[Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum încheiem luna August?

Poll ended at 31 Aug 2014, 00:42

- cu o victorie
5
17%
- cu un egal
6
21%
- cu o infrangere
18
62%
 
Total votes: 29

Thunder

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 31 Aug 2014, 21:33

jianu_max scrie:Este un cosmar...sper sa fie numai gane problema
Mie unu mi se pare ca tot stafful tehnic e in plus p-acolo... Gane, secunzii, Lung, preparatorii fizici, Felix... Tre` sa incerce in alta parte si adusi altii.

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de OVI2806 » 31 Aug 2014, 21:34

DeuxEx scrie:Citat din Gane dupa meci: "Avem 2 saptamani la dispozitie sa ne punem la punct pana la ora meciului cu Otelul. Va promit ca veti vedea o alta fata a echipei dupa aceasta perioada. Nu, nu imi dau demisia, nu am motive..."

Send from Huawei P6 via Tapatalk!
:o asta-i om intreg la cap? Daca Gicanu a pus o vorba pentru el sper sa aiba o discutie serioasa cu el, sa-si indrepte macar partial greseala.

Thunder

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 31 Aug 2014, 21:36

Bine ca n-a bagat-o p-aia ca am avut mai multe suturi pe poarta decat ei :laughing:

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 31 Aug 2014, 21:37

stai ma, ca Deux doar anticipa...
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 31 Aug 2014, 21:37

aici sunt de acord cu deux, alegerea noului antrenor e vitala. Si iar sunt de acord ca nu Multescu e ce ne trebuie. Multescu ar putea sa ne salveze de la retrogradare dar nu va fi nici el mai mult de o solutie de avarie

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de OVI2806 » 31 Aug 2014, 21:43

blixa scrie:stai ma, ca Deux doar anticipa...
la cat de nesimtit e m-as astepta sa aud de la el asa ceva

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 31 Aug 2014, 21:43

stai ma ca nu e aia declaratia, aia a anticipat Cristi ca o sa zica. Oricum problema e mult mai grava. Nu doar Gane e problema, jucatorii sunt la fel de prosti ca el. Ma intreb unde e Gialorosso sa ne faca el statistica aia cum ca noi avem al 4-lea lot din romania, unde esti ba Gialorosso cu analizele tale marca Liverpool si cum Jerry are scoala fotbalului european, cum a stat el si cum a invatat de la Benitez. Ce faci? o arzi ca booveni? Apari doar cand e de bine? Cand e rau fugi ca un soricel?

Mutarea lui Gane a fost inca de la inceput semnalul ca ne batem la retrogradare, aducerea jucatoriilor a fost practic confirmarea semnalului. Au fost o multime de jucatori pe piata si noi i-am adus pe cei mai prosti. Imi scapa fundasul central de la CFR care a jucat la o echipa mica sez trecuta, sigur ca nu l-am luat noi.

Eu zic ca daca nu vine un antrenor cu mare experienta si care sa lucreze sub presiune, retrogradam. Cred ca e nevoie de o infuzie de capital de minim 1-1,5 milioane in aceste saptamani si alte 2-2,5 milioane in iarna. Dar banii astia trebuie lasati pe mana unui om priceput, Vama, Piturca sau cineva de nivelul lor. 90% din jucatorii Astrei au fost liberi de contract si ne-au dat 5-0. Asta inseamna pricepere si profesionalism, nu ce fac astia la club.
E nevoie de un presedinte bun. Sincer nu vad acel om care sa faca toata treaba buna. Poate doar Piturca, dar vad ca ala zice ca ramane la Nationala.
Daca ramane la Nationala, nu pot ma astia sa vorbeasca cu el sa ne ajute neoficial putin? Eventual sa ne aduca 2-3 jucatori, Craioveanu e bun prieten cu el, poate il convinge sa se bage dar fara sa apara in fata, din umbra cum facea cu ciobanul, l-a umplut de bani pe ciobanul ala.


PS: in pauza meciului e emisiune, poate baga aia declaratia lui Gane.
O alta problema e ca la rezultatele astea s-ar putea ca nici jucatorii sa nu mai vina la noi. Ne-am pierdut cam toata credibilitatea cu proiectul....
Last edited by muttley on 31 Aug 2014, 21:48, edited 1 time in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 31 Aug 2014, 21:47

Prima masura, desi e tardiva:
"Acest rezultat dezastruos nu a fost pe placul oficialilor de la CSU Craiova, care deşi îi anunţaseră iniţial pe jucători că de mâine vor avea câteva zile libere, au hotărât să-i cheme la club, iar întreg staff-ul şi jucătorii vor intra în cantonament." Prostport

Nu stiu de ce am vaga impresie ca Gane nu va fi demis...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 31 Aug 2014, 21:50

DEZASTRU!! inca o data fanii Craiovei au dovedit ca stiu fotbal cu adevarat spre deosebire de angajatii si patronii clubului.. majoritatea am anticipat ca aici se va ajunge cu marele "jerry" si cu adunatura asta de jucatori de fotbal ca fotbalisti nu avem.. din pacate suntem favoriti la retrogradare.. doar un antrenor cu nume si inca 3-4 achizitii bune ne pot salva.. :-x Gane :-x Mantog

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 31 Aug 2014, 21:51

de DeuxEx » 31 Aug 2014, 13:47

Prima masura, desi e tardiva:
"Acest rezultat dezastruos nu a fost pe placul oficialilor de la CSU Craiova, care deşi îi anunţaseră iniţial pe jucători că de mâine vor avea câteva zile libere, au hotărât să-i cheme la club, iar întreg staff-ul şi jucătorii vor intra în cantonament." Prostport
Ce inseamna intreg staff-ul ? Cu Gane inclus ? Astia-s nebuni de legat ?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 31 Aug 2014, 21:53

Da, cu Gane in frunte! gata, pana aici! Ma bate gandul ca la meciul cu sarbii sa merg la meci un un banner imens pe care sa scriu: Gane, marsh la Booveni! Si ia-l si pe Grigore cu tine!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 31 Aug 2014, 21:53

Gane asta e un nesimtit de 2 lei. Trebuia ca la 10 secunde dupa fluierul final s-o caute pe aia de la Look si sa-i smulga microfonu, sa zica "Imi cer scuze ca am dus Craiova pe ultimul loc. Eu atat pot, imi pare rau, dar renunt. Doresc binele Craiovei, iar binele nu poate sa fie cu mine pe banca. Multumesc conducatorilor ca au avut incredere in mine. Multumesc suporterilor care au venit la stadion chiar si atunci cand jucam prost si nu aveam rezultate"
Nesimtirea acestui om e mare, sa nu-ti dai demisia, ce discutie sa mai ai ma ? te duci si iti anunti demisia daca ai coloana si caracter. Nu faci pe jegosul cu rabdare, vezi bine ca echipa retrogradeaza. Vezi bine ca nu exista o perspectiva. Foarte nesimtit acest Gane, de fapt caracterul lui mizer s-a vazut inca de cand a declarat aia despre Craiova.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 31 Aug 2014, 21:55

Seke - big like !

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 31 Aug 2014, 21:56

baaa !! aia de la Petrolul ii cer demisia lui Lucescu? Am putea face o manevra sa-l aducem la Craiova :)( ????
Daca nici de Lucescu nu va place atunci sa ramaneti cu Gane :)(

PS: Bobby puteai sa-mi citezi mesajul sa-l vada si aia de ma au la ignore :)( poate primeam like si de la ei.


Glumesc, stai linistit, nu e nevoie :)(

edit: Din pacate sau din fericire, au vorbit de Petrolul si nu de Craiova :)(. Cica Galeria ii striga numele lui Hoban, ii cer demisia lui Lucescu, Mutu in tribuna, bataie in vestiar cu jucatorii. Poate pleaca Lucescu :)( Daca pleaca si nu mergem sa facem presiuni la el, suntem naspa rau.
Last edited by muttley on 31 Aug 2014, 22:01, edited 1 time in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 6] FC Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 31 Aug 2014, 22:00

Declaratie Gane pe GSP :

"E o situaţie îngrijorătoare pentru noi. Două puncte în şase etape sînt puţine, chiar dacă am întîlnit toate echipele bune ale campionatului. Nu trebuie să ne pierdem speranţa. Sper să ne revenim în această perioadă de pauză. Trebuie să ne lingem rănile, să ne adunăm şi să ne revenim la următorul meci.

S-au făcut transferuri, dar nu ne putem compara cu Astra. Sîntem încă în perioada de omogenizare. Sînt un luptător, eu vreau să rămîn, dar conducerea va decide ce se întîmplă"

Închis