vreau sa fac off-topic... la mititelu pe site demult era o arhiva cu suporterii din 1999 pana prin 2008... unde o mai pot gasi? sezon cu sezon?

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de muttley » 27 Iul 2014, 01:25

:)( :)( :)( :)(
De fapt ca s-o spunem direct si sa lasam balariile astea cu lot echilibrat si pastrarea unei atitudini umile, n-am avut bani sa-i aducem, degeaba o ardem ca sanki nu se potriveau :)( :)(
Problema e ca aia de i-a transferat steaua erau cei mai buni la echipele lor. Cash ala nici nu trebuia sa fie certitudine la Steaua din moment ce s-a distrat cu Benzema pe Arena Nationala, iar Gardos a fost transferat direct titular de Piturca.
Transferurile alea de mai sus facute de Stelisti n-au fost la ghici, toti jucatorii erau valorosi in acel moment. Poate la Rusescu s-a gresit ca a venit un an mai tarziu, dar cred ca de fapt a fost mai bine. Asa se pierdea cu lotul Urziceni.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Thunder

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Thunder » 27 Iul 2014, 01:28

alex.giallorosso1927 scrie:Confirmase Pintilii la Pandurii? Da, cum confirmase Mateiu la Brasov.
Cum ziceam, habar n-ai fotbal. Mateiu era la Brasov cand Piti l-a chemat la nationala. Continui sa fii penibil ? Am toata noaptea la dispozitie :cool:

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 27 Iul 2014, 01:30

Si la noi au confirmat Frasinescu la Medias, Baluta la Viitorul, Madson la Vaslui, Mateiu la FC Brasov, Herghelegiu la Iasi (sa nu-mi spuneti ca Chiajna lu' Gardos era mai buna ca Iasiu' lu' Herghe), de Valskis ce sa mai zic ca era pe la cifrele lu' Tristiano Ronaldo, Neacsa la Corona a facut un sezon foarte bun...

Thunder

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Thunder » 27 Iul 2014, 01:36

alex.giallorosso1927 scrie:Si la noi au confirmat Frasinescu la Medias, Baluta la Viitorul, Madson la Vaslui, Mateiu la FC Brasov, Herghelegiu la Iasi (sa nu-mi spuneti ca Chiajna lu' Gardos era mai buna ca Iasiu' lu' Herghe), de Valskis ce sa mai zic ca era pe la cifrele lu' Tristiano Ronaldo, Neacsa la Corona a facut un sezon foarte bun...
Ba ce-ai ma, tu chiar nu te lasi, este ? :laughing: Neacsa a retrogradat cu Corona, norocul nostru e ca nu e praf ca fotbalist. A aratat ca stie cat de cat cu varza la picior. Acum sa vedem daca arata asta si-n meciuri cu echipe mai tari. Chiar sunt curios de cifrele lu` Valskis de care vorbesti. As vrea sa le compar cu cifrele lu` Csaba Borbely sau ale lu` McBreen pt perioada asta de un an de cand e pe capu` nostru. Herghelegiu cu Iasiu lui n-au facut nicio smecherie. Iasi e echipa de retrogradare in cel mai bun caz, ca sa nu zic de divizia a 2a. Baluta n-a confirmat la Viitorul. Acolo a adunat experienta. A dat doar 3 goluri intr-un campionat, ceea ce pt un om de atac e putin, dar sa zicem ca are loc sa creasca si a demonstrat si el ca stie cu varza. Mateiu, Madson si Frasinescu ce-ai putea sa zici ca se ridica la nivelul transferurilor facute de oi, desi Madson mai putin si Frasinescu inca un an in afar de asta, ca dup-aia e batran. Pe Nuno Rocha al tau il bag la categoria noroc.

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Mantzy » 27 Iul 2014, 01:44

Thunder, ești praf. 3 goluri din postura de extremă la o echipă slabă care dă 29 de toate înseamnă (calculez eu bine?) peste 10% din golurile echipei. Acum uită-te câte goluri a dat orice extremă a Stelei, ținând cont că ăia au marcat 71.

Thunder

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de Thunder » 27 Iul 2014, 01:45

Mantzy scrie:Thunder, ești praf. 3 goluri din postura de extremă la o echipă slabă care dă 29 de toate înseamnă (calculez eu bine?) peste 10% din golurile echipei. Acum uită-te câte goluri a dat orice extremă a Stelei, ținând cont că ăia au marcat 71.
Praf esti tu, inaltimea ta :cool: 3 goluri sunt 3 goluri, putin. Vezi ca la constanteni aparea mai des la finalizare decat la noi. Acolo juca mai spre centru, aici joaca pe extrema. Aici ai putea sa n-ai pretentii sa-ti dea gol, acolo putea da mai multe. E drept, era debutant, dar na. Cifrele-s cifre.

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Etapa 1] Universitatea Craiova - Pandurii Targu Jiu

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 27 Iul 2014, 01:46

Sunt capos rau... Voua acum vi se pare ca steluta de atunci a luat jucatori buni, certitudini dar nu e asa.
Nu vad ABSOLUT nicio diferenta dintre Pintiliiu' lu' Pandurii de mijlocu' clasamentului si Mateiu de nationala de la Brasov.
De asemenea Steaua i-a luat atunci pe majoritatea tineri...Pintilii era 700.000 cand l-au luat, Tatarusanu era 300.000
Gardos in 2010 la Steaua era 300 de mii. Lato 600/// Adi Popa 500, Tatarusanu 500.

Curios cu ce argumente mai vi cand astia faceau mai putin ca Mateiu si Madson la vremea cand i-a luat tseaua.

Închis