[Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la Medias?

Poll ended at 15 Aug 2014, 02:38

0
14
44%
1
5
16%
3
13
41%
 
Total votes: 32

Thunder

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 16 Aug 2014, 14:38

Sunteti dujmanii echipei si vreti raul la baetz :-D Trecu Silviu Lung pe la mine pe la magazin, auzii alta de basme si povesti cu zane... Domne`, pai Mateiu care e cel mai bun de la noi e accidentat, ai vazut ca si Barcelona fara Messi nu exista... Am ajuns acum sa stam si-n Mateiu :)-

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 16 Aug 2014, 14:41

daca se imbolnaveste Jerry? mai bagam echipa pe teren?
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de praetorianus » 16 Aug 2014, 15:03

Dacă rămâne Mouse, retrogradăm! Aș merge pe mâna lui Andone! Oricum, s-a dovedit că suporterii olteni se pricep la fotbal, majoritatea a contestat din start numirea lui Jerry Mouse...
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 16 Aug 2014, 15:15

Sunt uluit de ce se intampla in acest moment. Am impresia ca sunt bataia de joc a unor mercenari. Am revazut pentru ca aseara recunosc ca eram putin ametit si am crezut ca nu vad bine. Doar venisem de la gratar unde sarbatoream ziua sotiei, special sa vad meciul si eram ametit.
Dupa ce am revazut meciul ma declar dezgustat. Echipa care joaca in galben nu este universitatea craiova. Va rog sa le rupeti stema dupa tricouri ca ei nu sunt universitatea craiova. Universitatea Craiova este o echipa moarta de mult timp si asa trebuie sa ramana. Am crezut ca aceasta echipa poate sa renasca Universitatea Craiova din pacate doar in inimile suporterilor s-a intamplat acest lucru. Cei din conducere sunt niste politruci care la fel ca fostul hot, doresc doar sa ne umileasca. Numirea antrenorului, transferuri, tricouri, jigniri aduse suporterilor.
Avem un patron care lasa senzatia din ce in ce mai mult ca a fost obligat politic sa se implice in acest proiect. Nu simte nimic pentru aceasta echipa. Daca simti ceva este imposibil sa faci aceste lucruri.
Felicit conducerea pentru promovarea unui magazioner pe un post de conducere. Suntem cei mai prosti din tara asta.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 16 Aug 2014, 15:19

Nu am vazut meciul cu gazul, dar in meciurile anterioare echipa a fost dominata si nu a dat in nici un moment impresia ca ar putea controla meciul si castiga. Inteleg din mesajele voastre ca nici un meciul asta nu am facut mare branza, chiar daca scorul e strans pentru un meci in deplasare. 4 etape cu 2 puncte din 16 posibile e extrem de putin! Cum transferurile au fost apreciate de maxima sport si de presa sportiva drept unele reusite si de efect, inseamna ca problema e pe banca tehnica. De obicei la un lot eterogen cum este cel rezultat in urma acestor transferuri, e necesar un antrenor cu experienta care sa poata crea relatii de joc, sa poata crea o echipa. Dupa 4 etape se confirma cele mai sumbre asteptari postate pe acest forum, lipsa unui aparator central si lipsa unui antrenor experimentat. Opinia aproape generala este ca Gane nu este antrenorul care sa creeze echipe, el a antrenat echipe gata create, cu relatii de joc deja sudate. Este tarziu, daca ar fi banii mei in joc, Gane ar fi primul care ar pleca. Nu stiu ce antrenor ar fi solutia cea mai potrivita, nu asta e treaba unui suporter, dar Gane nu a dat nici un moment senzatia ca poate face fata exigentelor ligii 1 si a asteptarilor suporterilor, nici macar pe perioade scurte ale meciurilor disputate pana acum. Craiova nu e Severin, Craiova nu e Brasov, Craiova trebuie sa fie Craiova, dar nu este! Sa joci cu un fundas central titular care nu a facut pregatirea de vara si nu a jucat un meci oficial de 6-7 luni, cred ca e cea mai buna dovada de lipsa de profesionalism la nivelul bancii tehnice.

P.S. Va plangeti de mesaje si utilizatori care nu va plac! Poate ar fi bine sa nu mai citati mesajele lor si asa ne-ar fi mai usor sa facem curatenie!

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1452
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re:

Mesaj de gsm » 16 Aug 2014, 15:26

DoRyN scrie:Nu am vazut meciul cu gazul, dar in meciurile anterioare echipa a fost dominata si nu a dat in nici un moment impresia ca ar putea controla meciul si castiga. Inteleg din mesajele voastre ca nici un meciul asta nu am facut mare branza, chiar daca scorul e strans pentru un meci in deplasare. 4 etape cu 2 puncte din 16 posibile e extrem de putin! Cum transferurile au fost apreciate de maxima sport si de presa sportiva drept unele reusite si de efect, inseamna ca problema e pe banca tehnica. De obicei la un lot eterogen cum este cel rezultat in urma acestor transferuri, e necesar un antrenor cu experienta care sa poata crea relatii de joc, sa poata crea o echipa. Dupa 4 etape se confirma cele mai sumbre asteptari postate pe acest forum, lipsa unui aparator central si lipsa unui antrenor experimentat. Opinia aproape generala este ca Gane nu este antrenorul care sa creeze echipe, el a antrenat echipe gata create, cu relatii de joc deja sudate. Este tarziu, daca ar fi banii mei in joc, Gane ar fi primul care ar pleca. Nu stiu ce antrenor ar fi solutia cea mai potrivita, nu asta e treaba unui suporter, dar Gane nu a dat nici un moment senzatia ca poate face fata exigentelor ligii 1 si a asteptarilor suporterilor, nici macar pe perioade scurte ale meciurilor disputate pana acum. Craiova nu e Severin, Craiova nu e Brasov, Craiova trebuie sa fie Craiova, dar nu este! Sa joci cu un fundas central titular care nu a facut pregatirea de vara si nu a jucat un meci oficial de 6-7 luni, cred ca e cea mai buna dovada de lipsa de profesionalism la nivelul bancii tehnice.
2 puncte din 12 posibile. :o:

Masive

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Masive » 16 Aug 2014, 15:28

Da, da curelea a dat 3 goluri din 4 meciuri. Ce vrei mai mult?

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 16 Aug 2014, 15:28

Din 15 pentru ca am jucat 5 meciuri. Chiar daca la primul nu era pe puncte tot 0 am scos. Va rog sa ma lasati cu Curelea. A dat 3 goluri din 5 meciuri si 15 ocazii.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 16 Aug 2014, 15:29

Corect gsm, am gresit!

Nu mai cita ultimul ultimul mesaj, e interzis de regulament!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 16 Aug 2014, 15:35

Cainii latra, ursul trece! Cam asta este atitudinea conducerii... Dar nah, mi-ati sarit majoritatea in cap cand am spus ca nu avem fundasi centrali dupa acel 6-4 din pregatiri... Si problema vad ca nu e numai la categoria fundasi centrali. Mijlocas stanga, mijlocas central, atacant, fundas dreapta - astea sunt posturi deficitare. Si, ce e cel mai important - ANTRENOR! Fara 4-5 transferuri rapide si un antrenor bun, anul asta suntem doar turisti prin prima liga.
Nu sunt de acord cu cei care spun ca echipa nu este Universitatea Craiova! Nici voi nu credeti asta, altfel nu v-ati agita pe aici, pe forum. Nu va contrazice nimeni cand spuneti ca echipa nu joaca nimic, dar da, asta e Craiova, cu bune si rele!

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 16 Aug 2014, 15:44

Universitatea Craiova nu joaca in Galben sau Verde. Nu este universitatea craiova. Din pacate acest proiect a avut un impact puternic in sufletul nostru pentru ca am crezut ca aceasta echipa o sa renasca universitatea craiova. Cu fiecare zi acest proiect face doar sa arate opusul la ce am crezut. Ma simt ca un prost sa sufar pentru o echipa cand cineva din conducere isi bate joc in mod intentionat de mine. Daca nu aveam acest sentiment de renastere provocat anul trecut, acum nu ma interesa nimic. Nu-mi place sa fiu subiectul glumelor unor scuzati ca nu stiu sa lege trei cuvinte.
Cu fiecare zi imi dau seama ca doar noi suporterii punem suflet pentru aceasta echipa. Conducerea da dovada de un proiect politic si ca au fost obligati sa investeasca. Nu simt nimic pentru aceasta echipa.

Masive

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Masive » 16 Aug 2014, 15:50

Sunt de acord cu tine!

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 16 Aug 2014, 16:21

si mie mi-e teama de disponibilitatea celor implicati, insa faptul ca se investeste in junior cred ca infirma unele temeri ale noastre. problema e ca la prima echipa sunt niste diletanti.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 16 Aug 2014, 16:39

da' duceti-va fratilor, ca nu va obliga nimeni sa tineti cu Stiinta. Voi nu sunteti decat niste suporteri de rezultat si atat, vreti sa tineti cu o echipa la moda. Asta e, buna rea, suferim impreuna, dar nu mai postati aberatii gen "asta nu e Universitatea Craiova" Poate ne spui tu mai uneka, care e aia si cine te forteaza sa tii cu echipa asta
Last edited by romaad on 16 Aug 2014, 16:53, edited 1 time in total.

JustME

Re: [Etapa 4] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 16 Aug 2014, 16:48

UneKa scrie:Universitatea Craiova nu joaca in Galben sau Verde. Nu este universitatea craiova. Din pacate acest proiect a avut un impact puternic in sufletul nostru pentru ca am crezut ca aceasta echipa o sa renasca universitatea craiova. Cu fiecare zi acest proiect face doar sa arate opusul la ce am crezut. Ma simt ca un prost sa sufar pentru o echipa cand cineva din conducere isi bate joc in mod intentionat de mine. Daca nu aveam acest sentiment de renastere provocat anul trecut, acum nu ma interesa nimic. Nu-mi place sa fiu subiectul glumelor unor scuzati ca nu stiu sa lege trei cuvinte.
Cu fiecare zi imi dau seama ca doar noi suporterii punem suflet pentru aceasta echipa. Conducerea da dovada de un proiect politic si ca au fost obligati sa investeasca. Nu simt nimic pentru aceasta echipa.
atunci drum bun, caut-o in alta parte pe Universitatea Craiova. nu te tine nimeni cu forta langa echipa asta naspa :-)

Închis