[Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem din prima deplasare a sezonului?

Poll ended at 02 Aug 2014, 00:38

3
14
37%
1
14
37%
0
10
26%
 
Total votes: 38

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 28 Iul 2014, 23:31

KDF Energy este in continuare sponsorul nostru, va pompa cativa bani pentru ca este prieten cu cei din anturajul clubului. Nu stiu cat, cu siguranta nu 500.000, dar 100.000 va da sigur, poate si 50.000 daca da si e foarte ok.
Fan Courier incepand de anul asta va castiga foarte multi bani pe care cu siguranta ii va baga (un anumit mic procent) inapoi in club. Cereri de bilete online -> ei le servesc + comisionul ce survine automat, platit de club, oprit din pretul biletului.
Civitas si Protect NPG sunt firmele de paza ce sunt amplasate la stadion, la magazin etc., Olga le-a pus si la primarie, pe la consiliu, la DJST etc.
Joma e mai scump pentru ca e mai exclusivist, si, da are o calitate superioara Nikeului dpdv al materialului si al durabilitatii.
Sticky, ati spus si voi, le face Olga contracte sa cumpere toate scolile si institutiile craiovene vopsea de la ei, in special cand va incepe scoala. Probabil si proiectele gigant (parcarile, strazile - trecerile de pietoni care au fost vopsite de curand, bancile din Craiova...)

Ba' chiar ii duce mintea pe astia sa faca bani. Singurul lucru pe care nu il inteleg e Prima Medical, nu vad cum ar putea Olga sa ii avantajeze pe ei sa ne dea si noua banuti.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 28 Iul 2014, 23:43

Pai cu ce firma crezi ca se lucreaza la club in domeniul medical?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 28 Iul 2014, 23:47

Hai ca-s prost la faza asta.
Corect! Medicamente, vitaminizare gratis si MULTA contra publicitatii.

A, un aspect pozitiv cu Pandurii: CONDITIA FIZICA! Toti au alergat destul (fundasii centrali find o exceptie, dar si ei si-au facut treaba).

Sa vad daca-i alearga Steaua rezista? Adica ce sa-i alerge ca la Bancu a alergat cu Pandurii dute vino tot meciul, de n-a alergat Bancu mai mult ca Messi la CM...

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 29 Iul 2014, 00:00

vitaminizare nu primesc gratis, majoritatea echipelor cumpara astea prin intermediul lui Pompiliu Popescu, doar Steaua si poate alte 2-3 echipe avea alt "furnizor".

Oricum acum nu trebuie sa dam in paranoia ca orice sponsor care semneaza cu noi este obligat de cineva sa faca asta. Pana la urma sa fim seriosi dupa Dinamo, Steaua, Rapid si Petrolul, suntem cam cea mai atractiva echipa. Eu chiar cred ca stam foarte prost, ma asteptam ca relatiile patronilor in special in acest mediu al marketingului, bursa samd, sa ne aduca vreo 2-3 sponsori de mare valoare.
Probabil ca lumea este inca rezervata in aceasta privinta, dar daca suporterii continua sa vina la stadion si sa avem rezultate, sponsorii seriosi o sa apara.
Insa si fara aceste rezultate ma asteptam la macar un sponsor important insa timpul nu este pierdut, sa vedem ce o sa se intample. Cred ca la aceasta parte administrativa cei de la club se pricep excelent :)(.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 29 Iul 2014, 04:03

:OT Multe mesaje OT!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 29 Iul 2014, 07:56

Pai daca nu ai lasat topicul dedicat echipei deschis, unde vrei sa se discute? Pe topicul de liga 1? :-P
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 29 Iul 2014, 10:10

Eu nu inteleg ce va intereseaza atat de mult ce firma da bani, atat timp cat ii da.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 29 Iul 2014, 10:30

In mod normal n-ar trebui sa ne intereseze... Dar ar fi pacat sa ne trezim ca una din firmele de pe tricoul nostru este implicata in vreun scandal public, spre exemplu.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de praetorianus » 29 Iul 2014, 11:41

Oboseala, deplasari, cupe europene etc.! bancuri, pt. oieri Craiova ramane Craiova! Dupa parerea mea, dupa cum am vazut jocul, Craiova are o echipa croita pt. deplasari. Raman la parerea mea, avem echipa dar nu avem antrenor pe masura!!...dar asta este o alta problema. Personal, cred ca vom da lovitura la Bucuresti. Sufletul ma doare cand vad cum boovenii ataca SINGURA reprezentanta a fotbalului din oras pe acest site si nu se ia nicio masura!! Daca era vorba de niste intrusi buCUResteni, erau exclusi imediat...Cu atat mai grav ca sunt craioveni!! Nu mi se pare corect, dusmanul este mai putin periculos decat tradatorul. In semn de protest, iau in considerare inchiderea contului, nu ca ar insemna asta ceva dar macar atat pot face si eu. HAI CRAIOVA, HAI STIINTA!
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

conStiinta

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 29 Iul 2014, 11:46

Nu mai citi mesaje vechi de 3-4 ani si n-o sa mai vezi niciun boovean pe aici :)(

Albastru
senior
senior
Mesaje: 330
Membru din: 14 Ian 2009, 18:10

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Albastru » 29 Iul 2014, 11:53

Daca tembelul de la booveni a luat "atitudine" ca noi nu ne-am putea numi Universitatea in articole de ziar si comentarii ale meciurilor la tv, nu inteleg de ce clubul nostru nu ia atitudine impotriva ziarelor sportive care folosesc apelativele "craiolguta" sau "clona" etc. Stiu ca solutia ar fi sa nu mai citim mizeriile lor, problema este ca le citesc si suporterii neutri.

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de inima de leu » 29 Iul 2014, 12:17

DeuxEx scrie:Pasnic de s-a auzit pana la Caracal de el! :lol:
In noaptea asta plec spre Mamaia! Cine e sambata prin zona, sa vedem impreuna meciul cu oile?
Si eu o sa fiu in Mamaia sambata.

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de hanky panky » 29 Iul 2014, 12:32

Mateiu și Pleșan, out pentru următoarele meciuri

Jerry Gane nu se va putea baza în partidele următoare pe Mihăiță Pleșan și pe Alexandru Mateiu, care au suferit accidentări în meciul cu Pandurii. Pleșan nu va evolua sâmbătă, cu Steaua, medicii recomandându-i să nu forțeze, și e de așteptat ca el să fie apt de joc până la partida cu Viitorul. Mateiu, în schimb, poartă o atelă ghipsată , iar perioada lui de recuperare va fi de minim trei săptămâni.

“M-am accidentat în minutul 35, nu mai puteam de durere, dar m-am ambiționat să joc până la pauză. Sunt ușurat că măcar am scăpat de operație, sper să revin în trei săptămâni la antrenamente.”, a declarat Mateiu pentru Maxima Sport.

Mihăiță Pleșan: “De fiecare dată m-am accidentat înaintea meciurilor în care țineam neapărat să joc, asta e viața. O să mă revanșez în retur, când îi batem pe «Oblemenco».”

MAXIMASPORTpunctRO
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de THE LION » 29 Iul 2014, 12:37

Brac - Achim, Frasinescu, Kay, Vatajelu - Madson, Nuno Rocha - Baluta, Ferfelea, Bancu - Curelea
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 2] Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 29 Iul 2014, 12:43

O sa fie groasa fara Mateiu sau Plesan, din atatea optiuni cate ziceam ca avem, am ramas doar in una. Din ce l-am vazut pe Rocha, nu e genul de recuperator, e mai mult playmaker, cred ca ar juca foarte bine si in banda pentru ca are viteza si dribleaza in viteza.

Eu as juca 4-4-2 cu: Brac-Achim-Frasi-Kay-Vata-Baluta-Rocha-Madson-Neacsa/Bancu - Curelea - Ivan/Herghelegiu.

Steaua lui Galca este o echipa de posesie, incepe constructia de la fundasii centrali, cu doua varfuri care fac pressing putem sa le mai taiem din constructie. Plus ca pe fundasii centrali au mari probleme, Varela si Gardos cica au fost lasati acasa. Plus ca la mijloc nu mai e un zid cum era inainte cu Bourceanu-Pintilii. Am putea pune presiune pe Prepelita-Filip-Sinmartean sau cine o sa joace acolo.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Închis