[Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat obtinem cu echipa lui Hagi?

Poll ended at 08 Aug 2014, 13:15

Victorie
34
85%
Egal
1
3%
Infrangere
5
13%
 
Total votes: 40

ozzy

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de ozzy » 10 Aug 2014, 15:16

Plata biletului îți asigură doar dreptul de a viziona meciul. Rezultatul nu e inclus.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de blixa » 10 Aug 2014, 15:16

Nu, Sergiu, doar tu simti. Eu ma aflu in treaba pe aici.
confundati rezultatul cu jocul. Nu de rezultat erau oamenii nemultumiti. De joc.

Thunder

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de Thunder » 10 Aug 2014, 15:22

Sergyu_costea scrie:Ba sa moara ma-sa zici ca am fost in ultimii 20 de ani Barcelona si acum jucam mizerabil. E etapa a 3-a in pana mea, trebuia sa fi avut 10 puncte probabil cum zicea ozzy. "Porcaria oferita de conducere" auzi...
Ai fost chiar invers, jos de tot si la pamant, dar din gura n-a fost greu sa ti se promita titluri, la fel cum p-astia nu i-a durut gura sa promita prima jumatate a clasamentului sau chiar cupe europene... Multi aveti pretentii de suporteri la greu, dar uitati ca-n ultimii 20 de ani a fost numai greu... Ar cam fi cazu` sa mai fie dracu si niste bine, ca de greu ni s-a cam luat unora...

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de UneKa » 10 Aug 2014, 15:24

Acum marea problema este ca un grup alcatuit din 50 de oameni a cantat iar un grup alcatuit din 6mii nu a cantat. Esti mai suporter daca canti? Este problema ta ca tu inghiti aceste mizerii oferite de clubul CSU Craiova.
Eu vin la Stadion sa vad Universitatea Craiova iar aceasta echipa in momentul de fata nu este UNIVERSITATEA CRAIOVA. Este CSU Craiova din toate punctele de vedere. Nu va mai apucati voi sa dati lectii la oameni si sa le spuneti cum trebuie sa se comporte ca nu ati descoperit voi gaura din covrig .
Nu sunteti cu nimic mai suporteri doar pentru ca voi dati din gura. Eu ca sa dau din gura trebuie sa simt ceva pe teren. La meciul cu Viitorul am simtit ceva, o mare frustrare si rusine.
Tu dai din gura la fel cum dau si cei din conducerea CSU Craiova care vorbeste de cupe europene in etapa a sasea, titlul in primul an sau clasari in prima jumatate.
Last edited by UneKa on 10 Aug 2014, 15:25, edited 1 time in total.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de blixa » 10 Aug 2014, 15:25

La intrebari de genul " voi simtiti ceva pt echipa asta?", ce vrei, omule sa raspund? Daca nu v-ati sti cat de fideli erati echipei lui Mititelu cand va avertizam despre situatia reala... Acum va luati de 12000 de suporteri, cand clubul se framanta ca nu vor veni oamenii la meci. Au venit, in ciuda asteptarilor. Acum sa-i luam la suturi si tac. Fa-i sa cante, ca doar nu ai venit din postura de certitudine. Ei ti-au oferit incredere, venind, in ciuda problemelor de legitimitate. Tu, club,ce le oferi? Pana acum mureai de frica, tu clubul, ca suporterii nu te recunisc si acum ii iei la rost... Cine? Gane, care uitam ce declara despre echipa?
Last edited by blixa on 10 Aug 2014, 15:27, edited 1 time in total.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de jianu_max » 10 Aug 2014, 15:25

Ma repet: suntem Stiinta pt ca simtim asta sau suntem Stiinta doar cand ne va zice gsp asa?parerea mea e ca ati luat o razna si ca problema este la voi..daca nu simtiti ce trebuie,nu este problema...mai sunt oameni pentru care craiova a murit...nu vad cum puteti fi mai linistiti si mai impacati in momentul in care gsp ca scrie cs universitatea in lic de csu..si pe mine ma enerveaza faptul...dar nu imi schimba absolut perceptia despre echipa...iar ceea ce faceti voi pe aici e boala pt forum..ar fi bine sa va linistiti o perioada la saint tropez..care aveti bani...eu am venit la tara!;)
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de romaad » 10 Aug 2014, 15:26

hai sa nu o dam pe dupa copac, jocul lasa mult de dorit, as zice ca ne aflam in acelasi punct ca si anul trecut cu Lincar, doar divizia si zona in care avem nevoie de intariri difera. E nevoie de jucatori si antrenor care stiu cu ce se mananca sportul asta, Acka, Kay si Bancu sunt departe de ce avem nevoie. Mai bine promovezi niste juniori, sunt sigur ca s-ar descurca mai bine decat Acka
Nu ai nevoie sa mananci tot pestele sa vezi ca e stricat!

Thunder

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de Thunder » 10 Aug 2014, 15:28

Sergiu sa nu uitam totusi ca suntem pe-un forum, nu in sedinta cu oficialii clubului :-) Multi acum vorbim la suparare/dezamagire, poate castigam la Medias si ne mai trece dar tre` sa recunoastem ca la toti ne cam tremura c.ru cu inceputu` asta slab de campionat.

FreakBoy

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de FreakBoy » 10 Aug 2014, 15:30

UneKa scrie:Acum marea problema este ca un grup alcatuit din 50 de oameni a cantat iar un grup alcatuit din 6mii nu a cantat. Esti mai suporter daca canti? Este problema ta ca tu inghiti aceste mizerii oferite de clubul CSU Craiova.
Eu vin la Stadion sa vad Universitatea Craiova iar aceasta echipa in momentul de fata nu este UNIVERSITATEA CRAIOVA. Este CSU Craiova din toate punctele de vedere. Nu va mai apucati voi sa dati lectii la oameni si sa le spuneti cum trebuie sa se comporte ca nu ati descoperit voi gaura din covrig .
Nu sunteti cu nimic mai suporteri doar pentru ca voi dati din gura. Eu ca sa dau din gura trebuie sa simt ceva pe teren. La meciul cu Viitorul am simtit ceva, o mare frustrare si rusine.
Tu dai din gura la fel cum dau si cei din conducerea CSU Craiova care vorbeste de cupe europene in etapa a sasea, titlul in primul an sau clasari in prima jumatate.
Da prietene, esti mai suporter daca iti incurajezi echipa. Nu tre sa canti neaparat, poti sa fluieri. Daca toti aia 6000 fluierau pe posesia oaspetilor, castigam.

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de UneKa » 10 Aug 2014, 15:31

blixa scrie:La untrebari de genul " voi simtutu ceva ot echipa asta?", ce vrei, omule sa raspund? Daca nu v-ati sti cat de fideli erati echipei lui Mititelu cand va avertizam despre situatia reala... Acum va luati de 12000 de suporteri, cand clubul se framanta ca nu vor veni oamenii la meci. Au venit, in ciuda asteptarilor. Acum sa-i luam la suturi si tac. Fa-i sa cante, ca doar nu ai venit din postura de certitudine. Ei ti-au oferit incredere, venind, in ciuda problemelor de legitimitate. Tu ce le oferi?
Ei ne ofera bataie de joc si umilinta la scena deschisa. Ei isi pun angajatii sa injure suporterii pentru ca isi permit sa conteste o porcarie dirijata de conducere. Ei nu sunt capabili de nimic pe teren dar isi permit sa conteste 12 mii de spectatori.
Tare as vrea ca la un meci sa vina doar cei care sunt agreati de conducere si grupul de 50 de oameni numit galerie. Atunci echipa sa joace pentru Peluza Nord. Sa iasa oficial cu un comunicat in care sa transmita oamenilor sa stea acasa ca echipa joaca doar pentru Peluza Nord si pentru cei care canta si accepta toate ineptiile oferite de Rotaru.
In loc sa fie multumiti si sa fiti si voi cei din Peluza Nord multumiti ca la stadion vin intre 9 mii si 15mii de spectatori. Voi puneti tunurile tot pe suporteri si le cantati in struna lichelelor de la club. La meciul cu Viitorul voi Peluza Nord nu ati fost capabili sa-i faceti sa cante nici pe cei din sectorul vostru. Erati un grup de 50 sau 70 de persoane iar pe langa voi oamenii stateau pe scaune.
Nu va intrebati de ce stateau pe scaune si nu cantau?

Thunder

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de Thunder » 10 Aug 2014, 15:35

Nu ca pe bune tu ai luat-o spre booveni fors uan...

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de Ovidiu* » 10 Aug 2014, 15:39

Thunder scrie:Acum intre noi fie vorba, cam toata lumea a vazut inca din meciurile de pregatire ca nu prea jucam nimic si in afara de meciul cu Pandurii, n-am facut nicio branza nici in alea oficiale. Tot de p-atunci se tot vorbeste de maretul ax central al nostru. Nu e ca si cum ne treziram la meciul cu viitoru` ca n-avem fundasi si jucam prost, discutam lucrurile astea de o luna deja...
Ai dreptate, de fapt toti aveti dreptate si nu vad in care mesaj am spus eu contrariul. Sunt de aceeasi parere si eu am spus lucrurile astea mai demult, totusi, care e legatura intre asta si faptul ca nu se striga un Stiinta-Stiinta?
Foarte multi au ramas doar cu criticile, incurajarile nu le-au pierdut pe undeva, iar daca sunt oameni care s-au simtit deranjati de ceea ce am zis, probabil e adevarat.
Ma nene, a fost mai mult emulatie cand ai dat tu in minge decat in timpul meciului. Nu crezi ca asta e o problema?
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de blixa » 10 Aug 2014, 15:45

nici eu nu stimez anumite luari de pozitie. Dar fiecare e manat de anumite asteptari, emotii. reactiile sunt functie de personalitate. asta referitor la spatial asta.
referitor la club, repet; lasati suporterii in pace.
acum 3 etape clubul se dadea de ceasul mortii ca nu are suporteri, in conditiile confuziilor despre echipa. acum sa dea Gane in ei, cel pentru care, mai deunazi, acest club era o constructie ilegitima, mi se pare deplasat.
Suporterii au venit. Sunt reticenti. Nu stiu chiar toti ce sa creada. Sunt bulversati si totusi au venit. Acum, ca au venit, iti put?
chiar nu cred ca trebuia sa fluieram pe Viitorul ca sa castigam. viitorul trebuia si putea fi batut si cu portile inchise. ce s-a intamplat la pauza?
S-a rupt Brazda.

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de UneKa » 10 Aug 2014, 15:50

Thunder scrie:Nu ca pe bune tu ai luat-o spre booveni fors uan...
Nu am luat-o spre nicaieri doar ca sunt foarte nervos cand apare cineva care isi permite sa atace suporterii pentru a acoperii problemele reale ale acestei echipe.
Cand Blixa apare si va spune clar care sunt problemele. Voi iesiti in haita si il atacati. Incercati sa il denigrati. Ba ca scrie prea mult, ba ca el nu este suporter adevarat, ba ca daca nu simte nimic trebuie sa plece.
Cand Bobby apare si va spune clar ce erori s-au facut si ce erori inca se mai fac iar clubul nu da dovada nici ca ar vrea sa le repare. Voi la fel iesiti in haita si il atacati. Incercati sa il denigrati cu lucruri ca scrie prea mult, ca este de la booveni ca daca nu simte nimic trebuie sa dispara.
Cand eu apar si spun despre probleme pe care eu consider ca sunt importante sariti ca sunt de la booveni.
Cand DeuxEx apare si la fel scoate in evidenta problemele sariti pe el ca e politist, ca scrie mult, ca nu stiu mai ce.
Cand muttley apare si la fel scoate in evidenta probleme ale clubului sariti pe el ca scrie mult.
Probleme multe = scris mult. Probleme putine = scris putin.

Lasati oamenii sa vorbeasca si sa isi expuna problemele. Nu mai incercati sa ii atacati pentru ca voi sunteti mai suporteri ca ei. Vreti sa fim ca membrii de partid? Sa nu avem pareri? Vreti sa aplaudam la comanda? Pentru ce a fost revolutie? Sa imi spuna cineva cum sa ma comport?
Nimeni nu cred ca se considera detinatorul adevarului absolut dar la suparare lumea simte nevoia sa refuleze. O face pe stadion cu scandari impotriva antrenorului si a conducerii. O face aici pe forum si unde mai are el posibilitatea. Daca prezenta mea pe forum incurca planurile cuiva. Rog in mod public sa fiu interzis aici.
Nu te apuci tu conducere de club ca atunci cand lumea este terminata de suparare sa apari si sa faci misto de ei.

Voi vreti un razboi cu suporterii si cautati adversari acolo unde nu sunt. E bine cand lumea vorbeste ca la Craiova au fost 15 mii de spectatori? Daca acest lucru deranjeaza conducerea. Ii rog sa ne spuna sa stam acasa. Daca ii deranjeaza ca sunt contestati atunci sa inchida portile si sa lase aplaudacii care vin la meci cu invitatie la 3 lei in timp si noi dam 10 sau 15 ron pe bilet.
Chiar credeti ca noi cei care contestam nu am vrea sa avem numai cuvinte de lauda la adresa echipei?

Thunder

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - Viitorul Voluntari

Mesaj de Thunder » 10 Aug 2014, 15:51

Ovidiu* scrie:Ma nene, a fost mai mult emulatie cand ai dat tu in minge decat in timpul meciului. Nu crezi ca asta e o problema?
Unul este termopan, mare mare barosan :-D

Ma serios acum, daca stai s-o privesti la rece, noi niciodata n-am digerat infrangerile cu steaua, cu pandurii ai scos un egal pe final, nu prea avea ce emulatie sa fie. Cand te gandesti ca acu nici 8 luni 75% din stadion huiduia CS`u, eu zic sa spui bogdeaproste si pt alea "Stiinta Stiinta" de 2 ori pe meci. Si tot la rece vorbind, aici e vina clubului, pt ca nu dau bine cu papagalu` la conferinte, nu intreprind anumite actiuni si nu au un crainic ca lumea. Ala al lu` mititelu mereu vorbea cu publicu`, hai toata lumea in picioare, urmeaza imnu` Universitatii, etc, avea papagal, pasarin are doar raget.

P.S. Uneka ce razbel cu suporterii taica, tu l-ai vazut pe Mantog ? Are 1 metru 95 fara 1 metru... Daca tu pui botu` la ce scrie o fituica saptamanala cu mai putini cititori chiar si decat editia lu` ajica, inseamna ca ai tu o problema cu careva si noi te retinem. Mergi de ne lasa ca ne e suficient Muttley, de clona lui chiar nu mai avem nevoie...
Last edited by Thunder on 10 Aug 2014, 15:53, edited 1 time in total.

Închis