[Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum încheiem luna August?

Poll ended at 31 Aug 2014, 00:42

- cu o victorie
5
17%
- cu un egal
6
21%
- cu o infrangere
18
62%
 
Total votes: 29

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 01 Sep 2014, 13:01

Gane nu e luptator e doar un mare Nesimtit!

Inteleg daca s-a asteptat pauza sau ca nu s-au gasit antrebori sa vina inainte de dubla petrolul/astra, dar de acum inainte orice meci cu gane antrenor e o jignire la adresa tuturor. Iar faptul ca nu isi da el demisia si asteapta sa fie demis demonstreaza ce caracter infect are soricelul.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 01 Sep 2014, 13:14

Problema nu este numai la nivel de antrenor! La club sunt si alte probleme, unele foarte importante:
- Felix Grigore pus pe functia de manager general este prea mult epntru capacitatea lui
- avem nevoie de un preparator fizic cu experienta, nu de unul care a facut cursurile astea la seral
- avem nevoie de fotbalisti - jucatori de fotbal avem multi la echipa
- avem nevoie de un bun purtator de cuvant, un oltean cu experienta in presa, care sa sustina cu adevarat cauza Craiovei. Aici m-am gandit la doua nume: Marius Mitran si ... Marius Tuca! Tuca poate nu are el multe cunostinte despre fotbal, dar este capabil sa invete in scurt timp si este fan declarat al Craiovei.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

ozzy

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 01 Sep 2014, 14:14

Sergyu_costea scrie: Aia de la Ceahlaul l-au dat afara pe ala dupa 2 etape pierdute la scor , si au luat 10 puncte din meciurile cu steaua,dinamo,pandurii si chiajna...
Da, Sergiu, dar îmi dai voie să te întreb cine e antrenor la Ceahlăul? Și cum ar fi reacționat suporterii noștri mari cunoscători de fotbal dacă un asemenea nume ar fi fost propus la noi?

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 01 Sep 2014, 14:39

Eu nu cred ca Flocea e o solutie, nici macar pentru Ceahlaul. Ok, au scos ceva rezultate, bravo lor, dar chestia asta nu va dura. Flocea a fost si pe la noi intr-o vreme, eram chiar pe locul 1 la un moment dat, in final insa tot la jumatatea clasamentului am terminat. Casa nu mai vorbim ca e un vajnic reprezentant al cooperativei

iuli

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 01 Sep 2014, 14:42

rusinos ce s-a intamplat aseara,daca eram in locul lui Gane acum mi se spunea deja fostul antrenor al Craiovei.

ozzy

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 01 Sep 2014, 14:50

romaad scrie:Eu nu cred ca Flocea e o solutie, nici macar pentru Ceahlaul. Ok, au scos ceva rezultate, bravo lor, dar chestia asta nu va dura. Flocea a fost si pe la noi intr-o vreme, eram chiar pe locul 1 la un moment dat, in final insa tot la jumatatea clasamentului am terminat. Casa nu mai vorbim ca e un vajnic reprezentant al cooperativei
Păi eu n-am zis că l-aș fi vrut pe Flocea. Dar atunci hai să fim consecvenți, nu să dăm doar exemplele care ne convin într-un anumit context.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 01 Sep 2014, 14:58

Eu l-as aduce si pe Cioroianu, daca as stii ca in urmatoarele 10 etape face 30 de puncte...

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 01 Sep 2014, 15:05

am vazut rezumatul meciului si sincer, la ce goluri am luat imi vine sa zic ca astia au vrut sa il sape pe Gane, e greu de gasit o explicatie logica pentru non-combatul total din repriza a doua!

alex.giallorosso1927
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Apr 2014, 23:52

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.giallorosso1927 » 01 Sep 2014, 15:33

Vedem deja ca nimeni nu are de gand sa il demita pe Gane.
Am fost chiar singurul care am tacut din gura, l-am sustinut, mi-a placut jocul echipei... DAR PANA AICI!
Banuiesc ca daca pierdem si cu Otelul nu il va da nimeni afara si nici el nu va pleca.

Ce sa mai faca el in fotbal cand a retrogradat 2 echipe + a noastra partial 3? Nu l-ar mai vrea nimeni de aia ramane pe aici.

Sunt indignat de lipsa profesionalismului! Ma uimesc cat de mult au reusit PROFESIONISTII sa imi schimbe parerea despre acest club.
Maine daca sunt eu numit la club as schimba radical totul. Maximii sa aiba cuvinte grele de spus, sa aduca sponsori, sa vorbeasca in presa despre adevarata Craiova, l-as aduce pe Balaci langa noi indiferent de salariu (as da 3 portari afara si i-as plati lui salariul + Baluta), Urabano Lega obligatoriu preparator fizic, 2-3 nemti, olandezi, spanioli, italieni prin staff-ul echipei, marketingul in primul rand as scoate toate articolele "CSU" si as pune DOAR Universitatea Craiova... E inadmisibil sa iti iei un fular sa scrie CS U Craiova si tu sa te asociezi cu Universitatea.

In presa as da comunicat oficial oricine va mai scrie sau vorbi la adresa CS U Craiova si nu UNIVERSITATEA CRAIOVA ar avea interzis la toate meciurile, antrenamentele, declaratiile, informatiile despre Craiova, ca The Sun in Liverpool... Daca ar intreba cineva si as fi la televizor sa imi spuna o reporterita CSU Craiova... "Cine?" "CSU Craiova domnule" "Imi pare rau nu cunosc aceasta echipa" "CS Universitatea Craiova domnule" "Asta e deja o cu totul alta echipa. Te rog de acum inainte sa nu aud decat Universitatea Craiova altfel iti vei lua interviu singura. La Steaua cand iei interviu nu spui FC Steaua Bucuresti asa ca cred ca putem renunta la apelativul CS"...

Sunt enorm de multe greseli. As cauta un antrenor in Serie B sa il aduc aici cu 20.000 de euro (mai dam afara vreo 2-3 magari de la echipe... Baluta, Valskis, Neacsa, Herghelegiu ca si asa nu joaca astia) si ii platesc salariul.
Vorbesc cu Balaci sa-si mai sune prietenii sa ne mai faca rost de o finantare ceva, echipamentele deplasare ALB acasa Alb Albastru simplu...

Uitati-va la Genoa sezonul asta ce echipa are... I-a cam inspaimantat pe Napoli aseara si n-au bagat mult in transferuri, doar transferuri cu cap... Perotti, Pinilla, Matri, au Perin, Burdisso, Antonelli, Antonini...
Noi de ce nu luam cu cap?

Aseara la 3-0 am stins calculatorul, n-am mai rezistat.
Clubul se duce de rapa si pare ca nimanui nu ii pasa.
Felix, as fi mai bun in locul lui!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 01 Sep 2014, 16:32

Bai gialorosso, acum pe bune, tu din ce traiesti? Adica lucrezi in aceeasi piata cu restul oamenilor. Mie mi se pare foarte misto cum vorbesti tu si alti cativa priceputi in marketing si afaceri gen unk, cum vorbiti de zeci si sute de mii pe luna, zici ca sunt niste saci cu castraveti. Auzi, 20k la un antrenor de Serie B, tot tu erai ala care spunea ca Antal ar putea sa primeasca 360k la Craiova si ca Chivu accepta 500k. Bai nene, usor ca banii nu cresc in copaci, daca ai uitat... iti spun eu. Rotaru nu e miliardar in euro sau dolari. Are si el cateva milioane facute din constructii, adica intr-o viata. Sigur ca e nevoie acum de o infuzie de capital pt a aduce jucatori, dar sa-i ceri lu' asta sa plateasca salarii de 300-500k mi se pare o prostie. Si asa plateste niste salarii imense pentru panaramele de la club. Vorbesti de niste sume de zici ca esti pe transfermarkt, tu chiar nu vezi ca noi nu ne permitem sa-l dam pe Gane afara? Nu ne permitem niste jucatori mai de doamne ajuta? Dar vorbesti de zeci si sute de mii pe luna.
Pentru plata unui preparator nu e nevoie sa dea 5 jucatori afara, oricum ala costa 3-4 mii pe luna, iar sa faci inca un rand de echipament nu te costa sute de mii.
Antrenor de Serie B ne trebuie noi ca in rest suntem facuti, sa mai dam peste altul care vine si spune ca are nevoie de timp, omogenitate, sa cunoasca echipa, campionatul, nu-i destul ca il avem inca pe Gane. Inca o experienta cu un antrenor de asta priceput care a retrogradat peste tot si la anul jucam de la 10. Oricum remarc progresul de la Liverpool la Genoa. Adica mi se pare chiar corect sa nu ne mai comparam cu Liverpool care probabil are 20-50 de scouteri, sa ne comparam cu Genoua care are 3-4 scouteri si oameni in club care au vechime multa in fotbal, sunt mai de nivelul nostru.....
Vad ca pe alt thread ai zis ca nu ai relatii la nivel asa inalt sa dai de Rotaru, vorbeste cu relatiile de la nivel mai mic ca aia sigur dau de el si te pun fata in fata la o cafea cu el. Toate ca toate dar sa nu uite de comunicatul ala care o sa inspaimante presa :-D :-D.

PS: Sa gasit bolovanul ala de Cheltuitoru sa ne zica CS Universitatea Craiova tocmai in meciul in care am luat 5. Mai bine ne zicea dracu CSU.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 01 Sep 2014, 17:01

de SLH » 01 Sep 2014, 12:01

Gane nu e luptator e doar un mare Nesimtit!

Inteleg daca s-a asteptat pauza sau ca nu s-au gasit antrebori sa vina inainte de dubla petrolul/astra, dar de acum inainte orice meci cu gane antrenor e o jignire la adresa tuturor. Iar faptul ca nu isi da el demisia si asteapta sa fie demis demonstreaza ce caracter infect are soricelul.
Si atunci ce spuneti de un protest oficial "Nimeni la meci" pina cind acest club are presedinte, manager si antrenor care sa dovedeasca faptul ca se vrea performanta ?

LiviuB

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 01 Sep 2014, 17:09

din contra, daca ar veni mai multa lume s-ar pune presiune.
dar oricum, dupa ultimele rezultate, daca o sa fie 3000 de oameni cu otelu o sa fie bine

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 01 Sep 2014, 17:16

Si eu cred ca un stadion intreg ostil bancii tehnice la meciul cu sarbii de sambata ar forta mana actionarilor pentru schimbarea antrenorului.

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de OVI2806 » 01 Sep 2014, 17:57

Un stadion intreg format din o mie de oameni. Ziceam de meciul cu Otelu ca la amical prafsi [*****].

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 01 Sep 2014, 18:06

Hai ma ce dracu, vorbim de protest "Nimeni la meci" din cauza lui Gane? Adica mi se pare penibil sa recurga la asa ceva ca sa demita un parlit de antrenor. Aici trebuie dus si vorbit in liniste, sa incerce sa le explice cineva ca pe drumul asta daca continua o sa dispara asa cum au aparut, adica cu mare tam-tam !!! Treaba e simpla, daca doresc sa-si piarda banii si sa dispara e problema lor. Noi o sa rezistam si fara echipa oricum daca proiectul asta moare, o sa fie ultimul la care multi oameni mai participa.
Deci daca doresc s-o arda sanki cu profesionalism si rabdare cu gane, panarame de jucatori si grigore, atunci sa le fie de bine.
Oricum pe mine a cam inceput sa ma plictiseasca toata porcaria asta, promisiuni in genul brutarului si realizari 0. Cel mai mult ma enerveaza acum ca aia cred ca suporterii Craiovei sunt niste idioti de pe la Urziceni care abia acum au descoperit fotbalul. Asta e singura mea problema, aaa si faptul ca fac de rusine orasul, dar oricum acest oras in materie de fotbal a tot fost umilit in ultimii 20 ani.
La mine toata treaba e de orgoliu, imi e greu sa renunt acum dupa ce am pus suflet aici si imi e ciuda cand vad alte echipe castigand. In rest ma lasa rece anumite lucruri, oamenii pur si simplu n-au invatat nimic si continua sa fie niste imbecili ca mititelu.

PS azi o sa fie niste emisiuni smechere, o sa fim luati la misto de toti, ce ciuda imi e ca parlitul asta de Gane ne-a dus in situatia asta de rahat !! :-( :-(
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Închis