[Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Moderator: grup_moderatori

Închis

Jucam cu sufletul si facem un meci mare?

Poll ended at 24 Aug 2014, 00:36

DA, luam 3 puncte
8
22%
DA, dar scoatem 1 punct
4
11%
NU, ramanem tot cu 2 puncte la general.
25
68%
 
Total votes: 37

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de UneKa » 25 Aug 2014, 02:54

Demisia Rotaru ! Demisia Gane ! Demisia magazionere !Plecati cu totii, lasati-ne, Stiinta nu e o afacere ! Plecati toti si lasati echipa autoritatilor. Ati distrus Craiova ! Sunteti niste traficanti de vise. Ati promis renasterea Universitatii Craiova. Lasati echipa primariei ca sa se poata aprinde si mai tare aceasta flacara. Aceasta flacara este aprinsa in inimile suporterilor. Prin ce fac ei doresc sa o stinga.
Universitatea Craiova nu poate sa fie tratata ca Ceahlaul Piatra Neamt sau alte echipe de duzina.Ne-am saturat de bisnitari corupti care sa acapareze Stiinta.
Pentru umilinta adusa Craiovei - Maxima in aceasta seara. Rotaru si angajatii sai merita executati cu Pistolul Mitralliera in fata Prefecturii. Sa inchzi Stadonul Central fara ca cea mai frumoasa echipa din istoria fotbalului romanesc sa nu isi ia ramas bun de la stadion si suporteri. Este un act de terorism la adresa acestui club. Stadionul Central este un monument in istoria moderna a Romaniei. S-au scris pagini de istorie pe gazon si in tribune. Nu era voie ca Ilie Balaci si echipa sa sa nu intre pe acest teren in aceasta seara. Se faceau doua reprize de cate douazeci de minute inaintea meciului. Sau in pauza acestuia o repriza de zece minute.
Oamenii care au pus orasul acesta pe harta fotbalului mondial si meritau un astfel de moment. Era un meci de adio pentru suporteri si jucatori. Distrugerea Stadionului Central reprezinta ruperea si ultimei caramizi de echipa imensa a Craiovei.
Cum credeti ca legende s-au simtit ca pe locul unde ei au facut istorie nu mai pot sa intre?

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de Bobby » 25 Aug 2014, 03:11

Pentru cei care spun ca echipa a avut momente bune cu Gane, am o sugestie : amintiti-va de meciurile cu Mogosanu antrenor. Atunci echipa nu juca foarte prost, avea ocazii, dar era pur si simplu neatrenata. Ionel Geri Gane nu are nici o treaba cu aceasta meserie. Habar n-am ce se intimpla la echipa asta - parca e condusa de timpiti. Craioveanu si Cristescu (a stat pe banca la acest meci) au vazut mult fotbal la viata lor - chiar nu vad ceea ce e evident ?

Mititelu a omorit o echipa mai cu stil, cu ceva spectacol in jurul terenului, cu savoarea clinica a unui Zorba de Booveni. Astia de acum nici sa omoare o echipa nu stiu - o fac asa, cu icnete constipate, aruncind deziluzii rasuflate pe care nu le cred nici ei.

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de UneKa » 25 Aug 2014, 03:21

Ai dreptate Bobby. Mereu pui degetul pe rana. Acesti bisnitari politici incearca sa acapareze si sa distruga echipa ca bisnitarul de la Booveni.
In aceasta seara au umilit fara margini Universitatea Craiova. Nu au lasat legendele sa intre pe teren si sa isi ia ramas bun de la stadion si suporteri.
Ionel Gane este un antrenor slab. Fiecare meci al acestuia pe banca reprezinta o agresiune la identitatea acestui club. Un magazioner si un pseudo antrenor incearca sa ne distruga. Au adus jucatori slabi care ne pierd punctele.
Sa ramana Gane ca distrugerea sa fie completa.

JustME

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de JustME » 25 Aug 2014, 03:25

deci dupa multa vreme avem si noi niste investitori cvasi-seriosi (sunt tentat sa spun ca sunt chiar primii investitori cat de cat seriosi din istoria Stiintei) si vrem sa plece? deci ii gonim pe investitori ca sa ajunga echipa la Primarie? d-aia nu faceam noi performanta ca nu se ocupa Primaria de fotbal - un concept unic in lume cred. mama vere te doare mintea nu alta. in loc sa ne dam si cu curul de pamant sa vina si mai multi investitori (deci teoretic cel putin sa creasca puterea financiara a echipei) noi vrem sa plece toti investitorii.

in rest ok, se putea organiza ceva un meci demonstrativ inainte de demolarea stadionului ba da acum sa vii sa o arzi cu texte d-astea heirupiste gen "distrugearea stadionului bla bla bla" e cel putin penibil. nu se distruge ma inteligentule niciun stadion, din contra o sa se construiasca unul nou nout (sau cel putin asa umbla vorba). sa vezi in treaba asta un lucru rau trebuie sa fii ori extrem de limitat in gandire ori rau intentionat. inca nu-mi dau seama exact din ce categorie faci parte stimabile Uneka dar sunt tentat sa cred ca e vorba de cate putin din ableme.

personal as prefera ca decat sa plece investitorii mai bine pleci tu. serios, eu daca as putea sa aleg cine sa plece si cine sa ramana as alege sa ramana investitorii si sa pleci tu. sincer chiar si intre Gane si tine l-as alege pe Gane. macar la Gane mai exista o mica, minuscula, infima speranta ca poate sa faca ceva pe cand tu pari irecuperabil.

Thunder

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de Thunder » 25 Aug 2014, 03:34

Uneka booveanul, uneka booveanul, uneka booveanul :up: :up: :up: :up: :up:

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de UneKa » 25 Aug 2014, 03:37

Stadionul Central se distruge. Este corect ca exista un plan pentru constructia unui alt stadion. Ilie Balaci si echipa sa legendara era legat de acest stadion. Acest stadion cu pista si peluze. Acest stadion populat de milioane de oameni. Universitatea Craiova trebuia sa traga cortina peste acest stadion. Munca lor a facut ca fotbaul sa existe. Ei au scris pagini in istoria romaniei.
Nu este posibil sa nu le permitem oamenilor care ne-au oferit identitate sa nu intre pe teren. Acesti oameni meritau sa joace macar 3 minute o miuta in fata a 15.000 oameni. Meritau sa primeasca aplauze la scena deschisa. Meritau sa fie aclamati ca pe vremuri. Meritau sa vada iubirea publicului oltean fata de ei. Meritau sa paseasca pentru ultima oara pe stadionul sfant din Craiova. Meritau sa mai guste din senzatia unui stadion populat numai cu olteni. Meritam sa mai fim purtati pe valurile magiei oferite de aceste domni. Meritau un tur de onoare in fata unui public mult prea mic pentru valoarea lor. Meritau sa isi ia ramas bun de la locul coloasl care i-a gazduit ani intregi. Stadionul este ultimul lucru care mai lega orasul de Craiova Maxima. Un loc plin de istorie si momente fantastice. Oamenii care au produs aceste lucruri trebuiau sa fie lasai sa faca acest lucru pentru ultima oara.
Tudor Gheorghe trebuia invitat sa ne incante cu cateva melodi. Si nu doar ei. Stadionul legendele si fanii meritau un spectacol de adio. Meritau ceva grandios ca un ultim omagiu pentru aceasta arena.
Sa lase echipa primariei ca sa gaseasca alti investitori. Echipele conduse acum de primarie au mai multe puncte decat noi. Actualul investitor pentru ca exista doar unul. Rotaru se dovedeste un om mic. Un demn urmas al bisnitarului de la Booveni. In caz contrar nu aplica aceste metode injositoare. Interzicerea legendelor. Interzicerea jucatorilor de valoare. Interzicerea unui antrenor profesionist. Interzicerea legendei Ilie Balaci in postura de manager general.
Last edited by UneKa on 25 Aug 2014, 03:45, edited 1 time in total.

JustME

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de JustME » 25 Aug 2014, 03:41

Uneka du-te prietene si culca-te serios. pe langa faptul ca esti plictisitor cu textele astea heirupiste desprinse parca din articolele alea semianalfabete din editie mai esti si enervant la maximum (iar eu din pacate nu pot sa iti dau ignore). ok, am inteles Rotaru (presupun ca Andrici si Beze sunt ok din moment ce ii ignori in totalitate) e naspa, Primaria e mirobolanta. hai, noapte buna. revino cand reusesti sa dezvolti si alta idee in afara de asta pe care o repeti ca un pickup stricat de cateva zile.

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de jianu_max » 25 Aug 2014, 03:48

Sunt suparat!! asta e viata!forza stiinta! uneka , boovene, spanzura teeeee!
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de UneKa » 25 Aug 2014, 03:49

Andrici si Beze sunt de fatada. Banii lui Rotaru sunt rulati in club. Este un text heirupist cand spun ca Craiova - Maxima merita un meci de adio pe Stadionul Central? Este heirupist cand spun ca se putea face un spectacol grandios in memoria acestui om. Un ecran pus in dreptul Peluzei Sud pe care sa circule imagini istorice? Imagini cu stadionul si momentele sale colosale? Este heirupist cand spui ca legendele meritau sa fie aclamate de cateva mii de oameni? Este heirupist cand spun ca oamenii meritau sa faca un tur de onoare? Este heirupist cand spun ca fanii meritau sa mai guste pentru ultima oara pe central magia produsa de Balaci?
Imi spui sa ma duc la Booveni? Tu sa te duci la Booveni ca nu respecti legendele.

JustME

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de JustME » 25 Aug 2014, 03:58

L.E.

pt ca mi-ai trimis mesaj privat mi-am editat postarea insa vezi stimabile Uneka ce nasol e sa te acuze cineva de ceva dupa care sa se ascunda in spatele unor pareri persoanale? inteleg ca nu e tocmai placut nu? poate data viitoare te gandesti de doua ori inainte sa acuzi pe cineva pt ca ghici ce si tu la randul tau poti sa fii acuzat. ce tie nu-ti place altuia nu-i face :-)

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de DeuxEx » 25 Aug 2014, 07:53

DeuxEx scrie:Seke, nu mi-ai raspuns: de ce nu ai stat cu baietii de pe forum in acelasi loc?
Seke, astept raspunsul tau.
Uneka a devenit prea obositor - ignore.

"Geri" e momentul sa plece. Oricum, cu Astra sansele de a reraliza ceva sunt mult mai mici decat cele avute cu Petrolul.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de LiviuB » 25 Aug 2014, 08:35

Cica Alexe vine sa negocieze cu cainii... noi de ce draq nu ne bagam sa il deturnam? e o solutie si pt partea dreapta si pt cea stanga

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de gsm » 25 Aug 2014, 08:37

fratilor, este greu ca antrenor sa nu observi ca bancu, nuno rocha si baluta trebuiesc schimbati din timp. mi-a placut kay, se vede un progres in evolutiile lui. echipa s-a miscat mult mai bine ca pana acum.

ozzy

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de ozzy » 25 Aug 2014, 08:58

Nu e trist ca am pierdut, sincer mă așteptam să pierdem mai clar de atât, trist e că nu prea mai jucăm nimic. Vă spun sincer ca mi-e milă de bietul Curelea, care săracul se bate de unul singur acolo în față, doar doar o primi și el o minge utilă. Nu zic că Bancu nu ar putea fi de viitor, dar în momentul ăsta n-are ce căuta în echipă. Nuno Rocha nu e nici la degetul mic al lui Ferfelea, și totuși văd că joacă titular meci de meci. Brac e o mare dezamăgire și ar trebui să ia o pauză. Toate astea sunt probleme la care Jerry trebuie să răspundă și, din păcate, singurul răspuns pertinent pe care ar putea să-l dea ar fi demisia. Echipa e într-un blocaj serios și nu-l văd în stare să o scoată de acolo.
În rest, felicitări băieților din galerie, care se străduiesc mereu să se ridice la înălțimea momentului. Despre tribuna a doua, e bine că au fost mulți oameni acolo, dar aș vrea să cred că e ultima oară când, la televizor, se aude minute întregi galeria oaspeților pe terenul nostru.
A, și n-am înțeles de ce trebuia să intrăm și noi în cercul ”select” al țăranilor care îl huiduie pe Mutu, doar așa că e la modă. Din câte știu, Mutu n-a avut niciodată vreun comentariu nepotrivit la adresa noastră, ba, din contră, când a jucat naționala la Craiova, știu că a vorbit frumos despre publicul craiovean.

iuli

Re: [Etapa 5] Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de iuli » 25 Aug 2014, 13:33

nu stiu cum s-a vazut de la tv,dar mie mi s-a parut un joc haotic aseara.fara niciun orizont,doar reusite personale ale jucatorilor.nimic,dar absolut nimic schimbat in bine fata de meciurile anterioare.echipa total neinspirat alcatuita,cum sa joci fara Ferfelea?sau sa-l bagi mijlocas defensiv?pai singurul meci in care am avut o gramada de ocazii a fost cel cu Pandurii in care Ferfelea a jucat avansat.
schimbarile facute din nou foarte tarziu desi jocul scartaie grav,asta arata blocajul antrenorului.
sint adeptul continuitatii,dar acum Gane e clar depasit de evenimente si jucatorii iesiti total din forma.pai Bancu si Baluta doi jucatori execelenti au fost penibili aseara si nu cred ca e doar vina lor.
m-a deranjat si atitudinea lui Silviu Lung care batea obrazul suporterilor la intrarea pe tunel,nu cred ca publicul e dator in vreun fel echipei in acest moment ca sa aiba dreptate Lung.

Închis