[Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat obtinem cu echipa lui Hagi?

Poll ended at 08 Aug 2014, 13:15

Victorie
34
85%
Egal
1
3%
Infrangere
5
13%
 
Total votes: 40

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de blixa » 10 Aug 2014, 15:52

nu, Uneka, nu ma simt atacat. chiar nu. altii au fost atacati. Mantzog, Muttley, Thunder, Deuxex...
hai sa revenim la meciul asta si sa faca cineva topical cu Medias.
S-a rupt Brazda.

ozzy

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de ozzy » 10 Aug 2014, 15:56

gata, a mai mușcat unul din butonul de ignore

iuli

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de iuli » 10 Aug 2014, 15:56

uneka,este ca era mai bine cu mititelu?cel putin tu erai bagat in seama de conducere,echipa se numea Universitatea Craiova,il aveai pe Spanu sau pe lubenita,nu te deranja magazionerul de la Urziceni cu idei d-astea gen transferul Mateiu sau Ivan.
nea mogo e oricand peste Gane,ca sa nu mai vorbim de Cioroianu(in caz ca esti prea mic si nu mai tii minte,asta e ala cu dificultatea :cool: )
cum sa nu fii trist cand Felix Grigore a ridicat adunarea generala in picioare vorbind de UNIVERSITATEA CRAIOVA? :-D

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de SLH » 10 Aug 2014, 15:59

UneKa esti penibil, daca nu e asta echipa cu care tii, ramai acasa sau du-te la stadion la echipa ta. Daca jocul sau rezultatele influenteaza sentimentele tale fata de o echipa de fotbal esti orice pe lumea numai suporter nu. Nu ma refer la reactia de pe stadion cand poti sa huidui sau sa aplauzi in functie de joc, ci ma refer la faptul ca daca nu joaca bine nu mai e Stiinta.

Si ca sa vorbim strict, te intreb: ce ai facut tu in minutul 20 la 0-1 cand echipa mai avea 70 de minute sa intoarca meciul? Ai incercat sa pui si tu umarul cumva sa luam 3 puncte? Sa spui ca ai dat bani pe bilet si ca doar asta e datoria ta e ca si cum un fotbalist ar spune ca a intrat in teren si ca asta e suficient pentru victorie.

Eu nu spun ca e bun gane sau ca mantog are dreptate, eu spun ca noi ca suporteri suntem inexistenti exceptand reactiile impulsive(demisia) sau discutiile inteminabile pe internet. Asta trebuie sa intelegi tu si toti ca tine, daca vrei sa te bage in seama rotaru sau cine o sa fie dupa el trebuie sa existi, fa-ti o organizatie, ia 2000 de abonamente dupa ai o reactie omogena la deciziile conducerii si sigur o sa fii bagat in seama si o sa fii considerat un partener real de dicutie. Daca ii elimini pe aia 50 de la Nord care e diferenta intre un meci la Craiova si unu la botosani. Si tot legat de asta nu e vina lui rotaru sau a fostilor patroni ca sunt decat 50-100 de oameni care stau in picioare si canta meci de meci pentru echipa, e vina celorlalti de la 101 pana la 13000 sau cati au fost cu pandurii ca au o metalitate de [cenzurat], pentru ca desi se uita la galeriile mari de afara si le apreciaza nu fac nimic ca sa fie si la noi la fel.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de blixa » 10 Aug 2014, 16:01

ma, noi vom avea meci cu Medias. parerea mea e ca s-a gresit cu antrenorul si asta a fost impresia majoritatii inca d ela instalare. deocamdata realitatea ne da dreptate. am mai spus: n-o sa-l injur niciodata pe gane, nu I-am strigat "Demisia". dar nu am incredere in el. nu am incredere in multi tineri care nu inteleg sa-si faca ucenicia. bine, la noi nu prea ai pe langa cine... trebuie macar un punct la Medias, dupa ratarea obiectivului cu Viitorul.
SLH - nu toti se uita la galeriile mari de afara, sunt oameni in varsta la stadion. sa ii dipsretuiesti pe toti e putin neelegant.
Lasati suporterii in pace. Oricare ar fi ei, cetateni, oameni buni, etc. O sa le simtiti lipsa. Au inertie mai mare, dar Craiova cu ei a fost auzita. Eu imi aimntesc cand auzeam uralele din Severinului. Hai sa fim respectuosi unii cu altii. Suporterii nu sunt problema. Cand nu sunt ii plangem, cand sunt ii batjocorim.
Last edited by blixa on 10 Aug 2014, 16:07, edited 1 time in total.
S-a rupt Brazda.

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de UneKa » 10 Aug 2014, 16:06

Imi cer scuze ca te-am inclus pe lista fara sa te intreb si le cer scuze ca i-am inclus pe lista si pe ceilalti fara sa ii intreb. Am pus acolo oameni care au contestat anumite lucruri.
Felix Grigore trebuie sa faca sa ridice spectatorii in picioare. Nu adunarea generala care avea tema sa voteze pro Craiova. Momentan Felix Grigore este angajat la CSU Craiova. Daca o sa apara si o sa spuna ca el este angajatul Clubului Sportiv UNIVERSITATEA CRAIOVA, atunci o sa il consider ceva mai mult decat un magazioner. Cand echipa este atacata din toate partile si el nu reactioneaza cu o replica. Atunci este un magazioner de la Urziceni care s-a trezit la Craiova pe o functie de conducere.

Slh nu rezultatul ma face sa zic ca aia e Stiinta sau aia nu e Stiinta. Actiunile celor din conducerea clubului ma fac sa am astfel de reactii puternice. Faptul ca suntem mintiti constant ma face sa contest. Faptul ca echipa este bataia de joc a romaniei si nu apare nimeni sa apere clubulul. Tocmai pentru ca in inima mea consider ca asta e STIINTA sunt vehement. Sunt vehement ca ma doare cand citesc mistouri ieftine facute pe seama echipei mele de suflet si nimeni din conducere nu zice nimic. Ei sunt angajati la CSU Craiova. Considera totul ca pe o normalitate.
Sa joace in Verde pe Ghencea este o normalitate pentru ei. Sa aduca un antrenor fara rezultate la un proiect ce promitea lucruri mari, este o normalitate. Sa isi lase angajatii sa faca misto de suporteri este o normalitate pentru ei.

Si tu te legi de suporteri. Eu iti spun ca o echipa cu 60 de oameni nu poate rezista. Insa o echipa poate rezista cu 15 mii de oameni si fara 60 de suporteri adevarati cum va considerati voi. Am spus asta pentru ca te vad agresiv fata de ceilalti suporteri. Tu esti mare ultras si nu iti sufli nici mucii pe ceilalti oameni de pe stadion. Vrei sa te respecte si sa cante cu tine? Respecta si tu la randul tau.

Thunder

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de Thunder » 10 Aug 2014, 16:10

UneKa scrie:Faptul ca echipa este bataia de joc a romaniei si nu apare nimeni sa apere clubulul.
Da` ce ma, ni s-a stins nocturna in timpu` meciului ? Am ramas fara mingi si n-am mai putut sa incheiem partida din cauza asta ? De ce ti se pare tie ca suntem bataia de joc a Romaniei ? Ca latra 2-3 gesepari odata pe saptamana cu craiolguta ?

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de UneKa » 10 Aug 2014, 16:14

Latra doi sau trei de la gsp. Latra doi sau trei de la prosport. Latra doi sau trei de la sport.ro. Latra doi sau trei de la digisport. Latra doi sau trei de la Look. Latra doi sau trei comentatori. Latra doi sau trei angajati ai clubului. Toate aceste lucruri strang mii de vizualizari si mii de comentarii. Latra mititelu cu doua sms si distruge toata imaginea clubului. Aceste lucruri formeaza opinii in randul oamenilor.
Mititelu aparea la conferinte de presa pe panoul publicitar cu sigla adidas fara ca macar sa apara numele. De ce facea asta? Sa lase impresia de club serios. Noi ne prezentam in verde la meciul care ne ofera cea mai mare expunere mediatica si nu suntem capabili sa ne impunem in fata unui trust de presa care transmite meciul. Acceptam toate aceste lucruri. Nimeni din club nu tine partea acestei echipe. Este o echipa singura si atacata din toate directiile. Aceste lucruri contribuie si la rezultatele de pe teren intr-o anumita masura.
Last edited by UneKa on 10 Aug 2014, 16:16, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de Leonard Albert » 10 Aug 2014, 16:15

Woah, e clar, a intrat dihonia intre "clonati" :o Hai sa ne calmam un pic ca nu e dracu-asa de negru. E clar pentru toata lumea ca anul asta obiectivul este locul 12, hai sa n-o mai dam cotita. Momentan, strict prin prisma asta, nu stam rau, locul 12 are 2 puncte ca si noi, e adevarat ca mai sunt cateva meciuri de jucat din etapa asta. Sa avem in vedere ca am scapat de steaua si Pandurii. Sa asteptam jocul de la Medias si daca nu castigam acolo, e clar ca avem probleme si trebuie luate masuri. Putina ratiune si echilibru nu strica, hai sa nu luam foc asa.

Pe de alta parte nu prea sunt de acord cu ironia fina a tovarasul Mantzy pe care o exprima prin citatul : ”O vorbă veche franțuzească zice că mai-binele e inamicul binelui. Este foarte adevărat, însă, că omului nu-i trebuiește binele, îi trebuiește mai-binele.”

Pai vezi matale, draga Mantzy, tocmai in asta sta maretia si puterea Omului, in a tinti in sus mereu si a nu se multumi cu prezentul caldut. Ti-ar placea o civilizatie in care sa fim toti niste chinezi fericiti ca au ce munci la camp toata ziua si un blid de orez pe masa seara? Eu cred ca nu.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de SLH » 10 Aug 2014, 16:19

Depinde de unde te uiti, dupa mine cea mai mare probleme a noastra in momentul de fata sunt suporterii. Mai exact lipsa lor de organizare, de implicare si pana la urma de metalitate(nu se simt una cu clubul si de aia le e si usor sa critice si sa se distanteze de echipa dupa un esec, sunt ai care spun 'pierdura' nu 'pierduram'). Daca noi am fii la inaltime s-ar rezolva problemele de identitate/legitimitate mult mai repede.

Oricum vreau sa-mi cer scuze pentru ca am jignit altii suporterii, nu vreau sa ajungem in situatia in care ne-a bagat mititelu ani de zile de a ne certa in permanenta intre noi si de a nu putea sa avem o pozitie unitara legata de club.
Last edited by SLH on 10 Aug 2014, 16:20, edited 1 time in total.

Thunder

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de Thunder » 10 Aug 2014, 16:20

UneKa scrie:Latra doi sau trei de la gsp. Latra doi sau trei de la prosport. Latra doi sau trei de la sport.ro. Latra doi sau trei de la digisport. Latra doi sau trei de la Look. Latra doi sau trei comentatori. Latra doi sau trei angajati ai clubului. Toate aceste lucruri strang mii de vizualizari si mii de comentarii. Latra mititelu cu doua sms si distruge toata imaginea clubului. Aceste lucruri formeaza opinii in randul oamenilor.
Nu stiu daca ai realizat pana acum, dar astia care sunt actionari la club in prezent nu sunt genul de oameni de teapa mititeliana. Nu le au cu procesele, nu le au cu vorbitu` la televizor, nu le au cu pumnu` in gura suporterilor. Iti repet, daca tie ti se pare ca iti baga pumnu-n gura mantog la 1 metru fara ceva al lui, sef de mare trust de presa cu 500 de like-uri (adicatelea doar 500 sunt interesati sa vada ce posteaza minimasport) pe feisbuc si care apare odata pe saptamana, probabil ca esti tu mai sensibil. Cu aia din presa o rezolvi numai si numai prin procese si nici asa nu ai garantia ca inceteaza. Ai in schimb tot riscul ca sa se ralieze la pozitia lor si cei care sunt indecisi sau neutri.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de blixa » 10 Aug 2014, 16:25

Pe mine m-adurut sa-l vad pe Gane in situatia asta. Dar e in mare parte vina lui. Mor cand il vad pe ala al Prodancei mare antrenor. De la noi cine a ajuns antrenor apreciat? Nemultumirea suporterilor e si pentru ca se arunc banii aiurea. Deci nu se plang de actionari ci de management.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de ady_azzuro » 10 Aug 2014, 16:31

Alora cu craiolguta le inchizi gura numai cand o sa ai leul pe stema si o sa fie mititelu incatusat ca sa nu mai ameninte presa sportiva cand suntem numiti Universitatea Craiova. Nu cred ca este o idee buna sa angajam pe cineva care sa se ia la tranta cu 'jurnalistii' de 2 lei din bucuresti, noi trebuie sa demonstram ca ne purtam altfel in relatia club-media. Atacurile din partea presei nu vor continua la nesfarsit. Ei vor sa ne provoace ca sa reactionam si astfel le creste audienta. Daca suntem acuzati grav sau jigniti, asa cum s-a intamplat dupa meciul cu steaua cand ne-au spus ca suntem o echipa sustinuta cu bani politici, atunci da, singura cale e sa mergem in instanta. Exista libertatea presei, dar nu poti sa-ti bati joc la nesfarsit de o echipa care se cheama Universitatea Craiova...

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de UneKa » 10 Aug 2014, 16:32

SLH scrie:(nu se simt una cu clubul si de aia le e si usor sa critice si sa se distanteze de echipa dupa un esec, sunt ai care spun 'pierdura' nu 'pierduram').
Exact aici este problema. Insa aceasta atitudine este alimentata constant si de club prin promisiuni neonorate. Oamenii vad ca cei din conducere nu reactioneaza la atacurile orchestrate impotriva clubului. Care de fapt sunt impotriva lor.
In general nu trebuie sa minti suporterul. Daca tu apari si spui ca te bati la cupe europene iar echipa nu castiga cu Viitorul normal ca lumea contesta si spune "pierdura". Hai sa le livram oamenilor promisiuni realiste sa incercam sa ii respectam ca sa ne respecte si ei. Dupa parerea mea Craiova fotbalistica la nivel de suporteri este rupta in mai multe bucati. Sunt oameni care vin pe stadion si incearca sa se lase cuceriti de aceasta echipa. Incearca sa aiba emotie pentru ea. Insa nici clubul nu ii ajuta. Ai vazut cand s-a egalat si dupa cand am trecut in avantaj? Tot stadionul a sarit ! A sarit pentru ca a fost o reactie venita din interior, independenta constiintei lor. Asta trebuie si voi ca galerie sa incercati. Sa le provocati reactii independente constiintei care sa se transforme in automatisme. In momentul golului toti au uitat de CS sau de FC. Toti au fost cu Stiinta.
Oamenii sunt suparati in principal de cum se gestioneaza acest club. Ei nu vad ca nu sunt aparati? Ei sunt suporterii Clubului Sportiv Universitatea Craiova. Crezi ca pe ei nu ii doare cand un angajat de la Urziceni vine si spune ca el este angajat la CSU Craiova? Pai ori tragem toti la aceeasi caruta ori nu mai tragem. Tu imi spui sa vin sa sutin Clubul Sportiv Universitatea Craiova iar tu declari ca esti angajat la CSU Craiova.
Uite SLH ce raspuns le-ai da celor care se intreaba de ce la un proiect care se anunta promitator cu cupe europene si titluri promise de conducere, de ce este angajat Gane? Aici sunt problemele principale si din acest motiv am spus ca Bobby este foarte bun.
Sunt probleme de comunicare care trebuie rezolvate in cel mai scrut timp.

Si eu imi cer scuze celor care s-au simtit jigniti de mesajele mele.

sorin107

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de sorin107 » 10 Aug 2014, 16:44

Sa moara ma-sa ca nici lui skeke nu i-am dat ignore, da' uneka asta zici ca-i adriann, jur. Aceeasi persistenta nebuna in a scrie acelasi lucru de o mie de ori. Ho ba ca nu-i chiar asa.

Închis